Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

dispute stomatolgice

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Iubito, s-o luam pe rind si cu asta chiar GATA, ca transformam topicul asta, unde Ana si Cristi muncesc de atita amar de vreme, intr-o ... nu stiu cum sa-i spun. Mai bine ii lasam pe ceilalti sa apeleze la ajutorul dezinteresat al celor doi, fara sa mai citeasca prostiile noastre. Ehh! Da! Ai dreptate! Mai mult ale tale....
1. ti-as baga-o p-aia cu io am vacanta cit n-ai tu scoala, da' sa zicem ca nu esti chiar p-acolo si, din punctul meu de vedere, oameni de genul tau, nu merita nici macar un ... (LE: scrisesem ceva mai "gros", da' intre timp m-am mai calmat si nu vreau s-o suparam pe Mianna!) 3 ani de fizica atomica, 3 medicina generala, stoma, inca 2, specializare inca 3, specializare inca 3 = 14.
2. de evaluat cunostiintele, sper ca esti constiienta ca tu, nici de-aici in 10 ani, n-o sa poti sa-mi evaluezi mie pregatirea, dar continui sa fi impertinenta si nesimtita si sa ma provoci si daca n-as avea respect pentru colegi, useri, cititori si moderatori .... atuncia i-ai simti gustu'!
3. dentistii aia de pe vremuri faceau de toate si, personal, am vazut dentisti cu 3 ani de postliceala care faceau niste odontectomii de canini inclusi ca niste adevarati maestrii.
4. daca vroiai sa avem pur si simplu o dezbatere/discutie pe marginea kktelor astea de frenuri, veneai cu argumente clare, scrise, nu cu vorbe-n vint. Iti garantez ca daca tu gasesti un singur rind in toate cartile de stoma in care sa scrie negru pe alb ca frenul lingual da retractii gingivale, atunci ma las de meserie.
5. sa stii! ca pe vremuri altfel se facea scoala! ca sa nu mai vorbesc de faptul ca, e foarte probabil, ca in anul 3 la LP-urile de odonto, sa fi facut practica pe dintii extrasi de mine, din borcanele alea de castraveti bulgaresti pe care-i faceam cadou lu' madam Virlan! ca era disperata ca n-avea ce sa le dea la studenti sa lucreze!...  asta daca se mai practica chestiile astea, dracu' stie!
6. concluzionind, draga mea, te incadrezi perfect in tipicul proverbului ala cu prostu' nu e prost destul daca nu e si fudul!
.... gata ca mi-am pierdut mult prea mult timp cu tine! Iti dau voie sa ai tu ultimu' cuvint. Eu nu-ti mai raspund!

Ne vedem la examenu' de specializare! (o sa vad eu ce punctaj scoti in toamna, pregatito). M., nu? Si discutam atunci despre frenuri din materia lu' Dumitriu! Fac bilet special, sa moara gigel!

Mianna, gata! Promit!


Cristi, scuza-ma ca a trebuit sa citesti porcariile astea si mai ales ca am raspuns individei mai intii, da' stii cum e cind ti se umfla carotidele pe git cind vezi atita...  nu stiu cum sa-i zic!
Am (de fapt aveam, ca intre timp am rezolvat!) nevoie de o limfografie pentru o persoana foarte apropiata mie, operata de melanom malign, fata posterioara coapsa stinga, la o palma de plica gluteala, acum 3-4 luni, cu nivel de invazie Clark 3 la histochimie. Si din cite am inteles, limfografia este un examen paraclinic care da informatii asupra localizarii ganglionului santinela, primul pe traiectul limfatic in teritoriu, il scoti il dai si p-asta la analiza si daca e ok, boda'proste, daca nu, intrii a doua oara si scoti si restu'. Deocamdata cica e ok si n-ar fi nici-un motiv de alte interventii, da' e de kkt ca acuma la orice cos de pe c.... iti faci probleme si ginduri... "oare o fi? oare n-o fi?"  Ce curva de boala e si canceru' asta! Dumnezeule!
Multumesc de intrebare. Esti dragut!

#20
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postchristig, on Jun 7 2007, 18:14, said:

deocamdata esti tufa, mai ai pana la stadiul de lemn mwahahaah  :D

cum zicea dok aspectul cognitiv la tine cam minus putintel; sa mi se usuce mie dejtele cand o sa-mi aduci copil de 3 ani cu retractii gingivale din cauza de fren de limba; asta pentru ca asa ai papagalicit tu ca asa scrie nu stiu ce MARE parodontolog. (asta ca mi adusei aminte de jenele alea de examene cu: care repeta ca papagalul mai repede 3 subiecte orale; tataica l-o intrebat pe un coleg in timpu examenului, ce: "-stii ma cine a inventat mobilmetru (parca asa i zicea), cum ma, nu? IO BA!")
Tu am impresia ca postezi fara sa stii despre ce vorbesti.In primul rand nu am zis ca acel copil de 3 ani are retractii din cauza frenului,am zis ca pot sa apara unele probleme de genul asta.Apoi eu am vazut o fata de 22 de ani la stagiu la chirurgie cu retractie din cauza frenului.Cat despre profesorul pe care-l numesti tataica...vad ca asa nu mai ai respect fata de varsta dansului. :lol: Sa inteleg ca respectul il ai fata de cine iti convine. :P Cred ca ai avut restanta la parodontologie,de-aia nu-l suporti. :lol: Si nu crezi ca inainte sa scrie in cartea dansului asa ceva a consultat si niste tratate de specialitate? ;) Deci daca tu nu ai invatat la anumite materii in facultate nu mai da sfaturi altora in necunostinta de cauza.
Doktore...aia cu 3 ani de postliceala care faceau de toate erau cizmari,nu doctori. :D Si poate ne explici de ce ai mintit ca esti trecut la coautori in cartea respectiva de parodontologie pe care te incapatanezi sa nu o consulti. :P

Edited by Desiree, 07 June 2007 - 18:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate