Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Quantum Leap

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
Mai tii minte serialul?
Mie mi-a placut foarte mult la vremea aia, abia asteptam urmatorul episod sa vad cine va fi....

#2
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Mi-a placut la nebunie serialul ala, l-am vazut prima data acum 12-13 ani cand l-au dat pe Pro TV si anul trecut in reluare, dar nu mai stiu pe ce post.
Imi placea la el ca nu era liniar, in fiecare episod o poveste noua, alte personaje...
Trebuia sa continue cu Sam in viitor si Al inca impreuna cu Beth, dar l-au anulat din senin si finalul ala a fost scris la repezeala.

#3
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Mi-a placut foarte tare Quantum Leap si am ramas dezamagit de finalul abrupt.Oricum un serial pe care as vrea sa il am in colectie.

#4
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Quantum Leap, mdah, cu siguranta era preferatul meu cand era difuzat pe pro cinema, si m-as mai uita odata la el, oricand.
Vorbiti de final...pfff, nu-mi aduc aminte, sa il fi pierdut, nush...
Stiu ca imi era dor sa-l vad pe actorul principal, Scott Bakula, si in alte filme, seriale si probabil de aceea am devenit si fan Star Trek Enterprise :), tot datorita lui....mi se pare un actor de prima mana, pacat ca nu s-a axat mai mult pe filme de lung metraj, nu seriale.
Anyway, sa-ti raspund la intrebare, DA, imi aduc aminte...si mai vreau sa-l vad odata !!
All the Best

Edited by 10nutz_413x, 08 May 2007 - 21:00.


#5
ore_ciudate

ore_ciudate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 10.04.2007
si mie mi-a placut tare mult serialul :D..spre deosebire de voi..nu tin minte exact finalul...dar siu ca mi-a placut. Nu e genul tipic de final, insa imi amintesc ca ajunsese el acasa, si a trebuit sa se sacrifice pentru cineva si a reluat din nou bucla de salturi :P

#6
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Heh, serialul tineretii noastre! :) Imi aduc aminte ca ma uitam la el prima oara cand a fost difuzat pe pro tv. Eram in scoala generala atunci:) Frumos serial!

#7
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007
OMG ce tare era serialu ala, ma trezeam cu noaptea-n cap ca sa il prind dimineata in reluare, mai si chiuleam de la primele ore uneori.

#8
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
A fost si unul din filmele mele seriale preferate. L-am vazut si eu prima data la ProTV, tot prin generala eram - apoi cred ca l-am mai vazut de vreo doua ori in reluare (evident, nu integral ci doar anumite episoade). Imi placeau foarte mult situatiile inedite in care era pus simpaticul doctor in stiinte Sam Beckett, si modul interesant in care reusea de fiecare data sa iasa cu bine ajutat fiind de prietenul sau virtual Al Callavici. Pentru vremea lui a fost un film mult prea tare. L-am cautat si mai recent pe dc++, dar din nefericire nu l-am gasit. Parca m-as mai uita din cand in cand la unele episoade, multe scene ramanandu-mi si acum in minte.

#9
WHEEP26

WHEEP26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 10.05.2007
Un film foarte bun pentru vremea aia... L-as revedea cu placere oricand.

Un alt film interesant pentru mine a fost Starsky&Hutch, care rula pe ItaliaUno.

#10
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007

View PostJacques, on May 16 2007, 11:39, said:

A fost si unul din filmele mele seriale preferate. L-am vazut si eu prima data la ProTV, tot prin generala eram - apoi cred ca l-am mai vazut de vreo doua ori in reluare (evident, nu integral ci doar anumite episoade). Imi placeau foarte mult situatiile inedite in care era pus simpaticul doctor in stiinte Sam Beckett, si modul interesant in care reusea de fiecare data sa iasa cu bine ajutat fiind de prietenul sau virtual Al Callavici. Pentru vremea lui a fost un film mult prea tare. L-am cautat si mai recent pe dc++, dar din nefericire nu l-am gasit. Parca m-as mai uita din cand in cand la unele episoade, multe scene ramanandu-mi si acum in minte.
Il gasesti pe torrente. (am voie sa zic asta?)

#11
klaudiakrueger

klaudiakrueger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 26.02.2007
:D Era unul dintre favoritele mele, ce surpriza placuta sa gasesc un topic despre asta :)

#12
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006
Si mie mi-a placut si imi place foarte mult, din fericire am facut rost de sezoane si ma uit ca nebunu, la fel m-am uitat si la Enterprise al carei capitan este tot Scott Bakula.   :)

#13
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
http://www.tv-links..../show.do/1/2942 aici am gasit cateva episoade....

#14
katharsys_iuly

katharsys_iuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.07.2007
Mi-a placut la nebunie filmul ala... Nu stiu sa va explic dece. Dar stiu ca mi-a marcat oarecum copilaria... Ehe.. good ol' times... Azi am incepu sa il revad. Anyways... Daca e cineva interesat, il am. COMPLET!

#15
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007

View Postkatharsys_iuly, on Jul 19 2007, 22:25, said:

Mi-a placut la nebunie filmul ala... Nu stiu sa va explic dece. Dar stiu ca mi-a marcat oarecum copilaria... Ehe.. good ol' times... Azi am incepu sa il revad. Anyways... Daca e cineva interesat, il am. COMPLET!

Yeah man, eu sunt interesat. Se vede bine?

#16
DigitalMaster

DigitalMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.02.2007
Si mie imi placea desi eram mic...dar parintii mei erau innebuniti, nu stiam ca a fost asa popular serialul...oricum ma bucur ca exista astfel e topicuri.

#17
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
la serialul asta ma uitam inainte sa plec la scoala, eram prin generala. prima oara mi-a placut mult dar cand l-au dat in reluare nu am mai avut rabdare sa urmaresc macar un episod.

#18
katharsys_iuly

katharsys_iuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.07.2007

View PostLylo Jett, on Jul 20 2007, 14:19, said:

Yeah man, eu sunt interesat. Se vede bine?

Nu m-am uitat prin toate episoadele, dar stiu ca sezonul 1 e dvd-rip. se vede perfect!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate