Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Incarcare freon

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
Care stie unde se poate face?  :rolleyes:

#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
nimeni nu stie?  :huh:

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Clima de masina?
Orice atelier de frigidere. Am vazut pe cei de la complexul favorit ca fac asta dar eu nu mi-as da clima pe mina lor.

Alt atelier specializat (dupa ce scrie pe firma) in clime auto am vazut pe strada resita (maniu acum?) este pe partea cu magelan, la vreo 1-200 metri de coltul cu bd tineretii (linia de tramvai), sa zicem aprox vis-a-vis de cladirea aia cu 2 turnuri, unul ok, unul distrus... Firma pare serioasa, cel putin mai serioasa decit o firma cere repara frigidere.

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
dupa o calatorie cu bicicleta, am ajuns si in zona magazinului (unde m-a si prins ploaia  :lol: ). Este imediat dupa Magelan, la numarul 33. Cred ca nu trebuie sa iti aduc aminte ca este oprirea interzisa, desi e plin de masini parcate, nu se stie cind vine politia...

Attached File  Clima_auto_1.JPG   90.58K   136 downloadsAttached File  Clima_auto_2.JPG   73.72K   137 downloads

#5
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003

 H725, on Jun 5 2007, 18:53, said:

dupa o calatorie cu bicicleta, am ajuns si in zona magazinului (unde m-a si prins ploaia  :lol: ). Este imediat dupa Magelan, la numarul 33. Cred ca nu trebuie sa iti aduc aminte ca este oprirea interzisa, desi e plin de masini parcate, nu se stie cind vine politia...


merci!  :peacefingers:
am sunat la frigobanat (ei se ocupa insa mai mult de climatizari locuinte)=> 150 RON
am sunat la autoglobus (am un amic acolo...  -_-  )=> 200 Ron
am sunat la Procar (astia is cu Skoda, si io am o skoda octavia)=> 256 Ron.

La Procar nu am chef sa ma duc ca-s prea scumpi (la ultima factura, 500 de Ron au fost piesele si 950 manopera... sau, mai recent: ventilator 800 Ron, am cumparat din alta parte nou cu 260 si l-am pus eu in 10 min).
Azi am fost prin zona, nu stiam de service-ul gasit de tine, o sa trec sa vad... sau ma duc la autoglobus...  :)

Edited by radumiki, 05 June 2007 - 18:00.


#6
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,953
  • Înscris: 03.12.2005
am dus recent masina unei amice la verificat plus reumplut instalatia de freon. a durat cca 25-35 de min.

mi-au luat 1 milion si mi-au dat si un odorizant bonus.



din ce zicea baiatul de acolo, singura chestie e sa te uiti sa-ti puna freon din tipul agreat in cantitatea nominala.

la masina in cauza era o eticheta pe undeva pe contraaripa unde se specificau 550gr de freon R34 (parca).

#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Da adresa, vad ca iese mai ieftin sa faci un drum pana in sud si ramane si de o bere. :lol:

#8
snk_2cool4u

snk_2cool4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.06.2007
salut

pai am pus eu un anunt, care are si reducere pentru forumisti

http://forum.softped...p;#entry6486611

Incarcare si verificare instalatii climatizare. ia vezi. sau google it: gi euroservice

LE : greseala... acum vad ca topicul e vechi si e pentru TIMISOARA ....

Edited by snk_2cool4u, 14 May 2009 - 22:13.


#9
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Daca nu ai rezolvat inca, pt. Timisoara: Str. Deaconul Coresi (continuare Eneas), sau de pe partea cealalata: de pe martirilor spre giroc, pana in intersectia cu rebreanu faci dreapta si mergi pana unde incepe cimitirul (e spatele cimitirului ala de pe rebreanu).
Am completat acum 2 sapt, pret 100 RON.

#10
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ia ziceti, prin iasi/bacau stiti unde se face smecheria asta? :D

#11
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Nu mai pot edita, dar ar fi bine sa schimbi si filtrul de polen dupa operatiune, mai ales daca e neschimbat din vara/toamna trecuta.

#12
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,526
  • Înscris: 15.06.2007

 saxx, on May 15 2009, 00:07, said:

Daca nu ai rezolvat inca, pt. Timisoara: Str. Deaconul Coresi (continuare Eneas), sau de pe partea cealalata: de pe martirilor spre giroc, pana in intersectia cu rebreanu faci dreapta si mergi pana unde incepe cimitirul (e spatele cimitirului ala de pe rebreanu).
Am completat acum 2 sapt, pret 100 RON.
ai fost la edy cumva? din ce m-am uitat pe harta, Str. Deaconul Coressi e in alta parte, aliniata cu eneas da dupa stadion , este strada care se intersecteaza cu Calea Buziasului.

Pe Edy l-am mai auzit in iarna ca voia sa cumpere un aparat de incarcat clime, sa faca si ei un ban la vara.

#13
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006

 tfmercedez, on May 22 2009, 12:16, said:

ai fost la edy cumva? din ce m-am uitat pe harta, Str. Deaconul Coressi e in alta parte, aliniata cu eneas da dupa stadion , este strada care se intersecteaza cu Calea Buziasului.

Pe Edy l-am mai auzit in iarna ca voia sa cumpere un aparat de incarcat clime, sa faca si ei un ban la vara.

Initial si eu mi-am luat teapa asta, dar se pare ca aia e strada Diaconul Coressi.
Nu stiu cum il chema pe tip, la randul meu si eu am primit recomandarea de pe forumul marcii. Daca mi-aduc bine aminte cred ca scria ceva de genu "service nea vasile" da' cred ca asta avea "taraba" mai in spate.

#14
Loyd

Loyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 31.07.2008

 crst_g, on May 14 2009, 23:10, said:

ia ziceti, prin iasi/bacau stiti unde se face smecheria asta? :D
Da-mi un PM daca mai esti interesat.

#15
katalyn03

katalyn03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 18.07.2014
Salut nu stiu unde sa gasesc un driver pt o masina de incarcat freon.
Ma poate indruma cineva undeva?

Attached Files


Edited by katalyn03, 26 April 2017 - 21:42.


#16
katalyn03

katalyn03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 18.07.2014

 katalyn03, on 26 aprilie 2017 - 21:38, said:

Salut nu stiu unde sa gasesc un driver pt o masina de incarcat freon.
Ma poate indruma cineva undeva?
Sau unde gasec manual de utilizare

Attached Files



#17
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Am luni dupa-masa drum in Timisoara;stiti pe cineva sa faca o incarcare cu freon?Sa aiba aparat nu din butelie,si nu reprezentante.Multumesc.

#18
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Eu de obicei merg la orice service mai mărișor.  Încă nu am întâlnit sa nu aibă aparat de încărcat cu freon. E vreo 200 un încărcat la orice service.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate