Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1986 replies to this topic

#703
b1encutz4

b1encutz4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2019
Buna ziua. Imi puteti spune ce parere aveti despre blocurile contruite de CCR Residence din Valea Lupului?
Multumesc!

#704
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
”Dezvoltatorii imobiliari de bine” ai Iasiului au inceput sa vanda blocuri vechi cu 1 strat de tinci si 1 strat de lavabila drept blocuri noi.
Anuntul https://www.olx.ro/o...ef640b;promoted
si blocul vechi https://goo.gl/maps/nsWPLbMmaoqFPfAZA
strada Aurel Vlaicu, nr. 84

#705
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
nu merge link-ul nr 2

Cat despre bloc, din cate vad s-au facut destule de multe investitii, reteaua electrica, parcari, gard, alei, centrale, geamuri, izolatie samd. Chiar daca structura este veche, nu cred ca cuvantul nou nu poate fii folosit.
Eu mi-as face griji pt cei care isi cumpara apartamente in diferite cladiri care au stat nelocuite zeci de ani, sau neterminate, exista un bloc pe soseaua Iasi-Voinesti, inainte de intrarea in Miroslava, a stat ani buni cu structura la vedere, bca spart si acum e 60000 un ap si al 2 lea e cel de la Minerva, din Alexandru, exact langa biserica. In anii 90 ma jucam acolo si era vai si amar si acum au construit bloc pe vechea structura si cu regim inalt

Attached Files

  • Attached File  1.png   1.33MB   76 downloads

Edited by robylup, 07 May 2019 - 14:19.


#706
oliviarahela

oliviarahela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2014
Buna! Ma intereseaza apartamentele din Visoianu (cele din blicurile turn) si cele de la Ideal Residence (capat Cug). Sunt o persoana cu dizabilitati si am nevoie de accesibilitate cat se poate de mult. Am vazut ca la Visoianu au platforme la scarile de la intrare, lifturi. La Ideal spunea cineva ca ar fi probleme cu lifturile si parcarea la subsol ca se inunda, plus altele. As mai vrea pareri, daca mai stie cineva daca e sau nu asa.
Ps. Nu e dezavantaj traficul pt noi, deci, daca se poate legat de alte aspecte.

Merci mult!

#707
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Sincer sa spun mie Visoianul mi-a placut, am 2 prieteni care stau acolo si nu s-ar muta de acolo, singura problema a lor e traficul infernal. Daca nu va afecteaza, eu unul va recomand. Acolo vroiam si eu, chiar mi-a placut, dar traficul e o problema mare pt mine, eu lucrand in Pacurari si sotia in Copou.

Edited by robylup, 14 May 2019 - 07:35.


#708
oliviarahela

oliviarahela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2014
Eu lucrez de acasa, sotul pe Sf. Vasile, deci, ar fi relativ aproape. Multumesc mult pentru raspuns. O zi buna!

#709
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
de Royal Town din Copou stiti ceva?

#710
intarsia80

intarsia80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.08.2008

 robylup, on 27 ianuarie 2019 - 10:24, said:

Sincer sa spun, dupa experienta Lazar Residence, aici e raiul. Daca nu ai masina, ai 2 optiuni. Maxi taxi care circula prin toata V Lupului apoi spre oras sau cobori la European si iei transportul in comun.
Ce sa spun, orice problema aparuta, dezvoltatorul s a implicat, inclusiv acum iarna, baga tractorul si muncitorii la dezapezit aleele principale, vara uda arbustii, matura samd. Asociatia de propietari e chiar activa, se investeste in complex. Deocamdata singura problema care e mai suparatoare e cea cu Salubrisul care aduce prea putine containere, dar din martie se schimba firma pe toata V Lupului si se va incepe chiar inaintea Iasului, serios, cu reciclarea selectiva.

Ce probleme au fost la Lazar Residence?

#711
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
La Lazar am sunat la politie in 2 ani de minim 20 de ori. Am avut injunghiere, batai intre persoane din tari musulmane care au lasat in spate un lift nou nout nefunctional timp de 6 luni. La campionatul mondial, africani din astia de vorbesc franceza au ocupat un etaj intreg de la 9 seara pana la 1 noaptea de au fost scoti cu brigada de interventie rapida a Politiei. Toate oglinzile decorative de pe 10 etaje au fost sparte sau furate, daca intrii acum in blocul 4 vezi fata unui colorat pe toti peretii, sa vezi ce frumos ii sta cu oglinda in maini. Si pot sa continui. Nu comparati alte zone cu partea centrala si partea de complexuri studentesti. Pe propietari nu i intereseaza, la 400 de euro cat iau la lazar pe o garsoniera la luna, nu risca sa ramana fara chiriasi. Pentru ca romanii nu platesc atat, chiar daca sunt mai seriosi.
A sa mai zic ca exista datorii la intretinere de vreo 35000 lei?

#712
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare, știți ceva de youngresidence2 și de blocurile din Miroslava de lângă stațiunea Pomicolă?
Locuiește cineva pe acolo?

#713
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Clasica întrebare e casă la țară sau apartament la oraș?
Tu vrei apartament la țară...

#714
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Nu mă interesează casă.

#715
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
La blocurile de la statiune am o prietena, ea e multumita, eu unul sunt mai pretetinios se pare. Ele par construite ok cu materiale bune, dar insonorizarea e la fel ca la 90% din blocurile noi, locurile de parcare la comun, care cum apuca...

#716
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Multumesc de informatie.
La young2 a fost cineva si au ramas doar cateva apartamente, cele mai mici si cu cea mai nasoala asezare, openspace.

#717
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Daca nu esti interesat neaparat de Miroslava, incearca la Brown Luxury Valea Lupului, dau discounturi bune si mai au 3 blocuri, unul acum il termina si 2 in 2020.

#718
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Poate cineva recomanda ceva pana in 70kE, relativ aproape de centru? Din cate vad eu, singurele doua optiuni ar fi River's Tower si Conest, dar ambele cu partile lor proaste, din ce am citit pe forum. Incep sa cred ca voi fi nevoit sa ma orientez catre un apartament dintr-un bloc din '90 unde sa renovez eu...

#719
adapeiu

adapeiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.06.2014
Buna! Despre Atrium garden din Valea Lupului stiti ceva? Mersi!

#720
dasca7727

dasca7727

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2019
Indiferent unde iti iei ap,unul la gata costa cam 1300-1400 e /m2 ,in orice zona,deci nu merita.Cred ca preturile sunt umflate,profiturile sunt exagerate,vazusem pe un site un ap in zona Oancea(mai mult tatarasi),dar na sa ii credem ca e oancea.Un apartament la 48m2 cu 4 m balcon era aproape de 55000 e ,f scump parerea mea.In Romania ,la sal actuale(1000 si cv sal min dupa taxe) mi se pare f mult.Ma gandesc asa,daca toata lumea isi ia ap ,cati au sa mai inchirieze?(chiria=rata),deci nu prea merita.Ma uitam in anglia ,la 3 ore de Londra cu autobuzul e 2000 si cv de lire/mp,in conditiile in care castigi 2000 de lire/luna.Concluzia la care am ajuns e ca :
- ap la m2 se calculeaza cu tot cu balconul(desi e ilegal)
- sunt f scumpe 1300-1400/m2
- nu stiu cat de bine sunt construite
- nu am vazut controale de la stat sa verifice cat de bine sunt construite
- zonele ,majoritatea,sunt periferice
- nu cred ca in momentul de fata merita(peste 2-3 ani cand pretul va fi sub 1000 e /mp,poate)

PS  Am sunat un agent sa intreb de proiectul din Oancea si mi-a spus ca majoritatea ap au fost vandute in stadiul de proiect,prin Prima C sau credite,cred ca atata timp cat lumea e disperata sa isi ia ap(nu inteleg ce e rau in chirie) preturile vor creste,deci nu merita investitia,dobanda variabila face ca riscul sa fie f mare si in 30 de ani il vinzi la 1/4 din pret daca e sa calculezi tot creditul.Daca am deviat putin de la subiect,scuze,e doar o opinie personala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate