Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vivenda Residencias - Basarabia, metrou Costin Georgian

- - - - -
  • Please log in to reply
2401 replies to this topic

#2377
johnwhite

johnwhite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2015
Salut,

La H1 lucreaza la izolatia exterioara (pe partea de sud-vest si pe cea de nord-vest).

Attached Files


Edited by johnwhite, 24 November 2018 - 14:51.


#2378
Xelandru

Xelandru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2018
Poate cineva sa posteze imagini cu stadiul la care a ajuns H1?

#2379
jayjay18

jayjay18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.07.2007
Salutare,
Ma gandesc sa achiziționez un apartament in viitorul G3, pe colțul N-E.
Acum apelez la cei care locuiesc in complex, cu o parere, buna sau rea legate de blocuri, de poziționarea aleasa si daca per total sunteti mulțumiți de alegerea facuta.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

#2380
stringtheory

stringtheory

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2019
Salut, am rezervat si eu un apartament in viitorul bloc G3.
Mi-a placut in mod special zona, iar complexul mi-a placut la prima vedere inainte sa vad oferta lor. Sper sa fie in regula pana la final.
Pentru ca era cam jumatate rezervat cand am semnat eu, poate o sa avem in curand si un grup cu viitorii proprietari pe una din retelele de socializare Posted Image

#2381
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007

View Postleventebest, on 09 septembrie 2018 - 21:45, said:

Au aparut ofertele pt urmatoarea etapa, cred ca faza IV. Partea proasta e ca au micsorat suprafetele si au marit preturile. Suprafata totala au lasat o la fel, dar au marit balcoanele la 7mp de la 5mp si au scazut o pe cea utila
3 cam 64 utili si 7mp de balcon de la 92k euro plus tva (era 88k plus tva in faza precedenta cu 67mp utili si 5mp de balcon)
2 cam in jur de 47-48 mp utili plus 5-7mp de balcon de la 67k- 70k euro plus tva (era de la 60k in faza precedenta)
Fara 4 camere de acum incolo la Hercesa

Ofera o flexibilitate in amenajare, din 2 apart de 2 cam se poate face 1 apart mai mare, de 3 sau de 4 cam,  daca se doreste

Wow, le fac pesteri. 64 utili e probabil la rosu...asa ca vei avea mai putin de atat, pe la 61-62 (luand in calcul si abaterile). Nu stiu de ce ar cumpara lumea asa ceva. Mai ales ca nu poti sa zici nici ca sunt ieftine, ajung la 100k. Se incadreaza la confort 1 ? Din ce vad pe site cred ca da, au sacrificat bucataria, holul si unul din dormitoare ca suprafata (living e ok si la fel 1 din dormitoare). Intreb pt ca eu la 3 camere (bloc 1994) am 78 utili si inca 12mp (2 balcoane).

Edited by Genesis, 01 April 2019 - 17:25.


#2382
jayjay18

jayjay18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.07.2007

View Poststringtheory, on 26 martie 2019 - 23:17, said:

Salut, am rezervat si eu un apartament in viitorul bloc G3.
Mi-a placut in mod special zona, iar complexul mi-a placut la prima vedere inainte sa vad oferta lor. Sper sa fie in regula pana la final.
Pentru ca era cam jumatate rezervat cand am semnat eu, poate o sa avem in curand si un grup cu viitorii proprietari pe una din retelele de socializare Posted Image
Am creat eu un grup pe facebook, Hercesa vivenda residencias - Bloc G3

Edited by jayjay18, 01 April 2019 - 19:55.


#2383
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 31.07.2017
mama inghesuielii naste aici un copil mic si deformat. este aglomeratia mai tare in hong kong aici...

#2384
Toader1823

Toader1823

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2019
Stie cineva daca la izolatia termica cu polistiren a blocului H1 s-au pus dibluri pentru intarirea anveloparii (ca la blocul H2)? Aceste dibluri se pun dupa ce adezivul dintre zid si placa de polistiren se intareste.

#2385
Mesimon

Mesimon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.03.2019
Ma interesează un apt de 3 camere în blocul G3. Pt cei care locuiesc deja îmi puteți spune cum a decurs mutarea, s-au depășit termenele date de constructor,mai sunt probleme la tâmplăria termopan și dacă ați mai întâmpinat alte probleme.Cum este zona? Ați reușit să mai negociați preturile? Mulțumesc în avans

#2386
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007

 Toader1823, on 11 iunie 2019 - 11:10, said:

Stie cineva daca la izolatia termica cu polistiren a blocului H1 s-au pus dibluri pentru intarirea anveloparii (ca la blocul H2)? Aceste dibluri se pun dupa ce adezivul dintre zid si placa de polistiren se intareste.
Da, au pus.

#2387
Laucip

Laucip

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.12.2016
Buna ziua,

Sunt in cautarea unui apartament cu 3 camere in complexul Hercesa.
In cazul in care cunoasteti astfel de apartamente la vanzare, las mai jos datele mele de contact:
[email protected]

Multumesc!

#2388
petro_sweet

petro_sweet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.05.2004
Buna ziua,

Este cineva care locuieste in unul din blocurile A, B sau C care a repartitionat apartamentul din 3 in 4 camere? Multumesc.

#2389
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008

View Postpetro_sweet, on 13 octombrie 2019 - 11:05, said:

Buna ziua,

Este cineva care locuieste in unul din blocurile A, B sau C care a repartitionat apartamentul din 3 in 4 camere? Multumesc.
Ce i-a facut?!

#2390
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Salut, intentionez sa cumpar un apartament cu 2 camere in blocul G3 dar as vrea sa aflu de la actuali proprietari (G3 si celelalte) pareri generale: sunteti multumiti de achizitie? Regretati ca ati cumparat in zona respectiva/de la constructorul Hercesa?

Multumec!

#2391
MateiBo

MateiBo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2021
Salutare, am platit rezervarea pentru un apartament în blocul F1 și suntem în procesul de semnare precontract. Problema este că acest proces dureaza de 3 luni și mereu suntem amânați cu săptămână aceasta, mâine, săptămână aceasta. A mai pățit cineva acest lucru? Atât de mult durează acest proces? Mai mult, atât de neserioși sunt cu orice aspect ?

#2392
Alina_I_G

Alina_I_G

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.01.2022
Buna ziua, as vrea sa ii întreb pe cei care au semnat sau urmează sa semneze antecontract cu Hercesa dacă au reușit negocierea vreunei clauze contractuale. Unele mi se par cam abuzive si foarte împovărătoare pentru cumpărător.

#2393
gab2406

gab2406

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.10.2017

 MateiBo, on 29 octombrie 2021 - 21:37, said:

Salutare, am platit rezervarea pentru un apartament în blocul F1 și suntem în procesul de semnare precontract. Problema este că acest proces dureaza de 3 luni și mereu suntem amânați cu săptămână aceasta, mâine, săptămână aceasta. A mai pățit cineva acest lucru? Atât de mult durează acest proces? Mai mult, atât de neserioși sunt cu orice aspect ?
Nu am avut astfel de probleme. Ante-contractul l-am semnat la max o luna dupa rezervare, la notar.
Cereti programarea la notar

#2394
Quasar_2023

Quasar_2023

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2023
Intentionez sa achizitionez un apartament in blocul L, cu predare in 2024.
Din cate vad, foarte apropae se afla niste service-uri auto. Cei care locuiti deja in apropierea lor aveti idee daca este zgomot deranjamt care provine de la acestea sau mirosuri de vopsea, etc?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate