Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Monitor LCD HORIZON 2206SW, 22" sau Samsung SyncMaster 205BW

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#433
T3rr0ar3

T3rr0ar3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.09.2006

View Postgeorge05, on 9th February 2009, 10:40, said:

Am si eu nevoie de un sfat. M-am hotarat sa cumpar acest monitor, prin comanda online si as vrea daca se poate sa imi recomandati un site (PC Fun, PC Garage, eMag si care or mai fi). Mentionez ca locuiesc in Constanta, daca are vreo importanta.
Multumesc.

Salut george .. iti recomand ForteSystems ( fortesys.ro ) ... il au il comercializeaza cu succes :) daca nu ti l aduc intr o zi sau doua .. iti fac probla la el nainte sa l iei .. tot tacamu .. am lucrat la ei si stiu cum lucreaza oamenii ... in plus am si 2 monitoare deastea acasa :D

#434
andolis49

andolis49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.09.2007
Buna! Am citit cu atentie toate aprecierile despre acest monitor si ma bate gandul sa-mi schimb CRT-ul dar cu acest monitor HORIZON 2005SW12, 20", wide, boxe. Ce rugaminte am la voi: daca detineti acest tip de monitor sau ati avut pe mana, sa-mi spuneti daca calitatea imaginii este la fel de buna ca cel de 22'' si daca pot  sa-mi achizitionez linistit un astfel de monitor pentru uz obisnuit (navigare, filme, jocuri si ceva editare).
Multumesc anticipat!
Iulian

Edited by andolis49, 20 December 2009 - 22:57.


#435
T3rr0ar3

T3rr0ar3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.09.2006

View Postandolis49, on 20th December 2009, 22:56, said:

Buna! Am citit cu atentie toate aprecierile despre acest monitor si ma bate gandul sa-mi schimb CRT-ul dar cu acest monitor HORIZON 2005SW12, 20", wide, boxe. Ce rugaminte am la voi: daca detineti acest tip de monitor sau ati avut pe mana, sa-mi spuneti daca calitatea imaginii este la fel de buna ca cel de 22'' si daca pot  sa-mi achizitionez linistit un astfel de monitor pentru uz obisnuit (navigare, filme, jocuri si ceva editare).
Multumesc anticipat!
Iulian

In principiu toate monitoarele HORIZON isi pastreaza aceeasi linie de calitate .Ele nu exceleaza la design sau calitate dar rezultatul final este unul mai mult decat multumitor si constant in toata gama de monitoare ... deci cu incredere comandati orice monitor HORIZON

Binenteles orice monitor trebuie testat ( probat ) inainte de cumparare pentru defecte personale sau defecte de gama ( daca exista asa ceva ). Cand vine vorba despre monitoare LCD cu milioane de LED uri fragile este imperios necesar sa l testati nainte de cumparare ( vanzatorul va trebui sa va arate un fundal pe mai multe culori - full screen - in care sa observati eventualele imperfectiuni ale pixelilor si subpixelilor )

Edited by T3rr0ar3, 21 December 2009 - 21:53.


#436
andolis49

andolis49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.09.2007
Multumesc de raspuns. Pana la urma am luat un monitor LED BenQ de 19'' de pe net. Are cateva ore de cand functioneaza. Am avut noroc sa fie in stare perfecta, fara pixeli defecti asi alte probleme. Se vede impecabil si sunt foarte multumit. Sa aveti sarbatori fericite si pace in suflet!
Iulian

#437
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008
buna
as dori sa cumpar si eu un monitor de 22 lcd,avand in vedere ca am placa hd5750 cu conectori hd ,as dori sa cumpar monitor care sa aiba acea conexiune pe langa cea vga si cum pot sa aleg un asemenea monitor!adica tre sa aibe la specificatii full hd?
m-am gandit la un monitor ca cel de mai jos!
as alege unul din cele 2 si faza este ca doar de la DOMO pot sa cumpar!

http://domo.ro/IT_&_.....0`_LCD_FullHD

http://domo.ro/IT_&_...o...``_LCD_wide

http://domo.ro/IT_&_...o...``_LCD_wide

monitorul il folosesc mai mult pt filme si jocuri!
multumesc anticipat!

#438
Osiris1394

Osiris1394

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.02.2007
Primul, cel fullhd. Eu as merge pe un 24", te vei obisnui rapid cu 22" si merita diferenta de inch. Am unul de 24, intr-o camera mica si stiu ce vorbesc. :D Singura obiectie pe care o am e in privinta contrastului dinamic, e cam mic.

#439
MakavelliRo

MakavelliRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.09.2008
Stiu ca dezgrop un topic vechi, dar am nevoie de ajutorul unui posesor  de Monitor LCD Horizon 2206SW 22", am nevoie de un EDID de DVI, al meu se pare ca a crapat.

Mulțam fain!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate