Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Paypal in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
5186 replies to this topic

#4573
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.09.2006

 alinator, on 18 august 2017 - 14:14, said:

Eu sunt cel ce primesc...cum fac sa primesc exact cat mi se trimiete?? Se poate asa ceva prin PayPal??

cel care trimite , sa trimita / sa '' selecteze '' : '' Send to family or friend ''

Edited by 67Me67, 18 August 2017 - 16:52.


#4574
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu merge....ii ia lui comision...asa imi arata...sigur 100% DACA imi trimite Suma aia exact atat primesc?? SI nu is la nici unul comision?? Ms

Ii ia lui comision...asa in arata pe versiunea mobila...

#4575
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Azi mi-a traso rãu de tot PayPal...jeguri ordinare și hoți nemernici...49$ mi-au furat..nenorociții..
Trebuia sã primesc 26600 ruble rusești...prin opțiunea send to family And friends...la mine apãrea 473$...iar amicul meu când mi-a trimis..miau venit doar 425$...WTF??? unde e diferențã?? Diferã conversia usd-rubla de la tara la tara?? Nu e aceeași pt toate țãrile?? Și de ce a luat 19$ și ceva comision la 425$?? Mã simt înșelat la greu...renunț la PayPal mâine...mama lor de hoți...nu pot face nimcaieri o reclamație?? Hoții dracu...sã vã feriți de ei...
Atașez versiunea mea..din Romania a PayPal...și versiunea prietenului...ce mi-a trimis banii..cu 49$ țeapã...

O sa merg pe western union și money gram de acum încolo...fuck PayPal!! După 6 ani..mă pish pe ei...mama lor de hoți ordinari și nenorociți!!

Attached Files



#4576
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1. Cardul maestro este acceptat ?
2. Pe un card Visa am un descoperit de cont, pentru siguranta, este de preferat sa-l anulez ?

#4577
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
1. Da, daca merge la plati online

[ https://s26.postimg.org/adk3uhrg9/IMG_0749.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

2. Nu vad de ce, dar daca nu-ti trebuie..

Edited by don_dannielo, 05 September 2017 - 08:55.


#4578
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Nu-mi trebe, ca astept sa castig la Loto..
Am un cont paypal legat de un cont/card banca Romania;la o plata prin PayPal este nevoie sa am in contul de PayPal banii necesari, sau suma necesara este luata direct de pe cardul atasat ?
Multumesc

#4579
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Se iau din paypal (daca ai), si diferenta de pe card.
Deci daca nu ai in pp se iau toti de pe card.

Edited by don_dannielo, 05 September 2017 - 09:33.


#4580
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Merg pe mana ta colega, la brd si btr mi-au spus amandoi operatorii ca ei cred ca trebe incarcat contul pp...si o ultima/finala intrebare, dupa care apas pe butoane de creare cont pp= legarea s o fac de cont sau de card ?

#4581
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Card.

#4582
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut, explicatim si mie va rog, cum pot sa adaug fonduri de pe un card? singura optiune pe care o vad la ei e sa adaugi fonduri de pe trustly, dar platforma respectiva nu are si banca mea, eu vrea usa adaug niste fonduri de pe card in paypal. si nu stiu de unde mai exact

#4583
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu poti, si nu ai nevoie.

#4584
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
am nevoie, ca vreau au eu sa fie acolo, banii aia..

#4585
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Atunci ii dai cuiva cash sa-ti transfere paypal.

#4586
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
azi am observat schimbari ... la  paypal

fee ul la withdraw , nu mai e 2 euro  , acum e 6 roni
si la withdraw , au introdus  propriul  curs valutar  , indiferent spre ce tip de card faci operatiunea , spre card in euro sau card in roni , au un curs de schimb foarte dezavantajos , ofera 4.45... roni / 1 euro

#4587
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,899
  • Înscris: 24.12.2010
exact aceasi problema am avut-o si eu saptamana trecuta
paypal mi-a facut conversia din USD in RON la un curs absolut execrabil (3.74 lei)
i-am contactat prin email, siteuri de socializare, am bagat ticket.. nimic.. au zis ca nu e vina lor, e de la banca mea (BT in speta). am sunat la BT, au zis ca ei au primit banii deja convertiti in lei, ca nu e vina lor. intr-un final i-am contactat telefonic si mi-au rezolvat problema in 5 minute. acum pot retrage in USD again.

vad tot mai multe persoane care se plang de paypal.. si nu erau asa de neseriosi in trecut.. parca problemele de genu asta se rezolvau mult mai usor prin ticket, acum ii doare in pla nu mai raspunde nimeni. incep sa iau in considerare alte procesatoare online..

#4588
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
Pentru cei care au acceasi problema expusa mai sus de mine , confirm ... se rezolva sunand la PayPal  , cum a spus colegul @ mikaell

Multumesc frumos , mikaell  .

#4589
trabaho

trabaho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 21.08.2017
ce sa fie?
ne baga ceva kkt pe gat?

https://www.paypal.c...?locale.x=en_ro

unul mai destept sa ne zica si noua ce se schimba de la 1 ian.

Activity
Fee for the portion of a payment funded by:
- existing PayPal Balance;
- Bank; and/or
- Debit Card (in GBP between UK registered Accounts).
Fee for the portion of a payment funded by
- Debit Card (other than where the payment is in GBP between UK registered Accounts); and/or
- Credit Card.
Sending or Receiving
Free (when no currency conversion is involved)
3.4% + Fixed Fee

#4590
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

 noname44, on 24 octombrie 2017 - 09:34, said:

Pentru cei care au acceasi problema expusa mai sus de mine , confirm ... se rezolva sunand la PayPal  , cum a spus colegul @ mikaell

Multumesc frumos , mikaell  .

Poți să-mi spui te rog ce le-ai zis la telefon de i-ai convins să te lase să retragi în USD din nou? Va trebui să-i sun și eu mâine în cursul zilei pentru aceeași problemă... Ăsta e numărul la care ai sunat: 0035314369111? Pare a fi un număr din Dublin...

Am observat că acum se pot adăuga și conturi bancare din România (nu știu când a fost introdusă facilitatea asta și pentru noi). Există vreun avantaj dacă adaug un cont bancar în USD pentru retrageri sau tot retragerea pe card VISA e cea mai avantajoasă? A încercat cineva?

Edited by rickysyv, 26 October 2017 - 03:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate