Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Monitor LCD HORIZON 2206SW, 22" sau Samsung SyncMaster 205BW

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#397
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
e mai intunecata nuanta in partea superioara din cauza unghiului din care privesti. ia ridica-te vreo 15-20cm si vezi daca tot asa se comporta.

#398
lihte

lihte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.05.2007
am de jumatate de an un horizon 2206 si sunt extrem de multumit de el, nici o problema , nici un pixel mort, ma gandesc acum sa mai iau unul cu tv tuner, asta in cazul in care e bun tunerul din el si prinde posturle calumea

#399
progy

progy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.06.2003

View PostFane, on Oct 22 2008, 07:40, said:

e mai intunecata nuanta in partea superioara din cauza unghiului din care privesti. ia ridica-te vreo 15-20cm si vezi daca tot asa se comporta.

In pozitia in care stau 90% din timp, privesc perpendicular pe el, un pic deasupra liniei orizontale mediane. Iar daca ma ridic cei 15-20 cm, nuantele se modifica, dar diferenta de nuanta dintre zona superioara si cea inferioara se pastreaza. Oricum, inclinarea in plan vertical a ecranului a fost prima chestie care am incercat-o.

#400
Greg

Greg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.05.2004
La ce refresh rate merge Horizon-ul la rezolutia maxima?

#401
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
e lcd si are rezolutie nativa, nu maxima. 60Hz, dar la lcd treaba nu sta ca si la crt-uri, nu palpaie deloc imaginea (daca-i conectat DVI) si nici nu doare capul.

#402
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
LCD HORIZON 2206SW

Il am de vreo 6 luni ... merita fiecare banut , nu are nici o problema ii dau nota maxima (pret-calitate ,logic) . Urmatorul LCD va fi de 26/7"

Edited by aWp_viTal, 24 December 2008 - 23:02.


#403
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Normal ca merita, la CE PRET de nimic a ajuns cum sa nu merite ?

#404
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
am si eu o intrebare oarecum stupida... stiu ca Horizon 2206SW are 2intrari un VGA si un DVI pot conecta 2calculatoare in acelasi timp? si sa mut cumva din butoanele/meniul lui sursa??? adica cand pe DVI cand pe VGA???
stiu ca ptr asa ceva exista KVM dar am auzit ca se pierde mult din calitate...

Edited by sonykel, 05 January 2009 - 14:37.


#405
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Da poti.

#406
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
bun si cum fac comutarea de pe o intrare pe alta?

#407
madace

madace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.08.2008
Din meniul monitorului, in Source alegi de unde vrei sa primeasca semnal video monitorul.

#408
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
salut!

Am si eu cateva intrebari pentru cei care au deja un monitor Horizon 2205SW, si anume:
1. Inaltimea (pe piciorul de sustinere) poate fi ajustata?
2. Care este inaltimea acestui monitor (minima si maxima in cazul in care poate fi ajustata)

Cu respect,
EU

#409
sforicel

sforicel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.03.2004
1. Nu.
2. 4 cm de la masa la marginea de jos a carcasei si 8,9 cm de la masa la baza lcd-ului.

#410
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
salut!

sforicel iti multumesc pentru raspunsul tau, dar vreau sa stiu inaltimea maxima a monitorului (50cm, 60cm etc).

Cu respect,
EU

#411
sforicel

sforicel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.03.2004
40,6 cm, fix, nu se poate modifica decit 1-2 mm la rotatia de inclinare fata spate.

Edited by sforicel, 25 January 2009 - 20:49.


#412
laurentcauia2

laurentcauia2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 08.01.2009

View PostMerdiso, on Dec 26 2008, 17:56, said:

Normal ca merita, la CE PRET de nimic a ajuns cum sa nu merite ?

In link-ul dat pretul este mai mare decat la alte firme. Am vazut ca sunt si promotii pentru monitoare daca duci un vechi monitor la schimb, pentru cine este interesat de o reducere ofer (gratis, sa ma scap de el) un 14" uitat prin podul casei. Doritorii astept pm, nu prea stau pe mes.

#413
gaby_isro

gaby_isro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.07.2007
Eu am 2 monitoare Horizon wide , unul de 22 cu tunner incorporat TD-ul si unul de 19 care il am facut Tv cu un tunner standalone. Vreau sa spun ca nu vad vreun motiv concret sa nu fie pe lista de optiuni la cumpararea unui monitor. Intradevar nu este exceptional cu design-uri SF, glossy si alte chestii, dar la pretul care il au ofera calitate destul de buna, unghiuri bune, 0 pixeli decedati, functionalitate buna, culori excelente, conectivitate multipla fata de celelalte monitoare din categ. aceasta de pret care au doar D-SUB, rar vezi un DVI. In rest doar cuvinte de lauda...asa ca...go get it!!!...nu o sa ma injurati :P

#414
ovydyu

ovydyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.05.2006
Vreau sa-mi achizitionez un monitor Horizon 2205SW-TD 22 inch 5 ms Wide si sunt curios cam de ce placa video ar avea nevoie sistemul pentru a rula decent jocurilemMentionez ca am un Athlon x2 6000(3.1ghz),4 giga ram...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate