Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cu cortul la mare sau la munte

- - - - -
  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#19
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006

 dreaQ, on Jun 28 2007, 14:09, said:

Aaaa nu stiam eu credeam ca e ca acum 2-3 ani....mai in centru.

De pe siteul lor cica:

Aseara am 'aterizat' acasa din campingul de la Mamaia! Este exact acolo unde credeam, in spate la #########, iar #########ul este in capatul statiunii, penultima plaja.
Pret: 10Ron/pers, 10Ron/masina sau cort.
Dusuri amenajate, curatel, manelarie in camping (cum altfel, traim in Romanica!? :death:).  #########ul ne-a salvat!

#20
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
de campingul din Jupiter ce parere aveti?

Edited by ciureanuc, 02 July 2007 - 10:04.


#21
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005
dar in camingul Cosmos, din Eforie sud, a fost cineva?? putem afla ceva informatii?

#22
silly_duck

silly_duck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2007
Am fost  Anul trecut    pe plaja Azur  , e intre Eforie nord si eforie  Sud , super conditii  , si corturi si rulote  . Daca suna cunoscut pt   cineva   ,  am nevoie de nr lor de telefon (l-am pierdut)

#23
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005

 silly_duck, on Jul 3 2007, 20:01, said:

Am fost  Anul trecut    pe plaja Azur  , e intre Eforie nord si eforie  Sud , super conditii  , si corturi si rulote  . Daca suna cunoscut pt   cineva   ,  am nevoie de nr lor de telefon (l-am pierdut)

pe plaja erau corturile? sau intr-un camping?
si ce conditii aveau?

#24
ginag

ginag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2007
Eu in Zodiac Jupiter am platit pe masina 5 RON, copil pana in 6 ani gratuit, > 6 ani - 50%, per pers. exact cum s-a spus supra, in varf de sezon era 14 RON (nu mi-aduc aminte exact perioada).
Pt a gasi loc fain de campare e indicat luni-miercuri, ma refer la cei care au de gand sa stea cel putin o saptamana, de joi - duminica/luni e full .
S-au mai trezit cativa cu muzica la maxim in jurul orei 15 (doar cei de weekend), si a iesit scandal, pe mine una nu ma deranja stilul, ca manele, ca populara, fiecare asculta ce doreste, nici macar ora, ci volumul....poate sa fie ora 18, nu sunt obligata sa ascult muzica nimanui, asa cum nici ei nu tre' sa asculte radioul meu.........
Grupurile sanitare erau impecabile, cu exceptia diminetilor aglomerate, cand cel putin 2 chiuvete ramaneau pline de  parul unora si pasta de dinti a altora.....Si desi pe alt forum am gasit cu totul alte opinii , in perioada in care am fost eu, dna de serviciu, se proptea in mop, si curata/spala dupa fiecare.....(la un moment dat imi era chiar jena sa abordez grupul sanitar, in conditiile in care ma fatzai des prin zona....insa asta e...inca nu zbor).
Noi am fost jumatea-sf. iunie, insa planificam sa mergem si 1-14 august. Concluzia: ne-a placut (avand in vedere ca am un sot care umbla dupa stelele alea multe ale hotelului).

Am citit undeva ca se percepe taxa si de pavilion 6 RON, noua nu ni s-a cerut, deci nu stiu nimic despre asta.

#25
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
Multumim gina....Pretul/persoana/zi cat era totusi? Pt masina ati dat 5 lei sau 5 lei/zi? Alte taxe (de statiune, de mai stiu eu au fost?). Cu parcarea ati avut probleme? In general in camping era curat? Cu copii mai mici ai vazut? De astea curente....

#26
CazareLaMare

CazareLaMare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2007

 catadumi1, on Jun 18 2007, 16:09, said:

Acest topic este pentru cei care vor sa mearga cu cortul pe litoral ....

Question: maybe I new and eveything :huh: ....dar nimeni nu spune care e taxa pentru asezarea unui cort intr-un camping...(orice camping ppl, macar sa am un pret orientativ :D )...
Ok inteleg ca maroritatea persoanelor merg cu masina acolo...si spun pretul pt masina...
La fel de bine inteleg ca pers respective stau la casuta...si precizeaza pretul acela...dar nimeni nu spune pretul asezarii cortului.
La inceput am crezut ca pretul pt cort e de 10Ron pe noapte de persoana (desi parea aberant), dar am citit pe un alt site ca nu ar fi asa...so, can anyone clear this for me?  :D

#27
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006

 CazareLaMare, on Jul 5 2007, 17:00, said:

Question: maybe I new and eveything :huh: ....dar nimeni nu spune care e taxa pentru asezarea unui cort intr-un camping...(orice camping ppl, macar sa am un pret orientativ :D )...
Ok inteleg ca maroritatea persoanelor merg cu masina acolo...si spun pretul pt masina...
La fel de bine inteleg ca pers respective stau la casuta...si precizeaza pretul acela...dar nimeni nu spune pretul asezarii cortului.
La inceput am crezut ca pretul pt cort e de 10Ron pe noapte de persoana (desi parea aberant), dar am citit pe un alt site ca nu ar fi asa...so, can anyone clear this for me?  :D
Pai daca citesti mai atent ce am scris eu mai sus o sa vezi ca scrie '10 ron pt. masina sau cort'. Nu are importanta daca pui cort sau nu, poate vrei sa dormi in masina. Si daca pui si cort, intri si cu masina, tot 10 Ron este!! ai inteles acum? :rolleyes:

#28
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
In America de Nord si Europa de vest am vazut ca sunt destul de populare rulatele (denumite la ei RV).

As vrea sa stiu daca exista si in Romania campinguri pentru rulote, prevazute cu conectare la reteaua de apa, canalizare, curent electric si in general facilitatile care exista afara.

Acesta nu este un topic pentru campingul de corturi... exista asa ceva aici:
http://forum.softped...php/t20947.html

#29
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006

 Ignition, on Jul 6 2007, 14:01, said:

In America de Nord si Europa de vest am vazut ca sunt destul de populare rulatele (denumite la ei RV).

As vrea sa stiu daca exista si in Romania campinguri pentru rulote, prevazute cu conectare la reteaua de apa, canalizare, curent electric si in general facilitatile care exista afara.

Acesta nu este un topic pentru campingul de corturi... exista asa ceva aici:
http://forum.softped...php/t20947.html

pot sa iti spun ca in campingul din Mamaia am vazut foarte multe rulote, nu stiu cum e cu facilitatile de care spui...

#30
Iura

Iura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2007
Salut
A fost cineva anul acesta in Camping Turist(parca asa se numeste primul camping din capatul Mamaiei spre Navodari).
As vrea sa stiu care mai sunt tarifele si daca daca e aglomerat tare.
Cat mai e intrarea AquaMagic?

Multumesc anticipat!

#31
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
Pai despre asta am tot scris eu, citeste mai sus! Nu stiu cum se numeste.

#32
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007

 johnnybegoode, on Jul 5 2007, 18:23, said:

Multumim gina....Pretul/persoana/zi cat era totusi? Pt masina ati dat 5 lei sau 5 lei/zi? Alte taxe (de statiune, de mai stiu eu au fost?). Cu parcarea ati avut probleme? In general in camping era curat? Cu copii mai mici ai vazut? De astea curente....
Eu ma duc la camping zodiac de 3 ani la rand.Anul trecut era 10 lei pe zi/masina.Campingul este foarte curat la fel si grupul sanitar.Maine plec iar tot acolo.Sper sa fie la fel de bine.

#33
ginag

ginag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2007

 johnnybegoode, on Jul 5 2007, 18:23, said:

Multumim gina....Pretul/persoana/zi cat era totusi? Pt masina ati dat 5 lei sau 5 lei/zi? Alte taxe (de statiune, de mai stiu eu au fost?). Cu parcarea ati avut probleme? In general in camping era curat? Cu copii mai mici ai vazut? De astea curente....



Scuze pt. intarziere... 12 ron per perso/ zi,  dar in grila lor de tarife ,era 10 ron pana pe 15 iunie, si 14 ron in varf de sezon (cum am mai spus, nu imi amintesc insa de pe cat pe cat). Masina pe zi e 5 ron...Electricitate nu s-a platit, cica e inclus in pret, nici cortul in sine (altadata, plateam, in campingul din Neptun, si cortul), au si parcare, pazita, insa evident ca e mai comod sa parchezi langa  locul de campare... In general daca gasesti loc pt cort, cu siguranta ai si pt masina.
Era foarte curat si campingul si toaletele... (cel putin cand am fost noi)
Baietelul meu are 5 ani, si a avut companie placuta pe parcursul sederii....multi copii... Am vazut si  bebei micuti, cred ca cel mai mic avea 3-4 luni . Am si eu fetita de 10 luni dar inca nu merge si deci ne-am abtinut s-o luam cu noi , ca e tare nazbatioasa ( o si vedeam in branci pe la corturile celorlalti)...In august insa probabil o luam si pe ea...
Ca sa concretizez am platit pe zi 29 Ron (2 adulti+copil <6 ani+ masina)/zi. Atat! Fara alte taxe!
Biliardul in camping era 5 ron/h.
Aprovizionarea am facut-o la jumatea sederii in Mangalia (8 km) la Penny Market; mai este un market langa el, ceva mai convenabil ca preturi practicate...Pe terasa de langa Bazar "La Coca" am mancat cel mai bine si destul de ieftin (mititei 1,2 ron, hamsii/cartofi prajiti 3 ron, bere pahar 1 ron, halba 2 ron, ciorbite 4-6 ron)
Cazuri de furt nu au fost, oricum noi puneam un lacatel la cort cand faceam plimbari nocturne ( ca mi lasam eu diverse chestii, plus ca am fost patita cu ceva ani in urma, in campingul din Neptun)  ...

Daca mai ai intrebari,  cu mult drag...Concediu placut celor care se pregatesc de decolare!!

#34
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005

 ginag, on Jul 8 2007, 22:00, said:

Scuze pt. intarziere... 12 ron per perso/ zi,  dar in grila lor de tarife ,era 10 ron pana pe 15 iunie, si 14 ron in varf de sezon (cum am mai spus, nu imi amintesc insa de pe cat pe cat). Masina pe zi e 5 ron...Electricitate nu s-a platit, cica e inclus in pret, nici cortul in sine (altadata, plateam, in campingul din Neptun, si cortul), au si parcare, pazita, insa evident ca e mai comod sa parchezi langa  locul de campare... In general daca gasesti loc pt cort, cu siguranta ai si pt masina.
Era foarte curat si campingul si toaletele... (cel putin cand am fost noi)
Baietelul meu are 5 ani, si a avut companie placuta pe parcursul sederii....multi copii... Am vazut si  bebei micuti, cred ca cel mai mic avea 3-4 luni . Am si eu fetita de 10 luni dar inca nu merge si deci ne-am abtinut s-o luam cu noi , ca e tare nazbatioasa ( o si vedeam in branci pe la corturile celorlalti)...In august insa probabil o luam si pe ea...
Ca sa concretizez am platit pe zi 29 Ron (2 adulti+copil <6 ani+ masina)/zi. Atat! Fara alte taxe!
Biliardul in camping era 5 ron/h.
Aprovizionarea am facut-o la jumatea sederii in Mangalia (8 km) la Penny Market; mai este un market langa el, ceva mai convenabil ca preturi practicate...Pe terasa de langa Bazar "La Coca" am mancat cel mai bine si destul de ieftin (mititei 1,2 ron, hamsii/cartofi prajiti 3 ron, bere pahar 1 ron, halba 2 ron, ciorbite 4-6 ron)
Cazuri de furt nu au fost, oricum noi puneam un lacatel la cort cand faceam plimbari nocturne ( ca mi lasam eu diverse chestii, plus ca am fost patita cu ceva ani in urma, in campingul din Neptun)  ...

Daca mai ai intrebari,  cu mult drag...Concediu placut celor care se pregatesc de decolare!!

Multumesc frumos pentru informatii....Abia astept sa plecam....

#35
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005
[am aflat noutati despre campingul Cosmos din Eforie sud.
Cica ar fi curat, linistit, are si umbra. Destul de aproape de plaja. Iar la preturi, ce sa zic...pare super: 90.000/persoana/zi,
30.000/masina/zi, 30.000/curent/zi
Pare foarte interesant :rolleyes:

#36
aurora56

aurora56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 25.02.2007
Cunoaste cineva un camping in zona Saturn-Mangalia ,pazit organizat cu dusuri si wc-uri curate ?
Poate sa -mi dea si mie un nr.tel si preturi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate