Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Despre acumulatoare Sony. Probleme, etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#19
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005

View PostDIGITall Media, on May 14 2007, 12:20, said:

Zici ca Leo e mai serios?
Macar ofera garantie. Am fost la ei la firma, e serioasa treaba, sunt legali....

#20
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
in leo am avut incredere si am cumparat de peste 5000 de E de la el. Asa ca.....urmatorul accesoriu care il voi cumpara tot de la el va fi.

#21
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View PostVlad237, on May 14 2007, 12:22, said:

Macar ofera garantie. Am fost la ei la firma, e serioasa treaba, sunt legali....

Asta s-o crezi tu ca-ti ofera garantie reala.
Sa vina unu si sa scrie aici ca a fost cu VX-ul stricat dupa 6 luni dupa ce l-a cumarat de la Leo si i la schimbat NU Reparat ca io imi dau foc. Garantiile astea sunt niste fake-uri, aranjeaza cu un service si ala daca o fi autorizat SONY sau Panasonic si ii repara contra cost (schimba piesa defecta) sau baga textul ca dom'le trebuie trimisa in state ca aici nu putem s-o reparam dar trebuie sa suporti matale transportul pana acolo care e cam 200 de dolari/euro, dar camera tot aici se repara, unde-i spilul pai ii dai 200 de euroi pt. transport dar tu defapt ii achiti o parte din banii necesari inlocuirii piesei defect care tot cu banii tai o cumpara deci iti repari camera tot pe banii tai, e tare afacerea. A cand ai o afacere si poti sa-i arati clientului actele cu care a intrat camera in tara ca ai platit toate taxele, vama, TVA ... e in regula dar asa din vorbe cu un certificat NUL, nu stiu ce sa zic o fi si ala o garantie.

#22
morun

morun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.01.2007
Atunci cand cumperi o camera care costa la noi 2700euro la magazin, 2200euro la pirati , si 2100$ in SUA, este o problema.
Si eu am luat camera PD170 de la dl.Antonescu.
NU am probleme cu camera dar am avut probleme cu acumulatorii, am schimbat 3 si degeaba. In asteptarea acumulatorilor originali ( cum spunea dl .Antonescu ). Toti au aceeasi problema, cipul de INfoLitiu.
Pana la urma respectivul acumulator a ajuns pe lampa, si o sa iau de la f64, pentru camera.
Asta este atunci cand vrei sa iesi ieftin. Chestia cu garantia, e loterie. Eu am avut probleme si cu marfa luata din magazin, ce sa mai vorbesc de marfa luata practic la negru , fara acte, fara nimic. Oricum am avut o doza de nebunie, cand am dat atatia bani fara sa am nici o garantie. La accesorii o sa fiu mai atent. Ce stiu este ca Dl Antonescu, era dispus sa schimbe o gramada, fara discutii, chestia e ca la un moment dat, m-am plictisit si saturat de atatea drumuri, si aia a fost. Sper sa mearga pe lampa cat mai mult, sunt totusi 100Eur, aruncati partial pe geam.

#23
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006
Am uitat, un acumulator bun pentru VX si PD este cel comercializat de GP Batteries ii gasiti la urmatoarea adresa http://www.gpbatteri...ideo_li-ion.php - au GPVSL011 compatibil cu Sony NP-F960 L series la 5400 mA 7.4 V pretul nu-l mai stiu dar sunati si il aflati. Asa ca nimeni nu risca nimic cand il cumpara cu garantie. Bafta.

#24
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007
Dupa cum am promis va atasez poze cu accu cumparat de la dl. Antonescu...omul zice k e original, dar daca asa arata unul original....eu ma las de meserie

Attached Files



#25
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View PostDIGITall Media, on May 23 2007, 12:38, said:

Dupa cum am promis va atasez poze cu accu cumparat de la dl. Antonescu...omul zice k e original, dar daca asa arata unul original....eu ma las de meserie

Da din ce vad sau nu in pozele tale daca pot sa le numesc asa, este o mare durere de cap din cauza concentrarii ca nu observ mai nimic decat o granulatie imensa in ele, si nici piratul ala de care zici ca le-ar fi fabricat nu cred ca le-ar mai recunoaste daca ar vedea pozele tale chiar daca-l pici cu ceara fiarta. Pune si tu niste poze mai clare facute totusi cu un aparat de fotografiat nu cu un telefon mobil ca ne stivim ochii degeaba in ele ca tot nu intelegem nimic.

#26
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006
Hai ca am reusit sa fac si eu niste poze la acumulatorul meu, poate nu e bun ca altfel o incurca Dl. . . . .

Attached Files



#27
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Eu am luat 3x 970 de la Leo si merg toti brici.

#28
caesar73

caesar73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.11.2004

View Postcluca1969, on May 23 2007, 18:13, said:

Hai ca am reusit sa fac si eu niste poze la acumulatorul meu, poate nu e bun ca altfel o incurca Dl. . . . .

cel putin dupa foto img_5069b acumulatorul mare pare a fi fals sau seamana cu cele false

#29
dinelo

dinelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.09.2006
Salutari. Eu sunt ala din Arad care a patit-o cu acumulatorul la fel ca voi. Dar problema sta in felul urmator. In momentul cand am cumparat camera de la D-l Antonescu si am vrut sa cumpar si un acumulator mare el mi a spus exact ca acumulatorul s-ar putea sa aiba probleme si il iau pe raspunderea mea. OK. L am cumparat si am avut aceleasi probleme cu recunoasterea lui de catre camera in momentul cand setam data. Am sunat la Bucuresti si d l Antonescu mi a spus ca mi l schimba cu unul original Sony daca platesc 20 eur diferenta . OK. L am schimbat ca oricum nu aveam ce mai face . CALCUL: 100 eur Acumulator 32 RON taxe curier 20 Eur diferenta = aprox. 130 euro INTREBARE: Oare a meritat ?
apropo; acumulatorul ce l am primit acum este OK.

#30
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View Postdinelo, on May 23 2007, 22:20, said:

Salutari. Eu sunt ala din Arad care a patit-o cu acumulatorul la fel ca voi. Dar problema sta in felul urmator. In momentul cand am cumparat camera de la D-l Antonescu si am vrut sa cumpar si un acumulator mare el mi a spus exact ca acumulatorul s-ar putea sa aiba probleme si il iau pe raspunderea mea. OK. L am cumparat si am avut aceleasi probleme cu recunoasterea lui de catre camera in momentul cand setam data. Am sunat la Bucuresti si d l Antonescu mi a spus ca mi l schimba cu unul original Sony daca platesc 20 eur diferenta . OK. L am schimbat ca oricum nu aveam ce mai face . CALCUL: 100 eur Acumulator 32 RON taxe curier 20 Eur diferenta = aprox. 130 euro INTREBARE: Oare a meritat ?
apropo; acumulatorul ce l am primit acum este OK.

Daca esti dragut am postat mai sus niste poze si te-as ruga sa te uiti un pic pe ele si sa ne spui si noua ce parere ai dupa toate peripetiile prin care ai trecut.

#31
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
am fost la f64 si am luat replace`uri si merg perfect pe vx-ul meu. Modelul este PL 905D-086 de 7800 mha bineinteles NP f-970. Nu recomand sa cumparati fara sa faceti proba.

Edited by IL_ConTe, 23 May 2007 - 21:37.


#32
DIGITall Media

DIGITall Media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 01.05.2007

View Postcluca1969, on May 23 2007, 17:37, said:

Da din ce vad sau nu in pozele tale daca pot sa le numesc asa, este o mare durere de cap din cauza concentrarii ca nu observ mai nimic decat o granulatie imensa in ele, si nici piratul ala de care zici ca le-ar fi fabricat nu cred ca le-ar mai recunoaste daca ar vedea pozele tale chiar daca-l pici cu ceara fiarta. Pune si tu niste poze mai clare facute totusi cu un aparat de fotografiat nu cu un telefon mobil ca ne stivim ochii degeaba in ele ca tot nu intelegem nimic.


  Vad ca tu esti cel mai carcotas de aici, te iei de toti si nimic nu iti convine, dar ca sa iti fac pe plac si sa nu picuram ceara pe dl. pirat ( K este fierbinte si va spune " auuuu"), voi atasa mai tarziu si poze facute cu un aparat foto, k sa nu iti mai chinui tu ochisorii, da?
   Cat despre acumulatorul tau cel mare... cred ca e un fals mai bun....uita-te mai bine la fonturi si mai ales in dreptunghiul albastru sa vezi diferenta intre cel mic si cel mare...si mai este si plasticul din care e fabricat, se vede diferenta... in rest are toate insemnele originale... Dar ca sa ai sufletelul impacat, fa si tu ca mine... desfa accu si vezi ce si inauntru, nu-ti fa probleme k nu va merge dupa aceea...

enjoy ;)

#33
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View PostDIGITall Media, on May 24 2007, 08:37, said:

Vad ca tu esti cel mai carcotas de aici, te iei de toti si nimic nu iti convine, dar ca sa iti fac pe plac si sa nu picuram ceara pe dl. pirat ( K este fierbinte si va spune " auuuu"), voi atasa mai tarziu si poze facute cu un aparat foto, k sa nu iti mai chinui tu ochisorii, da?
   Cat despre acumulatorul tau cel mare... cred ca e un fals mai bun....uita-te mai bine la fonturi si mai ales in dreptunghiul albastru sa vezi diferenta intre cel mic si cel mare...si mai este si plasticul din care e fabricat, se vede diferenta... in rest are toate insemnele originale... Dar ca sa ai sufletelul impacat, fa si tu ca mine... desfa accu si vezi ce si inauntru, nu-ti fa probleme k nu va merge dupa aceea...

enjoy ;)

Atentie dl.DIGITall Media la tonul pe care-l folositi ca ma deranjeaza. Am fost astazi la Sony SERVICE si mi-au confirmat ca este original 100% chiar mi-au aratat un catalog sa ma conving si singur. Si te rog inca o data mai lasa ironiile alea de Sibiu sau de unde oi fi ca la Bucuresti nu prea tin. Puen niste poze mai clare si gata ne lamurim si noi. Eu in 5 min. le-am facut si postat aici. Iar de desfacut chiar daca era copie tot nu-l desfaceam daca merge.

#34
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Conform acestui articol si imaginilor atasate, daca acumulatorul vostru nu corespunde descrierii aveti toate sansele sa detineti unul contrafacut.

Attached Files



#35
dinelo

dinelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.09.2006
Np-f970 -ul meu este cel din pozele lui Nexland. Nu stiu daca e original sau nu dar merge OK. Atasez poze insa sunt neclare.

Attached Files

  • Attached File  bat.rar   677.55K   33 downloads

Edited by dinelo, 24 May 2007 - 19:18.


#36
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Pare original. De unde l-ai procurat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate