Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

K100D - banding serios

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View PostSebannian, on Jun 9 2007, 19:21, said:

Alte exemple le puteti vedea postate de Quda, nu stiu din ce motiv eu nu pot incarca decat o poza/post.  :huh:
Pentru ca ai numai 4 posturi... inclusiv asta.

#20
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Restul de sample-uri...
Attached File  IMGP0551w.jpg   333.55K   41 downloads Attached File  IMGP0556w.jpg   175.48K   42 downloads Attached File  IMGP0585w.jpg   130.82K   35 downloads Attached File  IMGP0594w.jpg   193.07K   39 downloads

#21
Rares.

Rares.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 13.09.2006
sincera mea parere este  ca are probleme aparatul...

nu iti mai bate capul cu el! la service!

acu service-ul...stiu ca pentache are service international, vezi ce poti face!

Edited by Rares., 10 June 2007 - 05:50.


#22
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Numai in service la focus94 sa nu-l trimiti...

#23
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostSato, on Jun 10 2007, 09:14, said:

Numai in service la focus94 sa nu-l trimiti...
oricum baiatul e din franta ...

ai avut neplaceri cu focus94?

#24
Sebannian

Sebannian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.06.2007
Nu, baiatul nu e in Franta, e in Romania.  ^_^  Am inteles ca exista un service autorizat international Pentax in Bucuresti, la firma Focus Trading. Acum nu stiu ce sa zic, eu oricum nu am incredere in "meseriasii" de pe la noi si nici nu imi surade ideea sa se bage cineva cu "surubelnita" intr-un aparat nou-nout. Adica prefer sa mi-l schimbe cu unul nou, dar daca astia sunt termenii garantiei, sa il si repare, dar macar nu la noi. Il voi trimite inapoi in state.
Multumesc tuturor pt sugestii!

#25
Rares.

Rares.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 13.09.2006

View PostSato, on Jun 10 2007, 09:14, said:

Numai in service la focus94 sa nu-l trimiti...

ce ai cu focus94.... sunt super tari oameni sincer! eu am schimbat doua k10D, singurele cu probleme! si nu au fiacut mofturi .. prima data 4, a doua data o zi..atata durat pana la remediere!

nu mai se par ffff pretosi! fata de f64! am laut 50/1.4 cu 720 roni de la ei! exact cat as fi dat pe el din state! cu tot tacamul!  

in fine! cum credeti voi!

Edited by Rares., 10 June 2007 - 13:53.


#26
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
m-am referit la service-ul de la focus94..

#27
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View PostRares., on Jun 10 2007, 07:51, said:

ce ai cu focus94.... sunt super tari oameni sincer! eu am schimbat doua k10D, singurele cu probleme! si nu au fiacut mofturi .. prima data 4, a doua data o zi..atata durat pana la remediere!
Incet-incet adevarul iese la iveala... cate K10D ai cumparat de ai fost nevoit sa schimbi DOUA?

#28
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,956
  • Înscris: 12.06.2004
Vorbesti de parca omul ar avea ceva de ascuns... :nonobad:
A cumparat unul, acesta s-a stricat si-a fost inlocuit (blitz explodat?). Culmea ghinionului, s-a stricat si inlocuitorul - deci a primit un alt aparat. Ceea ce inseamna ca Fcus94 a inlocuit practic 2 aparate. Corect, Rares?

#29
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004

View PostRares., on Jun 10 2007, 05:50, said:

sincera mea parere este  ca are probleme aparatul...
nu iti mai bate capul cu el! la service!
Asa i-am zis si eu omului: "are buba deci trebuie returnat". Si voi sunteti de acord in unanimitate. Pana la urma asta o sa faca, insa el saracu inca mai spera sa fie o chestiune legata de vreo setare incorecta  :lol:

#30
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View PostKunzite, on Jun 10 2007, 09:09, said:

Vorbesti de parca omul ar avea ceva de ascuns... :nonobad:
A cumparat unul, acesta s-a stricat si-a fost inlocuit (blitz explodat?). Culmea ghinionului, s-a stricat si inlocuitorul - deci a primit un alt aparat. Ceea ce inseamna ca Fcus94 a inlocuit practic 2 aparate. Corect, Rares?
Glumeam, am uitat sa pun un emoticon... oricum trebuie sa recunosti ca este al naibii de suspect ghinion. Ca si cand ai castiga la loterie de doua ori la rand...

#31
Rares.

Rares.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 13.09.2006

View PostSuperDuper, on Jun 11 2007, 00:39, said:

Glumeam, am uitat sa pun un emoticon... oricum trebuie sa recunosti ca este al naibii de suspect ghinion. Ca si cand ai castiga la loterie de doua ori la rand...
...

daca m-ai cunoaste...sincer... n-ar fi deloct suspect!

dupa 36 de ore de la cumparare unu LCD de 19 mi sa rupt piciorul...si in ce fel, o piesa metalica din interior a crapat din motive de OLCe-a iesit de slaba calitate! 80 la suta din piesele din pc schimbate ..! stick-uri stricate fare inteles! + alte electrocasnice ... !  fara sa ma joc eu neortodox cu ele! .. record absolut ..am pus mana odata pe un telefon perfect functional ..nokia 6310i [un model din cele mai bune produse de Nokia] ...si mi sa stricat in mana [am intrat in meniu si s-a inchis telefonul] ! a trebuit resoftat! eerie! moment mai penibil n-am vazut!

daca aveam ceva de ascuns nu mai ziceam la nimeni..cert e ca, eu cu service-ul lor n-am avut probleme! ii laud ca merita! cand m-au vazut ca intru pe usa ..saptamana trecuta... m-au luat direct: Probleme??

sincer sunt omul care o sa-mi fie frica sa cumpar unu aragaz!

Quote

A cumparat unul, acesta s-a stricat si-a fost inlocuit (blitz explodat?). Culmea ghinionului, s-a stricat si inlocuitorul - deci a primit un alt aparat. Ceea ce inseamna ca Fcus94 a inlocuit practic 2 aparate. Corect, Rares?
foarte corect!

cre' ca daca se strica si al trei-lea [dupa cateva zile], ma obligau sa-mi primesc loveaua ... si probabil ma trimiteau la Canon..! imi ziceau sigur: ba nebune, fugi..in lume!

sincer..asta e unu din motivele pentru care am ales Pentax! am multi cunoscuti cu 300/350D si 20D cu nspe mii de reparatii! comic e ca un 300D a cazut in prapastie [vreo 50-70 m in rostogol total] ..si doar obiectivul a trebuit inlocuit..aparatul merge perfect!

vorba enoriasilor.. "Necunoscute sunt caile Domnului"

bafta!

Edited by Rares., 11 June 2007 - 03:12.


#32
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View PostRares., on Jun 10 2007, 21:11, said:

...

daca m-ai cunoaste...sincer... n-ar fi deloct suspect!

Acu' mi-ar fi frica sa dau si mana cu tine (in caz ca ne vedem) :confuzzled:

Edited by SuperDuper, 11 June 2007 - 05:01.


#33
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Off-topic: De persoane care radiaza energie negativa ati auzit?  :lol: Nu e de ras, totusi...

#34
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
sato, revin si aici cu parerea mea: fa publica "aventura" cu focus-u', ca daca nu ii tragi de urechi ... poate pati si altul ca tine.
nu ca s-ar face primavara dupa aia, dar ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate