Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Epilare definitiva cu IPL

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#163
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Buna seara,

Mi-am cumparat un Philips Lumea sc2002. Azi am inceput sa-l folosesc de proba pe laba piciorului, la subrat si pe gat. Am sa revin peste doua luni cu mai multe detalii Posted Image
As vrea sa il folosesc in totalitate pe umeri, iar pe piept nu vreau epilare totala, ci doar o reducere a densitatii cu 50%.
Ce recomandati sa fac? Ar fi ok sa il folosc doar de 3 ori, in loc de 4-5 ori cum recoamnda ei? Epilarea va fi uniforma, sau am voi terzi cu niste insule de par?
V-am atasat si o imagine, sa vedeti despre ce e vorba.

Attached Files


Edited by lupixxx, 01 July 2014 - 21:48.


#164
NimeniAltu500

NimeniAltu500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.10.2014
Ceva pareri/review-uri noi despre Philips Lumea de la cei care l-au folosit pana acum ? :)

#165
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007

View PostNimeniAltu500, on 17 octombrie 2014 - 20:54, said:

Ceva pareri/review-uri noi despre Philips Lumea de la cei care l-au folosit pana acum ? Posted Image

Pentru inceput, l-am folosti de porba pe laba piciorului, sa vad cums e comporta.
Prima poza este cu situatia initiala, iar a doua dupa 5 tratamente la 2 saptamani, ultimul (inclusiv ultima epilare cu lama) fiind pe 7 septembrie.
Pe degete am facut vreo 2 tratamente, dar e complicat, si m-am lasat :)

Attached Files


Edited by lupixxx, 18 October 2014 - 11:34.


#166
NimeniAltu500

NimeniAltu500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.10.2014
In primul rand mersi ca ai raspuns asa repede. Totusi din ce vad in poze isi face destul de bine treaba. Tu per ansamblu esti multumit de el? Sau de ce ai renuntat, ce e "complicat"? E dureros sau necesita prea mult timp?

Si mai ales e ceva definitiv la acest aparat? Adica stiu, nu o sa faca minuni, dar macar de rarit se rareste definitiv? Posted Image

Sunt curios si dupa ce nu te-ai mai facut daca acum esti tot ca in poza initiala, sau totusi s-a mai rarit cat de cat?

Si in cat timp iti dau radacinile fata de epilatul clasic?

Edited by NimeniAltu500, 18 October 2014 - 15:32.


#167
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Cu plăcere. Da, își face destul de bine treaba, și pot spune că sunt mulțumit. Vreau să mă fac pe umeri și pe spate, dar mi-e cam frică, pentru că am multe alunițe :(
E complicat pentru că degetele au suprafataofoarte mică, și aparatul are un dispozitiv de siguranță la declanșarea accidentală când nu e lipit de piele. Pe scurt, e mai greu de folosit dacă suprafața nu e plată, plus că degetele de la picioare nu m-au interesat foarte mult.
Nu necesită mult timp, intervalul între două aplicări este de 2-3 secunde, și suprafața de acțiune este de 3cm2, deci merge treaba destul de repede. La subraț, în 5-7 minute ești gata cu ambele.
Este puțin dureros la intensitate maximă, în zone sensibile, cum ar fi la subraț. O senzație de căldură/arsură. Nu insuportabilă, și mult mai ok decât cu ceară :)
Nu, acum sunt ca în poza a doua. Deci am făcut 5 tratamente la 2 săptămâni, ultimul fiind pe 7 septembrie, după care am abandonat până acum. Poza a doua e făcută chiar înainte să postez.
De ce am abandonat? Pentru că laba piciorului a fost un experiment, să văd cum reacționează pielea. Am zis că e o zonă mai ascunsă, și dacă apar probleme, să nu fie evident, și să ni expun la soare, etc
Se vede din poză că s-a rărit, s-a subțiat firul de păr, și dacă încerc să-l smulg cu penseta, pare și mai firav, adică doare mai puțin la smulgere.


#168
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Va recomand din suflet epilarea cu Spl, dupa 3 sedinte la interval de o luna am scapat de parul nedorit in proportie de 90 %.
Mai am 3 sedinte lunare si apoi o sa merg pe intretinere, in fct de cum creste parul,o sedinta la 3-6 luni.

Am prietene care se fac de 2 ori pe an pe picioare ceea ce e excelent!

#169
josephine82

josephine82

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2015
Buna,

Am fost si eu la Encore Cosmetic Solutions la recomandarile de aici de pe forumul asta si intr-adevar nu se compara cu alte saloane/clinici la care eu sau prietenele mele am mai fost. Inainte, am fost la Cellum Block si nu am fost multumita de sistemul lor de acolo si de ceea ce ofereau si am venit aici.
Personalul este foarte bine calificat si iti raspund la toate intrebarile (si credeti-ma ca eu am avut tot felul de intrebari dificile) iar tratamentul in sine a fost foarte eficient, iar durerea fff tolerabila. Intr-adevar, preturile sunt usor peste media din piata pentru serviciul de epilare cu laser, insa faptul ca ofera 3 ani garantie dupa terminarea tratamentului ai folosesc laser profesional Candela, face sa merite toti banii. Eu am avut 5 zone ale corpului cu o pilozitate destul de mare si am avut nevoie de ceva sedinte suplimentare, dar care au intrat in garantia oferita.

Recomand!

http://www.encoresal...ir-removal.html

#170
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Mi-am cumparat si eu un astfel de dispozitiv. Am optat pentru SC1995/00, pentru ca l-am gasit la 700 lei nou la Carrefour, un pret extrem de bun zic eu, in ciuda faptului ca nu are capetele speciale pentru epilat facial/inghinal. Sunt multumit ca la banii astia am gasit un produs cu minim 250.000 impulsuri, fata de cele mai vechi. Nu ma deranjeaza nici ca are cablu, ba chiar ma incanta ideea ca nu trebuie sa-l reincarc mereu. Insa, din cele citite, singurele probleme care pot aparea prin folosirea capului de epilare corporala clasic in zonele mentionate anterior pot fi cele legate de hipersensibilitatea pielii din acele zone. Dar pentru asta, exista reglajul de intensitate si sunt sigur ca se poate gasi reglajul optim pentru un raport bun eficienta/sensibilitate. Nu as fi dat intre dublu si triplu pe un astfel de aparat doar pentru acele accesorii, mai ales ca am citit ca unele persoane au incercat epilare faciala/inghinala cu capetele speciale, insa fara rezultate la fel de bune ca si cu capatul clasic corporal. In principiu, l-am luat pentru ca vreau sa scap de grija rasului cu lama pe fata si, implicit, de foliculita cu care ma confrunt aproape tot timpul. Voi ce parere aveti, cei care ati folosit un astfel de dispozitiv?

#171
mihaivlad78

mihaivlad78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.03.2013
Odata cu trecerea timpului s-a deschis un salon de infrumusetare la Bucuresti, caruia doamna Bendeac ii face o reclama foarte buna.
Salonul Bonton Beauty Center!

#172
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 16.04.2007
Pentru epilarea in zona inghinala ce creme folositi ?
Doar cremele ma intereseaza ( fara Veet piele sensibila ) .

#173
pac_indahood

pac_indahood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.07.2007
Salutare

Dezgrop acest subiect pentru ca am vazut a aparut pe piata un laser dioda de la Centrele Ideal. Imi puteti spune ceva despre "noua" tehnologie? A fost cineva? merita?

Multumesc

#174
ioana-grigoras91

ioana-grigoras91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2017
Buna, am fost eu la ei si iti pot spune ca sunt cei mai ok. Atmosfera foarte placuta, "tratamentul" este facut de medici dermatologi si am observat ca au cate o reducere in fiecare luna. Parul creste mult mai greu fata de IPL. Sper ca am reusit sa te lamuresc putin :)

#175
Crina_B

Crina_B

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2017

View Postpac_indahood, on 09 iunie 2017 - 07:20, said:

Salutare

Dezgrop acest subiect pentru ca am vazut a aparut pe piata un laser dioda de la Centrele Ideal. Imi puteti spune ceva despre "noua" tehnologie? A fost cineva? merita?

Multumesc
E foarte tare ! Eu am fost recent la a 3a sedinta si isi merita toti banii. Eu am toleranta mare la durere si nu am simtit absolut nimic, deci aici nu stiu, depinde de fiecare, dar ca si rezultat, e foarte tare. Recomand cu caldura.

#176
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Wow lupixxx. Ce rezultate. Sunt curioasa daca in timp parul ti-a crescut la fel.
Eu mi-am luat de la rowenta aparat ipl si nu a functionat nici macar parul negru de ex inghinal.
Si-a epilat cineva definitiv parul blond si subtire ?

#177
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Parul din poza prin ce metoda se epileaza definitiv?

La soare se vede oribil mai ales ca e pe toata mana. Si nu inteleg ce s-a intamplat de a crescut in halul ala? E de la hormoni? De la stres? Acum vreo doi ani cand a aparut am fost la med de fam sa vb ce se intampla si a zis ca doar daca e negru e o probl. Dar mie si pe picioare tot blond creste ca asa am gena. Si cum ocoleste alunitele?

Attached Files



#178
catamblin

catamblin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2014

View Postbloodhand, on 26 aprilie 2016 - 10:34, said:

Mi-am cumparat si eu un astfel de dispozitiv. Am optat pentru SC1995/00, pentru ca l-am gasit la 700 lei nou la Carrefour, un pret extrem de bun zic eu, in ciuda faptului ca nu are capetele speciale pentru epilat facial/inghinal. Sunt multumit ca la banii astia am gasit un produs cu minim 250.000 impulsuri, fata de cele mai vechi. Nu ma deranjeaza nici ca are cablu, ba chiar ma incanta ideea ca nu trebuie sa-l reincarc mereu. Insa, din cele citite, singurele probleme care pot aparea prin folosirea capului de epilare corporala clasic in zonele mentionate anterior pot fi cele legate de hipersensibilitatea pielii din acele zone. Dar pentru asta, exista reglajul de intensitate si sunt sigur ca se poate gasi reglajul optim pentru un raport bun eficienta/sensibilitate. Nu as fi dat intre dublu si triplu pe un astfel de aparat doar pentru acele accesorii, mai ales ca am citit ca unele persoane au incercat epilare faciala/inghinala cu capetele speciale, insa fara rezultate la fel de bune ca si cu capatul clasic corporal. In principiu, l-am luat pentru ca vreau sa scap de grija rasului cu lama pe fata si, implicit, de foliculita cu care ma confrunt aproape tot timpul. Voi ce parere aveti, cei care ati folosit un astfel de dispozitiv?
Eu am dat 2000 de lei pe un Philips Lumea cu 3 capete (corp, fata, inghinal). Sunt la a 4 sedinta, rezultatele se vad, parul se rareste. Singurul lucru care ma ingrijoreaza sunt efectele acestui tip de epilare, am tot citit fel si fel de opinii. NU ma pricep la anatomia corpului uman prea mult dar daca stau sa ma gadesc logic prea sanatos nu pare a fi. Adica corpul nu mai produce firele de par sau ma rog, le produce dar dabia dupa 1 an sau cat zic ei ca tine epilarea asta, intr-un cuvant cred ca infundam niste glande/canale sau cine stie ce sunt alea care produc firele de par. Si mai este chestia cu vasele de sange care sunt foarte foarte multe si unele extreme de subtiri si firave, lumina asta asa puternica chiar nu le poate afecta?

#179
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View Postcatamblin, on 04 august 2017 - 17:40, said:


Eu am dat 2000 de lei pe un Philips Lumea cu 3 capete (corp, fata, inghinal). Sunt la a 4 sedinta, rezultatele se vad, parul se rareste. Singurul lucru care ma ingrijoreaza sunt efectele acestui tip de epilare, am tot citit fel si fel de opinii. NU ma pricep la anatomia corpului uman prea mult dar daca stau sa ma gadesc logic prea sanatos nu pare a fi. Adica corpul nu mai produce firele de par sau ma rog, le produce dar dabia dupa 1 an sau cat zic ei ca tine epilarea asta, intr-un cuvant cred ca infundam niste glande/canale sau cine stie ce sunt alea care produc firele de par. Si mai este chestia cu vasele de sange care sunt foarte foarte multe si unele extreme de subtiri si firave, lumina asta asa puternica chiar nu le poate afecta?
Am citit mai demult intr-un atricol cum ca niste hormoni alimenteaza firul de par. Si in momentul in care radacina firului de par se smulge sau se epileaza definitiv, hormonii aia umbla prin corp ca nu mai e radacina firului de par. Si cica nu-i ok ca hormonii aia sa se plimbe prin corp ca pana la urma se ataseaza de uter sau sani de exemplu si produc fibrom la uter sau noduli pa sani.  In formula as am citit articolul.

#180
Ssssssss18

Ssssssss18

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2018
De câteva luni am achiziționat un epilator philips lumea. L-am folosit exact ca la carte. Dupa primele ședințe, cele la doua saptamâni am vazut rezultate foarte bune. Dar din păcate de cand am inceput ședințele la o luna funcționează doar pe picioare, pe restul corpului parca nu l-am folosit niciodata. A mai trecut cineva prin asta? As începe ședințele de la inceput la 2 saptamâni dar nu știu cât e de recomandat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate