Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Epilare definitiva cu IPL

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#19
AlexWT

AlexWT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.04.2007

View Postuzzy3danuki, on Jul 22 2007, 12:47, said:

ba da acolo am fost, foarte fain. pai am fost la o singura sedinta, ma duc iar la inceputul lui august, dar deja mi se vad unele portiuni curate ca sa zic asa, pe axila, sunt niste locuri pe care nu se mai vad punctele negre de la rasul cu lama. astept mai multe dupa a 2a si a 3a sedinta :)



Ce tare....  :coolspeak:  Am vazut si eu reclama la salon si cred ca ma duc si eu luna asta incep cu prima sedinta  :)  Sper sa aibe rezultatele dorite!  :confuzzled:

#20
jessyzz

jessyzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.08.2007
si pana la urma a urmat cineva tratamentul pan ala capat!

#21
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Ei bine, macar esti sigura ca repede nu iti va mai creste parul. :lol:

#22
Olimpiu G

Olimpiu G

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.12.2005
Va stau la dispozitie cu orice fel de informatii cu privire la Epilarea definitiva. Practic in prezent exista mai multe metode de epilare definitiva.

Unele sint dureroase, altele nu au efect practic definitiv, ci doar incetinesc cresterea firului de par, insa cea mai practica metoda estee cea cu IPL - adica lumina intens pulsata.

Practic IPL este cea mai performanta solutie pana in prezent.

Va pot spune de asemenea ca da rezultate. La mine din 3 sedinte (stiu sint barbat, dar nici barbatilor nu le place parul) la axila deja nu mai imi creste parul. E adevarat ca ai nevoie de aproximativa 7 sedinte ca sa fie final.

Va puteti uita pe situl infoslabire unde sa cititi despre tehnologie, sau va pot invita la chic salon sa-l testati. Stiu ca poate fi considerat reclama, insa realitatea este ca intr-adevar va pot oferi informatii foarte documentate si fara nici un cost.

Iar rezultatele vorbesc de la sine, asa ca cea mai concreta reclama este rezultatul in sine.

Daca doriti mai multe informatii imi puteti scrie

#23
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008
este recomandat sa te epilezi definitiv pe fata?

#24
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
aveti mustata fetelor? ce dragut :)))))))))))))))))))))))))

#25
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostCutzu, on Apr 14 2008, 11:52, said:

aveti mustata fetelor? ce dragut :)))))))))))))))))))))))))
Cum, nu stii celebra zicere : "Idealul meu in viata - femeia cu mustata" ? :P

#26
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008
sau femeia paroasa este focoasa?
poate da sau poate nu  :confuzzled: era in umbra topicu'

#27
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
eu m-am facut cu laser la axila si sunt destula de multumita,dar stiam de la inceput ca nu este 100% eficient.

#28
theana

theana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2008

View Postuzzy3danuki, on Jul 20 2007, 01:29, said:

eu am fost astazi la un cabinet in Arad pentru epilare definitiva pe picioare, inghinal si pe axila. nu am simtit nici o durere, a durat in jur de o ora jumate, prima oara chiar am simtit o gadilitura, nicidecum arsura cu fierul de calcat. aparatele sunt foarte noi si sincer nu am simtit durere, ma durea mai rau cand ma epilam cu aparatul, de aceea am apelat la epilarea definitiva.cea care are cabinetul este o cunostiinta si am vazut si pe pielea ei cum arata dupa 3 sedinte si vreau sa spun ca rezultatele exista. pentru cine chiar nu mai rezista cu epilatul cu ceara si alte metode, eu as recomanda epilarea definitiva. singurul lucru neplacut ca sa zic asa, e ca trebuie sa te faci cu lama pe timpul sedintelor, dar nici nu creste ca de obicei. treaba cu 8-10 sedinte stiu ca se aplica celor care se faceau ,cu o luna inainte de sedinte, cu aparatul sau cu ceara. eu chiar cred in marea cu sarea promise :)
Poti sa imi dai si mie adresa salonului sau numarul de telefon! as vrea sa merg si eu sapt asta

#29
sinsi

sinsi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2008

View Postuzzy3danuki, on Jul 20 2007, 01:29, said:

eu am fost astazi la un cabinet in Arad pentru epilare definitiva pe picioare, inghinal si pe axila. nu am simtit nici o durere, a durat in jur de o ora jumate, prima oara chiar am simtit o gadilitura, nicidecum arsura cu fierul de calcat. aparatele sunt foarte noi si sincer nu am simtit durere, ma durea mai rau cand ma epilam cu aparatul, de aceea am apelat la epilarea definitiva.cea care are cabinetul este o cunostiinta si am vazut si pe pielea ei cum arata dupa 3 sedinte si vreau sa spun ca rezultatele exista. pentru cine chiar nu mai rezista cu epilatul cu ceara si alte metode, eu as recomanda epilarea definitiva. singurul lucru neplacut ca sa zic asa, e ca trebuie sa te faci cu lama pe timpul sedintelor, dar nici nu creste ca de obicei. treaba cu 8-10 sedinte stiu ca se aplica celor care se faceau ,cu o luna inainte de sedinte, cu aparatul sau cu ceara. eu chiar cred in marea cu sarea promise :)


View PostCutzu, on Apr 14 2008, 10:52, said:

aveti mustata fetelor? ce dragut :)))))))))))))))))))))))))


View PostCutzu, on Apr 14 2008, 10:52, said:

aveti mustata fetelor? ce dragut :)))))))))))))))))))))))))


esti obraznic/a...., altceva mai interesant pentru tine nu ai de facut?

#30
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postamonra_71, on Apr 14 2008, 10:47, said:

este recomandat sa te epilezi definitiv pe fata?
nu stiu,dar eu ma fac si nu am patit nimic,dintr-o cauza,m-am trezit cu pilozitate pe fata si de atunci am zis sa merg la laser,alta metoda nu exista,oricum nici medicul nu prea a zis cauza,deci trebuie sa rezolv cumva :)

#31
lacramioara66

lacramioara66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2009
total nedureros - cu laser: http://www.biobeautycenter.ro/ . mai putine sedinte si efect categoric mai bun

#32
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Eu am vazut ceva aparate cu laser pentru utilizare la domiciliu... sunt bune ? :D

#33
jessyzz

jessyzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.08.2007
eu am inceput tratamentul si am facut deja 3 sedinte inghinal si axial...
la inceput am tot cautat date pe net despre epilarea cu ipl si sincer parerile celor care au urmat un astfel de tratament sunt putine. nu este o metoda definitiva... e de lunga durata...
dupa a treia sedinta intr-o clinica din bucuresti... pot spune ca sunt foarte incantata... parul a disparut in proportie de 80% ... cel ramas e foarte fin si decolorat... eu zic ca merita ... si se intretine cu 1-2 sedinte anuale...

#34
awa78

awa78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.06.2009

View Postjessyzz, on 31st August 2009, 13:25, said:

eu am inceput tratamentul si am facut deja 3 sedinte inghinal si axial...
la inceput am tot cautat date pe net despre epilarea cu ipl si sincer parerile celor care au urmat un astfel de tratament sunt putine. nu este o metoda definitiva... e de lunga durata...
dupa a treia sedinta intr-o clinica din bucuresti... pot spune ca sunt foarte incantata... parul a disparut in proportie de 80% ... cel ramas e foarte fin si decolorat... eu zic ca merita ... si se intretine cu 1-2 sedinte anuale...
poti spune te rog pretul unei sedinte si la ce salon ai facut epilarea?

#35
ClaudiaOradea

ClaudiaOradea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2009

View Postuzzy3danuki, on 3rd August 2007, 14:43, said:

cred ca in ungaria se gaseste asa ceva.nu stiu cat costa exact, dar cred ca destul ca salonul unde merg eu l-a achizitionat in leasing. pai se foloseste un gel ca la eco, te unge cu gelul ala si aparatul arata ca si un aparat de scanat codul de bare, asa mic, si este conectat la o unitate asemanatoare cu unitatea de calculator. ti se dau niste ochelari, te apasa pe piele cu aparatul si face niste flashuri ca sa arda radacina parului
Asta am facut eu acum 3 ani in Tg.Mures. Am facut 4 sedinte fara nici un rezultat.

#36
evelina_elena

evelina_elena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2008
Buna fetele...Eu am facut deja 4  sedinte de epilare permanenta cu IPL(inghinal si axila),urmeaza aceasta saptamana sa o fac pe a 5 si pot spune ca sunt foarte multumita...Parul a disparut in proportie de 80-90 %...Cabinetul este in Bucuresti ,iar pretul sedintei pentru aceste 2 zone este de 170 euro...Stiu ca-i un pik cam mult dar merita...Daca mi-as permite sincer as face si pe picioare caci chiar este eficienta metoda,cel putin deocamdata.... :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate