Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cum sa devi un profesionist?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#1
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
toti cei care vor sa-i ajute  pe cei mai slabi sau incepatori, cu orice detaliu, sa se alature noua.
          -Sunet
          -filmare
          -lumini
          -editare

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
'Noua'... care? Ca esti doar 1! Si nu dai nici un sfat, ca sa spargi tu gheata! As fi fost si eu interesat...
Uite, incep eu: 'devii' se scrie cu 2 de 'i' !!

Edited by queensoft, 28 May 2007 - 11:40.


#3
hentiul

hentiul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 25.01.2007

 queensoft, on May 28 2007, 12:40, said:

'Noua'... care? Ca esti doar 1! Si nu dai nici un sfat, ca sa spargi tu gheata! As fi fost si eu interesat...
Uite, incep eu: 'devii' se scrie cu 2 de 'i' !!

Asa este, queensoft, doar ca  "devii" se scrie cu 2 "i" , nu cu 2 de "i"...
Ca poate daca te aude cineva, poti lua 2 de palme....  :lol:

On topic,
Intr-adevar, topicul este mult prea general...

#4
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005
frate panavizion, intreg forumul tocmai la asta se refera ...daca nu te-ai prins -  e timpul sa le pui muzica
zamzung

#5
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
scuze tuturor, nu vreau sa supar pe nimeni,dar totusi sfaturi concrete nu da nimeni, sau experienta te face profesionist.

#6
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007

 panavizion, on May 29 2007, 17:05, said:

scuze tuturor, nu vreau sa supar pe nimeni,dar totusi sfaturi concrete nu da nimeni, sau experienta te face profesionist.


  Cine se supara ii trece, ceea ce este cert e ca..... totul se invata ori pe bani ori in timp furand de la altii, de la tv, experimentand....

#7
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

 DIGITall Media, on May 29 2007, 17:42, said:

Cine se supara ii trece, ceea ce este cert e ca..... totul se invata ori pe bani ori in timp furand de la altii, de la tv, experimentand....
OK,ai tu dreptate ,dar cred ca  timpul ca cameraman se scurteaza mult,eu nu vreau si cine vrea defapt, pe 2 iunie am prima mea nunta si sant foarte disperat,mai ales dupa ce am aflat pe acest sait ca camera mea PANASONIC MD9000 este o jucarie si eu care credeam... :huh:

#8
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006

 panavizion, on May 31 2007, 10:12, said:

OK,ai tu dreptate ,dar cred ca  timpul ca cameraman se scurteaza mult,eu nu vreau si cine vrea defapt, pe 2 iunie am prima mea nunta si sant foarte disperat,mai ales dupa ce am aflat pe acest sait ca camera mea PANASONIC MD9000 este o jucarie si eu care credeam... :huh:
Pt. inceput poti sa o scoti la capat si cu un md9000, dar sa ai grija sa nu le scrii la inceputul filmului- ca casa de piatra! ,...''OK,ai tu dreptate ,dar cred ca timpul ca cameraman se scurteaza mult,..'' :nonobad:

#9
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Urmareste cat de mult poti Discovery, Nat. Geo. si orienteaza-te putin.... Ai grija sa nu filmezi in Biserica mai mult decat trebuie ( adica: partea cu inelele, cand la pune pe degete si apoi le schimba... coronitele, piscoturile, panglica si ia si ceva img din Biserica )... in general fii foarte atent la ce se intampla...

#10
robert89

robert89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 06.01.2007

 panavizion, on May 31 2007, 12:12, said:

OK,ai tu dreptate ,dar cred ca  timpul ca cameraman se scurteaza mult,eu nu vreau si cine vrea defapt, pe 2 iunie am prima mea nunta si sant foarte disperat,mai ales dupa ce am aflat pe acest sait ca camera mea PANASONIC MD9000 este o jucarie si eu care credeam... :huh:
     Nu gandi ca"PANASONIC MD 9000 este o jucarie" se filmeaza si acum cu acesta camera, care are senzor de 1/4 inch si este mai buna in luminozitate decat MD 10000 (3 CCD de 1/6 inch), anticipeaza din timp ordinea evenimentelor ce vor urma, atentie la balansul de alb, unghiurile din care vei lua imaginii, incadrarea personajelor, usor cu zomm-ul, sa fii calm, stapan pe situatiile care pot aparea, eventual discuta cu un cameraman care poate sa te ajute cu alte date, vizioneaza cateva nunti de la alti. Toti la inceput am fost incepatori, nu s-a nascut nimeni PROFESIONIST. Daca esti ambitios, ai vointa si pui pasiune in ce vei face sigur vei reusi BAFTA si  SUCCES...!

#11
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Ai grija ce nunti vezi de la voi de la Brasov, sunt cativa cameramani de nunti , cu VX-uri, care iau o gramada de bani iar filmarea si produsul finit sunt jalnice....
   Eu iti tin pumnii..... BAFTA

#12
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Multumesc tuturor, ma simt mult mai sigur pe mine acum,totusi emotile sant mult prea mari, sper sa nu-mi tremure mana prea tare...
Tocmai am citit topicul cu problemele des intalnite la MD9000,ma sperie tare,sper sa nu mi se blocheze si mie capul de inregistrare,oare nu exista o posibilitate sa-ti dai seama din timp?
      inca o data multumesc foarte mult,cu stima si respect :worthy:

#13
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Ei, cum a fost prima ta nunta? Eu unul astept detalii.... sper ca a fost bine! :peacefingers:

#14
dinelo

dinelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.09.2006
Cred ca l-au batut mirii .... ca nu mai raspunde  :o

#15
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Buna gluma,dar totusi mi-ar fi placut sa ma bat cu mireasa....
A fost super,multe emotii dar a trecut repede,camera sa comportat foarte bune si la lumina redusa,nu a fost nevoie sa folosesc lampa deloc,imaginea este clara si cristalina.
Sper ca la montaj sa nu fac boacane.... si introducerea ma omoara,vreau ceva tare dar nu ma pot hotara pe ceva fain care sa-ti taie rasuflarea.Vreo ideie.......
Apropo era sa uit,nu-am folosit filtru uv si i-am ars la plimbarea din parc, se mai poate face ceva sau sa-l tai la montaj.
Am pierdut netul de acasa,o sa intru dar mai greu.
                                Mult respect :worthy:

#16
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Bucuros ca ti-a iesit bine filmarea.... In functie de ce program ai te poti juca cu imaginea sa o mai retusezi.. Succes!

#17
BBOOBBYY

BBOOBBYY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2007

 DIGITall Media, on May 31 2007, 14:38, said:

Urmareste cat de mult poti Discovery, Nat. Geo. si orienteaza-te putin.... Ai grija sa nu filmezi in Biserica mai mult decat trebuie ( adica: partea cu inelele, cand la pune pe degete si apoi le schimba... coronitele, piscoturile, panglica si ia si ceva img din Biserica )... in general fii foarte atent la ce se intampla...
A... vreau sa vorbesc cu tine legat de partea video dar nu-ti stiu nr de telefon , sau sa ne intilnim in oras . Am intrebat pe Nike si nu stie nr de tel .  Ceau te Salut I .B.

#18
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Da,foarte fericit, mai ales c-am avut succes printre invitati,le-a placut mult ,am prins curaj si eram pe peste tot, nu am pierdut nimic,am filmat 8 casete, dar cum am mai spus-o
sper sa n-o dau in bara la montas, asfel se adevereste ce a spus colegul dinelo mai sus.
Folosesc ADOBE PREMIER PRO 1.5, nu pot sa ma laud ca-l cunosc foarte bine, dar ma descurc, mai greu cu inceputul acolo sant multe efecte si mult profesionalism, la mine lipsesc toate acestea......
  Apropo, prieteni-mi spun Doru, cu respect va salut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate