Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masinile de spalat AUTOMATE in an...

Procedura Rabla 2024

"File Explorer" pentru un...

Inel de logodna
 Ati auzit de scandalul in care es...

Iaz 12 m3

Recomandare masina de tuns gazon

Recomandare rulouri/rolete/jaluze...
 Zgarda capuse /pureci + hrana

Scula taiere plastic

Definitie activitate continua

RC09 pentru camera A500s
 Dren de fosa langa casa?

Panko lung

plata la persoana juridica pentru...

Infiintare asociatie sprijin copi...

grasimea de pe pectorali

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

Valy1

Valy1

Senior Member

• Grup: Senior Members
Gelul este de la Oriflame , dar mai bine il iei pe cel de la Avon..mie mi se pare mai bun, senzatia de arsura e mai intensa..
  http://www.hmo.ro/pr...did_comp_1=1152

alf77

alf77

Member

• Grup: Members
O sa-mi iau bratari ! danke shon fur das information.

Dar ce este cu gelul acela minunat?  De unde l-ai cumparat ? Si mai ales , l-ai folosit ? Daca chiar arde grasime e genial !!! Ma gandesc ca creatina intra subcutanat si are efect de ardere ?

alf77

alf77

Member

haha..am scris amandoi odata.

Ce bine ca simti sensatia de ardere...O sa-mi cumpar neaparat !!! E genial..  Raman dator !

adi185

adi185

Member

prin ardere de grasime se elibereaza energie... de la gelu ala elimini eventual ceva apa de sub piele dar ala nu o sa arda veci grasime!!!!! , grasime de pe unde este ea trebuie arsa cu aerobic... adica.. maring nr caloriilor consumate decat cele ingerate..

pt alf77 : dimineata pe stomacu gol este cel mai bine pt a face alergari deoarece stomacul este gol, nutrienti nu prea sunt... doar ce mai e prin sange,ficat ceva glicogen...si mergi la alergat primele 15 minute sa zicem arzi acel glicogen, grasimi, etc... din sange si ficat abea apoi incepi sa arzi din grasimea depozitata , daca mergi dupa masa si alergi pe la 3-4 sa zicem..esti mancat bine incarcat cu detoate... si tu arzi ce ai mancat ...deci ai alergat degeaba!!!!! sau...daca te tine vana..sa alergi vre-o 1 ora jumate asa:D . inainte de alergat e bine sa iei ceva termogenice, carnitina, unydine, animal cuts , fat burers, cafea...etc

alf77

alf77

Member

adi185,deci...Inteleg ca el mai bine ar fi sa alerg dimineata ? Cel mai eficient ma refer...

tu cum ai face in locul meu ? am inteles catre ce sa orientez dieta , dar inca am nelmauriri legate de cum ard cel mai bine si rapid grasimea.E logic cum spui tu , sa alerg pe stomacul gol pentru a arde din grasimea depozitata.

FREESH

FREESH

Active Member

da ,cam asa ar trebuii , dar de exemplu alergi pe stomacu gol 20 min, dupaia mori de foame , si ca sa nu se puna la loc , cam ce ar trebui sa mananci ceva non-grasime ? ce aliment ..
si eu vreau sa dau jos din grasimea dp abd  inferior, cam ce exercitii ar fi bune pt , inaafara de alergat si restu ? 10x :P

Edited by FREESH, 06 July 2007 - 23:28.

alexvl

alexvl

Junior Member

View Postalf77, on Jul 4 2007, 13:36, said:

O sa-mi iau bratari ! danke shon fur das information.

Dar ce este cu gelul acela minunat?  De unde l-ai cumparat ? Si mai ales , l-ai folosit ? Daca chiar arde grasime e genial !!! Ma gandesc ca creatina intra subcutanat si are efect de ardere ?
ai vrut sa scrii danke schon fur das information cred. si oricum e gresita exprimarea  :P

Edited by alexvl, 25 July 2007 - 21:22.

adi185

adi185

Member

View PostFREESH, on Jul 7 2007, 00:27, said:

da ,cam asa ar trebuii , dar de exemplu alergi pe stomacu gol 20 min, dupaia mori de foame , si ca sa nu se puna la loc , cam ce ar trebui sa mananci ceva non-grasime ? ce aliment ..
si eu vreau sa dau jos din grasimea dp abd  inferior, cam ce exercitii ar fi bune pt , inaafara de alergat si restu ? 10x :P
da dupa 20 de min mori de foame.....
mai alergi 20....apoi mergi acasa bei apa pana umflii burta.. stai 1 ora abea apoi mananci
si in tot timpu asta arzi grasimi ;) la inceputul alergarii pe stomacul gol... arzi glicogenul din ficat si sange... apbea apoi incepi sa arzi grasimi... daca ai fi mancat ceva inainte incepi sa arzi ce ai mancat dupa ce s-a dus glicogenul, deci deasta zic ca pe stomacul gol e ideal si dupa alergat macar juma de ora sa nu mananci nimik nimik...

alexvl

alexvl

Junior Member

View Postadi185, on Jul 26 2007, 00:34, said:

mai alergi 20....apoi mergi acasa bei apa pana umflii burta.. stai 1 ora abea apoi mananci
si in tot timpu asta arzi grasimi ;) la inceputul alergarii pe stomacul gol... arzi glicogenul din ficat si sange... apbea apoi incepi sa arzi grasimi... daca ai fi mancat ceva inainte incepi sa arzi ce ai mancat dupa ce s-a dus glicogenul, deci deasta zic ca pe stomacul gol e ideal si dupa alergat macar juma de ora sa nu mananci nimik nimik...
da... si oricum majoritatea ar fii tentati sa se umfle de mancare dupa ce au stat nemancati si asa nu ar face nimic

FREESH

FREESH

Active Member

View Postadi185, on Jul 26 2007, 00:34, said:

lasa ca mori de foame , da ma iau si ametelile drq, trebuie ceva pastile , cafea inainte n0h ? :console:

adi185

adi185

Member

View PostFREESH, on Jul 26 2007, 16:59, said:

lasa ca mori de foame , da ma iau si ametelile drq, trebuie ceva pastile , cafea inainte n0h ? :console:
vitamine si minerale cat cuprinde

FREESH

FREESH

Active Member

View Postadi185, on Jul 26 2007, 18:12, said:

vitamine si minerale cat cuprinde

stiu ca de mic am probleme cu calciu , lipsa, momentan iau niste calciu si vitamine OZONE  :rolleyes:

adi185

adi185

Member

View PostFREESH, on Jul 26 2007, 19:02, said:

stiu ca de mic am probleme cu calciu , lipsa, momentan iau niste calciu si vitamine OZONE  :rolleyes:
ozone poti lua 2-3 pe zi linistit... si ar mai fi ok daca ai adauga magneziu forte...seara inainte de culcare o pastila, ii f bun si pt stres

alexvl

alexvl

Junior Member

View Postadi185, on Jul 26 2007, 19:13, said:

ozone poti lua 2-3 pe zi linistit... si ar mai fi ok daca ai adauga magneziu forte...seara inainte de culcare o pastila, ii f bun si pt stres
asculta o-zone! e bun pentru stres

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

View Postrox, on May 29 2007, 11:43, said:

mda, si eu am "problema asta" cu abdomenul inferior... <_<
bine, eu n-am slabit nimic dar m-am apucat de sport si sunt multumita de rezultate, per ansamblu arata ok, abdomenul superior arata chiar bine, e conturat frumos, oblicii la fel, in schimb abdomenul inferior inca mai are un strat de grasime subtire si ma scoate din minti ca orice as face si oricit l-as lucra tot nu se duce.  :samui: Am inceput sa cred ca n-o sa am niciodata abdomen "in patratele" prin metode "naturale".... :confuzzled:

pentru inferior nu trebuie sa faci abdomene, ala-i superior. pentru inferior trebuie sa ridici picioarele. daca stai acasa aseaza-te culcat pe spate si ridica amandoua picioarele, sau la sala vezi ca este aparatul ala unde pui coatele si in pozitie ridicat aduci genunchii la piept..sau cat de aproape poti. asta-i pt inferior

alexvl

alexvl

Junior Member

View Postkeeekeeess, on Jul 27 2007, 17:14, said:

pentru inferior nu trebuie sa faci abdomene, ala-i superior. pentru inferior trebuie sa ridici picioarele. daca stai acasa aseaza-te culcat pe spate si ridica amandoua picioarele, sau la sala vezi ca este aparatul ala unde pui coatele si in pozitie ridicat aduci genunchii la piept..sau cat de aproape poti. asta-i pt inferior
da! stai culcat si ridici picioarele sau le departezi. asa fac damele de companie aka tarfe :lol:

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postalexvl, on Jul 30 2007, 20:00, said:

da! stai culcat si ridici picioarele sau le departezi. asa fac damele de companie aka tarfe :lol:
:lol:

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postalexvl, on Jul 30 2007, 20:00, said:

:lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate