Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1986 replies to this topic

#1495
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Au primit

#1496
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
A luat cineva la Royal Town pentru investitie?
Am o cunostinta care a luat pentru a locui acolo, erau foarte incantata de achizitie, m-am uitat si eu asa informativ dar nu par sa aiba decat apartamente de 2 camere in ultimul Bloc C7, restul e cam sold out, au mai ramas ceva apartamente cu forma dubioasa, se pare ca s-au vandut ca painea calda.

#1497
bogdan2405

bogdan2405

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.08.2008
O părere despre Contemporan Residence, undeva prin spatele Kauflandului din Păcurari? As prefera părerea de la cineva care a achiziționat un apartament din complex.

#1498
haboks

haboks

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.03.2020

View Postsavitar19, on 15 august 2021 - 15:41, said:

Au luat cei de la Silk autorizatia ?
Stiu pe cineva care a fost chemat la semnat antecontract spuandu-i-se ca au primit autorizatia, dar nu gasesc nicio informatie despre asta pe pagina lor de Facebook, site primarie, presa. Pare putin ciudat.

Da, au primit aprobare, am semnat si eu ieri.
Aici se poate verifica stadiul : http://www.primaria-...e-stadiu-cerere
Nr. inregistrare: 61059
Cod Unic: NT00042B06

#1499
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009
Și au un site ceva cu ce vor face in locația aceea, cu excepția hotelului?
Detalii?

#1500
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020

View PostWarpS, on 19 august 2021 - 14:33, said:

Și au un site ceva cu ce vor face in locația aceea, cu excepția hotelului?
Detalii?

pai nu ajunge hotelul'? oricum e tare urata locatia aia. Au bagat blocurile alea turn acolo, care se potrivesc in peisaj ca nuca in perete. peste tot numai urat si ingramadit construit. Vai de Iasul meu frumos care era odata! au distrus si ultimul petic de pamant dintre blocuri. Totul e beton, aerul nasol, si copacii aproape non-existenti. Copoul ce mai salveaza orasul un pic...

#1501
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009
Nu contest asta, dar lumea zice ca semneaza pentru acea locatie. Si ma gandesc ca nu semneaza pentru o camera de hotel.

Mie imi "plac" turnurile ridicate de Arca Residence, inainte de Pasajul Octav Bancila. Mai rau de atat nu cred ca poate fi Silk Residence de acolo, de la fosta fabrica de bere.

#1502
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020

View PostWarpS, on 19 august 2021 - 15:41, said:

Nu contest asta, dar lumea zice ca semneaza pentru acea locatie. Si ma gandesc ca nu semneaza pentru o camera de hotel.

Mie imi "plac" turnurile ridicate de Arca Residence, inainte de Pasajul Octav Bancila. Mai rau de atat nu cred ca poate fi Silk Residence de acolo, de la fosta fabrica de bere.

asta am crezut si eu pana am vazut ce dezastre au facut prin Bucium si alte cartiere. Cel mai "fain" construit e si la iesire din Pacurari, ca sardelele sunt toate.
Sincer, nu pot sa inteleg cum de au putut construi asa nasol..fara viziune si fara sa dea orasului un profil fain. Au ramas toti incremeniti in comunism

#1503
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,218
  • Înscris: 24.11.2002
Cartierele dormitor: Alexandru, Dacia, Nicolina ajung sa fie "parfum" in comparatie cu noile cartiere rezistentiale. Ceva parculete/spatii verzi/ cu joaca, distanta intre blocuri, gradinite/scoli existente, distanta fata de centru, mijloace de transport public. Dar daca lumea vrea nou si ilegal de mic, cum sa se opuna autoritatile?

#1504
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Stiu ca e retorica intrebarea ta, dar voi oferi un raspuns. Oamenii nu-si doresc sa fie mici, compartimentare aiurea sau alte situatii. Autoritatile nu au elaborate ori daca au, nu impun respectarea lor, niste standarde de confort si alte cerinte minime. Autoritatile in mare masura sunt corupte de fenomenul imobiliar, daca nu chiar implicate.
Dar probleme nu sunt numai in Iasi, probleme sunt peste tot, eu am ramas dezagit de Cluj, de cum s-a construit in zona cartierului Buna Ziua.
Asadar autoritatile sunt in primul rand vinovate.

#1505
trsqd

trsqd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.11.2016

 haboks, on 19 august 2021 - 13:47, said:


Da, au primit aprobare, am semnat si eu ieri.
Aici se poate verifica stadiul : http://www.primaria-...e-stadiu-cerere
Nr. inregistrare: 61059
Cod Unic: NT00042B06

De curiozitate, ce apartament si la ce pret? Loc de parcare, boxa?

#1506
ba_andrei

ba_andrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.01.2008
Nu recomand sub nici o forma Ares Residence din Valea Adanca. Iti iau banii de avans doar ca sa poata continua ce a inceput deja si la final vin cu vrajeli diverse ca nu au putut incepe etc. Pe masura ce termenul de predare se apropie, te forteaza sa accepti un alt pret sau iti da banii inapoi doar cand au ei chef.

Am gasit un blog interesant despre ei : https://aresresidence.blogspot.com/

#1507
in_the_soup

in_the_soup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 19.08.2021

View Postba_andrei, on 30 august 2021 - 15:33, said:

Nu recomand sub nici o forma Ares Residence din Valea Adanca. Iti iau banii de avans doar ca sa poata continua ce a inceput deja si la final vin cu vrajeli diverse ca nu au putut incepe etc. Pe masura ce termenul de predare se apropie, te forteaza sa accepti un alt pret sau iti da banii inapoi doar cand au ei chef.

Am gasit un blog interesant despre ei : https://aresresidence.blogspot.com/

145.000 de euro pentru o casa/vila pe Str. Livezilor/Valea Adanca ... genial.  Dezvoltatorii umfla preturile incontinuu si prin Iasi umbla numai caini cu colaci in coada.

#1508
haboks

haboks

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.03.2020

 trsqd, on 27 august 2021 - 09:48, said:


De curiozitate, ce apartament si la ce pret? Loc de parcare, boxa?

3R1 etaj 6 in faza 1 - 92.600 euro fara TVA
loc de parcare etaj 1 - 9.000 euro
boxa nu am luat :)

#1509
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020
Stie cineva ceva de Greenfield, auris si Mon Jardin?

Am văzut că is in camp, iar străzile nu sunt asfaltate deloc in zona, doar Sadoveanu.

#1510
andreibabor

andreibabor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.10.2007
Salut, cei care au achizitionat la HIMSON stiti cand incepe recepţia locuintelor?

#1511
danamarcel

danamarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2006
cunoasteti cine este constructorul blocurilor de la royal town?
vor sa mai construiasca in continuare acolo in complex royal town? am inteles ca nu mai sunt de vanzare apartamente acolo...
va multumesc!

#1512
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020

 danamarcel, on 07 septembrie 2021 - 14:13, said:

cunoasteti cine este constructorul blocurilor de la royal town?
vor sa mai construiasca in continuare acolo in complex royal town? am inteles ca nu mai sunt de vanzare apartamente acolo...
va multumesc!

e un moldovean care se numeste Ruslan Rotaru: https://www.7est.ro/...ic-de-investit/
Cel mai bine e sa contactati direct pe cei de la Royal Town: https://www.royaltow...rta-royal-town/
Mult succes

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate