Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Creare magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Nu sunt convins că am postat unde trebuie (fiind "afon" în domeniu), dar m-ar interesa dacă există posibilitatea, prin vreun soft, ceva, de a crea un mic magazin online. Mulțumesc.
Rog, totuși, moderatorul, dacă va considera că topicul nu e bine postat să-l mute și să mă notifice despre locul unde a fost pus.

Edited by ursamajor, 05 June 2007 - 16:53.


#2
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
da...se poate sa iei un script de magazin online gata facut sau sa platesti pe cineva ca sa iti faca unu...
gata facute gasesti: osCommerce, Zen Cart si multe altele

#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Bre, nu mă lua tare.  :kisstogether:  Zi-i pe românește. Ce fac cu scriptul ăla? De unde-l iau (descarc)?  :huh: Am spus că-s bâtă în domeniu...

#4
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Ursa, iti recomand cs-cart. E usor de instalat si si mai usor de administrat. Il gasesti la http://www.cs-cart.com Customizarea lui e relativ usoara si nu ar trebui sa te coste prea mult. Daca esti complet afon in domeniu, e tare greu sa-l faci tu singurel, cap coada, orice script ai folosi. Vei pierde mai mult timp si mai multi bani decat daca ai plati un freelancer sa o faca.

Edited by miromulus, 05 June 2007 - 17:32.


#5
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mulțumesc pentru informație. Sunt dispus să învăț și am încredere în forțele proprii. :)

Edited by ursamajor, 05 June 2007 - 17:39.


#6
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postursamajor, on Jun 5 2007, 18:38, said:

Mulțumesc pentru informație. Sunt dispus să învăț și am încredere în forțele proprii. :)

Incearca Joomla impreuna cu VirtueMart for joomla. E un fel de Mercedes al shopping cart-urilor.

Joomla o gasesti aici iar VirtueMart aici

Citeste documentatia la amandoua si n-ai cum sa nu te descurci.Manualul de Joomla este in format PDF.

#7
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postursamajor, on Jun 5 2007, 17:52, said:

Nu sunt convins că am postat unde trebuie (fiind "afon" în domeniu), dar m-ar interesa dacă există posibilitatea, prin vreun soft, ceva, de a crea un mic magazin online. Mulțumesc.
Rog, totuși, moderatorul, dacă va considera că topicul nu e bine postat să-l mute și să mă notifice despre locul unde a fost pus.


Consider postul fiind bine venit , mai ales ca si eu sunt la fel si as fi vreut sa aflu acelasi lucru !

Cum poti creea o baza de date , gen :
Categ. Produse 1 ; Categ. Produse 2 , .... , Categ. Produse n , unde fiecare Categ. Produse contine :

Produs 1 - caracteritica 1) - carecterstica   I) - Caracteristica a) -Carecateristica A)
Produs 2 - caracteritica 2) - carecterstica  II) - Caracteristica B) -Carecateristica B)
Produs 3 - caracteritica 3) - carecterstica III) - Caracteristica c) -Carecateristica C)
Produs 4 - caracteritica 4) - carecterstica  IV) - Caracteristica d) -Carecateristica D)

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

Produs n - caracteritica n) - carecterstica ...) - Caracteristica z ) -Carecateristica Z)

Si sa poti sorta produse doar dupa o caracteristica , sau mai multe in acelasi timp !


View Postfilip.serban, on Jun 5 2007, 20:49, said:

Incearca Joomla impreuna cu VirtueMart for joomla. E un fel de Mercedes al shopping cart-urilor.

Joomla o gasesti aici iar VirtueMart aici

Citeste documentatia la amandoua si n-ai cum sa nu te descurci.Manualul de Joomla este in format PDF.


Iti multumesc si eu o sa incerc , dar nu stiu daca poate sa ma ajute in ceea ce doream eu !

Multumesc ! Respect !

#8
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostMaster-Vyk, on Jun 22 2007, 18:05, said:

Consider postul fiind bine venit , mai ales ca si eu sunt la fel si as fi vreut sa aflu acelasi lucru !

Cum poti creea o baza de date , gen :
Categ. Produse 1 ; Categ. Produse 2 , .... , Categ. Produse n , unde fiecare Categ. Produse contine :

Produs 1 - caracteritica 1) - carecterstica   I) - Caracteristica a) -Carecateristica A)
Produs 2 - caracteritica 2) - carecterstica  II) - Caracteristica B) -Carecateristica B)
Produs 3 - caracteritica 3) - carecterstica III) - Caracteristica c) -Carecateristica C)
Produs 4 - caracteritica 4) - carecterstica  IV) - Caracteristica d) -Carecateristica D)

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

............    ...................      ...................     .....................      .......................

Produs n - caracteritica n) - carecterstica ...) - Caracteristica z ) -Carecateristica Z)

Si sa poti sorta produse doar dupa o caracteristica , sau mai multe in acelasi timp !
Iti multumesc si eu o sa incerc , dar nu stiu daca poate sa ma ajute in ceea ce doream eu !

Multumesc ! Respect !

nu sunt lamurit , cat costa programul ? (in caz ca vrea sa-l folosesc in scop comercial ) .
Multumesc !

#9
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
mai simplu,
http://www.joomlaos....rceEdition.html
joomla os commerce edition
are totul preinstalat
ai nevoie de un cont de gazduire care sa aiba mysql si php
instalarea e simpla, la fel ca un soft pentru desktop
utilizarea e deasemenea usoara si intuitiva
pentru incepatori joomla e cel mai bun
tot pe joomlaos.de gasesti si cele mai multe template-uri

#10
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
scuze, am postat gresit

Edited by Jacques, 05 July 2007 - 22:15.


#11
leo14

leo14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 28.06.2007

View Postfilip.serban, on Jun 5 2007, 20:49, said:

Incearca Joomla impreuna cu VirtueMart for joomla. E un fel de Mercedes al shopping cart-urilor.

Joomla o gasesti aici iar VirtueMart aici

Citeste documentatia la amandoua si n-ai cum sa nu te descurci.Manualul de Joomla este in format PDF.

Sal all:d sunt si eu interesat sa imi fac un magazin online...am copiat cele 2 programe..dar nici macar nu stiu sa intru in ele :wallbash: :newblush: ...ma poate ajuta cineva...sa imi zica cum le deschid sau ce tb sa fac...:crying:???va rog frumos ...raman dator...sau sa imi dati id-urile voastre de mess si vb acolo:worthy:

#12
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007
Sunt mai bune de cat oscommerce?
De ce ?

#13
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005
Pe langa sfaturile colegilor de forum de mai sus, eu iti recomand o carte: PHP 5 si MySQL pentru COMERT ELECTRONIC Ghid practic pentru construirea unui magazin virtual Asta bineinteles daca ai cat de cat idee de PHP si MySQL, Apache...

Edited by floryyn, 13 July 2007 - 20:04.


#14
Robertbv

Robertbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 26.08.2013
revin pe acest topic pentru cateva lamuriri....
daca vreau sa creez un magazin on-line trebuie sa platesc anumite taxe.......de pe urma vanzarilor?
pe siteul unde se poate crea magazinul nu specifica nimic despre acest lucru....deci cred ca nu exista taxe....nu?

#15
fdany

fdany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2013
Ce rost are sa invete PHP doar nu se face programator.Joomla nu il recomand ,cand iti este lumea mai draga te trezesti cu site-ul virusat.
Cele mai bune platforme pentru incepatori sunt Opencart si Prestashop.

#16
IonutPanaitescu

IonutPanaitescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.12.2013
Eu recomand Prestashop.
Pentru orice intrebare, va rog sa ma cautati pe privat.

#17
Rasq

Rasq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.06.2013
Pentru mai multe detalii iti dau la dispozitie.
Am realizat cateva magazine online in Prestashop.

#18
boogyxtasy

boogyxtasy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.05.2014
Mai exista si varianta unui CMS precum wordpress sau drupal. Exista pentru fiecare dintre acestea module speciale in vederea realizarii de magazin online cat si template-uri pentru magazine online gratis sau la preturi acceptabile. Cateva diferente dintre acestea aici: wordpress vs drupal , in caz ca nu stii despre ce este vorba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate