Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Asmita Gardens

- - - - -
  • Please log in to reply
873 replies to this topic

#829
Barc

Barc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2017
@pink-beetle speram sa rezisti tu sa ne vedem dupa cutremur. Noi tot in Asmita suntem

Cat despre complex perfect nu poate fi dar este mult peste alte locatii la detalii si echipamente. La administratia actuala din faza 2 este o problema legata de interese dar sunt sigur ca nu vor rezista prea mult.
Izolatia intre peretii despartitori se poate face simplu pana in 1000 ron  fara a micsora suprafata cu vata fonica si gips carton fonic pe aceleasi profile deja montate.

#830
Adevarul-despre-asmita

Adevarul-despre-asmita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.07.2017
In atentia viitorilor locatari.

Verificati la administratie toate problemele existente din ultimii 7 ani, ascuse sub covor de cei care vand apartamentele, si neremediate. Acestea vor intra in facturile de intretinere ale noilor locatari.

Fata de anul trecut facturile s-au dublat cu cheltuieli de reparatii.

Voi cumparati un apt teoretic nou, practic in bloc plin de probleme scumpe de remediat.

Cativa locatari au fost cumparati /momiti cu locuri de parcare ieftine ca sa faca jocul bancii care mai are de vadut 100+ apartamente si care se opune oricaror reparatii pe banii Lor.

Acesti iuda au ajuns sa faca jocul bancii ca membri cex sau presedinti.

In plus capuseaza orice contract de servicii si cauzeaza costuri exorbitante la orice operatiuni de rutina.

Ajungeti sa regretati investitia si sa va mancati nervii cu acesti....

In plus, avem tot mai multi vecini noi de proasta calitate. Oameni care nu stiu sa convietuiasca intr-un bloc si sa nu isi deranjeze vecinii , ca in ferentari.

Cireasa de pe tort: nu mai exista locuri de parcare de vanzare.



#831
atomic10

atomic10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.07.2017

View PostAdevarul-despre-asmita, on 12 iulie 2017 - 22:34, said:

In atentia viitorilor locatari.

Verificati la administratie toate problemele existente din ultimii 7 ani, ascuse sub covor de cei care vand apartamentele, si neremediate. Acestea vor intra in facturile de intretinere ale noilor locatari.

Fata de anul trecut facturile s-au dublat cu cheltuieli de reparatii.

Voi cumparati un apt teoretic nou, practic in bloc plin de probleme scumpe de remediat.

Cativa locatari au fost cumparati /momiti cu locuri de parcare ieftine ca sa faca jocul bancii care mai are de vadut 100+ apartamente si care se opune oricaror reparatii pe banii Lor.

Acesti iuda au ajuns sa faca jocul bancii ca membri cex sau presedinti.

In plus capuseaza orice contract de servicii si cauzeaza costuri exorbitante la orice operatiuni de rutina.

Ajungeti sa regretati investitia si sa va mancati nervii cu acesti....

In plus, avem tot mai multi vecini noi de proasta calitate. Oameni care nu stiu sa convietuiasca intr-un bloc si sa nu isi deranjeze vecinii , ca in ferentari.

Cireasa de pe tort: nu mai exista locuri de parcare de vanzare.

Este perfect adevarat ce spui. 99,9 din clientii care vin la vizionari nu vad decat apartamentele nu si spatiile comune care sunt cu pete de umezeala de la tevile care se sparg. In garajele subterane tevile de incendiu pleznesc in draci si sunt carpite cu mansoane.Aerele din apartamente au grave probleme acestea fiind reparate cu piese de la apartamentele nevandute.Toti care s-au mutat in aceste apartamente in ultimul timp , au regretat alegerea facuta. In CEX este un grup cu interese personale care prin deciziile pe care au reusit sa le voteze nu au facut decat sa scumpeasca intretinerea care in continuare va fi din ce in ce mai mare. O mana de oameni ,, destepti " hotarasc soarta a sute de locatari care din comoditate nu participa la sedintele asociatiei. Oricum nu se justifica pretul unui apartament in Asmita Gardens. Tot comentariul meu se refera la faza 2.

#832
krysty81

krysty81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2010
Buna seara,

urmeaza sa achizitionez un ap de 3 camere in T1 . In atentia proprietarilor : care este cota de indiviziune alocata la un ap de 3 camere in acest bloc ?

multumesc

#833
atomic10

atomic10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.07.2017
Ca sa va faceti o idee despre costuri , puteti consulta lista de intretinere si cheltuieli afisata la avizerul de la parter. Daca vreti sa faceti acest lucru va recomand sa veniti insotit de cineva de la administratia complexului fiinca agentul de paza  de la receptia turnului nu o sa va permita vizionarea avizierului daca nu locuiti in respectivul turn..

#834
jijicula

jijicula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 19.01.2012
Daca citesti primele pagini realizezi cat de naiva era populatia in urma cu 10 ani privind piata imobiliara.
Cei care criticau noile ansambluri rezidentiale sau care spuneau ca preturile sunt mult umflate erau pusi la zid sau chiar cenzurati de manipulatori imobiliari precum punkt care era moderator pe sectiunea imobiliare.

#835
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017

View Postcststefan, on 17 decembrie 2007 - 10:28, said:

Da, am contractat un apartament cu 2 camere. Posted Image

Atuurile proiectului le vad in amplasament, foarte aproape de centru, constructorii austrieci (strabag), si raportul calitate-pret foarte bun.

Apartamentul  e tip B, fara peretele dintre bucatarie si living, terasa pe 2 laturi ale apartamentului si o singura baie. A costat 145.000E fara TVA, inclusi in acesti bani fiind locul de parcare subteran, optiunea de finisaje premium si al doilea aparat de a.c. in dormitor.

Posted Image Amuzant. Au trecut 10 ani de la aceasta postare si oamenii par sa nu fi invatat nimic. Totul e de o ciclicitate infioratoare, memoria e scurta, preturile iar bubuie si lumea e in delir sa cumpere cat mai apuca.
Pacat ca cststefan nu mai e pe forum, sa ne povesteasca cum e treaba cu creditul dupa 10 ani. Daca e unul din cei care a luat in franci elvetieni, cu atat mai mult.
Cand o trage cststefan linia dupa 20\30 de ani de credit, oare cat va fi platit pentru apartamentul cu 2 camere cu raportul calitate-pret "foarte bun" in 2007? 300.000 euro? 400.000 euro?

Edited by leusteanul, 06 November 2017 - 06:50.


#836
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostZephyros, on 21 august 2018 - 13:39, said:

E adevarat ce zic aia?
da, ambi zic cate o parte din adevar, dar borza abereaza cand zice ca la cutremur toate casele din Romania cad si acolo nici nu se sparg geamurile...

adevarul e ca coeficientii de siguranta de la constructii acopera mare parte tin tampeniile facute la executie.

p.s. o cladire la cutremur trebuie sa se fisureze dar sa nu intre in colaps, asta inseamna sa fie proiectata si executata corect.

#837
steffun

steffun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.06.2007
salutare! si-a mai luat cineva in asmita recent? am observat ca sunt mai multe de vanzare pe olx la preturi bune... mai sunt probleme? stie cineva?

#838
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Asteptam cutremurul cel mare sa vedem ce rezista si ce nu.

#839
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017

View Poststeffun, on 21 mai 2019 - 18:39, said:

salutare! si-a mai luat cineva in asmita recent? am observat ca sunt mai multe de vanzare pe olx la preturi bune... mai sunt probleme? stie cineva?
Ce inseamna preturi bune, exemple ?

#840
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
https://m.olx.ro/imo...asmita-gardens/

Preturi bune, ia acuma neamule, ca se vinde tot!

#841
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017
Poamana curata. Iau 3 bucati...

#842
steffun

steffun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.06.2007
Ma rog... preturi ok fata de ce am mai vazut prin buc... in ultimele luni am tot vizionat. Spre exemplu am vazut un 2 camere la Eminescu View la 119k si Asmita mi se pare peste.
Acum nu stiu daca sunt probleme acolo.. si de aia intrebam.. am inteles ca structura este ok.

#843
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Structura e ok, dar un cutremur ca in 1977 va fi testul suprem.
Vedem atunci ce se balangane si ce nu, ce se face moloz si ce nu, ce crapa si ce nu!

#844
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
leusteanu - Dar de ce crezi că nu e în regulă cu blocurile noi la cutremur ? Nu ziceai tu să se cumpere numai din astea noi că sunt BETON armat ? Cum să fie probleme la cutremur cu blocurile noi că doar s-a folosit și beton botezat pe la unele, este cel mai sigur beton posibil inventat vreodată.

Edited by MARlNMembruAnonim, 22 May 2019 - 19:04.


#845
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Marine, eu n-am generalizat. Zic doar sa asteptam, rabdare si tutun, cutremurul le rezolva pe toate.
In schimb, bag mana-n foc ca blocurile comuniste pre-77 vor fi facute praf si pulbere, adica 60% din totalul blocurilor comuniste.

#846
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017

View PostMARlN_ION, on 22 mai 2019 - 19:00, said:

leusteanu - Dar de ce crezi că nu e în regulă cu blocurile noi la cutremur ? Nu ziceai tu să se cumpere numai din astea noi că sunt BETON armat ? Cum să fie probleme la cutremur cu blocurile noi că doar s-a folosit și beton botezat pe la unele, este cel mai sigur beton posibil inventat vreodată.
Man, cauta si tu pe internet... sunt reportaje peste reportaje despre asmita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate