Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Lista cu locuri unde NU se mananca bine, in Romania

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
882 replies to this topic

#37
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Stiu ca bodega asta e vedeta pe topic, dar nu pot sa nu mentionez ca in Gregory's Gara de Nord tipul care prepara mancarea mai face ceva, schimba si sacii de gunoi  :puke:

#38
andreea_hana

andreea_hana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 16.06.2007
Am avut "marele noroc" sa merg in Iasi la Moara cu Foc (la etaj)...pe din afara, local select...pe terasa,ok.
Cat despre preluat comanda (care era substantiala avand in vedere ca erau mai mult de 8 persoane la masa!), nici vorba... "Avem o nunta si suntem ocupati!!!"...De fapt,nu erau ocupati, stateau degeaba, dar respectau conditia "bucata mea, bucata lui!" Clientii asteptau ca fraierii(printre care si eu!), sa vina macar o ceasca de cafea, un suculet, nimic...

Am petrecut in restaurant mai bine de o ora pana cand au adus niste sucuri si nici alea comandate de noi...cat despre pizza..." Bucatarul e full si pizza dureaza 45 de minute"...Am stat, am asteptat...Ma hotarasc, in final,  sa cobor la parter, acolo unde il gasesc pe Pizzer...foaaaarte linistit...
Cu un mic suras sarmant...il rog sa imi faca trei pizza...si, in 10 minute, au fost gata!

Halal servire, halal pretexte!

#39
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006
Am fost la o aniversare in Craiova,la un restaurant : LINO SAPORI DI MARE ! Ambianta super,terasa super,produsele specifice italienesti(pizza si paste),super....dar eu am facut imprudenta sa comand : VITEL CU SOS DE PIPER VERDE ,SI LEGUME LA GRATAR ! :puke:  :puke:  :puke:
Sosul de piper verde era o zeama maro,foarte sarata,semana leit cu sosul de la chiftelutele de la IKEA,legumele erau reprezentate de 3 felii de vanata si 2 de dovlecei...iar pretul a fost de 49 ron !Cand am intrebat de ce arata si are acest gust oribil,sosul de piper verde,mi s-a raspuns "bucatarul este italian si nu este familiarizat cu bucataria romaneasca !!! :worthy:
Mai pe seara cand din aprox 20 mese pe terasa,erau ocupate cam jumatate,am stat 40 min fix,pentru o sticla de vin ,cu toate ca avea 4 ospatarite!
Concluzie :
Preparate italiene : nota 10
Alte preparate : corigent
Ospatarite : nota 10 cu magna cum laude ! :w00t:

#40
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006
De evitat :" pensiunea 3 stele Retezat ",de pe valea Jiului,...cand am ajuns acolo,patronul,avusese o masa festiva in ziua precedenta,ne-a intrebat :  Vreti sa mancati ? Noi i-am spus ca da ! Iar el zice : bucataria este vraiste dar va gasesc ceva de mancare ! Am intrat in bucatarie si.... :puke: ,arata ca dupa razboi,iar singura persoana din bucatarie avea niste unghii(negre si lungi),de parca era DRACULA in persoana !
DE EVITAT !
P.S. Cele 3 stele cred ca erau stele cazatoare :lol:

Edited by golanski, 27 July 2007 - 21:22.


#41
ursulica27

ursulica27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2007
Ok guys.Vreau sa mai adaug un restaurant unde pe vremuri se manca bine iar acum m-am intoxicat de la mancarea lor si nu odata ci de doua ori pentru ca am refuzat sa cred ca un restaurant ata de bun pe vremuri e atat de prost acum.NU IL RECOMAND! LA COPACI pe Basarabie in cartierul muncii.Oameni buni,servirea e varza iar cand intr-un final ai comanda e bine daca poti sa o servesti,iar daca faci greseala asta asteapta-te sa-ti fie rau o saptamana. <_<

#42
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postursulica27, on Jul 29 2007, 15:37, said:

Ok guys.Vreau sa mai adaug un restaurant unde pe vremuri se manca bine iar acum m-am intoxicat de la mancarea lor si nu odata ci de doua ori pentru ca am refuzat sa cred ca un restaurant ata de bun pe vremuri e atat de prost acum.NU IL RECOMAND! LA COPACI pe Basarabie in cartierul muncii.Oameni buni,servirea e varza iar cand intr-un final ai comanda e bine daca poti sa o servesti,iar daca faci greseala asta asteapta-te sa-ti fie rau o saptamana. <_<
SA LE FIE DE CAP ! :lol:

#43
Kamuflage

Kamuflage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.08.2007
Subscriu, doar ca restaurantul se numeste Ancuta parca. Iar la acelasi restaurant din Mall Vitan, dupa niste ficatei mi-a fost rau o zi.
[/quote]

Am avut si eu o astfel de experienta la Mall Vitan (Casa Ancutei parca se numea). Mancare scumpa, chelnerul a intarziat foarte mult (la mai bine de jumatate de ora - 45 de minute dupa ce am dat comanda a venit cu "supa de galuste" - o zeama in care pluteau cateva "galuste" cat casa, facute in sila  :puke: ). Dupa ce, enervati, am zis ca renuntam la felul 2 - dupa alte 30 de min, ne-a luat cu :"Sa vedeti, ca deja e pregatit e felul 2, nu se poate, vorbiti cu patronul, vi-l dam la pachet...  :huh: )

#44
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostKamuflage, on Aug 7 2007, 11:59, said:

Am avut si eu o astfel de experienta la Mall Vitan (Casa Ancutei parca se numea). Mancare scumpa, chelnerul a intarziat foarte mult (la mai bine de jumatate de ora - 45 de minute dupa ce am dat comanda a venit cu "supa de galuste" - o zeama in care pluteau cateva "galuste" cat casa, facute in sila  :puke: ). Dupa ce, enervati, am zis ca renuntam la felul 2 - dupa alte 30 de min, ne-a luat cu :"Sa vedeti, ca deja e pregatit e felul 2, nu se poate, vorbiti cu patronul, vi-l dam la pachet...  :huh: )
Niste amici pe care nu-i avertizasem de bomba aia din mall, si-au luat o teapa de 2 milioane de curand. Au comandat mancare de care nici nu s-au putut atinge, pentru ca era infecta (pulpe de pui la gratar dar cu sange inauntru, carnati la tigaie dar mai mult cruzi ... chestii de-astea).

Edited by don_dannielo, 07 August 2007 - 11:18.


#45
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
Si e greu de dat un telefon la OPC ?:huh:

#46
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
FOARTE PROST se mananca la restaurantul Petrom de la Urziceni pe E85. INFECT!!!!!

#47
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
IMPORTANT!!!: Nu mancati pe autocar e cel mai rau loc din romania! Nu se stie can o sa :puke:

#48
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Postnano_thrust, on Aug 13 2007, 18:42, said:

IMPORTANT!!!: Nu mancati pe autocar e cel mai rau loc din romania! Nu se stie can o sa :puke:
in tren e mai bine :D, daca mai ai noroc sa stai si langa gunoaie e totu ok :mellow:

Edited by CFR, 16 August 2007 - 19:18.


#49
ettyus

ettyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 12.11.2006
Hotel Napoca vine cu portia de TOXINFECTIE ALIMENTARA BINE ASCUNSA IN MENIUL PREPARAT LA BUCATARIE.

#50
PeterPan 42

PeterPan 42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 15.06.2007
Doua :
-Absolut toate motelurile, popasurile, terasele sau ce-or mai fi, de pe Valea Oltului ! Nicaieri, retineti, nicaieri n-o sa gasiti ceva ca lumea, poate doar dac-o sa cumparati conserve ! Mananci la ei si mori pe drum, nici n-apuci s-ajungi acasa !
-Dines, din Parcul Carol. Demult, cu f'o opt, noua ani in urma, cand abia se deschisese si era doar o biata crashma, se manca excelent si la costuri rezonabile. Pe masura ce i s-a dus vestea si gurmanzii au inceput sa-l caute, patronul sa se extinda, calitatea a scazut direct proportional cu cresterea preturilor.

Edited by PeterPan 42, 24 September 2007 - 12:11.


#51
torres_23

torres_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.01.2006

View PostPeterPan 42, on Sep 24 2007, 13:10, said:

Doua :
-Absolut toate motelurile, popasurile, terasele sau ce-or mai fi, de pe Valea Oltului ! Nicaieri, retineti, nicaieri n-o sa gasiti ceva ca lumea, poate doar dac-o sa cumparati conserve ! Mananci la ei si mori pe drum, nici n-apuci s-ajungi acasa !
-Dines, din Parcul Carol. Demult, cu f'o opt, noua ani in urma, cand abia se deschisese si era doar o biata crashma, se manca excelent si la costuri rezonabile. Pe masura ce i s-a dus vestea si gurmanzii au inceput sa-l caute, patronul sa se extinda, calitatea a scazut direct proportional cu cresterea preturilor.


Tocmai tie si-au gasit sa-ti faca mancare?!!!!!!!!!!!!!!!!  :nonobad:

#52
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004

View Postcarman, on Jun 9 2007, 11:17, said:

Pizzeria Cuptorul cu Lemne!am fost de doua ori (mi-a fost "recomndata"!) si am luat pizza cu CEL MAI PROST BLAT! probabil trebuia sa-l mananci ca Pinnochio in Tara Lenesilor! atat era de crud...
Am luat pizza de f.f.f.f. multe ori de la Cuptorul cu lemne si intotdeauna a fost exceptionala (exceptional de buna, adica). Depinda acuma si la care din ele. Personal am cumparat doar la cea de pe Serban Voda, de altele nu pot sa confirm.

#53
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004

View PostKamuflage, on Aug 7 2007, 11:59, said:

Subscriu, doar ca restaurantul se numeste Ancuta parca. Iar la acelasi restaurant din Mall Vitan, dupa niste ficatei mi-a fost rau o zi.
Am avut si eu o astfel de experienta la Mall Vitan (Casa Ancutei parca se numea). Mancare scumpa, chelnerul a intarziat foarte mult (la mai bine de jumatate de ora - 45 de minute dupa ce am dat comanda a venit cu "supa de galuste" - o zeama in care pluteau cateva "galuste" cat casa, facute in sila  :puke: ). Dupa ce, enervati, am zis ca renuntam la felul 2 - dupa alte 30 de min, ne-a luat cu :"Sa vedeti, ca deja e pregatit e felul 2, nu se poate, vorbiti cu patronul, vi-l dam la pachet...  :huh: )

Aici confirm si eu, mancare proasta, servire execrabila, tacamuri si masa murdare.

#54
adinaiordache

adinaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2007
Acum doua zile am comandata pentru acasa. de la PIZZA CLUB No 16. Atat eu cat si sotul ne-am simtit f rau dupa ce am mancat....a doua zi am mers la spital... mie mi-au pus perfuzii.
Sincera sa fiu, am dat de mai multe ori telefon la OPC, o singura data am prins sa nu sune ocupat. Dupa ce am ascultat cateva minute robotul, am auzit mesajul "ne pare rau, nu mai este loc pentru inregistrari"...
Am intrat pe site, am cautat o adresa de mail, am gasit una pentru Bucuresti, am trimis mail. Surpriza: s-a intors inapoi, cica "host not found".. Am cautat alta adresa, am gasit, am trimis din nou mail...Pana una alta nu stiu cine , cand si DACA va citi acel mail, timp in care PIZZA CLUB No 16 continuand sa imbolnaveasca si alte persoane..Ce e mai grav este ca pot fi si copii...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate