Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

HUNGARORING

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005

View PostEND3r, on Mar 16 2008, 12:55, said:

inteleg,si hotelurile din apropiere au conditii si preturi bune sau  .... ???
La hungaroring nu stiu sa ai hoteluri la circuit... in afara de stabilimentul ala cu aquapark de pe deal (unde oricum nu stiu daca au si cazare). Oricum, in toate tarile unde se organizeaza GPuri, preturile la hoteluri/taxiuri cresc foarte mult in weekendul de cursa. Daca vrei hoteluri bune bune, n-ai decat sa stai in budapesta si sa mergi cu masina/taxiul la circuit (nu faci mult, in max 3/4 ora esti acolo). Da' asteapta-te la chestii gen 400-500 euro/noapte pentru o camera de 4/5 stele, daca chiar vrei hoteluri bune.

#20
END3r

END3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.05.2005
mersi mult de informati,daca mai ai sugesti nu ezita sa le pui pt ca sunt folositoare pt multi care vor merge anul acesta pt prima data la hungaroring si la o cursa de f1

#21
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005

View PostEND3r, on Mar 16 2008, 16:50, said:

mersi mult de informati,daca mai ai sugesti nu ezita sa le pui pt ca sunt folositoare pt multi care vor merge anul acesta pt prima data la hungaroring si la o cursa de f1
Pai na, acu' depinde si de cati bani vreti sa spargeti la o cursa  ;)

Ca sugestie generala, mergeti cu o zi inainte de a incepe testele, in perioada "open stands" cand veti avea acces pe pista si la standuri... aveti sansa sa intrati pe linia boxelor sa vedeti masinile si echipamentele de la cativa metri distanta. Sau cumparati o invitatie la boxe cu cateva mii de euro si ati rezolvat problema pentru tot weekendu :rolleyes:

#22
vladbvro

vladbvro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.12.2007
Cazarea ,, la cort '' costa 20-25 euro/zi/pers in conditii rezonabile. Merita pt atmosfera din jurul pistei si pt ca sunteti tot timpul in mijlocul evenimentelor.

#23
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
Revenim ....  :D . Merge cineva la Hungaroring ?.

Astazi comand biletele + camparea.

Pe unde este mai bine sa ies din tara ? Oradea sau Arad ?
Eu vreau sa plec dimineata pe 30 iulie din Bucuresti sa ajung pana seara la Oradea/ Arad unde sa inoptez iar dimineata sa merg mai departe spre Hungaroring. La ce ora este bine sa plec din B, unde este mai bine sa inoptez..... Daca aveti ceva tips & tricks legat de drum, pe unde sa o iau si pe unde nu ... ... postati va rog :)

Attached Files



#24
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Io nu inteleg de ce ti-ai luat camparea pe 3 zile, dar biletele ptr circuit sunt doar ptr duminica... nu vrei sa vezi antrenamentele si calificarile de pe circuit, ca tot esti acolo? Parca totusi nu era diferenta mare de pret intre Sunday si Weekend.

Din Bucuresti cred ca mai direct e pe la pitesti - valea oltului - arad. E ok drumul. Nu te duce pe Brasov - Sibiu ca se lucreaza si pierzi mult timp blocat in trafic. Din arad mai faci vreo 3-4-5 ore pana in Budapesta, depinde si cat stai pe la vama si ce opriri mai faci. Eu de obicei in Arad stau la un hotel curatzel care e pus chiar la sosea la iesirea din arad spre nadlac (exact la iesirea din arad e un petrom pe stanga, apoi hotelul la vreo 200 de m tot pe stanga). Imi scapa numele acum.

Teoretic poti sa te duci direct Bucuresti - Budapesta... e obositor, depinde cat de obisnuit esti sa conduci la drum lung, dar daca pleci pe la 5-6 dimineata ajungi seara la Budapesta, punand si o oprire de mancare pe drum.

Eu anu' asta ma duc la Silverstone, s-a "nimerit" o delegatie in anglia chiar in perioada aia  :D

LE: si nu uita sa-ti cumperi vigneta de la unguri ptr sosele lor, la nadlac gasesti imediat ce treci vama (practic tot in incinta punctului vamal), pe dreapta e un ghiseu cu vignete.

Edited by dsdev, 20 May 2008 - 14:31.


#25
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
dsdev am gresit cand am selectat. biletele sunt pentru weekend. Multumesc de varianta propusa. Mi sa mai recomandat sa ies prin Oradea in felul asta ocolind traversarea Budapestei. Ma complic sau ies prin Arad ?.

LE : a si inca o chestie. Cu biletele GA pot intra pe pista in ziua de dinainte de antrenamente ?. Parca citisem pe undeva ca trebuie invitatie sau ceva de genul...

Edited by eneyonut, 20 May 2008 - 23:04.


#26
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
De anu' trecut e gata centura budapestei, nu trebuie sa tai orasu' ca sa iesi la circuit, poti sa o iei pe centura. E adevarat, daca n-ai un GPS sau nu esti atent la semne, poti sa ratezi iesirile.

Daca mergi pe Bucuresti-Arad-Szeged-Mogyorod (Hungaroring): 838km
Daca mergi pe Bucuresti-Oradea-Mogyorod: 852km  :P

Pe bune, ia-o pe drumul pe care il cunosti mai bine, ala e cel mai bun.

Nu-ti trebuie invitatie speciala pentru "open stands". In ziua respectiva intr-adevar exista cateva ore dedicate celor cu invitatie, apoi se da acces liber. Oricum, asteapta-te la inghesuiala mare la boxe, daca vrei sa prinzi vreun autograf ceva iti trebuie nervi. Ti-am atasat o poza de acum 2 ani de la open stands hungaroring... desi era naspa vremea, tot era full pe acolo.

Attached Files



#27
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
GPS o sa am un MIO C250 si o harta :). Cred ca o sa ies prin Arad pana la urma. Spuneai ceva de un hotel curatel la iesire din Arad. Mi-ar ajuta o recomandare :).


                Multumesc mult, mult pentru toate raspunsurile.

#28
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Am gasit hotelul, e XO Residence: http://www.xoresidence.ro/ - am mai stat si la altele in Arad, da' macar la asta n-am patit sa mi se spuna ca e inchis restaurantu' cum s-a intamplat in alte parti  :huh: E mai scump nitzel, da' macar e in drumul tau si are parcare pazita.

La GPS, vezi sa fie updatata recent harta, altfel e foarte posibil sa nu "stie" ca exista si centura la budapesta si te baga aiurea... am patit-o eu cu un gps Garmin... Ca masura de precautie, poti sa iti printezi traseul detaliat de pe viamichelin.com...

View Posteneyonut, on May 21 2008, 09:27, said:

Multumesc mult, mult pentru toate raspunsurile.
N-ai pentru ce.

#29
Raducoto

Raducoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.03.2008
Deci cine merge le Hungaroring ? Haideti sa ne cunoastem poate facem o trupa faina. Eu cred ca anul acesta o sa stau la cort . Am stat in 2005 si 2006 in Budapesta insa preturile cresc f mult in perioada asta. Nu se merita. Cred ca e mult mai frumos sa stai 4 zile in mijlocul evenimentului.

#30
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
Me, me, me ....  :P

Am primit biletul cam de o luna si ma tot uit ba la el, ba la calendar  :lol: . Mi-am luat GA si 3 nopti ( 31,1,2 ) in Camping Panorama pentru 4 persoane. Mai ieftin de atat nu puteam iesi, ~ 170E persoana ( Bilet + camping ). Pentru ca o sa mergem cu un Matizozaur si sa nu'l fortam sau sa mergem contra cronometru, o sa plecam pe 30 iulie din Bucuresti iar peste noapte o sa ramanem pe undeva pe la Arad cel mai probabil iar pe 31 o sa ma instalez la circuit pentru a vizita boxele. Este pentru prima data cand merg la un GP asa ca's foarte entuziasmat :).



Altcineva ?  :rolleyes:

Attached Files


Edited by eneyonut, 28 June 2008 - 16:17.


#31
Raducoto

Raducoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.03.2008
E fain la Panorama , este aproape de intrarea la padocuri insa mai departe de distractia nocturna , eu as vrea sa imi iau la C1 sper sa mai gasesc . La Camping Aqua deja e sold out :( Biletul pentru F1 am sa-l iau de acolo direct , asa am facut si in anii trecuti.













-------------------------

Blog personal: www.cotofana.ro

#32
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008

View PostRaducoto, on Jun 28 2008, 18:21, said:

E fain la Panorama , este aproape de intrarea la padocuri insa mai departe de distractia nocturna , eu as vrea sa imi iau la C1 sper sa mai gasesc . La Camping Aqua deja e sold out :( Biletul pentru F1 am sa-l iau de acolo direct , asa am facut si in anii trecuti.




Eh. La Aqua vroiam si eu dar pana ne-am hotarat sa luam bilete erau sold out. Spuneai ceva de distractia nocturna ... in ce consta ?.

Edited by eneyonut, 30 June 2008 - 08:17.


#33
Raducoto

Raducoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.03.2008
Discoteca in aer liber , concerte , streaptese in aer liber , karting intr-o hala imensa ,multe alte activitati sa te faca ...sa cheltui banii..da sa te simti bine :)

#34
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008

View PostRaducoto, on Jun 30 2008, 11:43, said:

Discoteca in aer liber , concerte , streaptese in aer liber , karting intr-o hala imensa ,multe alte activitati sa te faca ...sa cheltui banii..da sa te simti bine :)


De streaptese nu am nevoie, ma duc cu 3 fete la GP  :lol:  dar restul suna interesant ...


Un pont pentru cei care merg la cort. Daca ai cumparat un bilet pentru 2,3,4 persoane / X nopti nu poti folosi un cort mai mare de 2,3,4 persoane. Eu am luat bilet pentru 4 persoane si vroiam sa merg cu un cort de 6 persoane dar le-am dat mail sa ii intreb daca pot si mi-au raspuns ca nu, pentru ca dimensiunile cortului de 6 persoane sunt mai mari decat la cele de 4 pentru care am optat si nu se potrivesc pe loc .... hmmmm.

#35
Raducoto

Raducoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.03.2008
deci daca merg cu un cort de 4 si noi suntem doar 2 ... nu accepta ??? ..vroiam sa stam si noi mai intinsi :D

#36
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
Nu, nu accepta. Ti-am zis, eu vroiam sa iau cort de 6 persoane dar am zis sa le dau mail sa nu imi faca surprize acolo....... si bine am facut.

Ce intrebare am la tine. Ai spus ca ai fost anii trecuti. Exista internet wireless p'acolo chiar si contracost ?:).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate