Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

NewTown

- - - - -
  • Please log in to reply
1102 replies to this topic

Poll: New Town (183 member(s) have cast votes)

Sunteti multumiti de New Town

  1. DA, este placut (31 votes [16.94%])

    Percentage of vote: 16.94%

  2. Nu chiar, ma asteptam sa fie mai bine (11 votes [6.01%])

    Percentage of vote: 6.01%

  3. NU, am facut o greseala si regret (19 votes [10.38%])

    Percentage of vote: 10.38%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (122 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

Sunteti multumiti de vecini?!

  1. Sunt OK, majoritatea de treaba (29 votes [15.85%])

    Percentage of vote: 15.85%

  2. Nu-mi dau seama, nu prea interactionez cu ei (21 votes [11.48%])

    Percentage of vote: 11.48%

  3. NU, nu-mi plac vecinii (10 votes [5.46%])

    Percentage of vote: 5.46%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (123 votes [67.21%])

    Percentage of vote: 67.21%

Din legendele urbane, neajunsuri. Ce va deranjeaza mai mult?!

  1. Zona este aglomerata (11 votes [6.01%])

    Percentage of vote: 6.01%

  2. Ansamblul de cladiri cam ingramadit (10 votes [5.46%])

    Percentage of vote: 5.46%

  3. Relatia cu vecinatatile si lipsa intimitatii vizuale (12 votes [6.56%])

    Percentage of vote: 6.56%

  4. Intretinerea cam piperata (25 votes [13.66%])

    Percentage of vote: 13.66%

  5. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (125 votes [68.31%])

    Percentage of vote: 68.31%

Vote Guests cannot vote

#1081
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Multumesc @nepot si @groh. O sa mai studiez. Bugetul e undeva la 120-140k cu tot cu renovare (pentru blocuri vechi).

#1082
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Pai pe la 140k am impresia ca au 3 camere dar nu duplex.mi se par mult mai ok,bucataria mai mare.e altfel spatiu.

#1083
gicafranica

gicafranica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 27.05.2014

 Groh, on 01 februarie 2016 - 16:22, said:

Eu am vizionat acel duplex.este micut.ok,depinde cate vrei sa bagi in el.Bucataria este un fel de chicineta open space.micuta rau.ok,ai dormitoarele sus,balcoane pe ambele etaje.

Acel duplex, anul trecut prin decembrie era 91k euro, acum au crescut pretul la 99k euro.

#1084
birmanezu

birmanezu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.01.2009
Caut si eu loc in boxa de depozitare in New Town...e cineva dispus la share... ? Contra cost ! (pentru cauciucurile de iarna)

#1085
scheffe

scheffe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.07.2013
salut.

cineva care a cumparat la new town?
ce puteti spune de new town?

ms anticipat.

salut.

cineva care a cumparat la new town?
ce puteti spune de new town?

ms anticipat.

#1086
Pesimistulroz

Pesimistulroz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.05.2013
Buna ziua,
Doresc sa cumpar un apartament de 4- 5 camere pe un singur etaj,nu duplex,in faza a 2-a!
Daca e cineva care doreste sa vinda un apartament de acest tip ,rog sa imi lase un mesaj cu pretul si tipul apartamentului.
Multumesc anticipat!

#1087
Ringwraith

Ringwraith

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 20.05.2005
Salut. O intrebare scurta pentru cei ce locuiesc in faza a doua a proiectului: ati auzit de probleme cu izolatiile teraselor? Ma intereseaza un apartament la ultimul etaj in blocurile mici, si nu as vrea surprize legate de infiltratii, scurgeri infundate, etc.

#1088
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
salut, nu am auzit de astfel de probleme, si probabil as fi auzit pt ca exista un grup de discutii al complexului si se discuta orice.

#1089
c0mas

c0mas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.04.2009

 nepot, on 12 mai 2017 - 07:47, said:

salut, nu am auzit de astfel de probleme, si probabil as fi auzit pt ca exista un grup de discutii al complexului si se discuta orice.

Buna ziua, unde este grupul de discutii? (sunt proprietar).
Multumesc!

#1090
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
ti-am trimis linkul in mesaj privat

#1091
Parsifal88

Parsifal88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.07.2017
Cam cat se cere pe un apartament de 5 camere ?

#1092
gmanu

gmanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.09.2004
Salut,
Am si eu cateva intrebari pentru cei care locuiesc aici.

1. Exista un loc de joaca pentru copii in complex? Stiu ca exista o gradinita, dar intreb de un loc de joaca din acela cu leagane, balansoare etc.

2. Ce modificari interioare sunt permise? Ma refer aici la chestii de genul inchis bucataria cu un perete de sticla sau ceva de genul asta.

3. Tot legat de bucataria deschisa. Cat de deranjant este? Vine miros/umezeala in living? Nu suntem genul care gatim ciorbe zilnic dar cine are copii stie ca macar lor trebuie sa le gatesti cate ceva.

4. Imi poate da cineva un exemplu de costuri reale de trai in complex? Am citit thread-ul dar inca nu am o imagine concreta deapre intretinere, gaz etc, si mai ales deapre acea taxa de complex pe care cineva cateva pagini mai in urma spunea ca nu mai vrea sa o plateasca. Cat variaza costurile astea pe suprafata, conteaza daca ai loc de parcare etc?

5. Legat de amenajarea unor spatii din complex. Magazin exista, la strada Dristor si nu il vad plecat prea curand pentru ca este la strada. Dar spatii precum gradinita, sau sala de fitness promisa de cativa ani, credeti ca vor exista si cand dezvoltatorul va termina de vandut catre privati locuintele. Doar va cer parerea, eu nu am una inca.

6. Cam ce procent de ocupare exista acum in cele doua faze. Estimativ. Si daca cineva are o idee cat din acest procent este vandut sau inchiriat de dezvoltator.

7. La locul de parcare subteran, se poate construi un mic spatiu de depozitare? Ati vazut asa ceva?

8. In caz ca ma voi decide sa cumpar, aveti cumva niste tips and tricks legate de procesul de vanzare cumparare? Chestii care merg mai greu, gen ipoteca, care am auzit ca exista, de ridicat si apoi pus alta, chestii pe care vanzatorul ignora sa mi le spuna si spera sa nu le observ etc.

Multumesc ;)



#1093
gorki

gorki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.02.2005

 gmanu, on 19 august 2017 - 23:22, said:

Salut,
Am si eu cateva intrebari pentru cei care locuiesc aici.

1. Exista un loc de joaca pentru copii in complex? Stiu ca exista o gradinita, dar intreb de un loc de joaca din acela cu leagane, balansoare etc.

2. Ce modificari interioare sunt permise? Ma refer aici la chestii de genul inchis bucataria cu un perete de sticla sau ceva de genul asta.

3. Tot legat de bucataria deschisa. Cat de deranjant este? Vine miros/umezeala in living? Nu suntem genul care gatim ciorbe zilnic dar cine are copii stie ca macar lor trebuie sa le gatesti cate ceva.

4. Imi poate da cineva un exemplu de costuri reale de trai in complex? Am citit thread-ul dar inca nu am o imagine concreta deapre intretinere, gaz etc, si mai ales deapre acea taxa de complex pe care cineva cateva pagini mai in urma spunea ca nu mai vrea sa o plateasca. Cat variaza costurile astea pe suprafata, conteaza daca ai loc de parcare etc?

5. Legat de amenajarea unor spatii din complex. Magazin exista, la strada Dristor si nu il vad plecat prea curand pentru ca este la strada. Dar spatii precum gradinita, sau sala de fitness promisa de cativa ani, credeti ca vor exista si cand dezvoltatorul va termina de vandut catre privati locuintele. Doar va cer parerea, eu nu am una inca.

6. Cam ce procent de ocupare exista acum in cele doua faze. Estimativ. Si daca cineva are o idee cat din acest procent este vandut sau inchiriat de dezvoltator.

7. La locul de parcare subteran, se poate construi un mic spatiu de depozitare? Ati vazut asa ceva?

8. In caz ca ma voi decide sa cumpar, aveti cumva niste tips and tricks legate de procesul de vanzare cumparare? Chestii care merg mai greu, gen ipoteca, care am auzit ca exista, de ridicat si apoi pus alta, chestii pe care vanzatorul ignora sa mi le spuna si spera sa nu le observ etc.

Multumesc ;)

Salut,
Exista riscul sa ramai fara gradinita,magazin etc in complex.....ingrijorari intemeiate daca nu ai avea la 5 minute de mers pe jos 2 mega image ,o farmacie bebe tei,sala de fitness-2 ,2-3 locuri de joaca ingradite cu tobogane,leagane si toate cele....
Parcul IOR la 10 minute de mers pe jos,Mall ParkLake la 15 minute de mers pe jos cu magazine si cinematografe



#1094
Bam4ana

Bam4ana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2017
Grup de închirieri/vânzări în New Town

https://www.facebook...36593503399192/

Edited by Bam4ana, 25 September 2017 - 09:04.


#1095
Alexandernedelcu

Alexandernedelcu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2018
Știe cineva dacă pot închiria de la cineva loc de parcare in New Town, faza A. Ne am mutat de curând si e greu cu locurile de parcare.

#1096
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

Quote

findpost&pid=16695177flavius18, on 12 February 2015 - 00:01, said:
nu inteleg ce va atrage la aceste blocuri noi. ca sunt noi, curate ? sau ce? in primul rand nu aveti cunostinte despre materialele folosite, si aici ma refer la beton, daca a fost ce trebuie. fier beton, etc. am citit cateva posturi si nu prea e incantata lumea de noua locuinta din diverse motive.
miki_sobo cu acei 80 mii poti lua un ap. intr-un bloc vechi si il faci dupa gustul tau. vecinii sunt aceasi ca si in blocul nou nu e nimic diferit.
Haha. Adică tu care locuieČ™ti în bloc vechi Č™tii exact ce materiale au fost folosite? Mă faci să rad. De parcă nu se Č™tie în ce hal au fost construite blocurile comuniste...unele ce-i drept.
In blocul nou cel puČ›in ai instalaČ›ia sanitara/electrica noua, ai schema lor in caz că modifici ceva...despre ce vorbim..

Edited by mannyx92, 17 January 2018 - 13:39.


#1097
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

 Alexandernedelcu, on 16 ianuarie 2018 - 20:00, said:

Știe cineva dacă pot închiria de la cineva loc de parcare in New Town, faza A. Ne am mutat de curând si e greu cu locurile de parcare.
De ce nu incerci la administratie? erau candva cu 60E plus TVA pe luna

#1098
epm

epm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.01.2007
Salut,

Cat ar fi in perioada actuala un pret corect pe metru patrat util?

Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate