Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ombladon - Explicit Lyrics

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Acum sa nu intram in batai cu cornete si invizoace! ;)

PS De la noi pararea mea ca cei mai cei sunt Deceneu si Vexxatu. O alta formatie care suna super bine e CTC!

#20
dan_versatu

dan_versatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.04.2004
Sunt mult prea multe formatii care au avut si au ceva de spus in hip hopu romanesc si de asemenea multi MC'S.Nu are rost sa va certati care e mai tare si de ce si care a fost primu.Parerea mea e ca daca nu era Cartelu si R.A.N-S si rivalitatea asta dintre ei hip hopu nu era acolo unde e azi.Toate au contribuit la raspindirea lui si la mentinerea lui pe piata asta muzicala de kkt,unde manelele ne sufoca pe multi.Inteleg toate genurile muzicale,da au si o limita.Punctul maxim al hh romanec a fost in 98-99 cand mafia lansa de cartier,parazitii-nici o problema si racla-rime de bine.
       Ombladon rules.Prea adevarat albumu.Si vad ca anu asta a prins mesajele sociale exprimate in cuvinte dure la obiect care sa loveasca direct fara manusi.
                    Aberez si io :)
Pace si respect tuturor raperilor

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
hip-hopu-ul ramine, din pacate, singura muzica din romania care mai spune ceva. daca iei o piesa si privesti dincolo de injuraturi gasesti mai multe idei decit in toate celelalte stiluri la un loc. totusi, multi asculta (sau nu asculta) hip-hop tocmai din cauza injuraturilor. pacat

#22
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
@sepguy nu o lua ca pe o ofensa ceea ce am zis eu..pur si simplu mi-am dat cu parerea..rap am ascultat la viata mea crede-ma..nu zic eu ca o formatie e mai buna sau nu probabil ca nici nu sunt in masura sa fac asemenea afirmatii..tot ce am zis eu e din perspectiva mea..e parerea mea..nu esti deacord cu ea e problema ta (nu am vrut sa sune ca rima.. sincer asa o iesit) :) inca o data iti zic si inchei acest mic conflict...mafia ..parazitii poate nu or fi ei primii rapperi din Ro..dar cu sigurnata is primii care au dezvoltat acest stil..primii care au lansat ceva..
zicea cineva de Deceneu si Vexxatu..tot respectul..alaturi de ei in Urban se afla si piele si os,racku(parca) si ca ei mai sunt si altii Anonim,Getto Dacii.etc.
Problema se pune in felul urmator:continut de idei ,rime,parodii sociale sau stiu eu ce ..is buni..dar experienta si finetea de care au nevoie nu se poate compara cu cea a lui Ombladon(sau altii sa nu fac offtopic prea mult)
probabil si de data asta imi va scoate cineva ochii cu ceea ce am zis si mai ales legat de "finetea" in rap..pt necunoscatori nush daca exista asa ceva dar pt cei care au ascultat rap cat de cat se va observa o diferenta.

#23
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Manifest hip-hop Parazitii: Jos CeNzurA!

http://news.softpedi...pril/8107.shtml

#24
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
da intr-adevar...o chestie pe care nu o stiam..si anume cine e personajul care vb la inceputul clipului Jos cenzura..fondatorul Hustler..nu stiam..
omul cat traieste invatza..
oricum ce pot sa zic e ca si clipul "egali din nastere" e si el deajuns de reusit..si cred ca are o gramada de semnificatii..e tare tare...si melodia e super..

#25
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
melodia nu mi s-a parut extraordinara, insa videoclipul (cu efectele gen matrix) si mesajul... merita!

#26
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
nici mie nu mi s-a parut cine stie ce molodia...dar ma rog...mesajul conteaza :drac:

#27
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
gusturile nu se discuta..se educa.. :drac:

#28
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
profund..si mai ales..original :drac:

#29
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
la ce anume te referi sepguy?la ceea ce am zis eu sau la clip?
daca e legat de clip as fi deacord cu tine...daca e vb de ceea ce am zis eu..nu as fi chiar asa de acord...auzi"profund" hahhaha
asculta de pe album "moment publicitar 2" in timp ce te uiti la ce ti-am scris..sa vezi acolo ceva mai profund....ma rog...sa observi..nu sa vezi :drac:

#30
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Reformulez: "profund" si mai ales "original".
Clipul e super tare insa nu as spune ca transmite ceva ce nu s-a mai auzit pana acum. Difera doar modul.

#31
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
cred ca s-0 abordat un stil nou...eu am gasit niste remixuri misto de la parazitii si acu le savurez

#32
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Am si eu vro 6 mixuri de la paraziti, super faine.

Parazitii & Adrian Despot-Stare De Spirit (Remix)
Parazitii - Extended s

si altele

#33
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
probabil avem aceeasi sursa danyboss :)
in fine...eu acum nu imi aduc aminte ce melodie e aia in care zice cheloo parca "nicu plus aneta egal pedofilie" stie cineva in ce melodie apare asa ceva?

#34
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
JOS CENZURA e meserias, asta este exact ce ne trebuia in RO, ca prea si-au luat-o unii in cap cu cenzura asta.

CRED CA LUNI/MARTI o sa le cumpar albumul, chiar daca am deja mp3s ... si imi fac si tricou cu JOS CENZURA

#35
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
eu mi-as face tricou cu 20 cm records...
bigphantom jos cenzura...sa iti pui avatar tricoul..poate faci mai multa propaganda... :) Jos Ceenzura...Pilif...

#36
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by indianu
eu mi-as face tricou cu 20 cm records...
bigphantom jos cenzura...sa iti pui avatar tricoul..poate faci mai multa propaganda... :) Jos Ceenzura...Pilif...

ma gandeam si al aia cu 20 cm record, numai ca am gresit marimea cand mi-am cumparat tricourile(2) ... tre sa mai caut acuma

avatarul, o idee buna, sa vad cand am timp sa-l fak, PILIF :drac:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate