Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat vase si grasimea

Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 

cum sa lipesc si eu o oglinda pe tavan.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ilieandra

ilieandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.05.2006
As vrea sa imi pun oglida pe tavan si nu stiu, am cautat si am intrebat dar nimeni nu mi-a dat un raspuns. pls

#2
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

 ilieandra, on May 5 2007, 20:30, said:

As vrea sa imi pun oglida pe tavan si nu stiu, am cautat si am intrebat dar nimeni nu mi-a dat un raspuns. pls


daca n-ai lavabila pe tavan, pui silicon.
daca ai lavabila, dai si tu 6-20 de gauri, depinde de cat de mare e oglinda, si prinzi in dibluri ceva ce adera cu siliconul.
pui silicon, montezi oglinda si o fixezi cu ceva, eventual un sifonier, :w00t:  si dupa 12 ore iti sta oglinda.
daca ai prins ideia, n-ai cum sa nu te descurci.
bafta la prins oglinda si sa ne povestesti ce vezi in ea. :photo:

#3
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007
sunt adezivi speciali pentru oglinzi.eu am folosit mirror fix pentru o oglinda de 2mp lipita direct pe tencuiala(oglinda de 4mm grosime)si am fixato pt 24 de ore cu niste popi

#4
ciocris

ciocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.07.2007

 ilieandra, on May 5 2007, 20:30, said:

As vrea sa imi pun oglida pe tavan si nu stiu, am cautat si am intrebat dar nimeni nu mi-a dat un raspuns. pls
Este bine sa va ginditi la diverse situatii inainte de a alege cea mai buna metoda de aplicare a unei oglinzi pe tavan.
Marimea oglinzii este foarte importanta deoarece de aici rezulta si greutatea acesteia.
Adezivii pot fi foarte rezistenti dar nu se poate stii cum este suportul (tavanul).
Recomand urmatoarele:
- oglinda trebuie asigurata pe spate cu un autocolant (care in cazul spargerii sa mentina cioburile)
- incadrarea intr-o rama de lemn (care poate fi vopsita in culoarea tavanului sau lacuita)
- fixarea ramei cu oglinda cu ajutorul unor dibluri pe tavan.
Daca oglinda e mare ar trebui impartita in mai multe parti fixate separat pe tavan.

#5
lulumic

lulumic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.06.2007
In catalogul de la Quelle am vazut o oglida autocolanta (folie).

#6
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Ma si gandesc e cum dormi linistit si te trezesti cu o namila din aia peste tine. Eventual cioburi. Ih!

#7
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 Cristist50, on Aug 17 2007, 02:26, said:

Ma si gandesc e cum dormi linistit si te trezesti cu o namila din aia peste tine. Eventual cioburi. Ih!
Cioburi ca cioburi, dar daca in timp ce faci sex cineva te omoara cu o surubelnita ?

#8
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Stiti reclama aia cu ala care s-a suspendat de tavan?Cu picatura sau cu nustiu ce.Incercati voi cu adezivu ala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate