Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Ocean's Thirteen (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
primul - o timpenie imbecila
al doilea - probabil o cretinatate debordanta (n-am fost atit de cuprins de dementa incit sa-l vad)
al treilea - nu poate fi decit o prosteala cretina imbecila

mai bine cu banii bagati in idioteniile astea ar hrani muritorii de foame din statele lumii a treia

#20
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005

View PostMosotti, on Jun 25 2007, 00:52, said:

mai bine cu banii bagati in idioteniile astea ar hrani muritorii de foame din statele lumii a treia

mai bine cu banii castigati ;)
totusi e o afacare buna sa investesti cateva milioane si sa scoti cateva miliarde
locul 1 la incasari inca e detinut de Titanic cu 1,835,300,000 $
Ocean 13 are "doar" 91M $

#21
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Posthigheaven, on Jun 25 2007, 11:33, said:

mai bine cu banii castigati ;)
totusi e o afacare buna sa investesti cateva milioane si sa scoti cateva miliarde
locul 1 la incasari inca e detinut de Titanic cu 1,835,300,000 $
Ocean 13 are "doar" 91M $
sigur au bagat sub 100 de milioane in film....

#22
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostMosotti, on Jun 25 2007, 00:52, said:

primul - o timpenie imbecila
al doilea - probabil o cretinatate debordanta (n-am fost atit de cuprins de dementa incit sa-l vad)
al treilea - nu poate fi decit o prosteala cretina imbecila

mai bine cu banii bagati in idioteniile astea ar hrani muritorii de foame din statele lumii a treia

De când îți pasă ție de ăia?  :lol:

#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu-mi pasa, de fapt ar trebui sa intelegi ca mai bine mi-ar da banii mie. am adoptat tactica "miss", cum spun alea la concursurile de miss, ca le pasa de pacea lumii, cind de fapt le pasa doar de ultimul tip de rimel inventat in laboratoarele din paris

#24
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostMosotti, on Jun 25 2007, 13:50, said:

nu-mi pasa, de fapt ar trebui sa intelegi ca mai bine mi-ar da banii mie. am adoptat tactica "miss", cum spun alea la concursurile de miss, ca le pasa de pacea lumii, cind de fapt le pasa doar de ultimul tip de rimel inventat in laboratoarele din paris

mai bine zi că ești zgârcit să consumi banda sau banii pentru film  ^_^
Las, că încasările alea merg într-un loc bun  :rolleyes:

#25
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Mie mi-o plăcut  ^_^

Seria e genul din care nu poți scoate prea multe. Pentru că primul a fost gândit prea bine, iar ca să scoată filme mult mai faine, chiar trebuiau să fie niște genii tipii. Aveau opțiunea de a repeta fazele din primele...not recommended. Au ales varianta să scoată ceva mai mediocru, mai blând, dar așteptat. Eu le-aș fi făcut în ordine inversă :D

Nu mi-a plăcut sfârșitul, în care inspectorul câștigă la slots, în aeroport... prea infantil. În rest... un 7.5/10.

#26
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
chiar o incercat careva trucul acela la slots?

#27
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postdawin45, on Jun 26 2007, 23:47, said:

chiar o incercat careva trucul acela la slots?

Mai uită-te odată la film înainte să încerci  :)

#28
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
filmu' e de vazut ... totusi dupa parerea mea e mult mai slab decat partea aia in care joaca si Catherine Zeta Jones ... cel mai tare la el m-a dezamagit prestatzia lu' Pacino ... la valoarea lui ... a jucat slab , slab , slab ...

#29
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Postosmiu, on Jun 27 2007, 10:23, said:

filmu' e de vazut ... totusi dupa parerea mea e mult mai slab decat partea aia in care joaca si Catherine Zeta Jones ... cel mai tare la el m-a dezamagit prestatzia lu' Pacino ... la valoarea lui ... a jucat slab , slab , slab ...
al pacino nici n-a vrut s-a joace in filmul asta de aia a avut un rol asa de usor si slab...

#30
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
al pacino are vreo 70 de ani...a vrut si el un imbold, o imagine, acum la batranete, si-l prindea bine rolul, la varsta lui, de investitor rational cu state vech si multe cunostinte (in underworld, desigur)
crezi ca mai prinde alte roluri bune ?....astea sunt pentru actori tineri (0-...50, hai 55)...nu pentru 70 de ani...

rolul a fost simbolic, fugitiv...de imagine, nu de fond, de performanta artistica

#31
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Postspare-me, on Jun 27 2007, 12:13, said:

al pacino are vreo 70 de ani...a vrut si el un imbold, o imagine, acum la batranete, si-l prindea bine rolul, la varsta lui, de investitor rational cu state vech si multe cunostinte (in underworld, desigur)
crezi ca mai prinde alte roluri bune ?....astea sunt pentru actori tineri (0-...50, hai 55)...nu pentru 70 de ani...

rolul a fost simbolic, fugitiv...de imagine, nu de fond, de performanta artistica
dap, nu uitam cele mai tari roluri ale lui don corleone sau tony montana....

#32
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sau cafea cu parfum de femeie sau devils advocate...

#33
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postspare-me, on Jun 27 2007, 12:25, said:

sau cafea cu parfum de femeie sau devils advocate...

Hai chiar vreți să enumerați prestațiile faine ale lui pacino?  :D
Ei zic că a fost și un mic interest economic la mijloc: erau și ei conștienți că n-o să reușească să scoată un film de aceeași valoare cu primele 2. Deci au adăugat un fel de reclamă: brandul numit „al pacino”. Pur și simplu apariția numelui pe postere, a mărit procentul de spectatori ai filmului.

Ce mi-a plăcut, că benedict le devine aliat și nu adversar, și cum la urmă se trage morala aia cu „lupul și năravurile”  ^_^

NU l-aș declara nici pe departe un eșec. Comparativ cu alte serii de filme.

Edited by Fr3ak, 27 June 2007 - 14:55.


#34
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Mai slab decat celelalte 2, dar macar are faze funny  -_-

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate