Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1986 replies to this topic

#685
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Scrie și în comentarii ca sunt blocuri întregi vândute dar care vor fi predate la anul.

#686
andreea_ant

andreea_ant

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.11.2018

 noir_desir, on 25 octombrie 2018 - 07:41, said:

Stie careva ceva de Arka Residence (dintre Arcu si Strap. Silvestru), respectiv de ATC Construct?
Vad ca mai nou se pot cumpara si apartamente de 4 camere (probabil 2 cu 2 - vecine) la 125k pt vreo 85 mp utili si vreo 12 balcon.
M-ar interesa un apart. prin zona Billa; cele vechi, 4 cam. cu suprafete similare, se vand pe la vreo 95-100k, da distruse rau (plus ca CL5 are si R3, din ce am vazut). Mai pui 15-20k renovare. Ma intreb daca n-ar fi mai convenabil unul nou, la complexul asta.
Stiu ca au un bloc finalizat sus in copou, in apropierea caminelor studentesti C1-C4 pe care l-am vizualizat si mai construiesc acum in nicolina

#687
P-etru

P-etru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.11.2018
Cat costa apartamentele din Copou și cate camere au?

#688
potatoes_everywhere

potatoes_everywhere

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.12.2015
Salut,

Despre Cubis (fosta cladire EON) are cineva vreo parere?

#689
andreea_ant

andreea_ant

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.11.2018

 P-etru, on 09 noiembrie 2018 - 23:47, said:

Cat costa apartamentele din Copou și cate camere au?
Din cate imi amintesc, vreo 80.000 euro ,cu 2 si 3 camere. Eu am fost interesata doar de finisaje

#690
sstorm2

sstorm2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2018
Are cineva informatii sau pareri despre complexul Himson?

#691
darkcristy

darkcristy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.09.2018
https://stirileprotv...ro-la-cluj.html

N-are treaba cu Iasul, dar sigur le-au venit si samsarilor nostri idea.

#692
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Are cineva informații despre cuibul verde din Copou?

#693
darkcristy

darkcristy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.09.2018
Blocul pare cam in camp, fara mijloace de transport, drum neasfaltat.
Distanta fata de centru (Targu Cucu) este de aproximativ 6km, asemenea cu blocurile din capat pacurari, cug, sau bucium.
Dotari ieftine, nimic exceptional.
Pret in jur de 60 000 euro pentru 53mp si 6mp balcon, mi se pare mult.
Datorita pozitiei cam izolate s-ar putea sa nu fie utilitati: apa, canalizare, current, gaz, internet.

Ca si puncte pozitive as spune zona linistita si lipsa aglomeratiei, chiar daca sunt 6km cred ca in 15 minute ajungi in centru

#694
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Referitor la Cuibul Verde, mi se par faine apartamentele de 3 camere, cele de 2 par cam mici.
Din ce am aflat eu până acum, au toate utilitățile, primul bloc e aproape vândut, urmează să mai construiască.

#695
QAZ1234

QAZ1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.12.2018
pot sa ies cu landoul la plimbare pe jos si sa ajung la un parc,tot pe jos? Pe urma la o terasa pe jos?

#696
QAZ1234

QAZ1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.12.2018

 bbogdanmircea, on 04 ianuarie 2019 - 11:39, said:

Are cineva informații despre cuibul verde din Copou?
Ala e in copou cum e Vaslui ul la 15 minute de podu roșu...

#697
minx

minx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.04.2007
Despre comlexul Soleia din Valea Lupului ce parere aveti? Sunt probleme cu apa sau canalizarea in zona ca la complexul Brown Residence?

#698
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 minx, on 26 ianuarie 2019 - 11:21, said:

Despre comlexul Soleia din Valea Lupului ce parere aveti? Sunt probleme cu apa sau canalizarea in zona ca la complexul Brown Residence?
Ce probleme mai exact sunt cu apa si canalizarea la Brown? Stau de 6 luni si n-am nici o problema. Intradevar a fost cu 2 ani o problema cu presiunea care s-a rezolvat de catre dezvoltator cu 2 pompe de inalta presiune.
Cat despre Soleia, par super ok ca, calitate, merg saptamanal pe acolo la magazin, asta daca ai 4x4, drumurile sunt bune doar intre blocuri.

Edited by robylup, 26 January 2019 - 11:25.


#699
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Cum e la Brown? Pt cineva care nu are masina, are acces usor? Merge vreun autobuz pe acolo sau doar cele care merg spre metro?

#700
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Sincer sa spun, dupa experienta Lazar Residence, aici e raiul. Daca nu ai masina, ai 2 optiuni. Maxi taxi care circula prin toata V Lupului apoi spre oras sau cobori la European si iei transportul in comun.
Ce sa spun, orice problema aparuta, dezvoltatorul s a implicat, inclusiv acum iarna, baga tractorul si muncitorii la dezapezit aleele principale, vara uda arbustii, matura samd. Asociatia de propietari e chiar activa, se investeste in complex. Deocamdata singura problema care e mai suparatoare e cea cu Salubrisul care aduce prea putine containere, dar din martie se schimba firma pe toata V Lupului si se va incepe chiar inaintea Iasului, serios, cu reciclarea selectiva.

#701
79daniel

79daniel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2019
As vrea niste păreri din partea cuiva care locuiește deja la Bucium City Apartamente sau Baroque Residence in Bucium?!

#702
suparata2019

suparata2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2019

 79daniel, on 05 februarie 2019 - 09:34, said:

As vrea niste păreri din partea cuiva care locuiește deja la Bucium City Apartamente sau Baroque Residence in Bucium?!

Nu locuiesc in nici unul dintre ele, dar pot sa va spun ce sa NU luati: vreun apartament in ansamblu rezidential ZEN Residence Bucium, in spate la Bellaria. Dezvoltatorii au facut rabat la calitate, nu ascultati ce promit fiindca nu este adevarat, termopanele nu sunt ce scrie acolo, videointerfon nu s-a pus, bideul promis nu exista.. centralele termice sunt de proasta calitate.... am auzit ca la alt bloc construit de acelasi dezvoltator, dupa 2 ani, cum au iesit din garantie, au cedat toate centralele din bloc...Si socotiti-va suprafata utila.... fiindca suprafata utila nu este, conform legii, balconul pe care vor sa vi-l vanda la 1000 euro mp...

Edited by suparata2019, 05 March 2019 - 10:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate