Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Terra Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
428 replies to this topic

#397
hugoxavier

hugoxavier

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2006
Tomitza asta Amarghioalei avea si afaceri cu televiziuni, licente. etc, poate o parte din bani or fi ajuns si pe la unii de la CNA. probabil nu era inocent nici in domeniul asta.

Amarghioalei era adorat de angajatele de la BCR sector 3, din cate am auzit, pentru ca se ducea cu sacose cu dresuri din America (suna nasol, stiu) pe care le aducea in Romania printr-o fundatie

#398
0sAND1s

0sAND1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.02.2006
Salut,

In caz ca nu ati primit notificare de la Price, cei pagubiti de Terra, sunt rugati de PriceWaterhouseCoopers sa prezinte actele doveditoare in original.
Sunati si intrebati daca e cazul dumneavoastra. Eu am primit notificare vineri.
Persoana de contact de la Price: Ioana Cuciura-tel: 0372188630.

Succes.

#399
gargarita_2005

gargarita_2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.05.2007

 0sAND1s, on 25th August 2009, 14:05, said:

Salut,

In caz ca nu ati primit notificare de la Price, cei pagubiti de Terra, sunt rugati de PriceWaterhouseCoopers sa prezinte actele doveditoare in original.
Sunati si intrebati daca e cazul dumneavoastra. Eu am primit notificare vineri.
Persoana de contact de la Price: Ioana Cuciura-tel: 0372188630.

Succes.


Salut,

La care pagubiti te referi?
Doar la cei cu antecontracte, la cei cu ipoteci sau la toata lumea?
Intr-un fel sau altul toti suntem pagubiti cu ceva: unii cu bani, unii cu ipoteci, unii cu finisajele si toti cu terenul in folosinta apa curenta si  curentul electric platit la negru.

#400
colentina

colentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.09.2008
Buna.
Are cineva idee daca se mai ocupe de locurile de parcare din complex ???
Data nu se mai platesc la Interkraft cele inchiriate  ?!?!? cine si cum le foloseste acum pe acestea ?
Cu cine as putea vorbi pentru un loc de parcare...
Chiriasul meu are nevoie de inca un loc de parcare pentru vreo doua luni....
Multumesc anticipat...

#401
andreialexandru

andreialexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2009
Incearca si tu sa "vorbesti" cu Petcu....."contribuie" cu 50 Ron si te va ajuta cu locul de parcare....
Mai poti incerca sa "vorbesti" si tu cu portarul ala mai tiganos ...si el se mai ocupa cu locuri de parcare.... a rezolvat cateva locuri pentru arabii din complex...
Succes..

#402
gargarita_2005

gargarita_2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.05.2007
Interesante sfaturi.
Nici unul dintre cei mentionati nu au legatura cu locurile de parcare.Petcu nu lucreaza la terra si IK nu se mai ocupa de asta. Poate se descurca si ei pe ici pe colo pt rotunjirea veniturilor.
Cei ce ocupa aceste locuri inchiriate, probabil vor ramane in continuare pe ele cu chirie dupa ce PWC va veni cu schita locurilor.
Ceea ce-ti poate da Petcu sau  portarul tiganos(nea Sandu), sunt locurile proprietarilor care nu s-au mutat inca si ei le-au depistat a fi libere.Daca stii unde sunt aceste locuri, poti lua si singur unul, bineinteles temporar.  
Pentru un loc de parcare inchiriat legal te poti adresa la PWC dar au facut-o si altii si pana la identificarea exacta a acestor locuri nu au ce sa-ti dea. Pana atunci-pe strada.

#403
DANPETCU

DANPETCU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2008

 andreialexandru, on 6th September 2009, 11:17, said:

Incearca si tu sa "vorbesti" cu Petcu....."contribuie" cu 50 Ron si te va ajuta cu locul de parcare....
Mai poti incerca sa "vorbesti" si tu cu portarul ala mai tiganos ...si el se mai ocupa cu locuri de parcare.... a rezolvat cateva locuri pentru arabii din complex...
Succes..
Chiar este f interesant ce pot afla despre mine!!! Nu am mai citit de multa vreme ce se mai scrie pe aici, sub masca unor pseudonime. Am fost sesizat de presedintii de bloc despre acest post... De ce nu iti dezvalui adevarata identitate, sa putem avea o discutie? Chiar crezi ca ma pot umili pt 50 RON?!?

#404
a_larumana

a_larumana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.04.2009
Buna ziua,

In legatura cu informatia despre Price, am sunat dar doamna imi spune ca este greseala.

#405
0sAND1s

0sAND1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.02.2006

 a_larumana, on 28th September 2009, 08:58, said:

Buna ziua,

In legatura cu informatia despre Price, am sunat dar doamna imi spune ca este greseala.

E gresit numarul? Imi pare rau, am primit si eu informatia si nu am verificat-o. Oricum, puteti contacta Price, de exemplu, la telefon +4021.202.8640, doamna Ana-Irina Sarcane, sau altcineva care se ocupa de Terra.

Succes.

#406
a_larumana

a_larumana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.04.2009
Multumesc frumos. Am sa incerc.

#407
studeer

studeer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.01.2007
Iata si reportajul de la protv in care se vorbeste despre terra si se filmeaza Hydra. Oare intamplator?

http://www.fluximobi...-residence.html

#408
colentina

colentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.09.2008
...

Se pare ca nimeni nu a mai scris de mult pe aici...

Ceva informatii noi / vechi......  (cine mai detine informatii este binevenit)....

Se pare ca nepotu' (Nica Claudiu) al excrocului international Daniel Thomas a dat de belea .....(este citat ca "Parat") de catre Price WaterHouse ....

Dupa ce instanta a admis ca masinile vandute inaintea de fuga lui Thomas de la Terra Vision la Interkraft sa fie restituie Terra Vision se pare ca VW Bora cu care mergem Nica Claudiu (masina proprietate Terra Vision - Interkraft) a fost lovita intentionat acum gasindu-se "carcata" pe strada in fata blocului D....

O parte din masinile care fac obiectul acestei restituire sunt si doua Toyota Hilux, una dintre acestea fiind folosita (pentru scurt timp / ocazional) ) si vanduta ulterior de Panturoiu Mironel (masina stat cu un afis in geam DE VANZARE) in fata sediului Toyota din Pipera....

Informatii de pe TMB.ro

Număr unic dosar (Număr anterior):  46303/3/2009  
Înregistrat în data de:  23 Noiembrie 2009
Obiectul cauzei:  acțiune în anulare
Materia juridică:  Faliment
Stadiu procesual:  Fond
1.  22 Februarie 2010 Soluționare Admite cererea reclamantului PricewaterhouseCoopers Business Recovery Services SPRL, în calitate de administrator judiciar al debitorului SC Terra Vision SRL, în contradictoriu cu pârâta SC Terra Vision SRL, prin administrator special Balint Simona Maria și pârâta SC Inter Kraft SRL. Dispune anularea tranzacțiilor comerciale prin care debitoarea SC Terra Vision SRL a vândut pârâtei SC Inter Kraft SRL următoarele autoturisme: a) Audi A 6 cu numărul de identificare WVWZZZ4F76N10345, an de fabricație 2006, pentru care s-a emis factura seria TER oct 04; B) Volkswagen Golf cu numărul de identificare WVWZZZ1KZ8O093470, an de fabricație 2008, pentru care s-a emis factura seria TER oct 05; c) Toyota Hilux cu seria șasiu JTFWS726300015016, an de fabricație 2005, pentru care s-a emis factura seria TER oct 06; d) Volkswagen Bora cu numărul de identificare WVWZZZ1JZ1W301820, an de fabricație 2001, pentru care s-a emis factura seria TER oct 04. Dispune repunerea părților în situația anterioară. Obligă pârâta SC Inter Kraft SRL să restituie debitorului SC Terra Vision SRL reprezentat de administratorul judiciar PricewaterhouseCoopers Business Recovery Services SPRL următoarele autoturisme: a) Audi A 6 cu numărul de identificare WVWZZZ4F76N10345, an de fabricație 2006; B) Volkswagen Golf cu numărul de identificare WVWZZZ1KZ8O093470, an de fabricație 2008; c) Toyota Hilux cu seria șasiu JTFWS726300015016, an de fabricație 2005; d) Volkswagen Bora cu numărul de identificare WVWZZZ1JZ1W301820, an de fabricație 2001. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunțată în ședință publică, azi, 22 februarie 2010.  

voi revenii cu alte detalii ..... daca mai intereseaza pe cineva...

Edited by colentina, 15 July 2010 - 11:43.


#409
studeer

studeer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.01.2007

 colentina, on 15th July 2010, 11:44, said:

...

Se pare ca nimeni nu a mai scris de mult pe aici...

Ceva informatii noi / vechi......  (cine mai detine informatii este binevenit)....

Se pare ca nepotu' (Nica Claudiu) al excrocului international Daniel Thomas a dat de belea .....(este citat ca "Parat") de catre Price WaterHouse ....

Dupa ce instanta a admis ca masinile vandute inaintea de fuga lui Thomas de la Terra Vision la Interkraft sa fie restituie Terra Vision se pare ca VW Bora cu care mergem Nica Claudiu (masina proprietate Terra Vision - Interkraft) a fost lovita intentionat acum gasindu-se "carcata" pe strada in fata blocului D....

O parte din masinile care fac obiectul acestei restituire sunt si doua Toyota Hilux, una dintre acestea fiind folosita (pentru scurt timp / ocazional) ) si vanduta ulterior de Panturoiu Mironel (masina stat cu un afis in geam DE VANZARE) in fata sediului Toyota din Pipera....

Informatii de pe TMB.ro

Număr unic dosar (Număr anterior):  46303/3/2009  
Înregistrat în data de:  23 Noiembrie 2009
Obiectul cauzei:  acțiune în anulare
Materia juridică:  Faliment
Stadiu procesual:  Fond
1.  22 Februarie 2010 Soluționare Admite cererea reclamantului PricewaterhouseCoopers Business Recovery Services SPRL, în calitate de administrator judiciar al debitorului SC Terra Vision SRL, în contradictoriu cu pârâta SC Terra Vision SRL, prin administrator special Balint Simona Maria și pârâta SC Inter Kraft SRL. Dispune anularea tranzacțiilor comerciale prin care debitoarea SC Terra Vision SRL a vândut pârâtei SC Inter Kraft SRL următoarele autoturisme: a) Audi A 6 cu numărul de identificare WVWZZZ4F76N10345, an de fabricație 2006, pentru care s-a emis factura seria TER oct 04; B) Volkswagen Golf cu numărul de identificare WVWZZZ1KZ8O093470, an de fabricație 2008, pentru care s-a emis factura seria TER oct 05; c) Toyota Hilux cu seria șasiu JTFWS726300015016, an de fabricație 2005, pentru care s-a emis factura seria TER oct 06; d) Volkswagen Bora cu numărul de identificare WVWZZZ1JZ1W301820, an de fabricație 2001, pentru care s-a emis factura seria TER oct 04. Dispune repunerea părților în situația anterioară. Obligă pârâta SC Inter Kraft SRL să restituie debitorului SC Terra Vision SRL reprezentat de administratorul judiciar PricewaterhouseCoopers Business Recovery Services SPRL următoarele autoturisme: a) Audi A 6 cu numărul de identificare WVWZZZ4F76N10345, an de fabricație 2006; B) Volkswagen Golf cu numărul de identificare WVWZZZ1KZ8O093470, an de fabricație 2008; c) Toyota Hilux cu seria șasiu JTFWS726300015016, an de fabricație 2005; d) Volkswagen Bora cu numărul de identificare WVWZZZ1JZ1W301820, an de fabricație 2001. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunțată în ședință publică, azi, 22 februarie 2010.  

voi revenii cu alte detalii ..... daca mai intereseaza pe cineva...
Bineinteles ca mai intereseaza. Linkul pleaca pe mail catre proprietarii din complex.

#410
andreidinca

andreidinca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2010
Nu ma mira ceea ce citesc depre acest nenorocit.


Din cauza acestui gras imputit de Panturoiu Mironel eu si acum stau cu chirie, dupa ce in Sept. 2008 le-am platit (lui Daniel Thomas, la insistentele Panturoiu Mironel care ma asigura ca totul este in regula) un avans de 15.000 Euro pentru un apartament despre care ei aveau cunostinta ca nu le vor mai termina datorita problemelor financiare aparute chiar din primavara - vara lui 2008.


Din ce am mai auzit ca se intampla prin acest complex, acesta locuieste binemerci tot in complex, langa oamenii pe care i-a nenorocit lasandu-i cu ipoteci pe apartamentele pe care au platit bani, o parte din acesti oameni locuind in niste apartamente platite integral dar care sunt proprietatea BCR datorita imposibilitatii de a face dovada platii integrale deoarece nu au ordine de plata ca sa dovedeasca plata, factura de plata integrala emisa de Terra Vision....samd...

Deja instanta a respins o parte din actiunele depuse de acesti proprietari prin intermediul unui avocat ales pe motiv ca acesti nu au dovada platii.....deci....sa la multumeasca lui Panturoiu,.....

Eu chiar stau si ma intreb cum acest nenorocit mai are curaj sa de-a ochii cu oamenii pe care i-a nenorocit............dar din cate am inteles acesta a inceput sa "pozeze" in victima ?!?!? Intradevar, el ar fi trebui sa fie victima razbunarii oamenilor.....

Oameni buni, nu uitati ca Panturoiu sta in apartamentul care la primit cu titlu gratuit de la Thomas pentru deplina sa participare la toata aceasta excrocherie, apartament care este platiti intr-un fel sau altul tot de cei care au acum casele ipotecate si cei care au dat avansuri....


Am si eu o intrebare ?  Nu a facut nimeni plangere penala pana acum importiva acestor doi excroci nenorociti ?

Oameni buni, daca forumul intern (terravenert.com) al acestui complex a fost oprit tot din cauza unor nenoriciti care foloseau informatiile pentru alte magarii, va rog, haideti sa scriem aici pareri, informatii noi despre ce sa intampla in complex.......



Multumesc si asteptam informatii noi.....

O zi buna.

#411
colentina

colentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.09.2008
Am promis ca voi revenii cu detalii.

Nu am avut rabdare sa citesc tot raportul......dar o voi face...

Sunt informatii de ultima ora...

Attached Files



#412
gargarita_2005

gargarita_2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.05.2007

 andreidinca, on 23rd July 2010, 10:23, said:

Nu ma mira ceea ce citesc depre acest nenorocit.


Din cauza acestui gras imputit de Panturoiu Mironel eu si acum stau cu chirie, dupa ce in Sept. 2008 le-am platit (lui Daniel Thomas, la insistentele Panturoiu Mironel care ma asigura ca totul este in regula) un avans de 15.000 Euro pentru un apartament despre care ei aveau cunostinta ca nu le vor mai termina datorita problemelor financiare aparute chiar din primavara - vara lui 2008.


Din ce am mai auzit ca se intampla prin acest complex, acesta locuieste binemerci tot in complex, langa oamenii pe care i-a nenorocit lasandu-i cu ipoteci pe apartamentele pe care au platit bani, o parte din acesti oameni locuind in niste apartamente platite integral dar care sunt proprietatea BCR datorita imposibilitatii de a face dovada platii integrale deoarece nu au ordine de plata ca sa dovedeasca plata, factura de plata integrala emisa de Terra Vision....samd...

Deja instanta a respins o parte din actiunele depuse de acesti proprietari prin intermediul unui avocat ales pe motiv ca acesti nu au dovada platii.....deci....sa la multumeasca lui Panturoiu,.....

Eu chiar stau si ma intreb cum acest nenorocit mai are curaj sa de-a ochii cu oamenii pe care i-a nenorocit............dar din cate am inteles acesta a inceput sa "pozeze" in victima ?!?!? Intradevar, el ar fi trebui sa fie victima razbunarii oamenilor.....

Oameni buni, nu uitati ca Panturoiu sta in apartamentul care la primit cu titlu gratuit de la Thomas pentru deplina sa participare la toata aceasta excrocherie, apartament care este platiti intr-un fel sau altul tot de cei care au acum casele ipotecate si cei care au dat avansuri....


Am si eu o intrebare ?  Nu a facut nimeni plangere penala pana acum importiva acestor doi excroci nenorociti ?

Oameni buni, daca forumul intern (terravenert.com) al acestui complex a fost oprit tot din cauza unor nenoriciti care foloseau informatiile pentru alte magarii, va rog, haideti sa scriem aici pareri, informatii noi despre ce sa intampla in complex.......



Multumesc si asteptam informatii noi.....

O zi buna.

Apropo de nesimtitu' asta, colac peste pupaza nu-si plateste nici intretinerea si nici curentul electric consumat. Luna viitoare il vom actiona in judecata pentru recuperarea sumei de aprox 2500 ron.

#413
LIVIDUS

LIVIDUS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.01.2007

 colentina, on 4th August 2010, 14:40, said:

Am promis ca voi revenii cu detalii.

Nu am avut rabdare sa citesc tot raportul......dar o voi face...

Sunt informatii de ultima ora...


l-am citit eu mi-am facut timp si din cate am inteles rezulta din el ca trebuie sa ne multumim cu 60 % din suma acceptat in creanta si asta la final dupa ce se termina complexul,asa ca sa ne asiguram f bine de acum in colo cui incredintam banii nostri.

#414
Blubird

Blubird

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.06.2011
Buna seara,

ma intereseaza sa stiu daca in tot complexul asta mai este cineva exasperat de foarte desele intreruperi de lumina (unele dureaza citeva secunde, altele jumatati de zi, depinde cit de norocos esti in ziua cu pricina). Azi au fost vreo 10, prima cu noaptea in cap. Si mai am o intrebare suplimentara, chiar nu se poate face nimic? Nu poti da pe nimeni in judecata, nu poti sa chemi renelul fiindca nu ai contract cu el (exista niste "domni" in afacerea terra pe care am sa-i pomenesc toata viata!) nu poti sa faci nimic altceva decit sa-ti accepti soarta ca niste excroci si-au batut joc de tine si de banii tai? Mi se pare absolut incredibil.

Asadar...daca mai sint si alti nervosi prin zona...dati-mi si mie un semn. Nu exista problema fara solutie.
numai bine!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate