Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Seychelles

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
789 replies to this topic

#739
todea20

todea20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.06.2013
Cam asta a fost vacanta nostra.Seychelles a urcat pe locul 1 in topul nostru..pana acumPosted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ogap6GEOsqE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#740
AntoniaSpataru

AntoniaSpataru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2018
Buna tuturor,
Ma poate ajuta cineva, va rog mult, cu ceva informatie?   spuneti-mi chiar nu pot folosi cartela de telefon Orange sau Vodafone in Seychelles?
Multumesc

Edited by AntoniaSpataru, 10 April 2018 - 20:08.


#741
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
De ce nu ai putea? Atata timp cat exista semnal si ai roaming activat go for it. Doar ca o sa te coste, mult cam orice ai face, fie vorbit fie net. Eu in Maldive aveam cartela Orange in telefon (stiu ca e alt tipic aici) si aveam semnal full in mijlocul apei intr-un resort. Nu vad de ce in Seychelles care este o insula mult mai mare ca un resort si se presupune ca infrastructura e cel putin la fel de buna nu ai putea sa folosesti Orange. Evident ca iti va intra pe o retea locala, nu o sa ai tot Orange.

#742
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
todea, de vis! plaja, apa, natura in ansamblul ei! Sa va fie de bine!

#743
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Posttodea20, on 06 aprilie 2018 - 20:13, said:

Cam asta a fost vacanta nostra.Seychelles a urcat pe locul 1 in topul nostru..pana acumPosted Image
Superbe imaginile din aer si din apa.Posted Image

#744
todea20

todea20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.06.2013
Multumesc!
Cat despre folosirea telefonului..o sa te taxeze foarte mult.Eu am avut 2 apeluri care in total nu au durat mai mult de 6 min si cateva sms'uri.67$ factura

#745
AntoniaSpataru

AntoniaSpataru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2018
Mulțumesc ptr răspuns.
Cam mult 67$ !!! Vara trecuta am fost în Reunion și nu am avut costuri mari la telefon. Știu e în aproximativa vecinătatea a acestor insule dar e UE.

Edited by AntoniaSpataru, 12 April 2018 - 07:51.


#746
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Irelevanta distanta, conteaza ce stat e. In Maldive am primit mesaj cu tarifele, da-mi voie sa cred ca si in Seychelles sunt cam la fel.
0.809/min apel local
2.29/min apel Romania
1.309/min apel primit
0.452/sms
0.452 mms
13.09/MB interent

Eu zic sa iti iei o cartela locala daca vrei sa stai linistita, e cel mai bine. Mie mi-a dat un coleg de forum 2 cartele locale si am consumat vreo 4-5GB de net si asta pentru ca aveam altfel probabil ma rezumam la 1-2 maxim. Dar daca tot aveam semnal 4G si mergea super bine, mult mai bine ca wi-fi am stat aproape numai pe 4G.

#747
AntoniaSpataru

AntoniaSpataru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2018
Dar aplicatii precum Viber sau WhatsApp ? Oare ar fi ok?

#748
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View PostAntoniaSpataru, on 15 aprilie 2018 - 19:46, said:

Dar aplicatii precum Viber sau WhatsApp ? Oare ar fi ok?

Ia-ti o cartela prepaid fie de la Airtel fie de la C&W. Dai 12 euro si vorbesti cat vrei pe whatsup. Conexiunea nu e grozava dar pana la urma reusesti sa comunici cu persoana dorita.
Nu inteleg de ce te complici cu cartela orange. Nu te afli in Reunion sa beneficiezi de privilegiile pe care le ai in UE.

#749
joujou

joujou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.06.2007
Vreau sa rezerv bilete pe airseychelles pentru ruta Mahe-Praslin. Ideea este ca aterizez la 8.30 si nu stiu daca mi-ajunge o ora jumate sa prind avionul de ora 10 ca sa nu pierd timpul pacolo pentru urmatorul de 12. Daca nu-l prind se poate lua urmatorul ? A scris cineva la un moment dat ca la ferry asa s-a intamplat. Trebuie sa rezerv si pe catcocos si nu stiu exact la ce ore sa aleg ca nu stiu cum ajung, multumesc.

#750
todea20

todea20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.06.2013

View Postjoujou, on 25 aprilie 2018 - 19:54, said:

Vreau sa rezerv bilete pe airseychelles pentru ruta Mahe-Praslin. Ideea este ca aterizez la 8.30 si nu stiu daca mi-ajunge o ora jumate sa prind avionul de ora 10 ca sa nu pierd timpul pacolo pentru urmatorul de 12. Daca nu-l prind se poate lua urmatorul ? A scris cineva la un moment dat ca la ferry asa s-a intamplat. Trebuie sa rezerv si pe catcocos si nu stiu exact la ce ore sa aleg ca nu stiu cum ajung, multumesc.
Daca aterizezi la 08:30 ai timp sa prinzi pe cel de ora 10 fara probleme.Daca ratezi nu cred ca te lasa la urmatorul fara sa platesti..asta daca sunt locuri!

#751
scumpi27

scumpi27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 29.03.2008
@joujou. Eu am ajuns la ferry in atâta timp, deci nu ar trebui sa ai probleme. Aeroportul e micuț iar avioanele de rută internă au vreo 15 locuri deci checkin-ul e rapid, nu stai la coadă.

#752
AntoniaSpataru

AntoniaSpataru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2018
Salut,

Portul de unde iau ferry Cat cocos pentru La Digue este în Victoria?

Vreau să caut cazare cât mai aproape de port. Avionul meu ajunge seara la 10.30, mă gândesc să stau o noapte pe inula Mahe, restul în La Digue.

(Mulțumesc celor care ați scris aici. Foarte utile informațiile)

#753
scumpi27

scumpi27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 29.03.2008
Punctul de plecare este în Victoria. Depinzand de  unde te cazezi, va trebui probabil sa iei un taxi și taximetriștii știu unde sa te ducă, no problem. Ei ii spun Jetty. Destul de nasol cu aterizarea la 10.30pm. La ora aia aproape toata lumea doarme  de mult :) . Tot taxi îți va trebui și de la aeroport la cazare.

#754
AntoniaSpataru

AntoniaSpataru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2018
Mulțumesc.

#755
joujou

joujou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.06.2007
O sa revin cu review

Edited by joujou, 07 September 2018 - 22:58.


#756
scaparo

scaparo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 18.03.2008
Salut.

Zilele trecute am achizitionat bilete de avion spre Seychelles. Am prins o promotie la Bristish Airways pentru perioada 29 mai - 13 iunie 2019, pretul fiind 511 euro. Am considerat ca este un pret bun pentru a fi ratat.

Tinand cont de perioada specificata, cel mai probabil vom imparti timpul petrecut acolo intre cele 3 cunoscute insule (inca nu sunt decis daca sa folosesc Mahe doar pentru tranzit, poate ma ajutati). Deoarece urmatorul pas va fi cautarea cazarilor si a transferurilor, am rugamintea sa imi spuneti alte lucruri de tinut cont in functie de perioada aleasa (vreme, alge, valuri, etc.).

Astept sugestiile voastre. Merci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate