Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere

Creare magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

ursamajor

ursamajor

Anonymous

• Grup: Senior Members
Nu sunt convins că am postat unde trebuie (fiind "afon" în domeniu), dar m-ar interesa dacă există posibilitatea, prin vreun soft, ceva, de a crea un mic magazin online. Mulțumesc.
Rog, totuși, moderatorul, dacă va considera că topicul nu e bine postat să-l mute și să mă notifice despre locul unde a fost pus.

Edited by ursamajor, 05 June 2007 - 16:53.

avramseby

avramseby

Senior Member

da...se poate sa iei un script de magazin online gata facut sau sa platesti pe cineva ca sa iti faca unu...
gata facute gasesti: osCommerce, Zen Cart si multe altele

ursamajor

ursamajor

Anonymous

Bre, nu mă lua tare.  :kisstogether:  Zi-i pe românește. Ce fac cu scriptul ăla? De unde-l iau (descarc)?  :huh: Am spus că-s bâtă în domeniu...

miromulus

miromulus

c'mon inner peace...!

Ursa, iti recomand cs-cart. E usor de instalat si si mai usor de administrat. Il gasesti la http://www.cs-cart.com Customizarea lui e relativ usoara si nu ar trebui sa te coste prea mult. Daca esti complet afon in domeniu, e tare greu sa-l faci tu singurel, cap coada, orice script ai folosi. Vei pierde mai mult timp si mai multi bani decat daca ai plati un freelancer sa o faca.

Edited by miromulus, 05 June 2007 - 17:32.

ursamajor

ursamajor

Anonymous

Mulțumesc pentru informație. Sunt dispus să învăț și am încredere în forțele proprii. :)

Edited by ursamajor, 05 June 2007 - 17:39.

Extinct

Extinct

Senior Member

View Postursamajor, on Jun 5 2007, 18:38, said:

Mulțumesc pentru informație. Sunt dispus să învăț și am încredere în forțele proprii. :)

Incearca Joomla impreuna cu VirtueMart for joomla. E un fel de Mercedes al shopping cart-urilor.

Joomla o gasesti aici iar VirtueMart aici

Citeste documentatia la amandoua si n-ai cum sa nu te descurci.Manualul de Joomla este in format PDF.

Master-Vyk

Master-Vyk

Member

• Grup: Members

View Postursamajor, on Jun 5 2007, 17:52, said:

Nu sunt convins că am postat unde trebuie (fiind "afon" în domeniu), dar m-ar interesa dacă există posibilitatea, prin vreun soft, ceva, de a crea un mic magazin online. Mulțumesc.
Rog, totuși, moderatorul, dacă va considera că topicul nu e bine postat să-l mute și să mă notifice despre locul unde a fost pus.

Consider postul fiind bine venit , mai ales ca si eu sunt la fel si as fi vreut sa aflu acelasi lucru !

Cum poti creea o baza de date , gen :
Categ. Produse 1 ; Categ. Produse 2 , .... , Categ. Produse n , unde fiecare Categ. Produse contine :

Produs 1 - caracteritica 1) - carecterstica   I) - Caracteristica a) -Carecateristica A)
Produs 2 - caracteritica 2) - carecterstica  II) - Caracteristica B) -Carecateristica B)
Produs 3 - caracteritica 3) - carecterstica III) - Caracteristica c) -Carecateristica C)
Produs 4 - caracteritica 4) - carecterstica  IV) - Caracteristica d) -Carecateristica D)

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

Produs n - caracteritica n) - carecterstica ...) - Caracteristica z ) -Carecateristica Z)

Si sa poti sorta produse doar dupa o caracteristica , sau mai multe in acelasi timp !

View Postfilip.serban, on Jun 5 2007, 20:49, said:

Incearca Joomla impreuna cu VirtueMart for joomla. E un fel de Mercedes al shopping cart-urilor.

Citeste documentatia la amandoua si n-ai cum sa nu te descurci.Manualul de Joomla este in format PDF.

Iti multumesc si eu o sa incerc , dar nu stiu daca poate sa ma ajute in ceea ce doream eu !

Multumesc ! Respect !

Master-Vyk

Master-Vyk

Member

View PostMaster-Vyk, on Jun 22 2007, 18:05, said:

Consider postul fiind bine venit , mai ales ca si eu sunt la fel si as fi vreut sa aflu acelasi lucru !

Cum poti creea o baza de date , gen :
Categ. Produse 1 ; Categ. Produse 2 , .... , Categ. Produse n , unde fiecare Categ. Produse contine :

Produs 1 - caracteritica 1) - carecterstica   I) - Caracteristica a) -Carecateristica A)
Produs 2 - caracteritica 2) - carecterstica  II) - Caracteristica B) -Carecateristica B)
Produs 3 - caracteritica 3) - carecterstica III) - Caracteristica c) -Carecateristica C)
Produs 4 - caracteritica 4) - carecterstica  IV) - Caracteristica d) -Carecateristica D)

Produs n - caracteritica n) - carecterstica ...) - Caracteristica z ) -Carecateristica Z)

Si sa poti sorta produse doar dupa o caracteristica , sau mai multe in acelasi timp !
Iti multumesc si eu o sa incerc , dar nu stiu daca poate sa ma ajute in ceea ce doream eu !

Multumesc ! Respect !

nu sunt lamurit , cat costa programul ? (in caz ca vrea sa-l folosesc in scop comercial ) .
Multumesc !

Dan

Dan

Member

mai simplu,
http://www.joomlaos....rceEdition.html
joomla os commerce edition
are totul preinstalat
ai nevoie de un cont de gazduire care sa aiba mysql si php
instalarea e simpla, la fel ca un soft pentru desktop
utilizarea e deasemenea usoara si intuitiva
pentru incepatori joomla e cel mai bun
tot pe joomlaos.de gasesti si cele mai multe template-uri

Jacques

Jacques

Active Member

scuze, am postat gresit

Edited by Jacques, 05 July 2007 - 22:15.

leo14

leo14

Junior Member

View Postfilip.serban, on Jun 5 2007, 20:49, said:

Sal all:d sunt si eu interesat sa imi fac un magazin online...am copiat cele 2 programe..dar nici macar nu stiu sa intru in ele :wallbash: :newblush: ...ma poate ajuta cineva...sa imi zica cum le deschid sau ce tb sa fac...:crying:???va rog frumos ...raman dator...sau sa imi dati id-urile voastre de mess si vb acolo:worthy:

maxx_oo7

maxx_oo7

Member

Sunt mai bune de cat oscommerce?
De ce ?

floryyn

floryyn

Senior Member

Pe langa sfaturile colegilor de forum de mai sus, eu iti recomand o carte: PHP 5 si MySQL pentru COMERT ELECTRONIC Ghid practic pentru construirea unui magazin virtual Asta bineinteles daca ai cat de cat idee de PHP si MySQL, Apache...

Edited by floryyn, 13 July 2007 - 20:04.

Robertbv

Robertbv

Member

revin pe acest topic pentru cateva lamuriri....
daca vreau sa creez un magazin on-line trebuie sa platesc anumite taxe.......de pe urma vanzarilor?
pe siteul unde se poate crea magazinul nu specifica nimic despre acest lucru....deci cred ca nu exista taxe....nu?

fdany

fdany

New Member

Ce rost are sa invete PHP doar nu se face programator.Joomla nu il recomand ,cand iti este lumea mai draga te trezesti cu site-ul virusat.
Cele mai bune platforme pentru incepatori sunt Opencart si Prestashop.

IonutPanaitescu

IonutPanaitescu

New Member

Eu recomand Prestashop.
Pentru orice intrebare, va rog sa ma cautati pe privat.

Rasq

Rasq

Junior Member

Pentru mai multe detalii iti dau la dispozitie.
Am realizat cateva magazine online in Prestashop.

boogyxtasy

boogyxtasy

New Member

Mai exista si varianta unui CMS precum wordpress sau drupal. Exista pentru fiecare dintre acestea module speciale in vederea realizarii de magazin online cat si template-uri pentru magazine online gratis sau la preturi acceptabile. Cateva diferente dintre acestea aici: wordpress vs drupal , in caz ca nu stii despre ce este vorba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate