Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Discuții despre canale de muzică.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8782 replies to this topic

#37
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
DUMINICA 10 iunie 2007:
19.00 MTV2:ITS ALL SO EMOTIONAL

#38
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
NOI programe pe VH1 CLASSIC EUROPEAN:
VINERI:
01.00 THE 80s PARTIED
01.30 THE 90 PARTIED
DUMINICA:
01.00 THE 80 DANCED
01.30 THE 90 DANCED

#39
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 22.07.2006
daca ar scoate din grila cosmos tv ar plange oare cineva dupa el, eu nu am auzit pe nimeni sa se uite la cosmos tv in schimb vreau viva viva+ mtv base mtv dance oare cand se va intampla o minune la rcs criova... fratilor painea de la noi o aveti, daca s-ar uni toti craioveni si nu ar-mai plati abonamentul la cablu ce s-ar intampla.. dar sa fim toti uniti

#40
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
LA CRAIOVA mai nou nu mai este nici macar VH1 de 2 saptamani!CICA e defect!
SI noi mai vorbim de MTV DANCE<MTV 2 si MTV BASE! VORBIM de lucruri sfintE!
  


ASTA SEARA mare eveniment pe MTV 2 UK:
23.00 MTV 2 UK - THE EDITORS LIVE EXCLUSIV la MTV Uk[LANSAREA NOULUI ALBUM}

#41
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
DUMINICA pe CITY TV CANADA la ora 8 ET[ora AMERICII] live pe internet MUCH MORE MUSIC AWARDS 2007!
CITY TV se gaseste la adresa www.andromedanet.com/tvu.html apoi click pe DIRECT STREAMING si GENERAL CHANNELS.AVETI si pregramul postului acolo!
ACEASTA informatie este exclusiva pe acest topic pentru ROMANIA!

#42
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
O alta informatie in EXCLUSIVITATE: MCM TOP live la http://top.mcm.net/
SA le dam cu tifla cablistilor care au renuntat de mult la acest program!

#43
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
NU uitati la ora 4.00 luni dimineata pe frecventa CITY TV puteti urmari cel mai tare eveniment muzical din CANADA=MUCH MORE MUSIC AWARDS 2007!MAI multe informatii pe www.muchmusic.com
DEJA canalul CITY TV a fost inlocuit cu MUCH MUSIC CANADA,cu toate ca transmitea si acesta evenimentul,pentru a se acoperi mai bine transmisiunea.
ASTFEL de la ora 2.30[ora ROMANIEI] puteti vedea RED CARPET!
CITY TV pe: ANDROMEDANET,GENERATIONSAT,MAX TV.

#44
Macrobloc

Macrobloc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 16.10.2005

View PostCABLE MAN, on Jun 16 2007, 22:57, said:

O alta informatie in EXCLUSIVITATE: MCM TOP live la http://top.mcm.net/
SA le dam cu tifla cablistilor care au renuntat de mult la acest program!
E super!  :coolspeak:  Poate fi vizionat in conditii foarte bune. Multumesc pentru informatie 'CABLE MAN'...

#45
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
JOI 21 iunie toata FRANTA este in sarbatoare,odata cu venirea solstitiului de vara.
ASTFEL puteti urmari pe FRANCE 2 incepand cu ora 22.00 FETE DE LA MUSIQUE in
direct de langa TURNUL EIFFEL.TIMP de 4 ore veti fi rasfatati cu un spectacol ce cuprinde cele mai renumite voci ale muzicii pop franceze actuale,precum si invitati din strainatate.SPECTACOLUL este prezentat de DANIELA LOMBROSO.
FRANCE 2 este transmis de RCS si necodat pe satelit.
SI pe TF1 este o noapte lunga incepand cu ora 01.10 cand se transmite un spectacol muzical cu invitati din strainatate,iar dupa ora 03.00 un concert cu CHARLES AZNAVOUR!
TF1 se transmite necodat pe satelit analogic si pe internet la MAX TV si ANDROMEDANET.

#46
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
O alta informatie exclusiva:
TRACE TV on mms://pluton.club-internet.fr/test
STREAMUL are 1192kbits.secunda.

#47
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
INCEPAND de sambata dupa amiaza incepe pe MTV 2 UK ROCK AM RING WEEK!O SAPTAMANA intreaga de concerte cu cele mai tari formatii de rock din lume la ora actuala:LINKINK PARK,CHEMICAL ROMANCE etc
VE DETI ce pierdeM?
CINE este de VINA?RCS-ul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#48
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
JOI ora 22.00 MTV HITS UK-PARIS HILTON WATCH:CRIMINAL VIDEOS[video cu arestati]

#49
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
O mica victorie:MTV 2 UK a fost introdus in reteaua UPC BUCURESTI,numai in varianta digitala.
NU uitati deseara pe FRANCE2 la ora 22.00-FETE de la MUSIQUE,sarbatoare care s-a extins in mai mult de 110 tari.

#50
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
A alta victorie:VH1 a fost reintrodus in reteaua RCS CRAIOVA!

#51
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
Cine mi-a ascultat sfatul si a comutat aseara pe FRANCE2 a putut urmari un spectacol de exceptie,transmis simultan si pe NRJ 12,in care au evoluat EN DIRECT:CHIMENE BADI,MIKA,THE RAZOLIGHT,BOB SINCLAIR,DAVID GUETTA,AVRIL LAVIGNE,CLARA MORGANE[daca nu stiti cine este,o putet urmari pe MCM TOP cu video SEXY GIRL,aflata pe locul 3 in  TOP.FR],YANNIH NOAH,CALOGERO etc.

#52
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
WEEKEND:


SAMBATA:


11.30 TMF NL- SUPERCLIP 250
12.00 MTV ROMANIA - MTV MOVIE AWARDs 2007 WEEKEND
12.00 VH1- TOP 10 BOYS BAND
14.00 MTV ROMANIA:PREMIERA-MTV MOVIE AWARDS 2007 MAIN SHOW
15.00 VH1 EUROPEAN:PREMIERA:- BATTLE OF THE SEXE WEEKEND:TOP 50 MALE/ FEMALE SOLO ARTIST of ALL TIME
15.00 MTV2 UK- ARCTIC MONKEYS LIVE
16.00 MTV 2 UK- TOP 40 OLD SKOOL ANTHEM
22.00 MTV BASE UK-TOP 40 COLLABORATIONS
22.00 DELUXE MUSIC- DISCO DELUXE
22.30 MCM POP - DISCO POP
23.10 TMF NL- ZATERNACHT[cea mai buna muzica de dans]
01.00 VH1 UK- ABBA LIVE IN CONCERT pe WEMBLEY ARENA in 1979


DUMINICA:
12.00 VH1 EUROPEAN- TOP 10 GIRLS BAND
12.00 MTV ROMANIA- WEEKEND MOVIE AWARDS 2007
12.30 MTV 2 UK- REWIND DAY
14.30 TMF NL- SUPERCLIPS 250
15.00 VH1 - TOP 50 MALE/FEMALE SOLO
00.00 MTV HITS UK:PREMIERA- THE EDITORS LIVE

#53
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
DV.puteti face grila de programe ale operatorilor de cablu!
CERETI prin toate mijloacele introducerea programelor dv preferate,nu trebuie sa ne lasam calcati in picioare de interesele corporatiste ale marilor companii de cablu din tara noastra!
NU uitati! AVEM grila de programe pe care o meritam!

#54
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
VH1!10 ani de existenta in ROMANiA![1]




IN 2007 se implinesc 10 ani de cand VH1 a intrat pe piata romaneasca.NU stiu altii cum sant ,dar pe mine ma cuprinde nostalgia cand ma gandesc la vH1 de atunci,deoarece era mult mai bun decat VH1 EUROPEAN de acum.ATUNCI receptionam asa numitul VH1 EXPORT,care era de fapt VH1 UK,adica VH1 original,fara reclame si anumite programe premium,putine insa la numar.
VH1 USA a luat nastere in 1984.
VH1 UK a luat nastere in 1994,iar VH1 GERMANIA  in 1995.
IN luna iunie 1996 am citit in ziare ca din toamna MTV-ul va lansa in ROMANIA un nou program,VH1, in limba engleza.
M-am bucurat foarte mult deoarece stiam ca programele engleze sunt prohibite in EUROPA,si mai ales ca era de muzica asa ca am inceput sa atept cu nerabdare intoducerea noului canal.TOCMAI atunci,in toamna lui 1995,MTV-ul se codase si isi imbunatatise substantial calitatea programelor[nu aparuse inca MTV in the UK].
ASTFEL,prin noiembrie 1996 a fost introdus de proba pentru 2 saptamani VH1 GERMANIA in reteaua TERRA SAT CRAIOVA.
PROGRAMUL,pur si simplu m-a innebunit,stateam zi si noapte numai pe el,deoarece difuza melodii vechi pe care nu puteam sa le vad nicaieri cu formatii care imi placeau si care nu le mai vazusem de mult,gen ABBA,BONEY M etc
DIN pacate canalul a fost scos dupa numai 2 saptamani.AM sunat la TERRA SAT si mi s-a spus ca sunt prea multe canale de muzica in grila,cu toate ca erau decat 2 la cea vreme:MTV EUROPE si MCM EUROMUSIQUE.
ATUNCI am scris o scrisoare directorului dela TeRRA SAT in care expuneam 20 de motive pentru reintoducerea canalului VH1.
SCRISOAREA a prins,cu ocazia unei promotii pe o pancarta mare ce atarna in fata PARCULUI POPORULUI chiar scria cu litere mari :VREAU VH1!,aluzie la tonul imperativ pe care il folosisem in scrisoare.CRED ca i-am impresionat pe cei de la TERRA SAT,dar aveam si de ce sa cer acest canal,la vremea respectiva DISCOVERY si VH1 aveau sa fie cele mai bune canale distribuite in ROMANIA,asta dupa ce la 1 iulie 2007 englezii si-au facut propiul MTV si si-au luat si o gramada de programe cu ei,programe care nu aveau sa mai fie difuzate pe MTV EUROPE.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate