Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Logan GPL

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#163
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
E doar vaselina pusa sa acopere rugina. :P

#164
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004

View Postsabian, on May 22 2007, 22:11, said:

Ce-au pus astia pe Logan? Gepeleu?  :lol:
Frantujii aia chiar ne iau de prosti. Mai bine faceau o masina buna la banii pe care ii cer pe ea si pentru avantajele pe care le-a facut Statul pentru ei.  :lol:

Asa este...cum zici..din pacate in Romania, Lganul pe GPL nu are concurenta. Asta din cauza multor dealeri -imbecili dupa parerea mea- care asemenea colegilor din UK, Italia, Olanda, ar putea solicita producatorilor pe care ii reprezinta in Romania, modele duale benzina-GPL, fie cu kit de fabrica, fie cu conversion kit aftermarket. Dar asta ar insemna sa-si asume responsabilitati, unitati autorizate de servisare pe GPL, si ei vor castig...dar fara cheltuieli. Nu sunt un fan Logan, l-as cumpara pe acela pe gaz, e o masina grea iar motorizarea 1.4 si mai nou 1.6 nu este suficienta ptr o masina grea, mai ales ptr MCV..da asta este o alta gasca in alta sacosa de plastic...

Eu am sunat multi dealeri de la diverse branduri, ghinion...Daca vor intelege ca in Romania, omul nu vrea sa dea multi bani la pompa, poate vor importa... si asa ceva...

Dar nici marii european car makers nu se prea inghesuie sa scoata multe LPG convertible pe piata..ca cica tyrendu acu e pe etanol, biodiesel, hibride, etc... Sa-i ia dracu cu trendurile lor cu tot. Noi vem nevoie de masini economicoase la consum, robuste, garda mare, etc. S-ar potrivi cele din Australia, unde Holdenul vinde motoare peste 3.8 l..deci mari, solide, dar pe LPG !!!

Astia de la asociatia GPL-ului dau si ei din umeri....dar nu fac nimic pentru promovarea GPL-ului in Romania....Degeaba avem o retea incipienta de distributie GPL, daca pe acolo nu trec decat ceva Dacii modificate, Cielo si Loganuri... :cursing:

#165
vizante

vizante

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2007
Salutare.

In curand voi fi noul posesor al unui Logan Laureat GPL. Nu conteaza motivele pentru care am facut alegerea asta.
Intrebarea mea este pentru cei din Iasi care au instalatie GPL: care sunt cele mai OK statii GPL in oras?
Multumesc.

#166
valdo

valdo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.06.2006

View Postvizante, on Oct 25 2007, 14:34, said:

Salutare.

In curand voi fi noul posesor al unui Logan Laureat GPL. Nu conteaza motivele pentru care am facut alegerea asta.
Intrebarea mea este pentru cei din Iasi care au instalatie GPL: care sunt cele mai OK statii GPL in oras?
Multumesc.
GPL-ul a ajuns sa nu mai fie economic deloc,datorita scaderii pretului la benzina.Eu am asa ceva pe masina,si poti sa ma crezi,ca in extravilan,daca bag gpl din Bucuresti,unde pretul este mai mic ca in Iasi,adica gasesc si cu 2,5 lei,cistigul la suta de km este de fantastica suma de 1,8 lei.Daca tin cont ca instalatia a costat 2300 de lei,nu o mai amortizez decit poate peste o suta de ani.Astazi,am alimentat cu benzina de la Petrom,la 3,3 lei litrul,si nu o sa mai bag gpl,intrucit nu mai merita.

View Postvaldo, on Nov 8 2008, 23:20, said:

GPL-ul a ajuns sa nu mai fie economic deloc,datorita scaderii pretului la benzina.Eu am asa ceva pe masina,si poti sa ma crezi,ca in extravilan,daca bag gpl din Bucuresti,unde pretul este mai mic ca in Iasi,adica gasesc si cu 2,5 lei,cistigul la suta de km este de fantastica suma de 1,8 lei.Daca tin cont ca instalatia a costat 2300 de lei,nu o mai amortizez decit poate peste o suta de ani.Astazi,am alimentat cu benzina de la Petrom,la 3,3 lei litrul,si nu o sa mai bag gpl,intrucit nu mai merita.
Scuze,am vrut sa scriu ca in Bucuresti gasesc si la 2,25 lei,nu 2,5

#167
verynice

verynice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.08.2004

View Postvizante, on Oct 25 2007, 14:34, said:

Salutare.

In curand voi fi noul posesor al unui Logan Laureat GPL. Nu conteaza motivele pentru care am facut alegerea asta.
Intrebarea mea este pentru cei din Iasi care au instalatie GPL: care sunt cele mai OK statii GPL in oras?
Multumesc.

cel mai bin GPL il gasesti la statia din Podu de Piatra si celelelalte din acceasi retea (vezi ce scrie pe statie...)
mai e una la iesirea dinspre bucium, dupa pasarela si rompetrol

#168
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006

View Postvaldo, on 9th November 2008, 00:22, said:

GPL-ul a ajuns sa nu mai fie economic deloc,datorita scaderii pretului la benzina.Eu am asa ceva pe masina,si poti sa ma crezi,ca in extravilan,daca bag gpl din Bucuresti,unde pretul este mai mic ca in Iasi,adica gasesc si cu 2,5 lei,cistigul la suta de km este de fantastica suma de 1,8 lei.Daca tin cont ca instalatia a costat 2300 de lei,nu o mai amortizez decit poate peste o suta de ani.Astazi,am alimentat cu benzina de la Petrom,la 3,3 lei litrul,si nu o sa mai bag gpl,intrucit nu mai merita.


Scuze,am vrut sa scriu ca in Bucuresti gasesc si la 2,25 lei,nu 2,5


Sunt curios ce parere ai la 1 an si ceva  dupa postul asta :) ?
La ce preturi au acum motorina si benzina imi pare rau ca nu mi -am luat GPL ... dar urmatoarea masina cu siguranta va merge si pe GPL

#169
ddmadalina

ddmadalina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.07.2010
salutare

am o Fabia si vreau sa mi montez o instalatie gpl... tre sa o trec imdetiat in cartea de identitate?
pot sa mai circul si fara?

#170
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Nu, nu poti circula fara.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate