Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Lista cu locuri unde NU se mananca bine, in Romania

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
882 replies to this topic

#1
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006
Cred ca se impune si un astfel de topic ! Sa ii laudam pe cei buni,dar sa ne ferim si de aceste "bombe" !
Incep eu :
Sambata am mancat o shaorma la Iskender vis-a-vis de liceul Iulia Hasdeu,loc de care eram multumit,si l-am recomandat si in alte situatii !
Lipia devenise vizibil mai mica,carnea de vita era plina de zgarciuri iar la cantar avea 100gr,iar sosul acela alb a fost amarui !
Cand le-am zis celor care serveau de ce pun mai putina carne ,si de ce este lipia mai mica,a venit raspunsul : Asa a fost tot timpul ,nu a-ti mai mancat de mult aici !
Eu luam de 2 3 ori pe saptamana !
Imi venea sa il dau cu capul de tejghea,dar eram cu sotia si copiii ! Prin mine au pierdut 4 clienti ! Sa ii vad fara clienti ! Rusine ! :puke:

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Casa Romaneasca din Plaza Romania - mancare putina, proasta si scumpa ( ca de esti la mall). Serviciu infect, ospatari de 2 lei, am asteptat juma de ora sa comand si 1 ora sa vina mancarea.

Student's Fast Food din Regie - cea mai infecta shaorma mancata vreodata (adica 3 muscaturi si cosul de gunoi). Pacat, la inceput era buna.

Revin, ca am mai mancat in locuri oribile, dar le-am scos rapid din memorie.

#3
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Trebuia sa stii ca in regie sunt cele mai proaste saorma..majoritatea facute de colorati  :puke:

La saormeriile de la Basarab s-au tampit toti...unu care facea saorma buna a inceput sa intrebe fiecare client daca "vrea o fetita" , s-a pus mana in mana cu pestii din zona...si mai e una unde serveste un gras unsuros..plin tot de transpiratie..cartofii mult prea prajiti...

#4
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006
Asa,  vad ca sunt si locatii de genul asta ! :drac:
Mai adaug una: restaurantul Decebal de pe Mosilor !
Mancarea buna,hotspatarii sub orice critica,parca erau cei de pe vremea lui ceasca de la restaurantul Feroviarul ! Iar nota continea 10 % remiza ! Adica spaga !!!
Cu exceptia mancarii ,totul acolo este predestinat sa te faca sa nu te simti bine !

#5
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Gregory`s in aeroport in otopeni si in gara de nord. Am mancat o salata cu maioneza care era stricata, tipa care facea un fel de kebab nu stia reteta...se uita pe afis sa vada ce trebuie sa contina...si ingredientele erau reci... :death:

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostdanX, on May 21 2007, 17:54, said:

Casa Romaneasca din Plaza Romania - mancare putina, proasta si scumpa ( ca de esti la mall). Serviciu infect, ospatari de 2 lei,
Subscriu, doar ca restaurantul se numeste Ancuta parca. Iar la acelasi restaurant din Mall Vitan, dupa niste ficatei mi-a fost rau o zi.

#7
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postddumyy, on Jun 3 2007, 14:42, said:

Gregory`s in aeroport in otopeni si in gara de nord. Am mancat o salata cu maioneza care era stricata, tipa care facea un fel de kebab nu stia reteta...se uita pe afis sa vada ce trebuie sa contina...si ingredientele erau reci... :death:
CORECT !

#8
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nici cel de la romana nu e mai grozav :death:

#9
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postspare-me, on Jun 7 2007, 11:28, said:

nici cel de la romana nu e mai grozav :death:
Concluzia : Gregory's = sax ! Nu mancati acolo !

#10
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
Pizzeria Cuptorul cu Lemne!am fost de doua ori (mi-a fost "recomndata"!) si am luat pizza cu CEL MAI PROST BLAT! probabil trebuia sa-l mananci ca Pinnochio in Tara Lenesilor! atat era de crud...

#11
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postcarman, on Jun 9 2007, 10:17, said:

Pizzeria Cuptorul cu Lemne!am fost de doua ori (mi-a fost "recomndata"!) si am luat pizza cu CEL MAI PROST BLAT! probabil trebuia sa-l mananci ca Pinnochio in Tara Lenesilor! atat era de crud...
Asa este ! Am fost si eu ! :puke:

#12
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postgolanski, on Jun 12 2007, 12:05, said:

Asa este ! Am fost si eu ! :puke:
si nu s-au scuzat:"a fost faina proasta"? :curse:

#13
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postcarman, on Jun 13 2007, 08:47, said:

si nu s-au scuzat:"a fost faina proasta"? :curse:
Au zis ca s-a terminat blatul cel bun de la Metro,si l-au facut ei pe plan local ! :puke:

#14
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postgolanski, on Jun 13 2007, 09:49, said:

Au zis ca s-a terminat blatul cel bun de la Metro,si l-au facut ei pe plan local ! :puke:
da-i in ma-sa!nu mai calc pe acolo...du-te la L'Incontro (langa Billa Salajan) daca vrei sa mananci pizza buna!mai putin lunea...

#15
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View PostValy1, on May 21 2007, 22:37, said:

Trebuia sa stii ca in regie sunt cele mai proaste saorma..majoritatea facute de colorati  :puke:

foarte adevarat  . shaormele din regie au un gust ingrozitor .

#16
baimalesi

baimalesi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 29.11.2005

View Postddumyy, on Jun 3 2007, 15:42, said:

Gregory`s in aeroport in otopeni si in gara de nord. Am mancat o salata cu maioneza care era stricata, tipa care facea un fel de kebab nu stia reteta...se uita pe afis sa vada ce trebuie sa contina...si ingredientele erau reci... :death:
Ce caterinca asta trebuia filmata :D .

#17
getut

getut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.06.2007
La restaurantul ARISTOCRAT din Resita, am fost cu prietenul meu si am comandat mancare chinezeasca (doua portii diferite), si ne-au venit  tocanite romanesti aproape  identice (in afara de ardeiul verde din tocanita prietenului meu).
Sa nu mai punem la socoteala ca eu am vomitat si am avut diaree toata noaptea, iar prietenul meu a scapat doar cu crampe ( eu nu am mai patit niciodata sa ma simt asa de rau), a doua zi am luat ceva pastile si mi-a trecut.
  A fost ingrozitorrr

#18
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
in tip-top snitelul are gust de plastic, painea de faina goala iar salata...o dooamnee :puke:  :puke:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate