Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Recomandare - publicitate

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
Salut all! Am un site de wallpapers, cu PR4 pe Google, si cca 2-300 viz uinici/zi si 2.000afisari/zi. Vizitatorii vin de pe Google, sunt pozitionat bine pe anumite cuvinte cheie.
Pot pune publicitate pe acesl site? Sau o sa fie ,,doar de forma,, adica voi ,,strange,, 0.50E/luna ?
Ce serviciu imi recomandati si care ar fi castigurile (am vazut la Neogen si lumea pare multumita). Pe google eu cred ca sunt ,,prea mic,, sa ma inscriu la ei.
multumesc!

#2
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
La google adsense nu conteaza cati vizitatori ai, ai putea sa te inscrii linistit cu 200 - 300 de vizitatori DAR nu cred ca o sa iti accepte siteul deoarece acele wallpapere au copyright. De castigat din adsense cu acel site se putea castiga cam 3 - 4$ pe zi, deci cam 100$ pe luna.

Alte servicii sunt neogen sau adtrade. Cand am incercat eu neogenul (acum un an) mi s-a parut rau (ctr foarte mic), deci cu 200 - 300 vizitatori nu stiu daca merita sa folosesti neogenul. Eu zic ca mai bine incerci adtrade.

#3
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Adtrade din cate am vazut iti contorizeaza 1 actiune din 100. Si eu recomand google, insa nu cred ca vei scoate 4$ / zi cu 300 vizitatori, cum spune radetzy.  :)

#4
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
radetzy, a spus ca poate scoate cu site-ul lui care are 2-3000 de vizite/zi.
Intr-adevar asa e. Dar iti trebuie si ceva continut , nu numai poze.

Incearca toate agentiile de publicitate si vezi cu care iti merge mai bine :)

#5
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
si un site cu 12 000 de vizite pe zi cat credeti ca ar trebui sa castige din adsense?

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View PostBocacio Junior, on May 6 2007, 13:42, said:

si un site cu 12 000 de vizite pe zi cat credeti ca ar trebui sa castige din adsense?
Dupa calculele mele minim 12$ pe zi. Am luat un ctr de 2% si o medie pe click de 0.05$. Dar depinde de site, deoarece se poate obtine un ctr mai mare (4 - 5%) si de asemenea pretul pe click difera de continutul siteului si lb. in care ii siteul.

#7
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Dar ai luat in calcul un singur pageview per vizitator :)

#8
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postfellow, on May 6 2007, 13:06, said:

Adtrade din cate am vazut iti contorizeaza 1 actiune din 100. Si eu recomand google, insa nu cred ca vei scoate 4$ / zi cu 300 vizitatori, cum spune radetzy.  :)

Te asigur ca acest lucru nu este adevarat. Toate actiunile sunt contorizate folosing cel mai performant software in domeniu DirectTrack. Probabil campania pe care ai promovat-o tu nu era potrivita site-ului tau si drept urmare ai avut o rata mica de conversie.

Pentru un site cu wallpapere cred ca ar fi foarte potrivita campania Screensavers.com, care plateste 0.70$ pentru fiecare persoana care instaleaza un screensaver gratuit.

Edited by adtrade, 07 May 2007 - 10:45.


#9
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Am vazut Adsense pe cele mai mari si mai tari site-uri cu wallpapers. Si cred ca si lor le convine sa aiba sute de mii de afisari pe zi, ce mai conteaza copyright-ul?  ;)

#10
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postmiromulus, on May 6 2007, 22:56, said:

Dar ai luat in calcul un singur pageview per vizitator :)
Am luat asa deoarece cred ca prin acele 12.000 de vizite a vrut sa spuna page views.
Daca acei 12.000 sunt vizitatori unici atunici se poate castiga cam 60$ (12*5) pe zi.  ;)

@cosminlive: cand ti-am recomandat adtrade si eu ma gandeam la campania cu screensavere care se potriveste pentru siteul tau. Dar cum spunea si Cata. poti incerca mai multe companii de publicitate si vezi care merg mai bine.

Numai bine.

#11
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004

View Postadtrade, on May 7 2007, 11:43, said:

Te asigur ca acest lucru nu este adevarat. Toate actiunile sunt contorizate folosing cel mai performant software in domeniu DirectTrack. Probabil campania pe care ai promovat-o tu nu era potrivita site-ului tau si drept urmare ai avut o rata mica de conversie.

Pentru un site cu wallpapere cred ca ar fi foarte potrivita campania Screensavers.com, care plateste 0.70$ pentru fiecare persoana care instaleaza un screensaver gratuit.
Cu siguranta campania era numai-buna pentru site ;) Am pus banner (facut de mine, asa ca sa fiu 100%) urias in header, pe toate paginile, am asteptat 24 de ore, timp in care cu adsense am facut peste 5$ iar cu adtrade 0.

Surprize surprize, erau vreo 40 de click-uri... 0 actiuni. Ca sa nu mai vorbesc ca am pus prietenii sa-si instaleze mult ravnitul toolbar, cu diferite browsere (am zis domne, poate e o chestiune "tehnica" la mijloc), si in acest moment am tot 0$. :)

Uite banner-u; in caz ca va foloseste - o acadica va rog :)

Attached Files

  • Attached File  2.gif   24.93K   43 downloads


#12
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
cum de adtrade mai pretinde ca nu fura daca o multime de oameni fac aceleasi teste pe campanii si toti sunt furati...sa fim seriosi

#13
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
siteul a fost acceptat ( au trecut peste copyright :)) probabil ca la sfarsit cand se face ,,lichidarea,, o sa zica SORRY.... asa e :)
in al doilea rand cum as putea publica anunturi in lb. Romana? (ca sa nu mai deschid un nou topic am postat aici)
mersi

#14
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postfellow, on May 8 2007, 20:29, said:

Cu siguranta campania era numai-buna pentru site ;) Am pus banner (facut de mine, asa ca sa fiu 100%) urias in header, pe toate paginile, am asteptat 24 de ore, timp in care cu adsense am facut peste 5$ iar cu adtrade 0.

Surprize surprize, erau vreo 40 de click-uri... 0 actiuni. Ca sa nu mai vorbesc ca am pus prietenii sa-si instaleze mult ravnitul toolbar, cu diferite browsere (am zis domne, poate e o chestiune "tehnica" la mijloc), si in acest moment am tot 0$. :)

Uite banner-u; in caz ca va foloseste - o acadica va rog :)

Inca o data va spun ca in ce priveste reteaua noastra toate actiunile sunt contorizate corect. In medie rata de conversie este d 1-3% la campaniile gen instalare toolbar. Puteti incerca sa trimiteti acelasi trafic la CJ la campania screensavers.com si o sa vedeti aceiasi rata de conversie. Problemele pot aparea datorita mecanismului prin care Screensavers.com verifica daca este un utilizator nou sau nu, lucru asupra caruia noi nu avem nici un control.

Nu am avea nimic de castigat prin necontorizarea unor actiuni, acest lucru nu ar face nimic altceva decat sa ne aduca publicitate negativa, ceea ce nu doreste nici o companie. Daca considerati ca aceaste campanii gen toolbar nu sunt potrivite pentru dumneavoastra va rugam sa nu le promovati.

#15
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Probabil aveti dreptate. N-am zis ca adtrade fura, doar ca actiunile nu prea par a fi contorizate. Ca acest lucru depinde intr-o oarecare masura de voi, este adevarat. Nu cred ca screensavers.com a realizat dintr-odata potentialul extraordinar pe care adtrade il are si a venit tinta in Romania sa-si faca campanie. Voi "i-ati chemat".

Un risc destul de crescut, tinand cont de faptul ca aceste campanii sunt contorizate intre ghilimele. :)

Edited by fellow, 08 May 2007 - 21:38.


#16
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
nu va certati pe topicul meu :)

mai am o intrebare la Adsense

Impresiuni pagină   Clicuri   CTR al paginii   CPM evaluativ pe pagină [?]   Câștiguri
AdSense pentru conținut 600 11 1,83% $ 0,87 $ 0,52

Daca am 3 anunturi pe pagina sau 2 sau 1 se modifica CPM-ul , adica e influentat castigul de cate anunturi ai pe pagina?

2. este vreo regula cu privire la pozitionarea reclamelor la o anumita distanta de poza?
ms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate