Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

alergolog in bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
magheralex

magheralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.06.2007
O recomandare buna: Mergeti la Spitalul Sf. Spiridon din Iasi [spital universitar], sa vedeti meserie acolo. Daca aveti probleme cu vreo alergie, va recomand acel spital! Curatenie luna, conditii excelente si un doctor care are pe lista de specializari scrise vreo 2 pagini. O super doctorita, mai precis: Doctorita Sinitchi !

#20
padre

padre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2003

View PostPiorel, on Sep 3 2007, 10:16, said:

:) Doar ce m-am programat la Malaxa, unde șef de secție este Folrin Popescu, care are un CV ca lumea, e tânăr (41 de ani) și arată a om, nu ca Filip, care zici că e oligofren, sincer. Nu numai aici am auzit aproape numai de rău despre Filip. Doamna Radu a murit, am aflat azi la telefon. Să văd cum o fi, am înțeles că domnul Popescu nu primește absolut nimic, de aia voiam la un cabinet particular ceva, dar nu are. Oricum, o să fac tot posibilul să fiu în vizorul lui, nu al altcuiva, pentru că mi se pare ca lumea din ce am citit și auzit despre el.


Salut!

Si ma chinui cu o urticarie de 4 luni, si as vrea sa ajung la Malaxa, caci se pare ca totul este pe fond alergic.
Cum se poate merge la Dr. Florin Popescu? ai fost la dansul?
Cum ti s-a parut?

Astept raspunsul tau!

#21
ajustator

ajustator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.03.2006
mai aveti ceva noutati despre alergologi buni?

as vrea sa ma duc la un alergolog f tanar care sa fie la curent cu noutatile de pe afara...

in fiecare an in august nasul meu este in simfonie totala cu el stie ce planta/spor etc...

as vrea sa scap de chestia asta sau macar sa o atenuez.

Multumesc

Ajustatoru

#22
gaby_mirutoi

gaby_mirutoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2008
Am efectuat acum o luna de zile, o analiza alergologica pe alergeni respiratori si amestec de alergeni alimentari deoarece de vreo trei luni fac alergie care se manifesta prin urticarie dar si edematierea buzelor, nari ,dar nu amandoua odata ori imi ieseau blade ori ma umflam.rezultatul analizelor a iesit pozitiv pe alergeni alimentari si anume lapte0.62si cazeina 1.04. dupa primirea rezultatului am exclus din alimentatie produsele lactate,dar sa intimplat sa mai fac blinde. Trebuie sa exclud toate produsele ce ar putea contine lapte,ex cozonac ,prajituri  etc,

#23
behind_da_sun

behind_da_sun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 20.03.2007
AM fost la dl dr Iamandescu la Colentina, am fost la clinica particulara Gral unde el lucreaza. E un om foarte deschis, simtit si modest, mai rar un asemenea doctor. Din faptul ca e om poti trage concluzia ca e un bun medic. O sa urmez un tratament din octombrie la d-lui pentru alergie la graminee.

#24
clara23

clara23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.03.2013
Buna! Am si eu o problema de aproximativ un an, cand de la lapte expirat adugat in cafea mi s-a umflat o ureche si apoi limba. De atunci am facut diverse tratamente, analize, regim alimentar, dar nimic. S-a ameliorat o perioada cand am tinut un regim (nimic din comert, mancare facuta doar in ziua respectiva, anumite fructe si legume etc). Problema este ca de cateva luni am inceput sa fac infectii in gat in mod constant iar limba este aproape mereu inflamata, nu ca la inceput cand aveam probleme de respiratie, dar este deranjant. Astept raspunsurile voastre daca ati trecut prin asa ceva sau daca ma puteti indruma la un medic alergolog in Bucuresti. Am fost la spitalul Victor Babes la dr. Ghita. Multumesc!

#25
Orose

Orose

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.01.2015
Poate recomanda cineva un alergolog bun in Bucuresti?

Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate