Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Este D-zeu din Biblie extraterestru sa nu?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
406 replies to this topic

#1
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006
Foarte multe texte din Biblie arata acest lucru.

1.D-zeu a venit sau se afla in cer si ne urmareste pe fiecare dintre noi! Unde in cer? In spatiu cumva?

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   11.7K   188 downloads
  • Attached File  2.jpg   9.13K   177 downloads


#2
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006
2.Genesa
6.1. Cand au inceput oamenii sa se inmulteasca pe fata pamantului si li s-au nascut fete
2. fiii lui Dumnezeu au vazut ca fetele oamenilor erau frumoase; si din toate si-au luat de neveste pe acelea cari si le-au ales
4.Uriasii erau pe pamant in vremurile acelea si chiar dupa ce s-au impreunat fiii lui Dumnezeu cu fetele oamenilor si le-au nascut ele copii ; acestia erau viteji......................
Deci in concluzie fii lui D-zeu pentru a se putea impreuna cu femeile de pe Terra ar fi trebuit sa aibe corp fizic. Nu s-ar fi putut  impreuna cu femeile de pe Terra daca ar fi fost doar spirite. Avem de-a face clar cu entitati extraterestre!

3.Evanghelia dupa Matei
2.9 Dupa ce au ascultat pe imparatul, magii au plecat.Si iata ca steaua, pe care o vazusera in rasarit mergea inaintea lor, pana ce a venit si s-a oprit deasupra locului unde era Pruncul.

Aici avem de-a face clar cu un ozn. De ce?
Daca ar fi fost o stea sau o cometa steaua aceia nu ar fi putut sa se opreasca brusc!
Socant

Acuma e acuma !
4.Tesaloniceni 4:16
Apoi, noi cei vii, cari vom fi ramas, vom fi rapiti toti impreuna cu ei, in nori, ca sa intimpinam pe Domnul in vazduh; si astfel vom fi todeauna cu Domnul
Lume! D-zeul din Biblie e alien!
E clara treaba ca lumina zilei!
Cititi si voi si minunati-va

E socant

Exista viata in afara Terrei!
Nu suntem singuri in univers!

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   11.7K   43 downloads
  • Attached File  2.jpg   9.13K   40 downloads
  • Attached File  3.jpg   11.86K   139 downloads
  • Attached File  4.jpg   21.31K   154 downloads
  • Attached File  5.jpg   27.97K   124 downloads
  • Attached File  6.jpg   16.04K   109 downloads
  • Attached File  7.jpg   29.01K   87 downloads
  • Attached File  8.jpg   21.86K   103 downloads
  • Attached File  9.jpg   37.57K   66 downloads
  • Attached File  10.jpg   17.28K   81 downloads
  • Attached File  11.jpg   20.97K   87 downloads
  • Attached File  12.jpg   26.01K   49 downloads
  • Attached File  13.jpg   21.55K   75 downloads
  • Attached File  14.jpg   11.06K   110 downloads
  • Attached File  15.jpg   116.65K   104 downloads

Edited by Megara, 13 May 2007 - 21:53.
citeste regulamentul ariei


#3
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

View Postspyderman, on May 13 2007, 21:53, said:

Foarte multe texte din Biblie arata acest lucru.

1.D-zeu a venit sau se afla in cer si ne urmareste pe fiecare dintre noi! Unde in cer? In spatiu cumva?
daca ar fi asa de ce nu a spus clar ca e extraterestru ?
si daca ar fi asa de ce s-ar lasa prins de oameni ? sau filmat ?
daca ar fi extraterestru cum ar putea vindeca de la distanta ? duhul sfant ce ar fi ?

e penibila intrebarea, dar si eu mi-am pus-o si chiar m-am gandit mult la asta ... oricum argumentele au fost impotriva

#4
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

View Post***MIHAI***, on May 13 2007, 22:19, said:

daca ar fi asa de ce nu a spus clar ca e extraterestru ?
si daca ar fi asa de ce s-ar lasa prins de oameni ? sau filmat ?
daca ar fi extraterestru cum ar putea vindeca de la distanta ? duhul sfant ce ar fi ?

e penibila intrebarea, dar si eu mi-am pus-o si chiar m-am gandit mult la asta ... oricum argumentele au fost impotriva
Fi atent cai groasa treaba!!!!!!!!!!!!!!!
Citeste cu atentie! Daca nu crezi ia o Bilie si citeste.
E socant chiar

Edited by spyderman, 13 May 2007 - 21:22.


#5
Crosshair

Crosshair

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.09.2006
Nu stiu daca o fi chiar extraterestru dar o teorie adoptata de cativa cercetatori este aceea ca noi sunt cu totii extraterestrii care am venit de pe Marte cu milioane de ani in urma sub forma de bacterii aduse de meteoritii care au distrus fostii locuitori(dinozaurii). Acele bacterii s-a dezvoltat rezultand noi :D
Au si facut un experiment sa vada daca bacteriile pot traii in vid si daca la o explozie asemanatoare coliziunii meteoritului cu pamantul ar fi supravietuit si a iesit pozitiv :)
Deci D-zeu in cazut acesta e vreun martian care a expediat o scrisoare meteorit la vecinii nostri de pe Terra.

#6
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
A mai spus un nebun asta p-acilea pe undeva, adica IO! Vedeti sa nu fiti bagati si voi in aceeasi oala.

#7
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View Postspyderman, on May 13 2007, 21:53, said:

Foarte multe texte din Biblie arata acest lucru.

1.D-zeu a venit sau se afla in cer si ne urmareste pe fiecare dintre noi! Unde in cer? In spatiu cumva?
Elvis traieste! :lol:

#8
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View Postspyderman, on May 13 2007, 22:19, said:

2.Genesa
6.1. Cand au inceput oamenii sa se inmulteasca pe fata pamantului si li s-au nascut fete
2. fiii lui Dumnezeu au vazut ca fetele oamenilor erau frumoase; si din toate si-au luat de neveste pe acelea cari si le-au ales
4.Uriasii erau pe pamant in vremurile acelea si chiar dupa ce s-au impreunat fiii lui Dumnezeu cu fetele oamenilor si le-au nascut ele copii ; acestia erau viteji......................
Deci in concluzie fii lui D-zeu pentru a se putea impreuna cu femeile de pe Terra ar fi trebuit sa aibe corp fizic. Nu s-ar fi putut  impreuna cu femeile de pe Terra daca ar fi fost doar spirite. Avem de-a face clar cu entitati extraterestre!

3.Evanghelia dupa Matei
2.9 Dupa ce au ascultat pe imparatul, magii au plecat.Si iata ca steaua, pe care o vazusera in rasarit mergea inaintea lor, pana ce a venit si s-a oprit deasupra locului unde era Pruncul.

Aici avem de-a face clar cu un ozn. De ce?
Daca ar fi fost o stea sau o cometa steaua aceia nu ar fi putut sa se opreasca brusc!
Socant

Acuma e acuma !
4.Tesaloniceni 4:16
Apoi, noi cei vii, cari vom fi ramas, vom fi rapiti toti impreuna cu ei, in nori, ca sa intimpinam pe Domnul in vazduh; si astfel vom fi todeauna cu Domnul
Lume! D-zeul din Biblie e alien!
E clara treaba ca lumina zilei!
Cititi si voi si minunati-va

E socant

Exista viata in afara Terrei!
Nu suntem singuri in univers!
Multi stim asta de foarte mult timp insa unii dintre noi incearca sa le pastreze pentru ei si asta datorita faptului ca pe forum sunt foarte multi crestini, ortodocsi, musulmani, martori ai lui Iehova etc, si nu dorim acuma se ne contrazicem cu fiecare dintre ei cu toate ca lucrurile sunt dovedite si ca aproape orice om normal intelege acest lucru.

#9
Tyrye

Tyrye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.04.2007
Nu e nevoie de nici o dovada scrisa, adica, Dumnezeu nu e de pe pamant, in timp ce noi da si vorbesc de ceea ce se intampla acuma,nu despre bacteriile care se miscau de colo-colo prin sistemul nostru solar.
Ideea e ca noi spunem extrateresru la orice fel de fel viata ce nu e de pe planeta noastra. Nu poti spune despre Dumnezeu ca e  extraterestru pentru ca l-ai face un strain si nu poti instraina pe cel care a facut univesul de lucrurile din el.

#10
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,509
  • Înscris: 26.09.2006
Ca tot am citit astazi intr-un ziar...

"Strea fosila in Calea Lactee"
O echipa internationala de astronomi a anuntat descoperirea unei stele "fosila", aparuta in urma cu aproximativ 13,2 miliarde de ani, la relativ putin timp dupa nasterea Univesrului.
Steaua botezata HE 1523-0901, este o "adevarata fosila", a subliniat Organizatia pentru cercetari astronomice in emisfera australa (Eso), care a descoperit corpul ceresc cu ajutorul unui telescop. Steaua se situeaza in propria noastra galaxie.
"Aceasta stea s-a format in mod sigur in prima etapa a galaxiei noastre, care a aparut la putina vreme dupa Big Bang", moment care a marcat crearea Universului, a indicat Eso.

@endless: no, se pare ca eu am nimerit mai bine localizarea noastra in Univers? :P

#11
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Normal ca e extraterestru. L-ati vizitat vreodata in casa sa de la malul marii?
Din varful muntelui?
V-a servit cu ambrozie?
Ati povestit despre cruciade?
Nu!
E, deci casa lui nu e pe pamant. Poate pe luna, poate pe marte, dar asta il face extraterestru.

QED

Sa nu consideram ca se deplaseaza in farfurii zburatoare, dar probabil are un telescop prin care tine sub observatie intreg pamantul.
Ce nu stiu eu este ce marca de microfoane foloseste.

#12
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
lasa-ne, puisor, c-am auzit si noi de Daniken. Nu zic, frumoasa poveste, da' parca-i prea trasa de par.

#13
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007
http://www.alfanet.r...r...ntei&id=111

Isus a fost sau nu om ?
Un extraterestru arata ca un om ?
Ilie a fost om ?
Un om poate fi extraterestru ?
Daca esti om nu mai esti extraTerestru si invers.

#14
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View Post***MIHAI***, on May 13 2007, 22:19, said:

daca ar fi asa de ce nu a spus clar ca e extraterestru ?
Probabil din cauză că nu exista termenul "extraterestru" pe vremea aceea.

Quote

daca ar fi extraterestru cum ar putea vindeca de la distanta ? duhul sfant ce ar fi ?
Probabil astea sunt aberații adăugate ulterior în Biblie pentru a spori credibilitatea ei.

Eu personal mai degrabă aș crede că Dumnezeu este o ființă extraterestră decât că e un duh cu puteri paranormale.

#15
AndreiRN

AndreiRN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 30.04.2007
Ce ai pus tu sunt poze ce reflecta imaginatia unor persoane si nicidecum Biblia.
Chiar daca si Biblia tot de persoane a fost scrisa.
Oricum este clar scris ca D-zeu este extraterestru pt ca nu are o rezidenta pamanteana.
Si si-a trimes intr-o seara un inger ca sa o insarcineze pe Maria, logotnica lui Iosif care mai era si minora.
O seara de neuitat.

#16
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View PostAndreiRN, on May 14 2007, 18:09, said:

Ce ai pus tu sunt poze ce reflecta imaginatia unor persoane si nicidecum Biblia.
Chiar daca si Biblia tot de persoane a fost scrisa.
Oricum este clar scris ca D-zeu este extraterestru pt ca nu are o rezidenta pamanteana.
Si si-a trimes intr-o seara un inger ca sa o insarcineze pe Maria, logotnica lui Iosif care mai era si minora.
O seara de neuitat.
A fost insamantata artificial gigi!
Din cauza asta a fost virgina la nastere! A fost insamantata artificial de catre aceste fiinte, entitati ce naiba or fi fost.
Pentru tine probabil lucrurile astea e grele de inteles.
Nici nu stiu de ce te-ai bagat in seama daca nu intelegi si nu cunosti despre ce e vorba!

#17
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

View Post***MIHAI***, on May 14 2007, 17:38, said:

http://www.alfanet.r...r...ntei&id=111

Isus a fost sau nu om ?
Un extraterestru arata ca un om ?
Ilie a fost om ?
Un om poate fi extraterestru ?
Daca esti om nu mai esti extraTerestru si invers.
Bravo Mihai!
Fara sa vrei ai pus punctul pe I!!!
Felicitari!
Daca omul a fost creeat de catre D-zeu dupa chipul si asemanarea Sa, cum ai fi vrut sa arate Isus?
Daca noi am fost creeati de catre  D-zeu dupa chipul si asemanarea Sa, inseamna ca D-zeu arata la fel ca noi sau noi aratam la fel ca si El!
Este socant nu-i asa?

Edited by spyderman, 14 May 2007 - 17:44.


#18
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Un om poate fi extraterestru ?

am sa incep cu aceasta intrebare pentru ca e mai simpla. da, e posibil, orice om poate sa fie extra terestru. ridicati-va in picioare si sariti in sus; pentru o clipa tocmai ati fost extraterestri

este dzeu extraterestru sau nu? cel din biblie sigur nu, exceptind cazul in care inapoiatii speriati de fulgere care traiau in grote acum citeva mii de ani (si care l-au nascocit pe respectivul dzeu ca inlocuitor abstract a ceea ce nu pricepeau) nu cumva erau ei insisi extraterestri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate