Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

MTV Romanian Music Awards 2004

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#19
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
"Habar nu are pe ce lume traieste...asta da artista"

tre' sa cante.. dar daca e nominalizata la best site.. obrazu i-ar indica sa stie acolo 2-3 vorbe.. nu?

#20
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
NU l-au cenzurat pa Cheloo cand a zis cuvantu' magic (de 3x) !!! bravo MTV ! totusi au pus bulina 16 cand au cantat.  :OK:  :OK:  :OK:


ps: nu meritau premiul mafiotii

#21
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Super prestatia live de la Parazitii.

Cand a inceput acum sa cante Kevin Little se rupea una in figuri si a ramas fara sutien. Am sa o vad la carcotasi. :drac:

#22
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
am pierdut faza... dammit!

#23
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
nu cred ca a ramas fara sutien...ci cred ca i-au iesit afara (avea cu ce) :OK:

recitalul celor de la Parazitii a fost exceptional !!! pacat ca nu au luat premiu...

#24
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Pai a parasit sutienul,...continutul, daca nu ma insel, cel drept a iesit afara.

#25
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003

Citat

Originally posted by dantheboy
"Habar nu are pe ce lume traieste...asta da artista"

tre' sa cante.. dar daca e nominalizata la best site.. obrazu i-ar indica sa stie acolo 2-3 vorbe.. nu?

da...trebuie sa aiba idee despre ce scrie pe site...da' sa stie cum e realizat si altele...nu cred ca e necesar! eventual sa stie ca au fost folosite hmtl+javascript, sau html+flash...restul sunt detalii...ea e doar "gurista" :drac:

offtopic
P.S.: nu am vazut premiile cu pricina...

#26
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
...and THE WINNERS are:

1. BEST GROUP
Voltaj - "Noapte buna"

2. BEST SONG
3SE - "Clipe"

3. BEST FEMALE
Loredana - "Femeia ta"

4. BEST MALE
Stefan Banica Jr - "Am s-o astept"

5. BEST HIP-HOP
BUG Mafia - "Romaneste"

6. BEST NEW ACT
Spicy - "Bikini Party"

7. BEST ETNO
Zdob si Zdub - "Everybody in the casa mare"

8. BEST ALBUM
BUG Mafia - "Baieti buni"

9. BEST DANCE
O-Zone - "Dragostea din tei"

10. BEST ROCK
Cargo - "Daca ploaia s-ar opri"

11. BEST WEBSITE
www.gia.ro

12. BEST LIVE
Vita de vie

13. BEST POP
Class - "Luna mi-a zambit"

14. BEST VIDEO*
Andra feat. Tiger One - "Vreau sarutarea ta" (regizor: Petre Nastase)

15. "FREE YOUR MIND" AWARD*
"Pasi spre toleranta" (McCann Erikson)

16. LIFE TIME AWARD*
Gica Petrescu
* - S-a acordat de catre juriul prezidat de MTV Romania.

#27
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Life award nu a fost acordat lui Gica Petrescu?

#28
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Citat

Originally posted by raiiar
Life award nu a fost acordat lui Gica Petrescu?


Asa este, gata, am corectat!  10x

#29
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
Parazitii ar fi trebuit sa castige..dar cred ca eu ca si mafia merita acest premiu..oricum de data asta cred ca s-a acordat premiul celor de la mafia mai mult de dragul faptului ca formatia are 10 ani si alea alea..
oricum sper ca la anul Ombladon sa castige cu "Condolenate"
p.s "ne vedem la lansare cand o sa am la mine gloante si in loc de La multi ani am sa va cant Condoleante"

#30
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Am prins doar ultima parte a "soului" si m-am amuzat copios!
In primul rand ca am vazut o groaza de scaune libere, ceea ce spune multe!
Am vazut exact de la decernarea "best video" parca! Cum era de asteptat...dintre toate nominalizarile a castigat cea mai penibila..Andra(parca erau premiile mtv..nu miss piranda) :degetele:! Discursul ei a fost pe masura oricum!
Apoi a venit momentul Scooter (precedat de niste gafe tehnice beton)..destul de reusit de altfel! Ma rog..mai putin lumea care statea la scaun  :ciocan: Nu stiu la cate concerte din lume a mai avut Scooter oameni care sa stea pe scaun!
Maniera de filmare..in ton cu premiile!
Una peste alta, cu toate ca n-am vazut decat o parte, totul a fost P E N I B I L, romanesc 100%  :mad:!

PS Repet, n-am prins momentul Cheloo insa banuiesc ca a fost tare rau !

#31
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Oricum, eu zic ca au avut o organizare de toata jena, prezenta urmatorul artist si treceau minute bune pana sa inceapa sa cante.

La Dina Vass au gresit melodia de 2-3 ori pana ca gaseasca pe cea buna, zicea DV: " melodia 7"     "nu, nu asta melodia 7"

Mi-a placut motoru lu ala de la Antract.

#32
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
cred ca cea mai mare greseala a fost organizarea premiilor la sala palatului. n-am vazut absolut nici un concert reusit acolo. si de ce? pt ca se sta pe scaune si nu poate fi "atmosfera". n-am inteles ce-a fost in capu' lor.

au fost multe premii date "moka": mafiotii, 3se (cand au cantat live, s-a vazut cat de afon sunt), Banica jr, Loredana, Spicy...

ati vazut ca a avut si Fizz o nominalizare? best site parca. cred ca a fost foarte "dezamagit" ca n-a castigat.

mie nu mi s-a parut chiar totul penibil, dar mare parte. cel mai penibil moment a fost acela al "DJ-ilor". au adus 4 "figuranti" ca sa ce? n-au facut nimic aproape.

cam atat.

#33
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
MTV Romania este de abia la A DOUA editie a evenimentului, fiti intelegatori! Eu le-as acorda un 8. /Hello Nu spun ca a fost ceva perfect sau aproape de perfectiune, dar organizatorii s-au straduit, iar rezultatul este bun. Ginditi-va ca intotdeauna se poate si mai bine!
Daca toti ati fi tot atit de exigenti si cu voi, poate s-ar mai schimba ceva in Romania! :D

O fotografie cu Scooter, in timpul "recitalului" de la MTV Romanian Music Awards 2004.  :OK:

Attached Files



#34
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
"cel mai penibil spectacol posibil!" ar trebui sa exclame orice om cit de cit obiectiv.

De ce ?

Prezentatoarea: Loredana Groza, probabil cea mai neinspirata alegere, totul, de la stil la comportament enervindu-ma cumplit.

Invitati: nu pot sa spun nimic de Scooter, dar negrisorii aia au facut un playback atit de ridicol incit a urmat un playback la remix. Daca mai venea si un megamix probabil ca ma dadeam cu capul de pereti. Mi-au ramas in minte doar fatucile care dadeau din buci pina au uitat ca s-a terminat melodia si a trebuit sa le cheme dracu' jos de pe scena.

Premii: unele premii au fost date complet aiurea, vezi 3se, Bug Mafia, Loredana, dar asta e, gusturile nu se discuta.

Sonorizare: instalatie demna de caminul cultural, probabil erau drogati cind au conceput-o, si au perceput altfel sunetele.

Prestatii live: moartea urechilor, am auzit cele mai urite sunete din viata mea. Si nici macar nu am o ureche atit de bune. Probabil cei cu urechi fine au avut un shock total.  

Chestia aia cu tarafu si digeii + matroana respectiva a fost penibila, sau n-a fost deloc. aici s-a demostrat ca 4 dj prosti nu fac cit un sfert de dj bunicel.

Cam atit.

Nu sint de acord cu tine, Allex, pentru ca e vorba de MTV si nu este vorba de ceva nou, formatul acesta de spectacol este verificat, nu trebuie decit sa urmezi niste pasi si, daca ai talentul uman necesar, reusita este garantata.

Nu ca nu s-au straduit, dar ca sa faci un music awards trebuie sa ai muzica, si pe cineva care sa poata cinta, ori aici in mare proportie nu a fost cazul.  

Asta este, vom vedea la anul.

#35
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
@Mosotti:
1. Legat de prezentare: anul trecut a prezentat Florin Piersic Jr si a fost un cosmar. Loredana are sarmul ei. Ca nu e deloc pe gustul tau e deja alta poveste.

2. TOATE vedetele straine au facut PLAYBACK + citiva artisti romani.

3. Nu vei intilni pe cineva care sa fie multumit 100% de felul cum au fost impartite premiile.

4. Nu stiu daca ai fost in sala, dar sunetul a fost OK acolo, cu citeva mici exceptii... cind se "producea" live. :D Nu stiu in schimb cum s-a auzit la tv.

5. Momentul cu taraful mi s-a parut interesant, dar din seria "Nu incercati asta acasa!" :nu:

6. MTV central te ajuta, dar nu iti poate aduce toti invitatii. Ca in Romania nu se afla cintareti pe care tu sa ii apreciezi este un alt aspect. Ai mentionat talentul, dar gindeste-te ca poate este vorba si de ceva bani, ceva mai multi bani. Daca ar fi atit de simplu sa aplici o reteta, toti bucatarii ar fi someri.  :D

#36
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Contrapremiile MTV Romanian Music Awards 2004 :drac:

Cea mai mare gafa*: solista de la Kosheen, Sian Evans. Ea a fost invitata in scena de Loredana: "Welcome in Bucharest!" si a raspuns cu "Hello, Hungary!". Dupa prima piesa, Sian Evans a mentionat de doua ori Romania, dar gafa deja exista...
*ABSOLUT INCREDIBIL!!! Inregistrarea a fost "aranjata". Acum solista de la Kosheen spune "Hy Romania!"... :eek: Oare au scos toate gafele? :confused:

Cel mai socant moment: BUG Mafia au rostit de trei ori "p***", în refrenul unei melodii interpretate in varianta necenzurata.

Cea mai originala "performanta" playback: Hanadi, care NU a purtat deloc microfon.

Cele mai rasuflate glume: Serban Huidu si Mihai Gainusa.

Cea mai putin cunoscuta aparitie: Gia.

Cei mai indiferenti cistigatori: O-Zone, pentru ca nu s-au obosit sa-si trimita nici macar un reprezentant pentru a le ridica trofeul.

Topul celor mai huiduite aparitii:
1. Spicy
2. Consilierul primarului sectorului 5 "care este", Marian Vanghelie
3. Andra
4. Gia
5. 3SE

Cei mai slabi coprezentatori: Gianina Corondan, Cassa Loco si Ioana Moldovan.

Cea mai penibila aparitie: Stefan Banica Jr & "The Fifties".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate