Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Paypal in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
5186 replies to this topic

#4465
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Am facut withdrawal sambata si azi la ora 15 aveam banii in cont. Se misca mai repede in ultima vreme.

#4466
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Salut,

Vreau sa iau ceva de pe ebay (UK eventual) si nu am cumparat niciodata nimic din afara, nici n-am platit cu cardul sau cont de paypal (nici nu am cont). Ceva sfaturi cu ce as putea incepe, sa imi fac cont de paypal daca vreau sa cumpar de pe ebay.co.uk?
Sau a platit cineva direct cu cardul (credit)? Mersi.

#4467
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Da, ar fi de preferat sa iti faci cont. Totusi, poti plati prin Paypal si fara sa ai cont, folosind cardul.

#4468
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
In cat timp intra banii in cont? Cand am cerut in paypal banii sa imi intre pe card, scria intre 4-7 zile lucratoare, eu am card visa electron la bcr, si am cerut banii in data de 19 si nu au intrat nici pana azi, in paypal scrie complete, dar in cont nu au aparut :)

#4469
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
2 zile la ING.

#4470
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Vezi ca sunt 4-7 zile lucratoare. O singura data am patit si eu sa intre dupa 10 zile, n-am idee de ce s-a intamplat. Poti incerca sa contactezi Paypal prin mail.

#4471
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Eu daca am cerut intr-o duminica banii, probabil de luni a procesat. Mai astept pana pe vineri sa vad daca apare :) Multumesc pentru informatii.

#4472
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Salutare, vreau sa vand o rochie de mireasa pe ebay, m-a contactat cineva din sua,  a trimis banii care acum sunt in contul de paypal, acum ce este de facut, sa-i trimit rochia sau poate anula si sa raman si fara rochie si fara bani ?
Multumesc.

#4473
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Daca poti dovedi ca ai trimis-o nu ramai fara bani. Cere numar de tracking de la curier si daca apare vreo disputa le dai numarul. Dar cum o trimiti, cu posta romana?

#4474
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Da, cu posta romana, de ce ?

#4475
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Incearca sa-l trimiti prin sistemul EMS atunci, e putin mai scump dar sigur primesti numar de urmarire

#4476
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Imi apare ca pot ridica banii cand trimit tracking number, asta il obtin de la posta cand las coletul ?

#4477
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011
Ultima experienta cu PayPal: comanda pe un site extern de 136 Euro, total pe extrasul de cont 143 Euro. Curs specificat de Raiffeisen la 4.5257 RON. Comision PayPal de 7 Euro, buna treaba! Posted Image

Edited by skilton, 14 April 2017 - 13:03.


#4478
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Deci raiffeisen astia sunt damblagiti rau!
Am un cont paypal la care am atasat un card mastercard in dolari sua emis de raiffeisen. Fac plata catre un comerciant din sua, 100 dolari sa zicem si setez la metoda de plata sa se faca la moneda cardului adica dolar, paypal blocheaza 100$ raiffeisen 105$. Sun la raiffeisen si dupa lungi cercetari constata ca paypal e de vina(normal, ce sa zica?) ca ei convertesc suta aia de dolari in lei, intra in contul meu de dolari?!?(lei fiind?!?) si se schimba din nou in dolari si asa iese 105$?!?. Ok, sa zicem ca e ca ei desi nu e, atunci daca paypal  imi retrag 100$ conform tranzactiei si mailului primit(care apropo degeaba l-am trimis la raiff ca nu-i intereseaza, pentru dovada) iar raiff imi debiteaza 105$ unde dreaq se duc aia 5$?Posted Image

#4479
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu stiu cu ce idiot si vorbit, dar mai suna o data si intreaba care este moneda de referinta a cardului (de decontare cu Mastercard). Prin acea moneda trebuie sa treaca toate tranzactiile internationale cu cardul.

Cel mai probabil este Euro.
Deci daca ai cont in usd si platesti in usd, se face conversia usd-eur-usd.

PS: Fii pregatit sa suni de mai multe ori, e o informatie pe care treuie s-o scoti cu forcepsul de la orice banca, fie ca-s prosti fie ca sunt instruiti sa faca pe prostii.

Edited by don_dannielo, 25 April 2017 - 21:19.


#4480
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Oho, am vorbit cu mai multi, inclusiv dobitoace, treaba e de ceva timp si cu ceva mai multe tranzactii.
Exact asta le-am spus, daca cardul atasat paypal e in usd cum mama naibii imi face conversia in lei si apoi in dolari?!?
Atat timp cat bifez la card ca conversia sa o fac in dolari iar ca moneda de referinta in paypal am setat dolarul cum naiba fac conversia in lei?
Ok si nimeni nu ma poate lamuri, unde se duc aia 5$?

Am scris si un mail la paypal cu problema, abia astept sa le dau cu el in cap, desi nu cred ca o sa inteleaga Posted Image
PS
Pana acum nu aveam nici o conversie, logic. Plateam in usd, imi bloca usd pe cardul usd

Edited by KelCooper, 25 April 2017 - 21:21.


#4481
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
La Raiff, unde.
Nu conteaza moneda din paypal, reciteste ce am scris.

Edited by don_dannielo, 25 April 2017 - 21:26.


#4482
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Problema asta e de putin timp, pana acum a fost ok, faceam plata la comerciant de 100usd mi se blocau pe card 100usd, mai nou 105usd si totusi nu inteleg unde se duc cei 5 usd?
Pai moneda de referinta nu e cea a cardului, in speta dolar?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate