Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joy Berceni Biruintei 87

Recomandare suport tableta

Vanzare apartament

Adaptare motor nou la unele elect...
 Sfat achizitie mirrorless Lumix

Romania printre primele poziții d...

Pisica din Iasi care a mers sa na...

PC fara wifi, conectare smart mon...
 Masina cu buget redus

Renovare garsoniera 40 m.p. - ins...

Amorsa

Catel gasit pe strada
 Arhiva tar - descarcare nesigura ...

Racord flexibil gaz in loc de apa

Microsoft Office versiune optima

Dezmenbrare teren - cedare drum l...

HUNGARORING

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

nelu73

nelu73

Member

• Grup: Members

View Post_claudius, on 28th July 2009, 09:57, said:

In cazul in care va merge careva la anul la hungaroring 2010
ca bine zici, daca va merge cineva  :D ...
F1 e unul din putinele sporturi pe care le urmaream cu placere, dar in ultimii ani s-a schimbat foarte mult, ce sa mai zic de anul acesta...s-a ajus in situatia ciudata in care constructorii de motoare au performante mai slabe decat clientii lor...nu intru in detalii pe tema asta.

marius_tm

marius_tm

Active Member

ma bucur ca Lewis Hamilton..a câștigat mare premiu de la Hungaroring, vine Valencia...o sa vedem o cursa extraordinara la Valencia, revine marele Schumacher   !!!

geojoking

geojoking

Active Member

View Post_claudius, on 28th July 2009, 09:57, said:

In cazul in care va merge careva la anul la hungaroring 2010, sa stiti ca anul acesta nu s-au ocupat nici pe jumatate tribunele. Si nici un caz la hungaroring nu este vorba de ,,bisnitari,,! Acolo este o logistica si organizare licentiata FIA, bilete vei gasi tot timpul! Cei care au fost acolo pot sa confirme. Pentru cei sceptici (fricosi!), care sau temut ca din cauza trivialitatilor Steaua-Ujpest, romanii vor avea probleme, pe langa garda nationala+polita+servicii de securitate maghiare au mai fost prezente cu echipaje de politie si reprezentanti din polonia, cehia, slovacia, croatia, am auzit ca si din rom a fost 2 motociclete(personal nu leam vazut); deci nici vorba de scandal sau altceva. Poate la anul ne organizam si luam o tribuna intrega, autostrada fiind plina de masini rom care ieseau de la hungaroring.
Ne vedem la anul!

Nu inteleg de ce zici ca nu s-au ocupat tribunele. In ziua cursei erau full. Grupul cu care am fost eu, aveam bilete la GA si speram sa "convingem" ceva paznici sa ne lase la vreo tribuna... dar unde? Erau pline 100% toate, Silver 1, 2, 3, 4, 5 (cateva se numeau red bull parca). Poate ca la gold nu erau, dar doar din cauza pretului. Iar Bronze nu prea merita. De departe GA sunt cele mai bune bilete.

Ne vedem la anul. :)

jommin

jommin

New Member

Salut! As vrea sa te rog sa imi spui si mie mai multe despre Hungaroring. As vrea sa merg si eu cu un prieten la anul pe 1 august. Am tot cititt pe forum  multe pareri si sfaturi.  As avea mai multe de intrebat. Crezi ca putem sa ...luam legatura ? "[email protected]". Asta daca nu ai nimic impotriva. Putem sa ne scriem si pe forum. Ce zici ?

Fire_fly

Fire_fly

New Member

Hei! Si eu doresc f mult sa merg in 2010 la Hungaroring, in mare parte pt ca revine Schumi si e cam visul meu din copilarie sa merg la o cursa la care alearga si schumi. Dar marea mea problema e cazarea...am tot citit opinii si mi se pare fun cu cortul, dar prietenii mei nu sunt atat de incantati...deci as prefera o pensiune...sau...ce imi puteti recomanda? Ms anticipat!

capodecina

capodecina

Member

Merge cineva anu` asta? Biletele? Stiti ceva? Adica... in afara de ce e afisat pe site-ul oficial, ar exista variante mai ieftine? Sa zicem... 50 Euro?

Cipsy

Cipsy

New Member

informatii foarte utile pt doritori, se pot gasi aici : http://www.hungaroin...kets_all_en.htm

ma bate gandul sa merg si eu anul asta (ar fi pt prima data). din ce am "rascolit" pe forumuri, in cazul in care voi merge :), imi voi lua wkd la GA (104eur/pers, incluzand si taxa de 5%).
dpdv al transportului as alege trenul; plecare la 19.10 din Buc, sosire la 08.47 in Budapesta, pret 76eur/pers/dus-intors cu rapidul clasa 2. cazare, imi gasesc ceva online la o pensiune (aprox. 40eur double/noapte).

rezula aprox 500eur/pereche pentru 4 nopti + bani de cheltuiala (inca vreo 200 eur).

eu zic ca e rezonabil pt o minivacanta, plus ca ai destul timp sa si vizitezi orasul ;)

capodecina

capodecina

Member

mda`... am intrat pe oficial, insa... dupa cum spuneam mai sus, as vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa urmaresti treaba pe bani putini... gen 50 euro. de la gard sau in alta parte

4rings

4rings

Member

am inteles ca se poate urmari de pe dealurile din apropiere

yubytu

yubytu

Junior Member

Pai daca se paote de pe deal ma bag si eu :), nu de alta dar e 99 de euro un bilet

adrian80

adrian80

Active Member

Salutari
Anul asta am si eu de gand sa merg la Hungaroring.
Stii ceva oferte la vreo agentie de turism?
Daca merg direct acolo cu masina, doar pentru cursa, gasesc bilete si loc de parcare?

Multumesc anticipat

varuma

varuma

New Member

Depinde la ce ora ajungi la circuit, daca esti acolo la prima ora sigur vei gasi parcare. Din ce am citit, cei care au bilete Gold au parcare gratuita, banuiesc ca in zona prin care se intra in tribuna.
Eu mi-am comandat deja biletul pentru cursa ca sa stau linistit ca mai prind loc in tribuna. Anul trecut se terminasera locurile in sectorul gold.
Cine mai merge anul asta la cursa?

Edited by varuma, 01 June 2011 - 16:42.

adrian80

adrian80

Active Member

Cat te-a costat biletul Gold?
Inafara de loc in tribuna si parcare gratuita, ce mai ai inclus in pret?
Cat costa parcarea daca merg fara bilet?

Merci

rar80

rar80

New Member

Pentru Hungaroring 2011 credeti ca mai pot cumpara bilete general adimission duminica de la circuit?
Pentru ca m-am trezit tarziu, pe situl http://www.hungaroin...CFQol3wodnwaZxA mai poti doar rezerva, nu le mai trimitte si in tara.
Sunt de incredere cei de la situl mentionat?

4rings

4rings

Member

View Postrar80, on 22nd July 2011, 12:44, said:

Pentru Hungaroring 2011 credeti ca mai pot cumpara bilete general adimission duminica de la circuit?
Pentru ca m-am trezit tarziu, pe situl http://www.hungaroin...CFQol3wodnwaZxA mai poti doar rezerva, nu le mai trimitte si in tara.
Sunt de incredere cei de la situl mentionat?
gasesti la fata locului

fuscobal

fuscobal

Member

De 2 ani particip la track-day-urile organizate pe Hungaroring dar n-am ajuns niciodata la o cursa de Formula 1, asa ca m-ar tenta anul acesta. Dupa cum au spus multi, si eu as fi pentru un bilet GA, avand in vedere faptul ca pe linia dreapta este interesanta doar partea de final unde se franeaza de la viteze foarte mari si te vei plictisi inevitabil la un momentdat. Daca ar fi sa aleg de aici > http://www.centralea...aroring2008.jpg , m-as uita la Gold 4, Silver 1 sau Silver 3. Altfel, un GA este ieftin si-ti da posibilitatea sa vezi cam tot. In ce priveste cazarea, in Godollo este un Hotel foarte bun cu mancare excelenta cam la 70E/noapte camera numit > http://www.erzsebetkiralyneetterem.hu/ . Este ceva mai scump decat varianta cu campingul dar sunt alte conditii, este destul de aproape de circuit si daca ai masina ajungi repede si in oras daca vrei sa cuplezi cursa de F1 cu ceva vizite in Budapesta ! In ce priveste parcarea la circuit, stie cineva daca se poate plati separat sau daca exista disponibilitate pentru cei cu bilet GA ?

eva888

eva888

New Member

Biletele nu sunt scumpe http://gold-poker-online.com, in jur de 100 de euro, pentru 3 zile.

Thavi

Thavi

Member

Care mergi in 2012? am bilete la redbull pt weekedn ne vedem acolo?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate