Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Degradarea sufletului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
157 replies to this topic

#37
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,054
  • Înscris: 10.09.2008

 dark, on 02 noiembrie 2022 - 11:00, said:

Deci, eu, ca satanist, sunt pedepsit de către Isus, Domnul creștinilor, să beau sânge. Păi asta făceam și ca satanist! :facepalm:

Ca satanist o făceai literal, tăiai găina, în Apocalipsa la plaga a treia se dă să se bea simbolic. Probabil sub forma unei deconspirări, vorba lui Dude, că uciderea profeților este crimă care va fi răzbunată, nu un serviciu adus lui Dumnezeu.

#38
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 logic1, on 02 noiembrie 2022 - 11:32, said:

Ca satanist o făceai literal, tăiai găina, în Apocalipsa la plaga a treia se dă să se bea simbolic.

Păi nu, eu acum sunt satanist, deci acum tai găini, ca să le beau sângele, înainte eram creștin, nu mă vedeam în această postură, Doamne ferește!Posted Image
Ce să zic, dacă beau sânge fizic dar și simbolic, e bine, eu asta vreau, doar sunt satanist!Posted Image

#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004
Când eram Martor al lui Iehova, purtam la mine un cartonaș, pe care scria ”Fără sânge”.

[ https://i.ibb.co/qB0ggvf/index.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trebuia, cel puțin la nivel teoretic, purtat tot timpul. Poate că dădea o mașină peste mine. Eram dus la spital. Medicii mă buzunăreau după cartea de identitate, pe care nu o găseau, dar ... găseau acest cartonaș. Îl deschideau și acolo erau notați, cu nume prenume, nr. tel,  2 Martori ai lui Iehova, care trebuiau să fie contactați telefonic pt. a explica de ce eu, aflat pe masa de operație, nu trebuie să primesc transfuzii de sânge.
Acuma... ce să mai zic, observ că eu, devenit între timp, satanist, ..., consumator ritualic de sânge (capră, vacă, oaie, pui), sunt ”pedepsit” de Iehova, vechiul meu Dumnezeu, ..., ca să beau sânge? [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1831.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1808.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dark, 02 November 2022 - 12:36.


#40
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,431
  • Înscris: 19.03.2022

 dark, on 02 noiembrie 2022 - 12:30, said:

Când eram Martor al lui Iehova, purtam la mine un cartonaș, pe care scria ”Fără sânge”.
Esti sigur ca ai fost vreodata Martor al lui Yehova ?
Poate ca erai in organizatia/biserica numita "Martorii lui Yehova" , dar de la a fi in acea organizatie si pana la a fi Martor a lui Yehova, cred ca e cale lunga, cam de la pamant la cer. Posted Image

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 Paco_ste1, on 02 noiembrie 2022 - 12:33, said:

dar de la a fi in acea organizatie si pana la a fi Martor a lui Yehova, cred ca e cale lunga, cam de la pamant la cer. Posted Image

Ești foarte atent monitorizat! Nu poți aparține de Organizația Martorii lui Iehova și tu să curvești, fumezi, etc.

#42
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004
Când eram creștin, mi s-a spus: FEREȘTE-TE DE SÂNGE. Dacă iei sânge, sub orice formă, vei fi exclus! Păcat mare!
Acum, fiind satanist, recunosc, beau sânge, în diverse ritualuri de invocare a demonilor.
Aflu, tot din Biblie, că pedeapsa mea este... să beau sânge!Posted Image
Cum, cum o... fi asta? Posted Image

Bei sânge? Păcat! Pedeapsa? Bea sânge! Posted Image

Vampirii... beau sânge? Eu așa știu...:habarnam:

NTR
Apoc. 16:6 Fiindcă ei au vărsat sângele sfinților și al profeților, le‑ai dat și Tu să bea sânge! Sunt vrednici de aceasta!“

Le-a dat sânge... să bea? cui, mah? vampirilor? :huh:

BVA:

6 Pentru că ei au vărsat sângele sfinților și profeților, acum le-ai dat să bea sânge exact ce merită!”

Să mori tu!? :huh: Viorel Silion?! Exact asta meritau, să bea sânge? Păi poate de asta aveau nevoie, dacă erau vampiri, nu?Posted Image

Posted Image

#43
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,054
  • Înscris: 10.09.2008

 dark, on 02 noiembrie 2022 - 12:32, said:

Acuma... ce să mai zic, observ că eu, devenit între timp, satanist, ..., consumator ritualic de sânge (capră, vacă, oaie, pui), sunt ”pedepsit” de Iehova, vechiul meu Dumnezeu, ..., ca să beau sânge? [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1831.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1808.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Metaforic, ți se toarnă un mesaj dureros despre vina de sânge, dar numai dacă ai omorât proroci, tu fiind parte a „Babilonului”, „pentru că acolo a fost găsit sângele prorocilor” (Appc 18:24).

Edited by logic1, 02 November 2022 - 18:21.


#44
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,431
  • Înscris: 19.03.2022

 dark, on 02 noiembrie 2022 - 12:40, said:

Ești foarte atent monitorizat! Nu poți aparține de Organizația Martorii lui Iehova și tu să curvești, fumezi, etc.
Adica te insoteste mereu  cineva mai vechi din organizatie ?
Pai daca eu as intra in organizatie ar zice despre mine ca sunt sfant. Posted Image
Nu beau, nu fumez, nu curvesc, nici sa fac transplanturi sau transfuzii nu vreau.
Dar cu dragostea pentru aproapele . . .  cum e in organizatie ?Posted Image

#45
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 dark, on 02 noiembrie 2022 - 13:43, said:

Când eram creștin, mi s-a spus: FEREȘTE-TE DE SÂNGE. Dacă iei sânge, sub orice formă, vei fi exclus! Păcat mare!
Acum, fiind satanist, recunosc, beau sânge, în diverse ritualuri de invocare a demonilor.
Aflu, tot din Biblie, că pedeapsa mea este... să beau sânge!Posted Image
Cum, cum o... fi asta? Posted Image

Bei sânge? Păcat! Pedeapsa? Bea sânge! Posted Image

Vampirii... beau sânge? Eu așa știu...Posted Image

NTR
Apoc. 16:6 Fiindcă ei au vărsat sângele sfinților și al profeților, le‑ai dat și Tu să bea sânge! Sunt vrednici de aceasta!“

Le-a dat sânge... să bea? cui, mah? vampirilor? Posted Image

BVA:

6 Pentru că ei au vărsat sângele sfinților și profeților, acum le-ai dat să bea sânge exact ce merită!”

Să mori tu!? Posted Image Viorel Silion?! Exact asta meritau, să bea sânge? Păi poate de asta aveau nevoie, dacă erau vampiri, nu?Posted Image

Posted Image
Dark-ula Posted Image

Cred ca ti-ai dat seama ca sunt niste simboluri mai greu de inteles, insa tu ti-ai propus sa faci putina caterinca... Te-ai plictisit.

Edited by Elihu_66, 02 November 2022 - 19:57.


#46
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 Paco_ste1, on 02 noiembrie 2022 - 18:41, said:

Adica te insoteste mereu  cineva mai vechi din organizatie ?

Nu, aia e la mormoni...

#47
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 Elihu_66, on 02 noiembrie 2022 - 19:56, said:

Cred ca ti-ai dat seama ca sunt niste simboluri mai greu de inteles, insa tu ti-ai propus sa faci putina caterinca... Te-ai plictisit.
Ce să fie de înțeles? Apocalipsa? A înțeles cineva ceva din ea, 2000 de ani de când a fost scrisă? A găsit cineva acolo primul și al doilea război mondial? pe Donald Trump? războiul lui Putin? ceva? este ceva acolo? Au beneficiat creștinii de înțelegerea vreunei profeții de acolo?

Apocalipsa este o carte fictivă, aparține genului ”ficțiune”.

https://dexonline.ro...nitie/ficțiune

 Paco_ste1, on 02 noiembrie 2022 - 18:41, said:

Nu beau, nu fumez, nu curvesc, nici sa fac transplanturi sau transfuzii nu vreau.

Înseamnă că sufletul tău nu este degradat, ca al altora, din lume.

#48
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 dark, on 03 noiembrie 2022 - 12:29, said:

Ce să fie de înțeles? Apocalipsa? A înțeles cineva ceva din ea, 2000 de ani de când a fost scrisă? A găsit cineva acolo primul și al doilea război mondial? pe Donald Trump? războiul lui Putin? ceva? este ceva acolo? Au beneficiat creștinii de înțelegerea vreunei profeții de acolo?

Apocalipsa este o carte fictivă, aparține genului ”ficțiune”.
Nici nu ai sa-l gasesti pe Trump sau Putin... Posted Image
Pentru ca profetia este de natura religioasa, nu politico-lumeasca.

Uite, sa iti dau cateva indicii, pe care le-am mai spus de cateva ori, dar nu baga nimeni de seama.
a.Apostolii lui Isus au randuit 7 diaconi ca sa slujeasca la mese, din care unul a mierlit-o destul de repede, fiind ucis. Next..
b.Isus face niste observatii ingerilor celor sapte biserici, care cuprind cam tot crestinismul, din care 5 au cazut in pacat, 2 au primit cuvinte de lauda.
Iar din cei doi, unul a avut credinta, celalalt a avut fapte. Care cel cu credinta a avut un necaz. Next...
c.Cele sapte coarne, reprezinta sapte imparati, cinci au cazut, unul nu mai este si celalalt nu a venit inca.
Imparatia nu este lumeasca, deci imparatii sunt niste sfinti.
Mai sunt si sapte munti, care sunt de fapt biserici, pe care sta o femei pe nume crestinism.
Semnul fiarei este ''Domnul a inviat".
Pacatul majoritar Idolatria.

Edited by Elihu_66, 03 November 2022 - 13:33.


#49
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,601
  • Înscris: 06.03.2021
Interesant Elihu, vrei să detaliezi puțin...

#50
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011
Sfarsitul incepe cu Dumnezeu care se intoarce la Israel, poporul sfant, iar crestinismul v-a fi lepadat.
Oamenii se vor intoarce impotriva Israelului, apoi vor pieri cam toti din pricina asta.
The end.

#51
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,190
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 02 noiembrie 2022 - 12:32, said:

Acuma... ce să mai zic, observ că eu, devenit între timp, satanist, ..., consumator ritualic de sânge (capră, vacă, oaie, pui), sunt ”pedepsit” de Iehova, vechiul meu Dumnezeu, ..., ca să beau sânge? [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1831.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1808.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Da.
" - Ghinion!", cum ar zice un președinte de țară...

#52
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 heartu, on 03 noiembrie 2022 - 13:22, said:

Interesant Elihu, vrei să detaliezi puțin...
Capul cu rana de moarte, care fusese vindecat este Isus. In prezent cam tot crestinismul se inchina lui, si mai exact ''icoanei'' lui, sau mai bine spus trupului sau.
Daca se inchinau cuvantului Lui Dumnezeu, era alta treaba, insa ei fac idolatrie si nici nu tin invataturile lui. Se tin, mai degraba, invataturile lui Pavelica cel nesocotit, cum l-a numit Iacov. Iacov 2:20

Edited by Elihu_66, 03 November 2022 - 13:46.


#53
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,190
  • Înscris: 26.01.2007

 heartu, on 03 noiembrie 2022 - 13:22, said:

Interesant Elihu
Da, dar nu e de nivelul Obregia.
Sunt chestii așa, light...

Aproape nevinovate.

#54
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 Sfantul Jakob, on 03 noiembrie 2022 - 13:47, said:

Da, dar nu e de nivelul Obregia.
Sunt chestii așa, light...

Aproape nevinovate.
Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate