Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Probleme PCGARAGE

- - - - -
  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#19
sonkocu

sonkocu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 10.04.2007
am uitat sa zic uite data fabricatiei sep 2006 au unele produse ramase nevandute si incearca si ei sa scape de ele

#20
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmarsonyc, on Jun 14 2007, 06:00, said:

INTRADEVAR, LE POTI TRIMITE INAPOI, DAR PE CHELTUIALA TA! sI CUM NU E TEAPA CIND GASESTI IN CUTIE ALTCEVA, SI CULMEA MODIFICAT CU PIXUL CA DOAR OM FI PROSTI SA NU NE DAM SEAMA!!!!
Nu am zis ca este sau nu teapa, insa atat timp cat sunt diferente intre factura si produse, nu inteleg de ce nu te poti intelege cu ei ... si nu cred ca este de la ei, pentru ca asa cum am spus, eu cumpar de la ei si de fiecare data, a fost ok ...si nu-s singurul, mi-a fost recomndat si am fost multumit.

In plus, cateva comenzi le-am ridicat de acolo si am vazut la 5 juma cum a venit duba cu marfa si cum o pregateau ... este mult mai probabil sa fie o incurcatura, fie la importator, fie pe la curier.

Apropo ... de ce nu ai tinut curierul pe loc sa te uiti in pachet ?

View Postsonkocu, on Jun 14 2007, 09:06, said:

asa sunt magazinele astea online mai dau si tepe

am un var care a patit-o tot la astia

CINE STIE CATI AU PATIT-O PANA ACU

ma lasi ... varu' lu nepotu' ... ori dai niste imformatii de bun simt, ori abtine-te!

#21
sonkocu

sonkocu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 10.04.2007
din moment ce tu cumperi una si aia trimit alta cum se cheama

poate ma lasi tu varamiu si luat un pc de la ei piesele erau cele cumparate da pe garanitie erau gresite placa video si hdd.

#22
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Dar cum se cheama treaba aia cand tu dai banii pe ceva si nu gasesti in colet ?
Nici pana in ziua de azi nu m-au mai sunat, iar eu daca ii sun ma tot duc ca zaharelul ca ma suna directorul de vanzari.
Ma pot adresa OPC in acest caz ?

#23
marsonyc

marsonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2004

View Postendless, on Jun 14 2007, 12:03, said:

Nu am zis ca este sau nu teapa, insa atat timp cat sunt diferente intre factura si produse, nu inteleg de ce nu te poti intelege cu ei ... si nu cred ca este de la ei, pentru ca asa cum am spus, eu cumpar de la ei si de fiecare data, a fost ok ...si nu-s singurul, mi-a fost recomndat si am fost multumit.

In plus, cateva comenzi le-am ridicat de acolo si am vazut la 5 juma cum a venit duba cu marfa si cum o pregateau ... este mult mai probabil sa fie o incurcatura, fie la importator, fie pe la curier.

Apropo ... de ce nu ai tinut curierul pe loc sa te uiti in pachet ?
ma lasi ... varu' lu nepotu' ... ori dai niste imformatii de bun simt, ori abtine-te!

Cum sa fie incurcatura la curier? Coletul era sigilat. In colet se afla dvd-ul care era desigilat. este tzeapa ptr. ca intr-o cutie de h12lera pus un h22l. pe factura era h12l , la fel ca pe cutie, iar ei au mizat pe faptul ca nu o sa remarc problema.
cita vreme eticheta era modificata din pix nu e clar ca e o inselatorie? Sa nu acuzam curieratul degeaba! Poti deschide in prezenta curierului doar daca e specificat acest lucru pe awb. Coletul fiin sigilat si intact nu e problema curierului! Si daca e retail, tre sa fie sigilat! Seriile ptr. garantie sunt scrise si pe ambalaj, deci nu trebuie dezvirginat ambalajul produsului!

#24
sonkocu

sonkocu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 10.04.2007
exact eu am luat un dvd rw asus LightScribe retail sigilat de la alt magazin si seriile erau trecute pe ambalaj vanzaroru dupa parerea mea nu are voie sa umble in cutie sa rupa sigiliu
eu zic sa mai insisti mergi la ei

#25
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmarsonyc, on Jun 14 2007, 15:04, said:

Cum sa fie incurcatura la curier? Coletul era sigilat. In colet se afla dvd-ul care era desigilat. este tzeapa ptr. ca intr-o cutie de h12lera pus un h22l. pe factura era h12l , la fel ca pe cutie, iar ei au mizat pe faptul ca nu o sa remarc problema.
cita vreme eticheta era modificata din pix nu e clar ca e o inselatorie? Sa nu acuzam curieratul degeaba! Poti deschide in prezenta curierului doar daca e specificat acest lucru pe awb. Coletul fiin sigilat si intact nu e problema curierului! Si daca e retail, tre sa fie sigilat! Seriile ptr. garantie sunt scrise si pe ambalaj, deci nu trebuie dezvirginat ambalajul produsului!
nu stiu tie dar mie mi se pare absurd sa pui intr-un colet un obiect intr-un ambalaj desigilat iar pe aparat sa modifici cu pixul si sa speri ca nu o sa vada clientul ... este aiurea ... mai degraba suna a incurcatura, o ambalare gresita, decat a teapa.

In fine, poate ar trebui sa mergeti pe topicul cu Emag-ul sa vedeti ce inseamna probleme la un magazin online.


mihai .. pasta aia ...ai platit-o sau era implicit la vreun cooler ?

#26
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Eu am cumparat de vreo 4-5 ori de la pcgarage, si de pe net si direct din magazin si nu am avut probleme absolut deloc.
Mi-am luat chiar si monitor LCD, online, a ajuns perfect !
Asa e romanul, imediat sare cu gura, pina sa se edifice despre ce este vorba. Iar de trimis inapoi colet pe cheltuiala ta, cit poate sa coste un asemenea pachet. Mai mult de 5-7 lei nu este. Poti sa-l trimiti si prin Posta Romana, nu zice nimeni sa-l trimiti prin acceasi firma de curierat!
Iar de dus la OPC nici nu mai zic. Ar trebui sa invatam si noi in cele din urma ca 'clientul e stapin'. Asta nu inseamna sa abuzam de toate chestiile... ci sa fim cit de cit constienti ca se pot rezolva anumite lucruri.

#27
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
arctic silver 5 nu vine implicit la nici un cooler

iar faptul ca pe modelul DVD-RW vechi era trecut cu pixul modelul DVD-RW comandat arata clar premeditare,nu incurcatura

problema e ca pe garantie ai un SN de H12L autentic,sau cel putin un SN care nu corespunde cu piesa pe care o ai in mana...asa ca nu vad cum poti dovedi ceva...afacerile nu se fac pe ochi frumosi

Edited by mascotzel, 14 June 2007 - 14:38.


#28
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmascotzel, on Jun 14 2007, 15:37, said:

iar faptul ca pe modelul DVD-RW vechi era trecut cu pixul modelul DVD-RW comandat arata clar premeditare,nu incurcatura
de fapt ar putea sa insemne ca ala care a impachetat pachetul se uita dupa vreo colega, care venise in ziua aia in fusta si a impachetat altceva ...tot nu vad de ce faci din asta conspiratie, dat fiind modul absolut aberant in care ar proceda firma.

Daca as avea firma si as avea un second care as vrea sa il vand sau vreun retur, as ambala totul cat se poate de perfect, a.i. clientul sa nu aiba dubii asupra provenientei.

#29
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postendless, on Jun 14 2007, 15:25, said:

nu stiu tie dar mie mi se pare absurd sa pui intr-un colet un obiect intr-un ambalaj desigilat iar pe aparat sa modifici cu pixul si sa speri ca nu o sa vada clientul ... este aiurea ... mai degraba suna a incurcatura, o ambalare gresita, decat a teapa.

In fine, poate ar trebui sa mergeti pe topicul cu Emag-ul sa vedeti ce inseamna probleme la un magazin online.
mihai .. pasta aia ...ai platit-o sau era implicit la vreun cooler ?


Normal ca am platit-o, e si pe factura, doar nu crezi ca pentru 25 lei as fi facut circ si scandal doar de dragul ca sa ii fur pe ei, atata timp cat eu le-am virat in cont lor 4500 ron.
Culmea e pusa in capul facturii, pe prima pozitie, insa in cutie lipsa.
Ei acuma se bat cu pumnul in piept ca mi-au trimis-o, si ca e vina curierului, insa atata timp cat cutia era intacta si nedesfacuta, exact cum au trimis-o ei, ce vina are curierul ?
Sau poate ca s-a evaporat pe drumul Bucuresti - Fieni.
Ce zice-ti pot rezolva problema cu OPC-ul ?

#30
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmihai20005, on Jun 14 2007, 16:11, said:

Normal ca am platit-o, e si pe factura, doar nu crezi ca pentru 25 lei as fi facut circ si scandal doar de dragul ca sa ii fur pe ei, atata timp cat eu le-am virat in cont lor 4500 ron.
Culmea e pusa in capul facturii, pe prima pozitie, insa in cutie lipsa.
Ei acuma se bat cu pumnul in piept ca mi-au trimis-o, si ca e vina curierului, insa atata timp cat cutia era intacta si nedesfacuta, exact cum au trimis-o ei, ce vina are curierul ?
Sau poate ca s-a evaporat pe drumul Bucuresti - Fieni.
Ce zice-ti pot rezolva problema cu OPC-ul ?

eu sa fi fost in locul tau, faceam o hartie cu curierul ca lipsesc produse din pachet.

#31
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
daca se uita dupa fuste si impacheta din greseala altceva,pe DVD-RW nu scria H12,modelul pe care il comandase clientul...
;)

#32
DRAGUNOV

DRAGUNOV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 27.12.2006
Parerea mea este ca nu trebuie sa ia nimeni apararea celor de la PC Garage,decat daca are vreun interes,si in felul asta nu cred ca poate fi luata in considerare parerea lui.Si eu cunosc pe cineva care a fost tepuit de PC Garage exact in acelasi mod.''Au uitat'' sa ii bage ceva in cutie.

#33
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Bun, insa imediat dupa ce am semnat actele curierul a fost nevoit sa plece nu stiu cine il suna-se.
Eu am desfacut cutia dupa ce i-am dat banii si am verificat daca sunt componentele mai importante, altfel trebuia sa scot totul din cutie si sa verific ce si cum, si ar fi insemnat sa umplu drumul de cutii si cutiute, plsu ca din cate stiu eu nu mi-am cumparat strada.
Pentru mine Pcgarage sucks !
Nu recomand PCGARAGE SRL  :nonobad: .
Sa vedem acum cand comand pasta impreuna cu carcasa RAIDMAX VIRGO la dc-shop cum se prezinta, ei lucrand cu acelasi fan courier.

#34
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostDRAGUNOV, on Jun 14 2007, 17:04, said:

Parerea mea este ca nu trebuie sa ia nimeni apararea celor de la PC Garage,decat daca are vreun interes,si in felul asta nu cred ca poate fi luata in considerare parerea lui.Si eu cunosc pe cineva care a fost tepuit de PC Garage exact in acelasi mod.''Au uitat'' sa ii bage ceva in cutie.
deci dupa mintea ta, daca le iau apararea am vreun interes oarecare nu ? :death:  simplul motiv ca modul in care s-a intamplat ceea ce descrie autorul topicului este prea aberant ca sa fie ceva intentionat facut, nu este deloc ok nu? trebuie sa fie o conspiratie mica la mijloc ?

Si am mai spus si mai sus ...d-astea cu "si eu stiu pe cineva" sunt satul ..ori dai date reale, ori cauta altceva de facut.

Edited by endless, 14 June 2007 - 16:22.


#35
DRAGUNOV

DRAGUNOV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 27.12.2006

View Postendless, on Jun 14 2007, 17:22, said:

deci dupa mintea ta, daca le iau apararea am vreun interes oarecare nu ? :death:  simplul motiv ca modul in care s-a intamplat ceea ce descrie autorul topicului este prea aberant ca sa fie ceva intentionat facut, nu este deloc ok nu? trebuie sa fie o conspiratie mica la mijloc ?

Si am mai spus si mai sus ...d-astea cu "si eu stiu pe cineva" sunt satul ..ori dai date reale, ori cauta altceva de facut.
Dupa mintea mea,care functioneaza la niste parametrii la care unii nu pot ajunge decat in visele lor cele mai frumoase,se vede foarte clar ca le iei apararea.Daca vrei date concrete ma poti cauta pe prv si iti dau detalii si chiar nr de tel al persoanei in cauza.Si sa stii ca eu intr-adevar am si lucruri mai bune de facut,decat sa stau sa discut in contradictoriu cu unele personaje...

In rest sa auzim numai de bine.

#36
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
@endless: aceeasi parere
dupa mine le iei apararea fara justificari "justificate"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate