Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Sony-Ericsson P1

- - - - -
  • Please log in to reply
378 replies to this topic

#37
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006

View Post701, on Nov 4 2007, 22:04, said:

Cred ca se refera la continutul cutiei: unele au, dar sunt mai scumpe, altele (ca al meu) nu au avut BT headset si antena dar a fost 320.
De unde l-ai luat cu 320? Banuiesc ca euro, nu-i asa? Banuiesc ca e nou, nu-i asa?

#38
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005
Am si eu o problema cu acest telefon: nu ma pot conecta la net prin WiFi. Trebuie ceva setari sa mearga sau tre sa fac update de soft ca sa mearga?
Il am am aprox 2 luni si cand vreau sa ma conectez imi zice conected si se deconecteaza imediat. Am dezactivat tot la securitatea retelei si tot nu merge desi am introdus parola pe el.

#39
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Prima data am vrut sa imi iau un W960....acum m`am razgandit si il iau pe asta. Vroiam sa va intreb daca se poate pune iGO pe el, sau daca se poate lua receptorul GPS separat.

#40
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
se poate pune IGO pe el dar ai nevoie si de HGE-100 (adaptorul GPS de la Sony-Ericsson) sau de orice alt bluetooth gps.
stie cineva unde pot gasi sa cumpar un Stylus de p1i dintr-acela de fier ? se numeste set stylus ISP-40 si am inteles ca este inclus in pachetul de baza al lui p1i dar daca vreau sa cumpar stie cineva ? ma gandeam sa-mi cumpar un stylus dintr-acesta pentru ca a aparut pe piata w960i si am inteles ca cel din plastic cu care vine w960i este cam fragil. cineva vreo idee ?

#41
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

View Postboriss2oo6, on Dec 3 2007, 19:03, said:

se poate pune IGO pe el dar ai nevoie si de HGE-100 (adaptorul GPS de la Sony-Ericsson) sau de orice alt bluetooth gps.
stie cineva unde pot gasi sa cumpar un Stylus de p1i dintr-acela de fier ? se numeste set stylus ISP-40 si am inteles ca este inclus in pachetul de baza al lui p1i dar daca vreau sa cumpar stie cineva ? ma gandeam sa-mi cumpar un stylus dintr-acesta pentru ca a aparut pe piata w960i si am inteles ca cel din plastic cu care vine w960i este cam fragil. cineva vreo idee ?
Man,W960i vine cu 2 stylusuri :P , unul de metal si unul de plastic :D .

#42
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
vine sigur cu 2 stylusuri ? continuam discutia pe topicul despre w960i.
intrebare pentru un posesor de p1i: ce contine un pachet complet ?? in afara de incarcator, cablu de date, cd de instalare, manuale bateria si telefon ????

#43
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007
am luat ieri un P1 de3 la vodafone(1265lei cu abonament mic pe un an) si a venit cu urmatoarele:
documentatia
2 bucati stylus
docking
gps receiver+wayfinde navigator cu licenta un an(inca nu l-am incercat)
cablu de date(foarte meschin,nu cred ca are 50 de cm)
incarcator de casa
cd cu pc suite+3 prog.
card asistentaVIP P1
garantie 2 ani

din 3 reprezentante la care am fost doar pe magheru era cu gps la pachet.

#44
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
moshuroshu vrei sa zici ca nu contine nici o pereche de casti ?

#45
valentinu21

valentinu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.12.2007
Al meu s-a stricat dupa 2 luni(s-a ars placa de baza). l-au inlocuit si s-a stricat si al doilea(la fel-dupa 10 zile).

Pe primul l-am luat de la Flanco Baneasa, al doilea mi-a fost dat din service-ul Germanos.Ideea e ca problema apare atunci cand te conectezi prin cablul USB,daca nu-l folosesti 'e ok'

Alte probleme:

-fisierele  in word se mai inchideau si singure si nu se mai puteau edita
-bateria n-a tinut niciodata peste 2 zile juma'(folosit in acelasi fel vechiul Nokia Bursuc tinea 4)

So U know...

Edited by valentinu21, 05 December 2007 - 01:21.


#46
valentinu21

valentinu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.12.2007

View Postmoshuroshu, on Dec 4 2007, 21:41, said:

am luat ieri un P1 de3 la vodafone(1265lei cu abonament mic pe un an) si a venit cu urmatoarele:
documentatia
2 bucati stylus
docking
gps receiver+wayfinde navigator cu licenta un an(inca nu l-am incercat)
cablu de date(foarte meschin,nu cred ca are 50 de cm)
incarcator de casa
cd cu pc suite+3 prog.
card asistentaVIP P1
garantie 2 ani

din 3 reprezentante la care am fost doar pe magheru era cu gps la pachet.

trebuia sa aiba si casti

#47
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007
si casti  :D

#48
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Caut si eu acum sa imi iau unul....si cel mai ieftin l`am vazut la mediadot.ro, la ~1450 ron. A gasit undeva cineva mai ieftin? As vrea sa iau totusi nou ca sa am si garantie la el

#49
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Am citit pe un alt topic, cum cineva nu a reusit sa se conecteze la net wireless prin el. Voi ati reusit ceva? Ca asta cantareste cam 30% din decizia de a`l cumpara :D

#50
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Eu mi-am luat P1i acum 2 luni din Germania si nu am nici o problema cu el. Bateria tine aici (in Germania), cu cartela de Vodafone din Romania, o saptamana fix. Dau 2-3 telefoane scurte si cateva mesaje ca internationalu costa... :)
Cu wireless nu am avut nici o problema. Am un wireless router de la Vodafone si se conecteaza imediat. Viteza e buna.
Daca nu pot sa ma conectez in oras asta e alta problema, ori nu am security key de la reteaua respectiva, ori semnalul e de 2 bani ori trebuie nishte setari avansate.
Eu il mai folosesc si ca modem din cand in cand cu un card UMTS (T-Mobile) si merge brici cu softul de le SE. Am scos si cablu USB si l-am bagat de x ori in laptop, chiar cand rulau programe si nu s-a ars nimic (sa speram ca ramane in continuare asa).
Sunetul in casti e sunet de telefon mobil cu casti de mobil, nu te poti astepta la calitate de minidisc sau ipod cu casti dedicate. Dar are destul bas daca selectezi optiunea MegaBass.
Mi-am instalat si eu fring si VoIP, am incercat sa sun in Romania cu credit cumparat de la Skype. Se auzea ca dracu in ambele directii. Poate tre un soft mai performant aici, nu stiu ce sa zic. Mi-am instalat de distractie si un divx player cu care pot sa ma uit la filme sau videoclipuri la calitate excelenta.
Camera foto e ok, face poze de mobil. Binenteles ca nu se compara cu 3MP ale unei camere foto dedicate.

Acum, chestii care ma enerveaza si pt care imi trebuie solutii.
- se poate muta tasta aia de intoarcere din lateralul telefonului undeva pe tastatura din fata? M-am obisnuit asa de mult cu tasta aia in fatza la w880i ca acum imi este greu sa o caut in alta parte.
- de fiecare data cand vreau sa ma uit la videoclipuri tre sa navighez prin meniuri sa ii zic sa nu inchida ecranul dupa 1 minut 2. Probabil ca tre sa imi creez un alt profil special pentru asta, numai ca nu am descoperit cum se face asta
- navigatul pe net e un chin. Ma rog, la un ecran atat de mic nu prea pot sa cer prea mult. Informatia o primesti pana la urma dar pana scrolezi in toate directiile... :)

#51
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Se poate dezactiva touchscreenul la el?

#52
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Nu am gasit o astfel de optiune. Dar de ce ar vrea cineva sa deactiveze touchscreen-ul?

#53
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Pai nu stiu cat este de sensibil display-ul...si nu as vrea ca in buzunar sau atunci cand il tin la ureche sa rulez programe sau ceva

#54
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Cand blochezi tastele se blocheaza si ecranul.
Cand vorbesti la telefon, da, tre sa ai grija sa nu dai cu urechea in butonul de hang up. :))))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate