Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

HUNGARORING

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
DRAKo

DRAKo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 12.04.2006
Buna,

as fi curios daca a fost cineva la hungaroring si daca poate sa-mi spuna ce fel de bilete merita sa-mi iau pt cursa?
Se fac excursii la cursa?

#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
eu n-am fost, dar m-as duce. intr-o vreme se faceau din timisoara. dar nu mai stiu demult sa se faca. eu personal mi-as lua bilet din ala general admitance si sa stau pe un deal pentru ca e mai liber, stai relaxat si nu inghesuit in tribuna ca sardinele in conserva. plus ca zgomotul (stiu de la cei care au fost) e foarte puternic. si tribunele care sint relativ aproape de circuit te lasa surd temporar.

#3
DRAKo

DRAKo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 12.04.2006
Biletele pe deal sunt cele mai ieftine, dar nu stiu cat de mult vezi si nu cred ca ai monitor pentru a vedea mai bine cursa.
Eu am fost anul trecut la Magny Cours si am stat chiar in tribuna de pe linia de sosire, nu era inghesuiala pentru ca existau locori separate (scaune individuale). Zgomotul e extraordinar de puternic iti vibreaza cutia toracica, e o senzatie super.

As merge intr-o excursie organizata pentru ca nu as vrea sa-mi bat capul prea tare.

#4
bebeko00

bebeko00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2007
Am 2 bilete tip Gold la Hungaroring ... si daca va grabitzi puteti sa va faceti rezervare la Hotel(sunt o gramada libere).
Astept un telefon 0723835370 Andrei.Pretul avantajos!!!

Edited by bebeko00, 26 July 2007 - 10:51.


#5
DRAKo

DRAKo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 12.04.2006
Multam de oferta, prea tarziu, am fost intre timp.

Acum as vrea sa dau un sfat celor care vor sa mearga in viitor:
1. Luati-va bilete direct de la circuit, de la bisnitari. Eu mi-am luat bilete super gold de la casa de bilete cu 400euro iar la bisnitari erau cu 300 Euro!
2. Nu va luati bilete la super gold pentru ca nu veti vedea mare lucru, pretul mare il veti da doar pentru ca tribuna e acoperita. Cele mai bune locuri sunt la Tribuna gold 1 care e fix pe linia de sosire.

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Eu am fost in 99, nu stiu cum au evoluat tribunele de atunci, dar atunci am stat pe deal si era cel mai bun loc posibil, eram exact in lungul liniei drepte de start, vedeam citeva viraje inainte, alte portiuni disparate, vedeam un mare ecran de la silver, stateam intinsi pe iarba, cu lada de bere si sanvisuri cu noi. Chiar mi se parea nasol la tribuna, sa ai un singur loc pe care sa intepenesti 6 ore.

#7
Sorin Sorin

Sorin Sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.08.2006
salut
Si eu am fost la Hungaroring anul acesta.
Pot spune ca cele mai bune bilete sunt cele general admission pt. ca
1. dupa 15 minute cand incepe sesiunea de calificari sau cursa, se dechide accesul liber in tribunele de pe zona circuitului, in locurile care nu s-au ocupat(nu si cele de pe linia start/sosire)
2. am stat si la super gold, gold, silver, bronz dar pe bune te plictisesti in tribuna in primele 15 minute, e un zgomot infernal , la inceput e super dar  te dor urechile, nu si daca ai doape, cel mai ok e biletul in picioare pt ca ai acces la mai bine de 70% din circuit, vezi multe curbe si e mult mai palpitant.
De ce sa dai peste 1000 roni pe un bilet cand poti intra dupa 15-20 de minute cu biletul tau general admission in acelasi loc???????
Sorin

#8
DRAKo

DRAKo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 12.04.2006
Acum nici sa-ti iei bilet GA (intrare generala) si sa intri la 15 minute dupa ce s-a dat startul nu cred ca bine, plus ca ai sansa sa nu gasesti locuri. Locurile de pe deal (ni spatele tribunei gold 2 si 3) ofera o privire de ansamblu destul de buna, dezavantajul ar fi ca e putin cam departe de pista, dar la 100EU e ok.

#9
Sorin Sorin

Sorin Sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.08.2006
Pai asta cu intratul in tribune dupa 15 minute e doar asa daca vrei sa stai. Cel putin eu m-am plistisit sa ii vad tot din acelasi loc.
Biletul GA iti ofera o priveliste foarte buna, si stai destul a proape de circuit, in unele locuri stai la fel de apropae ca si ce care au bilet in tribuna.
Sorin

#10
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Cam la cat ar ajunge o excursie de acest gen? De vazut calificarile + cursa, innoptat in Budapesta, etc? Ar fi bun un pret de persoana...


Ar ajunge 600e pentru 2 persoane?

#11
Sorin Sorin

Sorin Sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.08.2006

View Postcrz, on Aug 13 2007, 14:25, said:

Cam la cat ar ajunge o excursie de acest gen? De vazut calificarile + cursa, innoptat in Budapesta, etc? Ar fi bun un pret de persoana...
Ar ajunge 600e pentru 2 persoane?

Salut
Iti ajung cat de cat. Depinde unde esti cazat. Eu am iesit pe la 1300 roni cazare la hotel 3 stele 3 nopti cu mic dejun inclus, bilet GA plus transport cu trenul. daca stai la hostel iesi mult mai ieftin.
Sorin.

#12
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
Anu' asta vreau sa merg si eu la unguri, o sa fie pentru prima data si nu prea stiu ce bilet sa-mi iau. Merita GA ?.

Se poate sta cu cortu ?

#13
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005

View Posteneyonut, on Jan 29 2008, 11:37, said:

Anu' asta vreau sa merg si eu la unguri, o sa fie pentru prima data si nu prea stiu ce bilet sa-mi iau. Merita GA ?.

Se poate sta cu cortu ?
Pai nu degeaba biletele difera ca pret in functie de zona... Hungaroring e un circuit destul de prost gandit ptr spectatori, in sensul ca nu ai vedere cat de cat generala asupra circuitului din tribune, vezi cam doar ce e fix in fata ta. Depinde si tu ce vrei, sa urmaresti cursa sau sa casti ochii pe acolo. Locuri bune (dar scumpe) sunt la tribuna principala si la intrarea pe linia dreapta. Daca ai chef sa te plimbi pe acolo, merita GA.

Oricum, pentru cascat ochii, merita sa ajungi acolo cu o zi inaintea antrenamentelor (adica joi), cand se lasa portile deschise si poti sa ajungi pana pe linia boxelor, sa vezi masinile/echipele/echipamentele de foarte aproape (1-2 metri distanta). Cu putin noroc prinzi si un autograf.

Merge si cu cortul, sunt zone amenajate de campare imediat dupa gardu' circuitului. Acum depinde si de vreme... daca e ca acu' 2 ani cand faceai frigu' in mijlocul verii...

#14
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008

View Postdsdev, on Jan 29 2008, 16:03, said:

Pai nu degeaba biletele difera ca pret in functie de zona... Hungaroring e un circuit destul de prost gandit ptr spectatori, in sensul ca nu ai vedere cat de cat generala asupra circuitului din tribune, vezi cam doar ce e fix in fata ta. Depinde si tu ce vrei, sa urmaresti cursa sau sa casti ochii pe acolo. Locuri bune (dar scumpe) sunt la tribuna principala si la intrarea pe linia dreapta. Daca ai chef sa te plimbi pe acolo, merita GA.

Oricum, pentru cascat ochii, merita sa ajungi acolo cu o zi inaintea antrenamentelor (adica joi), cand se lasa portile deschise si poti sa ajungi pana pe linia boxelor, sa vezi masinile/echipele/echipamentele de foarte aproape (1-2 metri distanta). Cu putin noroc prinzi si un autograf.

Merge si cu cortul, sunt zone amenajate de campare imediat dupa gardu' circuitului. Acum depinde si de vreme... daca e ca acu' 2 ani cand faceai frigu' in mijlocul verii...


Eu vreau sa ajung pe 31 la Hungaroring si sa stau cu cortul. Din pacate un bilet mai scump decat GA nu imi permit ( pe 20 iulie ma intorc din amsterdam si o sa fiu cam ... lefter ). Cat despre cascat ochii ..... vreau sa si vad ceva nu doar sa aud motoarele, ca asa dau linistit drumu la tv si home cinema si sa tot bubuie :).  Exista magazine prin imprejurimi p'acolo, terase, dusuri, etc. ... ?

#15
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Orice boxe ai avea, nu se compara sunetu motoarelor live cu ce auzi la teveu... Ma rog, acum ca nu mai sunt motoarele v10 e mai putin impresionant, da' oricum e altceva decat la tv.

De dusuri chiar nu stiu ca n-am stat la cort acolo (presupun ca sunt din moment ce e camping organizat), doar am trecut pe langa camping. Nu stiu sa-ti zic cat costa ziua de campare (daca costa ceva). Magazine nu prea ai in afara circuitului, decat gherete cu diverse legate de F1 (steaguri, tricouri, sepci, etc) si niste terase unde mai bagi o bere si ceva mancare (strictu' necesar, sa zic asa). In afara de circuit in sine, nu prea ai ce sa faci in zona (fara masina faci ceva pana in budapesta)... eventual doar sa mergi la un aquapark care e imediat langa circuit, pe partea celalalta a circuitului fata de boxe/tribuna principala. E si statie de taxi la circuit, da' te rupe rau de tot.

Ti-am zis, daca vrei sa vezi si altceva decat masinile pe circuit, mergi cu o zi inaintea antrenamentelor cand sunt deschise boxele ptr vizite. Oricum, in afara de F1 GP mai ai si Porsche Cup inclus in aceleasi zile/bilete.

#16
END3r

END3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.05.2005
Anul asta si eu vreau sa merg, daca luam bilete din timp oare avem sansa sa prindem mai ieftine???

#17
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005

View PostEND3r, on Mar 16 2008, 11:55, said:

Anul asta si eu vreau sa merg, daca luam bilete din timp oare avem sansa sa prindem mai ieftine???
Nu... singura sansa sa prinzi mai ieftin e sa te duci la circuit si sa speri ca gasesti la bisnitari bilete de care vor sa scape ptr ca nu s-au dat... depinde de circuit, depinde de interesul ptr cursa respectiva.

#18
END3r

END3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.05.2005
inteleg,si hotelurile din apropiere au conditii si preturi bune sau  .... ???

Edited by END3r, 16 March 2008 - 12:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate