Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vivenda Residencias - Basarabia, metrou Costin Georgian

- - - - -
  • Please log in to reply
2401 replies to this topic

#2341
alexanto

alexanto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 01.10.2015
@AndiTeodorescu  ar fi mai indicat sa ne dai mai multe detalii gen...am intreprins actiunea, sesizarea, reclamatia si solutionarea ei a fost .... decat sa tot repostezi acelasi lucru

Cred ca pe toti ne intereseaza binele complexului indiferent de bocul ales si niste informatii suplimentare ar fi binevenite

Edited by alexanto, 16 April 2018 - 14:15.


#2342
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Nu avem un admin pe aici? Deja suna a trolling.
+report

Edited by sonnydellmarco, 16 April 2018 - 16:40.


#2343
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007
Ovidiu, cand o sa ma mut, promit sa te scot la cateva beri. Multam pentru poze!

#2344
AndiTeodorescu

AndiTeodorescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2018

Vizualizare mesajalexanto, pe 16 aprilie 2018 - 14:14, a scris:

@AndiTeodorescu  ar fi mai indicat sa ne dai mai multe detalii gen...am intreprins actiunea, sesizarea, reclamatia si solutionarea ei a fost .... decat sa tot repostezi acelasi lucru

Cred ca pe toti ne intereseaza binele complexului indiferent de bocul ales si niste informatii suplimentare ar fi binevenite
Asta e problema ca nu exista nici o solutionare decat promisiuni desarte si meiluri agresive la adresa locatarilor din partea marelui dezvoltatar.

@sonnydelmarco - nu ie nici un trolling, e doar o nesimtire ca nu s-a rezolvat nimic, iar baietii construiesc pe rupte si nu au nici un stre$$

Dar dovezile sunt la fata locului, luati info de la locatari mai bine decat sa credeti tot ce zice unu si altu pe aciea.

@Ovidiu - De ce nu prinzi in celebrele poze ale Dvs si cum este blocul lovit de macara in 2 locuri?

Edited by AndiTeodorescu, 17 April 2018 - 09:14.


#2345
alexanto

alexanto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 01.10.2015
parerea mea:
@ovidiu are legatura directa cu Hercesa ( pozele de pe facebook-ul lor sunt facute cam din aceeasi pozitie ca si cele postate aici ) ( de ce ar intretine cineva un forum cu poze atata timp ,fara nici un interes ) - dar sunt binevenite deoarece mai vedem evolutia (asa cum se doreste)  .. fara a trece pe acolo

@AndiTeodorescu - rezolvarea problemelor nu or sa vina de pe un forum...  atata timp cat faci plangeri, exista termene...amenzi ...solutionari ... ( in ceea ce priveste geamul am inteles ca nu e generala problema la tot blocul ci defect de fabricatie local...ce trebuie rezolvat cu firma de termonape cu sau nu prin Hercesa ). Am inteles ca si acea problema cu apa ar fi fost din cauza unei spargeri la o conducta si pt care cei de la Hercesa au acoperit 90% cin valoare desi nu erau obligati oarecum fiind conducta blocului ... care a fost intre timp inlocuita

Ma repet nu aici rezolvi problemele cu ei, daca nu iti raspund in timp util la sesizari/reclamatii cu termene clare de remediere si binenteles remedierea problemelor, mergi mai departe cu actiuni in justitie, plangeri la ANPC - Autoritatea pentru protectia consumatorului, plangeri la ISC - Inspectoratul de Stat in Constructii si e imposibil sa nu rezolvi situatia ... plangerile le poti face tu direct sau asociatia de proprietari a blocului

Edited by alexanto, 17 April 2018 - 11:44.


#2346
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

Vizualizare mesajAndiTeodorescu, pe 17 aprilie 2018 - 09:10, a scris:

Asta e problema ca nu exista nici o solutionare decat promisiuni desarte si meiluri agresive la adresa locatarilor din partea marelui dezvoltatar.
@sonnydelmarco - nu ie nici un trolling, e doar o nesimtire ca nu s-a rezolvat nimic, iar baietii construiesc pe rupte si nu au nici un stre$$

Salut.

Daca esti membru ai grupului de FB al blocului H2, ai fi vazut ca o parte din probleme s-au rezolvat. Iar faptul ca repeti aceleasi postari este, din pacate pentru noi, trolling.
Sau, poate, esti de la concurenta, ceea ce este acelasi lucru dpdv al acestui thread.
Problema cu pierderile de apa s-a rezolvat si pierderile reglate dpdv financiar.
Pozele cu loviturile blocului nu se pot posta pentru ca nu este ok sa-mi fie pozate mie si vecinilor mei, geamurile si balcoanele. Este ilegal.
Cine e curios, sa se duca si sa le vada.

#2347
Bugax

Bugax

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.01.2017
Salut, blocul care se construieste acum este ultimul din faza 3?

#2348
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015
Salut. Mai este unul, pentru care au început sa toarne fundația. In total vor fi 4 blocuri in faza 3.

#2349
Bugax

Bugax

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.01.2017
Multumesc mult adi.
Ma tot gandesc sa imi iau un apartament cu 4 camera aici in Vivenda insa in 2019 si nu stiu sincer daca mai prind ceva...
Am zis sa incep cu primul pas si anume sa incep sa ma interesez si sa citesc ce s-a vorbit pe forum in legatura cu accest complex.
Deci in total sunt 4 blocuri in faza asta, dar doar 2 mai au apartamente disponibile sa inteleg.

Edited by Bugax, 23 April 2018 - 16:39.


#2350
alexanto

alexanto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 01.10.2015
din cate stiu mai erau 2 apartamente de 4 camere la et 14 in blocul K2 care e gata in iulie 2018

apartamente tot cu 4 camere mai sunt in blocul 4 ( K1 ) - cel la care au turnat placa pt fundatie

Cel mai bine te duci pana acolo vorbesti si vezi si cum arata blocurile

#2351
petro_sweet

petro_sweet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.05.2004

Vizualizare mesajalexanto, pe 24 aprilie 2018 - 08:52, a scris:

din cate stiu mai erau 2 apartamente de 4 camere la et 14 in blocul K2 care e gata in iulie 2018

apartamente tot cu 4 camere mai sunt in blocul 4 ( K1 ) - cel la care au turnat placa pt fundatie

Cel mai bine te duci pana acolo vorbesti si vezi si cum arata blocurile
Azi ziceau ca nu mai au cu 4 camere, nush ce sa zic, imi spunea ca nu mai construiesc cu 4!

#2352
alexanto

alexanto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 01.10.2015
4 camere au construit in urmatoarele blocuri: in H2 ( care deja e dat in folosinta ), in K2 ( 2018 ) si K1 (2019 )

Pe imobiliare.ro au chiar si o reducere/promotie la apart de 4 cam ultimul etaj din K1 ( ceeea  ce nu au mai facut pana acum )

#2353
petro_sweet

petro_sweet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.05.2004

Vizualizare mesajalexanto, pe 25 aprilie 2018 - 08:49, a scris:

4 camere au construit in urmatoarele blocuri: in H2 ( care deja e dat in folosinta ), in K2 ( 2018 ) si K1 (2019 )

Pe imobiliare.ro au chiar si o reducere/promotie la apart de 4 cam ultimul etaj din K1 ( ceeea  ce nu au mai facut pana acum )

Dar nu mai sunt valabile, puteți suna și vă dau toate informațiile! Ca și împărțire unul de 4 camere e mult mai ok decât cel cu 3!

#2354
alexanto

alexanto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 01.10.2015
impartirea apartamentului in 3 sau 4 camere era valabila doar pt blocul K2 pt ca aveau aceeasi suprafata, la K1 au suprafete diferite pt 3 si 4 camere

daca ati vorbit si nu mai au de 4 camere inseamna ca le-au vandut pe toate si mai au doar de 2 si 3 camere.. eu v-am spus doar ce aparea pt imobiliare.ro

#2355
Bugax

Bugax

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.01.2017
Ok, va multumesc pentru promptitudine.
O sa sun astazi si va anunt.

#2356
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007
News?

#2357
cata1166

cata1166

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.04.2016
Salut Ovideatza,

Au mai avansat cu lucrarile? Poti pune cateva poze?

#2358
monica_79

monica_79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2013
prin amabiliatea vecinilor din primul bloc pozele ar fi mai de aproape, mai clare ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate