Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!
 La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare
 Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

SUPLIMENT NUTRITIV FARA EFECTE SECUNDARE

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

silica_ct

silica_ct

Junior Member

• Grup: Members
1.91 cm, 70 kg, merg de 1sapt la sala de la data postarii, ectomorf ...banuiesc nu stiu sigur.. va rog sa imi recomandati un supliment nutritiv fara efecte secundare cit mai bun, cu care sa pun cit mai multa masa pe mine (fie ea musculara fie adipoasa) in CEL MAI SCURT TIMP POSIBIL, nu conteaza cit costa. Sunt dispus s fac orice ca sa iau in greutate atit timp cit nu imi risc in mod serios sanatatea. ASTEPT RASPUNDUL DVS. si orice sfat e binevenit,..  vasilica

vincent_29

vincent_29

Junior Member

in primul rand eu nu prea ma pricep la suplimente minune, deci va trebui sa intrebi pe altii......

in al doilea rand solutia la problema ta nu cred ca sta intr-un supliment. :nonobad:

si in al treilea rand ca sa incerc sa te ajut un pic, pot sa-ti spun ca ai nevoie in ordinea pe care o enumerez mai jos de:
- un antrenament bun pt ceea ce vrei tu sa obti, adica un antrenament pt. masa (roaga si tu pe cineva de la tine de la sala cu experienta sa te ajute)
- cel putin 4 mese/zi, dar cu alimente de calitate
- somn suficient noaptea si ideal ar fi si o ora dupa masa
- cauta sa mai rasfoiesti reviste care trateaza astefel de probleme (culturism, amlimentatie, fitnes etc)
- si ia-ti un supliment de calitate, cred ca ai avea nevoie de supliment cu minim 60% carbohidrati, oricum eu nu ma pricep la suplimente asa ca nu prea pot sa-ti recomand unul sau altul, dar am inteles ca cam cat platesti atata face....ca si cu pantofii

Succes.

atika

atika

Member

View Postsilica_ct, on May 6 2007, 13:08, said:

1.91 cm, 70 kg, merg de 1sapt la sala de la data postarii, ectomorf ...banuiesc nu stiu sigur.. va rog sa imi recomandati un supliment nutritiv fara efecte secundare...

Ce efecte secundare poate sa aiba un supliment nutritiv? Mergi la sala de o saptamana si deja eshti disperat ca nu cresti? Asha peste o saptamana vei incepe cura de steroizi :)
Sa dau si un raspuns, baga 2g proteine si 5g carbo per kg corp, nu uita de grasimile bune (nesaturate) si bea minim 3 litrii de apa. Si putzina rabdare :)

View Postvincent_29, on May 10 2007, 16:44, said:

- cel putin 4 mese/zi, dar cu alimente de calitate

4??? try 6-8 :)

Ben Ami

Ben Ami

Junior Member

View Postatika, on May 11 2007, 15:51, said:

Ce efecte secundare poate sa aiba un supliment nutritiv? Mergi la sala de o saptamana si deja eshti disperat ca nu cresti? Asha peste o saptamana vei incepe cura de steroizi :)
Sa dau si un raspuns, baga 2g proteine si 5g carbo per kg corp, nu uita de grasimile bune (nesaturate) si bea minim 3 litrii de apa. Si putzina rabdare :)
4??? try 6-8 :)
de acord cu atika. cu o precizare, daca imi este permis. NU EXISTA suplimente fara efecte secundare (si n-are sens sa ne lansam in explicatii savante... fie si doar trecerea ingredientelor prin masinile METALICE si prin tevile si pungile alea adauga MICROPARTICULE din te miri ce...).

crestere in greutate atat de rapida nu se poate fara un MIX de 3-4 anabolizante care sa "incendieze" un metabolim... la care se adauga munca la sala pana cazi din picioare de atatea repetari... si mancare si somn unde si pana cand incape... evident... cu un Animal Pack din care iei o pungutza pe zi.
vrei sa impresionezi? pai trebuie sa-ti pese sa si TRAIESTI la intensitatea la care iti pasa. dincolo de cei de langa tine, de ceea ce considera ei ca e mai important, de ratarile si nefericirile lor.
2-3 luni de INCARCARE CONSTIENTA cu catalizatori (Animal Pack) si repetari istovitoare in sala... apoi mancare ca la balamuc dupa care iti vine sa te intinzi si nimic sa nu mai conteze decat tu si somnul tau... si MIX-ul potrivit care sa te forteze sa cresti... e tot ce-ti trebuie... totul e SA FI CONSTIENT ca n-o poti intinde mai mult de 3 luni si ca asta e UN START si nu trebuie sa devina o obisnuinta...
suntem barbati, cred... nu? mai trebuie sa si riscam un pic!
bafta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate