Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Cum sa devi un profesionist?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Sper sa nu gresesc spunandu-ti Doru.... la montaj nu te grabi, take your time to do it right.. chiar daca dureaza mai mult... Incet si cu grija.. mult succes

#20
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

 DIGITall Media, on Jun 14 2007, 09:55, said:

Sper sa nu gresesc spunandu-ti Doru.... la montaj nu te grabi, take your time to do it right.. chiar daca dureaza mai mult... Incet si cu grija.. mult succes
Nu, nu gresesti, chiar imi face placere, mersi de sfaturi, chear m-au ajutat mult, sper sa pot si eu ajuta cu ceva.
Timp am suficient, tanara pereche a plecat in luna de miere in italia si stau cam o luna,deci.....
Un sfat daca se poate, cum pot si eu sa fac imaginea sa mearga cu incetinitorul, ca efect ma refer sau cu ce program, eu am PREMIER 1.5 PRO; ULEAD DVD 8 :worthy:

#21
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Pt mers cu incetinitoru departezi cadrele intre ele sa se intinda pe cate secunde vrei

#22
sorin79

sorin79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 13.01.2007
nu am premiere pro 1.5 instalat 99% nu are inclus un time remapping in el. iti trebuie un plugin. abia premiere cs3 va avea. daca iti trebuie neaparat acum fa retime pe vegas (se cheama velocity envelopes in el).

#23
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007

 panavizion, on Jun 14 2007, 20:05, said:

Nu, nu gresesti, chiar imi face placere, mersi de sfaturi, chear m-au ajutat mult, sper sa pot si eu ajuta cu ceva.
Timp am suficient, tanara pereche a plecat in luna de miere in italia si stau cam o luna,deci.....
Un sfat daca se poate, cum pot si eu sa fac imaginea sa mearga cu incetinitorul, ca efect ma refer sau cu ce program, eu am PREMIER 1.5 PRO; ULEAD DVD 8 :worthy:


   Pui pe timeline imaginea care o vrei in slowmotion, dai click dreapta pe ea, apoi selectezi Speed/Duration si introduci o valoare, de exemplu 50, si ai miscarea incetinita la jumatate, la fel si pt fastmotion, introduci o valoare mai mare de 100... ai grija la sunet..
  Succes!

#24
sorin79

sorin79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 13.01.2007
daca vrea pe o bucata intreaga doar. dar daca vrea variabil sau progresiv sa modifice viteza nu poate. mai bine face rost de CS3, macar demo ca in 30 zile termina oricum daca vrea neaparat in premiere.

#25
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007

 sorin79, on Jun 15 2007, 10:42, said:

daca vrea pe o bucata intreaga doar. dar daca vrea variabil sau progresiv sa modifice viteza nu poate. mai bine face rost de CS3, macar demo ca in 30 zile termina oricum daca vrea neaparat in premiere.


  Sa lasam omul sa invete 1.5 -ul, e ambitios si in timp, probabil va trece si la CS3. :peacefingers:

#26
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Ok,ce sa zic am ramas fara cuvinte, nu ma asteptam la atatea indicatii, cinstit ma asteptam din partea lui DIGITall Media, a fost alaturi de mine de la inceput, dar restul......, am ramas placut surprins, pe bune chear nu ma asteptam, foarte sincer numai stima si respect tuturor :coolspeak:
Pt. inceput sa raman la premier 1.5, abia ma descurc cu el, dapai unul mai pro. am sa-n cerc dupa indicatiile voastre si-o sa scriu imediat dupa ce termin, am emotiiiiiiiiiiiiii
       RESPECT :worthy:

#27
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Hei baieti,super a mers, click dreapta,o valoare mai mica si merge, mersi DIGITall Media
M-a puc de treaba, sper sa iasa bine  :D

#28
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Super foarte multumit,acum sper sa le placa si lor,marti vin si le dau discurile,offf... emotiile
Multumesc tuturor pt. indicatii :worthy:

#29
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Ma bucur k ti-a iesit bine, la inceput e foarte important ce simti tu dupa ce ai finalizat nunta... daca iti place e bine, e un pas inainte.. Succes in continuare..
  
P.S. - In octombrie am o nunta in Brasov, asa k poate ne vedem!

#30
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
ATENTIE!!!
Daca ai facut si vreun intro,in care ai mai scris cate ceva(ca se cam obisnuieste),ai mare grija,fiindca vad ca stai destul de ... nashpa(ca sa zic asa!) la capitolul gramatica ;) .Ia-o drept un sfat,fiindca ochiul critic al clientului(si mai ales al concurentei) sesizeaza imediat,si nu da bine la *imagine* . ;)

#31
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

 DIGITall Media, on Jun 24 2007, 20:40, said:

Ma bucur k ti-a iesit bine, la inceput e foarte important ce simti tu dupa ce ai finalizat nunta... daca iti place e bine, e un pas inainte.. Succes in continuare..
  
P.S. - In octombrie am o nunta in Brasov, asa k poate ne vedem!
Mersi de sfaturi si-ti doresc si tie numai bine.
In octombrie pe 28 mai exact, am nunta la res.lui Serban, sant patru sali acolo,poate fi o coincidenta placuta? daca nu, te rog sa ma anunti(unde si cand),mi-ar face mare placere sa ne intalnim. :peacefingers:
                  [email protected]

#32
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007

 nirosbog, on Jun 24 2007, 21:02, said:

ATENTIE!!!
Daca ai facut si vreun intro,in care ai mai scris cate ceva(ca se cam obisnuieste),ai mare grija,fiindca vad ca stai destul de ... nashpa(ca sa zic asa!) la capitolul gramatica ;) .Ia-o drept un sfat,fiindca ochiul critic al clientului(si mai ales al concurentei) sesizeaza imediat,si nu da bine la *imagine* . ;)


  ATENTIE!!!

Cate persoane de aici ai observat ca se exprima corect, din punct de vedere gramatical? Cred ca toti scriem destul de rapid si inevitabil apar greseli, de ortografie, de exprimare.... :peacefingers:

#33
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

 nirosbog, on Jun 24 2007, 21:02, said:

ATENTIE!!!
Daca ai facut si vreun intro,in care ai mai scris cate ceva(ca se cam obisnuieste),ai mare grija,fiindca vad ca stai destul de ... nashpa(ca sa zic asa!) la capitolul gramatica ;) .Ia-o drept un sfat,fiindca ochiul critic al clientului(si mai ales al concurentei) sesizeaza imediat,si nu da bine la *imagine* . ;)

Nu-ti i-au in nume de rau si nici nu ma pot lauda cu gramatica mea,dar crede-ma, am o fetita de trei anisori care tasteaza din joaca odata cu mine,iar transferul mic imi blocheaza calcu si atunci cad tie lumea mai draga, asa ca te rog sa ma crezi, scriu repede ce am de zis fara sa mai tin cont caligrafic sau gramatical. :peacefingers:

Attached Files



#34
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Sa-ti traiasca fetita, e dulcica foc!

#35
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

 panavizion, on Jun 24 2007, 22:23, said:

Nu-ti i-au in nume de rau si nici nu ma pot lauda cu gramatica mea,dar crede-ma, am o fetita de trei anisori care tasteaza din joaca odata cu mine,iar transferul mic imi blocheaza calcu si atunci cad tie lumea mai draga, asa ca te rog sa ma crezi, scriu repede ce am de zis fara sa mai tin cont caligrafic sau gramatical. :peacefingers:
Ok,nu mai comentez,ma opresc aici...dar ma gandesc,ai putea sa le spui acelasi lucru si clientilor?In sensul ca...stiti,ma scuzati ca n-a iesit ce v-ati fi asteptet ,dar fetita mea de 3 ani nu m-a lasat sa-mi fac treaba...!!! ;)
Sunt anumite lucruri care le faci din reflex,indiferent de cauza. ;)
:peacefingers: ;)

#36
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

 nirosbog, on Jun 24 2007, 23:58, said:

Ok,nu mai comentez,ma opresc aici...dar ma gandesc,ai putea sa le spui acelasi lucru si clientilor?In sensul ca...stiti,ma scuzati ca n-a iesit ce v-ati fi asteptet ,dar fetita mea de 3 ani nu m-a lasat sa-mi fac treaba...!!! ;)
Sunt anumite lucruri care le faci din reflex,indiferent de cauza. ;)
:peacefingers: ;)

Ok,fi sigur ca atunci cand fac montaj sau editare sant singur si nu ma bazaie nimeni(doar cate o musca ici colo) i-ar la final ma verific atent,sa fim seriosi, santem oameni si  predispusi greselilor.
Oricum mersi,m-ai facut sa fiu mai atent :peacefingers:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate