Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acasa TV devine televiziune gener...

[Recomandare] Caut scara de 7 m (...

Masinile de spalat AUTOMATE in an...

Procedura Rabla 2024
 "File Explorer" pentru un...

Inel de logodna

Ati auzit de scandalul in care es...

Iaz 12 m3
 Recomandare masina de tuns gazon

Recomandare rulouri/rolete/jaluze...

Zgarda capuse /pureci + hrana

Scula taiere plastic
 Definitie activitate continua

RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

grasimea de pe pectorali

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

shade1307

shade1307

New Member

• Grup: Members
salutare
am urmatoarea problema: am slabit intr-un an aproximativ 40 kg, dar inca mi-a ramas grasime pe pectorali si pe abdomen...cum reusesc sa dau jos grasimea de pe piept intr-un mod rapid? :huh:

Mosotti

Mosotti

Geniu umil

• Grup: Senior Members
run, forrest, run

ciureanuc

ciureanuc

Senior Member

shade1307, on May 22 2007, 23:46, said:

salutare
am urmatoarea problema: am slabit intr-un an aproximativ 40 kg, dar inca mi-a ramas grasime pe pectorali si pe abdomen...cum reusesc sa dau jos grasimea de pe piept intr-un mod rapid? :huh:

Cum ai slabit mosule asa mult?  Vreau si eu! :P
Am vreo 25 de kile peste burta si ma enerveaza...

shade1307

shade1307

New Member

ciureanuc, on May 24 2007, 17:14, said:

Cum ai slabit mosule asa mult?  Vreau si eu! :P
Am vreo 25 de kile peste burta si ma enerveaza...
Timp de vreo 2 luni am mancat doar un mar si o conserva de ton pe zi, apoi o luna doar cu o rosie pe zi. Acum mananc doar o masa pe zi in jurul orei 16:00; mananc doar salate.

Brandoo

Brandoo

Junior Member

Felicitari pt reusita!!

shade1307, on May 29 2007, 10:30, said:

Timp de vreo 2 luni am mancat doar un mar si o conserva de ton pe zi, apoi o luna doar cu o rosie pe zi. Acum mananc doar o masa pe zi in jurul orei 16:00; mananc doar salate.

Trebuie, totusi,  sa fii constient ca toata viata ta o sa arate asa. Daca vreodata o sa te apuci sa mananci normal, o sa se puna pe tine mult mai repede decat inainte. Acum organismul tau s-a obisnuit sa-si ia necesar din foarte putin si in momentul in care o sa mananci normal, el o sa inmagazineze tot ce este peste ce mananci acum (asta in cazul in care nu o sa consumi mai multe calorii decat mananci).

Cat despre slabitul dintr-o anumita zona a corpului, o sa mai treaca cativa ani pana sa se gaseasca o metoda. Sunt cercetari pe tema asta, dar inca nu au rezultate concrete. Ceea ce apare la tv (celofan, creme, sau aparate care mai de care mai "complicate" ) este doar un mod simplu de a lua banii de la oameni disperati.

Deci, singura metoda, dieta + miscare!

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating

shade1307, on May 22 2007, 23:46, said:

salutare
mi-a ramas grasime pe pectorali si pe abdomen...cum reusesc sa dau jos grasimea de pe piept intr-un mod rapid? :huh:
mda, si eu am "problema asta" cu abdomenul inferior... <_<
bine, eu n-am slabit nimic dar m-am apucat de sport si sunt multumita de rezultate, per ansamblu arata ok, abdomenul superior arata chiar bine, e conturat frumos, oblicii la fel, in schimb abdomenul inferior inca mai are un strat de grasime subtire si ma scoate din minti ca orice as face si oricit l-as lucra tot nu se duce.  :samui: Am inceput sa cred ca n-o sa am niciodata abdomen "in patratele" prin metode "naturale".... :confuzzled:

Valentine

Valentine

Un Mosotti mai serios.

Pot sa confirm si eu: am slabit 20 de kg in 2 luni iarna trecuta cu un regim exclusiv pe baza de portocale si iaurt :) Am stomac tare ce sa spun :D

Colac peste pupaza incetul cu incetul pe masura ce am mancat mai mult (sau ma rog normal) am pus kg la loc, dar am avut grija sa fac ceva mai multa miscare, asa ca nu s-au pus toate 20 ci doar 10 :D

Deocamdata mai am doar un strat la burta inferioara, de care vad ca e cam greu de scapat (cei drept imi cam place si berea :D). Din cate am inteles (de la cei care nu au acest "strat") singura solutie e alergatul si inotul + consumat alimente fara nici un fel de grasime (cat mai multe calorii din proteine posibile). Alergatul si inotul trebuie facute zilnic (incerc acuma sa ma tin la 5 km alergat + 20 de ture de bazin, dar nu stiu cat o sa mai rezist :D) dar devine foarte dificil dupa 1-2 saptamani (tot timpul gasesti ceva mai bun de facut la calculator, de exemplu postat pe softpedia :P).

landscape10

landscape10

Banned by landscape10

• Grup: Banned

rox, on May 29 2007, 11:43, said:

mda, si eu am "problema asta" cu abdomenul inferior... <_<
bine, eu n-am slabit nimic dar m-am apucat de sport si sunt multumita de rezultate, per ansamblu arata ok, abdomenul superior arata chiar bine, e conturat frumos, oblicii la fel, in schimb abdomenul inferior inca mai are un strat de grasime subtire si ma scoate din minti ca orice as face si oricit l-as lucra tot nu se duce.  :samui: Am inceput sa cred ca n-o sa am niciodata abdomen "in patratele" prin metode "naturale".... :confuzzled:

Fa 50 de abdomene pe zi, dar corecte, cu spatele drept si indoire de spate cat poti de mult. Rezultate garantate, cel putin la mine. Am dat jos burta pe care o pusesem de la bere in 2 luni.

suntcalm

suntcalm

Junior Member

:) Trasei si eu videoclipul ala de pe net cu cele 8 minute necesare pentru abdomenul plat, e foarte bun exerctitiul din moment ce iti lucreaza mai toate grupele, da-i al naibiii de greu sa te-apuci si sa te tii :). Da' azi m-am suparat c-am cetit in metrou pe dupa umaru' cuiva ca Brad Pitt are cel mai invidiat corp de pe planeta. Pana s Brad arata mai bine decat mine? Pana aici!

Valentine

Valentine

Un Mosotti mai serios.

landscape10, on May 29 2007, 01:56, said:

Fa 50 de abdomene pe zi, dar corecte, cu spatele drept si indoire de spate cat poti de mult. Rezultate garantate, cel putin la mine. Am dat jos burta pe care o pusesem de la bere in 2 luni.
N-au nici un efect (iti spun si din ceea ce am discutat cu diversi instructori, cat si din experienta personala).

Daca vrei sa faci ceva de genul ala faci crunches (orice instructor sportiv o sa iti spuna chestia asta), sau exercitii un pic mai complicate (le faceam la altetism la universitate cu profa). Si cu alea tot nu dai jos stratul ala la care ne refeream eu si cu rox, ci intaresti (si eventual maresti) muschii abdominali.

berlinish

berlinish

Member

of oameni buni , puteti face voi zeci si sute de abdomene pe zi , daca nu tineti si o anume dieta personalizata , degeaba . pt slabire ( in special din zona abdomenului inferior -colaceii )  , sportul nu e de ajuns . trebuie sport si dieta in egala masura .din fercire ,pe mine ma ajuta f mult geneticul . mananc extrem de bogat caloric ( fac mult sport ) , dar ma mentin .

Edited by berlinish, 30 May 2007 - 09:05.

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating

berlinish, on May 30 2007, 10:05, said:

of oameni buni , puteti face voi zeci si sute de abdomene pe zi , daca nu tineti si o anume dieta personalizata , degeaba . pt slabire ( in special din zona abdomenului inferior -colaceii )  , sportul nu e de ajuns . trebuie sport si dieta in egala masura .din fercire ,pe mine ma ajuta f mult geneticul . mananc extrem de bogat caloric ( fac mult sport ) , dar ma mentin .
eu am 1,80 si 56 kg. Deci nu stiu cum sa-ti zic da' nu vreau in nici un caz sa slabesc. Vreau doar un abdomen perfect. :confuzzled:

Valentine

Valentine

Un Mosotti mai serios.

rox, on May 30 2007, 05:29, said:

eu am 1,80 si 56 kg. Deci nu stiu cum sa-ti zic da' nu vreau in nici un caz sa slabesc. Vreau doar un abdomen perfect. :confuzzled:
Alearga 4-5 km zilnic. In 2-3 saptamani o sa fii uimita de rezultate. Eu cel putin am fost. Au inceput sa rasara un pic patratelele :) Sper sa reusesc sa ma tin ...

PS Alergat nu inseamna "mers rapid", inseamna ca vrei sa faci aia 4-5km in 20 de minute maxim.

Edited by Valentine, 31 May 2007 - 10:03.

adi185

adi185

Member

rox, on May 30 2007, 15:29, said:

cea mai mare tampenie cu sute de abdomene si mai ales zinic!!!!!!!!!!!!!!!! o aud zi de zi pe la sala de la femei in special....
cel mai eficient mod... 10-12 repetari odata maxim de 2 ori pe saptamana
ca orice musci.... si ca abdomenu ala sa se vada trebe masa musculara la el nu numa arsa grasimea de pe el...
dac apoti face la bancuta 50 de repetari... fa-l e de 3-4 ori mai lent!!!!!!! si fa maxim 10-12 rep a 12 sa zicem deabea poti sa te ridici si sa simti arsura f f tare in abdominali...plus un regim alimentar adecvat , si ore de aerobic pe stomacu gol cu minim 3 ore inainte ca sa arzi din grasimi... sper ca m-am facut inteles :D

Edited by adi185, 23 June 2007 - 14:07.

pop_kirikou

pop_kirikou

New Member

sal.ziceti si mie niste exercitii pentru acasa pentru piept si maini(biceps,triceps).vreau numai sa tonifiez si de asta nu fac sala ca am niste probleme cu spatele.ms

scorojit

scorojit

Junior Member

flotari? pentru piept si brate sunt foarte bune

alf77

alf77

Member

Salut!

Am aceeasi problema cu grasimea pe pectorali.Nu am facut sport de mult si probabil munca de birou ma'ndoaie.
Incep sa alerg ,multa miscare, sa ard grasime si sa mananac adecvat acestui scop.

Dar va rog ,da-ti-va cu ideiile despre cum se poate amplifica arderea grasimilor de pe pectorali.Ma gandesc ca alergarea cu greutati in mani ar trebui sa ajute.

Mi-a placut ce a zis adi185 despre "ore de aerobic pe stomacu gol cu minim 3 ore inainte ca sa arzi din grasimi".
Daca mai esti pe receptie,adi185 te rog dezvolta chestia asta.

Deasemena ma gandesc la unele creme care ajuta la arderea grasimilor.In genul celor pentru femei care ard celulita.Ce parare aveti ? Eu chiar m-as da pe piept cu asa ceva daca fi de folos. hmm....

Valy1

Valy1

Senior Member

alf77, on Jul 4 2007, 13:17, said:

Salut!

Ma gandesc ca alergarea cu greutati in mani ar trebui sa ajute.

Vezi ca se gasesc la Carrefour(si nu numai acolo) niste "bratari" grele pentru asa ceva...la raionul de echipamente sportive.

Poti sa te dai si cu gel dinasta..chiar arde grasimi..si te poti da si pe piept nu numai pe abdomen..

Attached Files

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate