Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

cum ar fi mai bine

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Salutare... vrea sa ma apuc si eu de sala. Acum ceva ani in urma am facut 4 ani de atletism, viteza, lungime. De 4 ani de zile m-am lasat de sport si duc o viata sedentara, adica de dim de la 9 pana la 7 stau la birou :( fara miscare. Pana la birou ma deplasez cu masina. Deci miscare 0. Am facut burta destul de evidenta si acum ma gandesc serios ca ar trebui sa ma duc pe la sala. Vreau sa stiu, voi ce ati recomanda sa fac (ma intereseaza o scadere rapida). Eu am inteles ca, dc as folosi putin creatina efectele ar fi mai rapide (nu ma intereseaza momentan masa musculara sau forme). Ma intereseza sa scap cat mai mult de burta. Am 24 de ani, 1,79, 84 Kg. Imi puteti recomanda un anumite tip de creatina sau ce ar fi mai indicat si dc se poate cu un link catre un site de unde se pot cumpara. Nu intentionez sa folosesc creatina sau altceva mai mult de 1 maxim 2 luni. Multumesc.

#2
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Nu are nimeni un sfat pentru mine?

#3
vincent_29

vincent_29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.11.2006
Imi pare un pic cam ciudat ca tocmai tu care ai facut sport de performanta sa ai nevoie de sfaturi despre  cum sa scazi in greutate si mai mult sa te gandesti ca o sa slabesti luand creatina. Din ce stiu eu creatina parca e pt. masa musculara nu pt. slabit......

Personal eu cunosc doua modalitati sa slabesti:
- prima sa practici o activitate aerobica, adica cu alte cuvinte sa te intorci la prima ta dragoste atletismul, dar de data asta va trebui sa faci rezistenta si nu viteza. Ca sa aibe si efect e bine sa alergi macar de 3 ori pe saptamana cel putin 30 de minute
- si a doua sa fi atent la ce mananci, sa reduci grasimile de origine animala, consumul de dulciuri, sa-ti imparti caloriile in cel putin 4 mese/zi ca sa eviti in felul acesta mesele copioase, sa cauti sa mananci la ore fixe etc. Oricum pt. aceasta solutie cu dieta sunt destule informatii pe net sau dute nutritionist daca esti comod si nu ai chef sa cauti.

Succes.

Edited by vincent_29, 16 May 2007 - 15:34.


#4
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Mai, acelasi probleme am si eu...  29 de ani, 175cm/100+ kg  si acum cativa ani aveam 74 de kile.  Peste 20 de kile puse in 3-4 ani...
Vreau sa-mi cumpar acum bicicleta stationara, mi-am luat role, bicicleta, etc.
Stii care e de fapt problema? Nu mai am MOTIVATIE sa fac sport...  :-(((  

Aici trebuie sa cautam solutii...

#5
vincent_29

vincent_29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.11.2006

 ciureanuc, on May 17 2007, 12:34, said:

Stii care e de fapt problema? Nu mai am MOTIVATIE sa fac sport...  :-(((  

Aici trebuie sa cautam solutii...

mda...trist, dar adevarat....., se pare ca joburile, familia etc ne consuma toata energia.....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate