Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Discuții despre canale de muzică.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8781 replies to this topic

#5923
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006

View Postdjl, on 18 martie 2017 - 18:54, said:

Credeţi că dacă un post tv din România ar invita interpreţi, interprete şi formaţii din epoca Disco şi Euro-Disco pentru a cânta live, ar avea audienţă acele emisiuni? Dar cu Euro-Dance?
Astia nu prea cantau live nici in epoca lor de glorie, daramite acum :P

Aaa, i-au mai chemat primarii sa faca playback pe la cate un revelion, dar acum au mai rarit-o din motive de DNA :naughty:

#5924
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Adică mai toţi făceau playback?   :(

#5925
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,822
  • Înscris: 07.07.2009

View PostCABLE MAN, on 19 martie 2017 - 22:25, said:

Attachment I CONCERTS.png

I CONCERTS a fost achizitionat de compania canadiana STINGRAY
De mult Posted Image http://www.broadband...ires-iconcerts/
Din ianuarie 2017 au schimbat și grafica la fiecare canal (iConcerts, Brava și DJazz).

View Postdjl, on 19 martie 2017 - 22:51, said:

Adică mai toţi făceau playback?   :(
Majoritatea da.

Edited by Kalman2007, 19 March 2017 - 23:09.


#5926
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
https://forum.softpe...v-romania-2007/

#5927
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006

View Postalfa_alfa, on 13 martie 2017 - 15:23, said:

Și Kiss TV e prost...

Da,dar ZU TV este sub orice critica. Mai bine l-ar inchide.

Attached File  SMOOTH.png   343.74K   22 downloads

ULTIMATE MUSIC TELEVISION : SMOOTH TV din AUSTRALIA ,propietatea platformei de satelit FOXTEL,un alt canal australian de muzica unicat

#5928
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu n-aș putea asculta Kiss TV, nu cu sunetul ăla spart... ZU TV măcar se aude normal.

#5929
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Știu :))). Cānd mut pe Kiss TV și am volumul la 8 īmi "urlć" televizorul.

Edited by AndReW99, 21 March 2017 - 08:57.


#5930
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Heh-heh. Astă noapte când rulam o casetă video (aia de ziceam că e trasă în 1994, dar s-ar putea să fie trasă în 1995) am dat peste 2 videoclipuri preluate de către Tele 7ABC de la Viva; erau: D.J. Bobo - "Take Control" şi A-HA - "Take on me". Ultimul a fost întrerupt de ştiri, pe care din păcate cel care le-a înregistrat nu a lăsat decât să se vadă feţele prezentatorilor... păcat, ar fi fost valoare istorică, căci nu am reuşit să aflu nici până acuma unde este arhiva Tele 7ABC şi înregistrările de la acest post sunt rare   :(

Heh-heh. Astă noapte când rulam o casetă video (aia de ziceam că e trasă în 1994, dar s-ar putea să fie trasă în 1995) am dat peste 2 videoclipuri preluate de către Tele 7ABC de la Viva; erau: D.J. Bobo - "Take Control" şi A-HA - "Take on me". Ultimul a fost întrerupt de ştiri, pe care din păcate cel care le-a înregistrat nu a lăsat decât să se vadă feţele prezentatorilor... păcat, ar fi fost valoare istorică, căci nu am reuşit să aflu nici până acuma unde este arhiva Tele 7ABC şi înregistrările de la acest post sunt rare   :(

#5931
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
Avand in vedere ca I Concerts nu prea este distribuit in ROMANIA de operatorii de cablu si satelit ,sunt convins ca multi telespectatori inca nu aflasera pana in acest moment de schimbarea propietarului.ASA ca din ianuarie pana acum nu este chiar asa de mult timp ,probabil  abonatii RCS-DIGI nici nu vor putea viziona vreodata acest canal la acest operator ,care nu iubeste canalele de muzica straine.

Attached File  THE EDGE TV.jpg   54.26K   15 downloads

EXOTIC MUSIC CHANNEL : THE EDGE TV din NOUA ZEELANDA

Edited by CABLE MAN, 22 March 2017 - 13:11.


#5932
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006

View PostAndReW99, on 21 martie 2017 - 08:57, said:

Știu Posted Image)). Când mut pe Kiss TV și am volumul la 8 îmi "urlă" televizorul.

ESTE problema voastra cum va omorati timpul ,dar eu nu m-as uita la in program tv doar pentru sonor...

Attached File  NOW TV.png   265.57K   16 downloads

NOW 80s din MAREA BRITANIE

#5933
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
SOMETHING FOR THE WEEKEND:



SUNDAY:



17.00 MTV DANCE UK-Miami Ultra 2017: 20 Must See Acts



BONUS TRACK:FEEL GOOD ANTHEMS!


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZJlDcFpB4WI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CABLE MAN, 25 March 2017 - 17:05.


#5934
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
SOMETHING FOR THE WEEKEND:




SATURDAY NIGHT:




20.00 VH1 UK-Greatest Solo Artists Ever! Fab 50[ NEW!]



BONUS TRACK: RATED!


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mxWNf1wF4w4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CABLE MAN, 01 April 2017 - 11:55.


#5935
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
Se pare ca si cei de la MTV UK au cam ajuns la fundul sacului ,de PASTE anul acesta au un program foarte slab  ,incomparabil mai slab decat in anii precedenti.
Doar Vh1 UK si VIVA UK mai au cate o premiera ,in rest sunt programate productii obisnuite, difuzate  in timpul anului,sau reluari de anul trecut ,in cazul MTV CLASSIC UK.
Totusi nici aceste canale nu reusesc sa acopere cu programe festive tot weekendul ,in a doua zi de PASTI revenind la un program normal ,desi in anii precedenti difuzasera programe puternice ,in premiera.
ASTA in timp ce australienii de la MAX TV difuzeaza de PASTI in premiera un  megaprogram :" TOP 1000 GREATEST HITS OFF ALL TIME",astfel ca in concluzie ultimul loc unde mai poti vedea ceva deosebit pe canalele de muzica de sarbatori este AUSTRALIA,deoarece si celelalte canale australiene cu acest profil pregatesc surprize deosebite,inclusiv MTV DANCE si MTV MUSIC AU.
REVENIND la VH1 UK in seara de AJUN vor difuza in premiera " JENNIFER HUDSON'S BIGGEST VOICES IN POP :TOP 50",iar VIVA UK in seara zilei de vineri -asa zisa "GOOD FRIDAY "-au in premiera un program mai putin obisnuit ,un TOP 50 doar din anul 1999 :"Party Like It's 1999! Throwback 50".
DIn pacate MTV MUSIC UK si MTV HITS UK au un program si mai slab ,singura difuzare notabila este un TOP 50 retro al anului 2017 pana in acest moment ,in rest sub titulatura "EASTER TREATS" vor difuza cate un top 5 cu principalii artisti ai momentului : ZARA LARSSON,ED SHEERAN,ZAYN etc,in rest programe obisnuite de weekend difuzate si in timpul anului,nu neaparat de sarbatori.
Cea mai mare dezamagire este insa canalul MTV BASE UK care chiar nu programeaza nimic deosebit,in contrast cu anii precedenti in care difuza mai multe countdown-uri exclusive,iar MTV DANCE UK in 4 zile de sarbatoare nu au special decat un:"Easter Eurodance! Top 10".
Din pacate nici concurenta reprezentata de canalele BOX TELEVISION nu au un program mai bun de PASTI anul acesta ,asa ca imi va fi destul de greu sa fac recomandari,totusi este posibil sa mai apara modificari in grila de programe,asa ca ramaneti conectati la acest topic ,pentru ca doar aici puteti fi informati in timp util despre ultimele noutati in materie de programe tv muzicale de PASTI!

Attached File  MAX TV AU 000000.png   553.53K   17 downloads

ULTIMATE MUSIC TELEVISION : MAX TV AUSTRALIA

Edited by CABLE MAN, 04 April 2017 - 19:15.


#5936
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Îndrăznesc şi eu cu o întrebare: de unde a izvorăt pasiunea asta pentru MTv şi canalale muzicale?

#5937
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
VH1 si VH1 HD Brazilia

Attached Files



#5938
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
@CableMan: Stingrey iConcerts se gaseste chiar in HD la Telekom Satelit, Cablu si IPTV.

Iar Stingrey Djazz si Stingrey Brava se gasesc la Ines IPTV. ;)

#5939
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
Da,stiam. Am si eu TELEKOM la tara,din pacate este prea putin pentru abonatii din ROMANIA.

Attached File  THE BOX UK.png   448.9K   18 downloads

THE BOX UK

#5940
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Ca sa fii blindat la muzica trebuie sa combini UPC care are full pachet MTV + Rock TV + Magic TV  /+/ Telekom care are iConcerts /+/ Ines care Djazz si Brava. Iar daca vrei si Trace Tropical HD trebuie sa iei si Orange DTH. :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate