Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Statie GPL

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
telekom

telekom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.07.2005
Stie cineva ce autorizatii trebuie pentru a face o statie de gpl ? De unde pot sa cumpar gazul ..la ce pret il iau cam ce profit as avea..etc.

#2
miculrosu

miculrosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2006
eu te sfatuiesc sa faci o statie de biodiesel si ti-l vand eu cu un pret modic//// sa iei in considerare faptul ca biodieselul se foloseste in loc de motorina si e mult mai bun si mai ieftin, contact 0766362090/// si ce autoriztii iti trebuie gasesti la ORC(oficiul registru comertului)

#3
telekom

telekom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.07.2005
biodieselu asta merge la orice masina diesel ? Da-mi mai multe detalii pe pm..pret ..etc
Si legat de GPL nu stie nimeni nimic ? Cam cat costa un L de gpl cat costa sa fac statia ..

#4
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
As dori si eu niste detalii legate de biodiesel.

#5
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

 telekom, on May 6 2007, 12:31, said:

biodieselu asta merge la orice masina diesel ? Da-mi mai multe detalii pe pm..pret ..etc
Si legat de GPL nu stie nimeni nimic ? Cam cat costa un L de gpl cat costa sa fac statia ..

pretul pentru litrul de GPL este variabil, de ex.: 1,55 RON am cumparat saptamana trecuta.
poti lua tu echipamentul direct si iti cauti furnizori de gaz sau sunt furnizori care iti pun ei echipamentul, ex. crimbo gas

 moki, on May 6 2007, 17:33, said:

As dori si eu niste detalii legate de biodiesel.


ia vezi aici

Edited by miluch, 06 May 2007 - 18:39.


#6
telekom

telekom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.07.2005
Multumesc pentru informatii dar imi poti spune daca 1.55 ron este pretul pe care il platesc eu ca distribuitor si la pompa sa-l dau cu 1.65 de ex sau 1.55 este la pompa ? La mine in zona cam 1.65 este un L de GPL.Si cam la ce suma se ridica costul unei instalatii stii ? Multumesc

#7
kosovaru11

kosovaru11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.08.2006

 telekom, on May 6 2007, 21:18, said:

Multumesc pentru informatii dar imi poti spune daca 1.55 ron este pretul pe care il platesc eu ca distribuitor si la pompa sa-l dau cu 1.65 de ex sau 1.55 este la pompa ? La mine in zona cam 1.65 este un L de GPL.Si cam la ce suma se ridica costul unei instalatii stii ? Multumesc


De pasti am dat drumul la o astfel de statie.Iau gazul cu 1.24+tva si il dau cu 1.62 (inclusiv tva).
Eu m-am asociat cu o firma mare si eu mi-au adus skid-ul si i mi livreaza gazul.Partea mea a fost sa obtin autorizatia de construire,am pus terenul,curentul elctric(380 v),oamenii . oamenii tre sa faca o scoala la bz cere costa 5 mil/persoana pt a obtine o autorizatie de a lucra.Concret se castiga cam 1400 lei la litrul de gaz.Cel mai indicat este sa ai un teren intr-o zona foarte circulata.
SUCCES.

#8
telekom

telekom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.07.2005
Imi poti spune cat a costat skid-ul ? Si pe luna cam cati L de gpl vinzi ?

#9
sirmotto

sirmotto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.11.2006
Stie cineva daca exista statii de biodiesel in romania? Daca da unde si cum poti sa iti faci propriul tau biodiesel ?
Merci!

#10
SiKKa_22

SiKKa_22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2007

 kosovaru11, on May 6 2007, 21:30, said:

De pasti am dat drumul la o astfel de statie.Iau gazul cu 1.24+tva si il dau cu 1.62 (inclusiv tva).
Eu m-am asociat cu o firma mare si eu mi-au adus skid-ul si i mi livreaza gazul.Partea mea a fost sa obtin autorizatia de construire,am pus terenul,curentul elctric(380 v),oamenii . oamenii tre sa faca o scoala la bz cere costa 5 mil/persoana pt a obtine o autorizatie de a lucra.Concret se castiga cam 1400 lei la litrul de gaz.Cel mai indicat este sa ai un teren intr-o zona foarte circulata.
SUCCES.

Salut,
Am citit cateva posturi si mi se pare o afacere rentabila.
Imi poti spune si mie ce costuri implica o asemenea afacere?
Am deja un teren unde se poate pune un skid

In principiu, cam care ar fi costurile autorizatiilor, al instalatiei (eventual, ce implica  o asociere cu firma profilata pe aceasta activitate...)
Mersi anticipat

#11
serbanos

serbanos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.05.2007

 kosovaru11, on May 6 2007, 20:30, said:

De pasti am dat drumul la o astfel de statie.Iau gazul cu 1.24+tva si il dau cu 1.62 (inclusiv tva).
Eu m-am asociat cu o firma mare si eu mi-au adus skid-ul si i mi livreaza gazul.Partea mea a fost sa obtin autorizatia de construire,am pus terenul,curentul elctric(380 v),oamenii . oamenii tre sa faca o scoala la bz cere costa 5 mil/persoana pt a obtine o autorizatie de a lucra.Concret se castiga cam 1400 lei la litrul de gaz.Cel mai indicat este sa ai un teren intr-o zona foarte circulata.
SUCCES.


Cu ce firma ai lucrat? daca nu poti spune pe forum poate imi dai un mail direct pe [email protected]; ma intereseaza si pe mine pt jud Arges o chestie mica
toate bune!

#12
dannielghi

dannielghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 25.05.2006
eu nu inteleg totusi cum mai e rentabil acum sa mergi pe gpl... am avut masina cu gps pana anul trecut ,am fost plecat o perioada din tara si acum vreo doua luni cand am vazut cat costa gpl-ul am facut niste calcule, si mi se pare ca-i mai bine sa mergi tot pe benzina...

#13
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 24.01.2005
Si cam ce calcule ai facut tu ?  Cum sa fie mai ieftin pe benzina ? Inseamna ca toata lumea e nebuna...? Poate cu vreo rabla de masina nu merita , cu una ok si o instalatie rglata bine cred ca e rentabil

#14
alexsnoop

alexsnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.07.2007

 ChristianG, on Jun 3 2008, 02:06, said:

Si cam ce calcule ai facut tu ?  Cum sa fie mai ieftin pe benzina ? Inseamna ca toata lumea e nebuna...? Poate cu vreo rabla de masina nu merita , cu una ok si o instalatie rglata bine cred ca e rentabil
cred ca o sa`mi pun si eu pe Q7... da sa mi`o reglez bine :|

#15
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Mda ii rog pe cei cu Q7 sa se abtina.
La pretul de 2.25 gazul si 4.02 benzina eu zic ca se merita. Da consuma mai mult un pic pe gaz dar nici atat de mult. Masina mea ia 7-8 in oras pe benzina si 9-10 pe gaz. daca ar consuma 14-15 gaz as zice ca nu se merita dar asa.....

#16
ali26geo

ali26geo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2011
Doresc sa stiu daca  inceperea unei afaceri cu distributie de GPL este rentabila, costurile de inceput ar fii cam de 17000 euro, in acest pret fiind inclus SKID-ul, autorizatiile,la nivel de oras Ploiesti, nepunand la socoteala inchirierea terenului! Va rog sa-mi trimite-ti pe PM raspunsuri, eventual concret cu preturi de achizitie , si costuri adiacente, sau si cu cele neprevazute! Va multumesc anticipat!

#17
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 01.02.2009
Daca tot se deschide un subiect de ce se doreste informatii pe privat?
Eu zic ca informatiile sa fie postate astfel incat toti utilizatorii sa aiba idee despre acest tip de afacere.
In caz ca un post este considerat reclama sa fie sters de un moderator daca nu sa ramana d'omle sa vaza tot poporul.

#18
gigibecali200

gigibecali200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.11.2008
vad ca topicul a degenerat, de la informatii despre cum sa ti deschizi o statie GPL s a ajuns la cat consuma masina pe gaaz, daca renteaza sau nu. etc.
Deci cei care aveti informatii despre documente , preturi, contacte , va rugam sa ne lamuriti

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate