Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Paypal in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
5185 replies to this topic

#37
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostPsYcloNe, on May 11 2007, 13:35, said:

Da, cu Taifun. Trebuie sa fi facut ceva gresit, ca nu se poate sa mearga la unu si la altul nu.
My mistake, se pare ca nu aveam nici 1.50 euro in cont  :lol:

Deci da, merge si cu Taifun. Ce ma nelinistste acum este

Quote

If you don't have online access to your statement, please wait for your printed statement to arrive by mail.

For security reasons, your card carrier is not allowed to reveal your Expanded Use Number over the phone.
Tinand cont ca am ales sa nu primesc extrase prin posta, online nu exista la cardul asta, tot ce vrei sa afli se rezolva prin telefon, iar extrasul la cerere este o bataie de joc (doar disponibilul, nu si istoricul tranzactiilor, cel putin asa era acum cateva luni) ma intreb cum o sa gasesc eu codul ala.

Edited by don_dannielo, 11 May 2007 - 14:38.


#38
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postdon_dannielo, on May 11 2007, 15:32, said:

My mistake, se pare ca nu aveam nici 1.50 euro in cont  :lol:

Deci da, merge si cu Taifun. Ce ma nelinistste acum este

Tinand cont ca am ales sa nu primesc extrase prin posta, online nu exista la cardul asta, tot ce vrei sa afli se rezolva prin telefon, iar extrasul la cerere este o bataie de joc (doar disponibilul, nu si istoricul tranzactiilor, cel putin asa era acum cateva luni) ma intreb cum o sa gasesc eu codul ala.

nu il trimit prin mail? (parca asa ziceau pe site)

#39
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nustiu man, eu il am de vreo 4 ani cand bancile erau in epoca de piatra, nu mi-au cerut vreo adresa de mail la deschidere.

#40
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

View Postdon_dannielo, on May 11 2007, 13:09, said:

E primul card romanesc folosibil pe net, din cate stiu eu  :)
Probabil nu merge pentru ca nu are si cont curent atasat.

De la Raiffeisen merge vreun card, a incercat cineva?

eu am mastercard raiffeisen, nu merge (nu il recunoaste) poate ti-l recunoaste tie sa imi zici te rog

#41
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostPsYcloNe, on May 11 2007, 13:35, said:

...are...
Ce are, are Taifun cont curent cu IBAN si toate cele? Din care poti sa faci si sa primesti transferuri interbancare?

View Postmiluch, on May 11 2007, 15:37, said:

eu am mastercard raiffeisen, nu merge (nu il recunoaste) poate ti-l recunoaste tie sa imi zici te rog
Inca nu il am, luni, dar am inteles ca trebuie activat 3dsecure ca sa mearga pe net. Idiotenie de care nu m-am impiedicat la Bancpost.

Edited by don_dannielo, 11 May 2007 - 14:42.


#42
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postdon_dannielo, on May 11 2007, 15:40, said:

Ce are, are Taifun cont curent cu IBAN si toate cele?
dap, are cont cu IBAN... de primit poti primi sigur(in lei desigur)... de transferat in mod clasic, nu stiu... cu internet banking sigur se poate transfera (dara ti se mai face un cont curent din cate stiu)

yeah... paypal a inclus si romania... pe langa burkina faso, suriname, columbia si alte tari minunate... :)

#43
aqni

aqni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.07.2003
Mai e cineva pe aici care foloseste Zapp si care are probleme cu accesarea site-ului paypal?

#44
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003

View Postdon_dannielo, on May 11 2007, 15:32, said:

My mistake, se pare ca nu aveam nici 1.50 euro in cont  :lol:

Deci da, merge si cu Taifun. Ce ma nelinistste acum este

Tinand cont ca am ales sa nu primesc extrase prin posta, online nu exista la cardul asta, tot ce vrei sa afli se rezolva prin telefon, iar extrasul la cerere este o bataie de joc (doar disponibilul, nu si istoricul tranzactiilor, cel putin asa era acum cateva luni) ma intreb cum o sa gasesc eu codul ala.
Am cerut eu extras de cont acum cateva luni. Mi-au dat istoricul tranzactiilor pe 3 luni parca. Deci nu stiu cum vi se tot intampla voua... + ca l-am primit repede.

Eu acum ma pregatesc sa ma amuz de scamurile care imi vor veni pe mail :D

Edited by PsYcloNe, 11 May 2007 - 19:14.


#45
danono

danono

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 10.12.2005
La mine nu vrea sa accepte Taifun de la bancpost. Adresa este corecta, totul este corect...dar paypal zice ca nu poate verifica cardul.
Mai stiu 1 persoana careia nu i-a acceptat Taifun...si inca 3 care nu au avut niciunfel de probleme.

#46
EmiNetwork

EmiNetwork

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.05.2007

View Postpaypal, on May 11 2007, 11:06, said:

PayPal accounts opened in this country or region currently cannot withdraw funds. We regret any inconvenience this may cause you.

We are continually expanding our global network to give valued users like you greater access to the wide range of PayPal options

<_<
Deocamdata e bine ca ne putem face conturi ... .. acu depinde de bancile din Romania daca stiu sa dea acces la paypal si sa se poata adapta cu sistemul lor ... Cum bancile noastre se misca cam greu si comisioane mult prea mari fata de alte tari .. e greu sa  sincronizeze tranzactiile paypal .. de asta ne`a refuzat pana acum ..    


Se pare ca mi`am putut inregistra cardu MasterCard Mondo de la BT ..facut acu 7 zile ..parca am presimntit ca o sa am nevoie de el ..  :P
E curios ca am facut inregistrarea de aproape 12 ore si n`am primit nimik in extrasul de cont pana acu ( am Bt24-internet banking si se face actualizarea la 15 min a extraselor pt toate cele 3 conturi RON ,euro,$ )   ..nimik inca ..mai astept .. Stie cineva in cat timp se face procesarea cardului ?   -_-

#47
MissTrouble

MissTrouble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.03.2007
A iesit din prima   :D  ! Cu un card VISA de la HVB! Pe Online Banking informatia despre tranzactia de verificare a aparut in 5 minute.

La cumparaturi, birjar, la cumparaturi!

#48
EmiNetwork

EmiNetwork

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.05.2007

View PostMissTrouble, on May 11 2007, 22:14, said:

A iesit din prima   :D  ! Cu un card VISA de la HVB! Pe Online Banking informatia despre tranzactia de verificare a aparut in 5 minute.

La cumparaturi, birjar, la cumparaturi!

Asa zic si eu .. ar fi trebuit sa`mi apara in 5 min ... inseamna ca are ceva MasterCard Mondo de la BT ..  <_<
am facut 50 extrase azi din 5 in 5 min :rolleyes:

#49
Dubois

Dubois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.05.2006
Dragii mei: "Your Account May Only Be Used to Send Money" si asta este pe account business. Deci e clara faza ca doar poti sa platesti nu sa si fi platit, ceea ce era un mare avantaj pentru muuuuuulte firme romanesti. Daca a luat atatia ani sa de-a drumu si in tara asta de 2 lei oare cat o sa le mai ia sa ne dea mana libera?  :huh:

#50
freetheworld

freetheworld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2006
Din pacate "Dubois" are dreptate, dar poate peste alti 2 ani putem primii banii de la alti utilizatori, si dupa alti 2 ani ii putem scoate de la o banca romaneasca

Dar pana atunci ar trebui sa fim optimisti

#51
Matr3o

Matr3o

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 93
  • Înscris: 18.12.2006

View Postfreetheworld, on May 12 2007, 01:21, said:

Din pacate "Dubois" are dreptate, dar poate peste alti 2 ani putem primii banii de la alti utilizatori, si dupa alti 2 ani ii putem scoate de la o banca romaneasca

Dar pana atunci ar trebui sa fim optimisti
Intr-un an maxim! Se dezvolta lucrurile mai repede acum, multi sunt interesati de ROmania, si yahoo....

#52
EmiNetwork

EmiNetwork

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.05.2007
Aveti grija cu conturile paypal ..sunt foarte FRAGILE ... se blocheaza imediat .. :
-logare de pe alt ip (deci nu`l imprumuta la prieteni , nu`l folosi pe alt calculator ,nu`ti schimba vreodata ip`ul si nici provider`ul)
-parola gresita de 3 ori
-inregistrare mai mult de un cont
-schimbari date la profile: adresa ,nume ,tel ,mail,card etc
-daca ai cumparat de la cineva care e suspectat de ei
-daca ai primit bani de la cineva care e suspectat de ei
-banii primiti in cont si care nu se pot justifica cu acte sau dovezi
-in caz ca iti faci magazin-online prin sistemul lor de plata si nu esti persoana juridica (nu ai societate ,acte sau nu faci facturi) .. de aici se exclude ebay prin vanzari cu obiecte second hand .
-paypal are dreptu sa intervina in toate tranzactiile dintre vanzator-cumparator ..sa returneze banii sau sa`i blocheze ..pt orice suspiciune

Odata blocat nu te vei mai putea niciodata sa`ti faci alt cont cu oricare dintre datele tale scrise anterior ..vei fi trecut in lista de blacklist cu aceste date .. Adio PayPal 4ever !

Politica lor de blocare sau de inchidere a conturilor pt motive fara sens au fost de multe contestate de firme mari si clienti valorosi in USA..
Odata ce ai acceptat "User Agreement" au autoritatea sa`ti ia si banii si sa`ti stearga contul .. fara nici un drept de apel .

Il puteti usor bloca jucandu`va doar prin meniul lor .Nu`i ca la contul de yahoo sa`ti permita la orice ora sa schimbi datele .. ai scris gresit strada sau nujt ce la card ..adio cont ... nu atingeti butoanele cu CHANGE ; DEL sau ADD .. Ele exista dar sunt doar o capcana fatala ..
prostia e ca te pune sa le trimiti faxuri cu toate copile dupa buletin ,facturi ,extrase pe cont si card etc ..  Sunt sanse 50% sa il deblocheze chiar daca le trimiti tot ce trebuie ..dupa 2-3 saptamani..si asta doar pt utilizatorii din USA ... cred ca daca vede ca esti din Romania sansele sunt 1% . Be aware !  <_<

#53
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 11.01.2004
E putin tras de par.
Folosesc frecvent conturile de paypal la servici; intr-adevar, sunt "overly protective", dar atata vreme cat stii contul principal n'ai treaba.

In alta ordine de idei, putem PRIMI bani. Singura chestie e ca nu ii putem RETRAGE.
Ah, si am vazut ca a intrebat cineva...la BT Mondo dureaza cca. 3-4zile pana se actualizeaza soldul la tranzactiile online.

M-am inregistrat si eu, insa mai mult de forma, pentru ca mi-e clar ca nu are aia utilitate pana cand nu introduc si la noi optiunea de whidrawal. Probabil voi mai sta ani buni cu ikobo...

#54
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
ce vă tot plângeți atâta că nu puteți primi bani prin paypal, oricum nu e românia suficient de competitivă încât să aibe ceva de oferit pieței internaționale... poate doar ceva servicii, dar ca produse, nu văd ce să vinzi, electronice? produse industriale? agricole? hai să fim serioși, prea puțini ar beneficia de intrare de valută în conturile paypal. Mai devreme de 2 ani nu cred că se va mai face ceva în sensul ăsta, nu mai sperați inutil. Însă e adevărat, pentru scamerul român e o pierdere... :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate