Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Cruzimea fata de animale

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ple_syJmAoA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa ce am vizionat acest film am ramas cu un gust amar, nici in cele mai negre vise ale mele nu credeam sa existe asa ceva!

Edited by demonyx, 03 May 2007 - 02:18.


#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,506
  • Înscris: 20.10.2006
In locurile civilizate se face puscarie si pentru cruditate fata de animale.

#3
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007
Pai America nu ii loc civilizat?

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ce e in videoclipul ala? ca mi-e lene sa-mi caut parola pt youtube? daca e doar un alt clip cand ne arata cum taie pui pe banda rulanta, sincer nu vad de ce ar impresiona pe cineva. suntem carnivori, omnivori & shit, mancam carne, deci e logic ca cineva trebe sa-si piarda capul nu? fie ca ne place , fie ca nu ne place

Edited by romaximusro, 05 May 2007 - 00:14.


#5
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007

 romaximusro, on May 5 2007, 01:14, said:

ce e in videoclipul ala? ca mi-e lene sa-mi caut parola pt youtube? daca e doar un alt clip cand ne arata cum taie pui pe banda rulanta, sincer nu vad de ce ar impresiona pe cineva. suntem carnivori, omnivori & shit, mancam carne, deci e logic ca cineva trebe sa-si piarda capul nu? fie ca ne place , fie ca nu ne place

Ii un pic mai diferit, nu ii vorba ca se taie pui si etc, merita sa te uiti.

#6
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 demonyx, on May 5 2007, 12:32, said:

Ii un pic mai diferit, nu ii vorba ca se taie pui si etc, merita sa te uiti.


pentru silueta? sau macar pentru o sanatoasa alimentatie vegetariana? :)

#7
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007

 mianna, on May 5 2007, 12:38, said:

pentru silueta? sau macar pentru o sanatoasa alimentatie vegetariana? :)

ha-ha very funny! Uita-te sa vezi!

#8
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
in ce scop m-as uita? ca sa vad ca unii exagereaza?  multumesc, dar o stiu deja, stiu ca exista cruzime pe lumea asta, si mai stiu ca eu una nu pot face nimic s-o opresc. tot ce pot face e sa-mi stric ziua si sa-mi simt stomacul urcand in sus uitandu-ma la filmulet - ceea ce nu intentionez. merita sa ma uit la ceva frumos, care sa-mi aduca zambetul pe buze.

n-ai inteles, de verbul ala ma legasem. din punctul tau de vedere, de ce merita?

Edited by mianna, 05 May 2007 - 16:44.


#9
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007

 mianna, on May 5 2007, 17:43, said:

in ce scop m-as uita? ca sa vad ca unii exagereaza?  multumesc, dar o stiu deja, stiu ca exista cruzime pe lumea asta, si mai stiu ca eu una nu pot face nimic s-o opresc. tot ce pot face e sa-mi stric ziua si sa-mi simt stomacul urcand in sus uitandu-ma la filmulet - ceea ce nu intentionez. merita sa ma uit la ceva frumos, care sa-mi aduca zambetul pe buze.

n-ai inteles, de verbul ala ma legasem. din punctul tau de vedere, de ce merita?

Ar trebui sa ignoram tot cei ii rau si urat, sa ne pese doar de veselie si frumusete, ca sa nu ne stricam ziua? Nu prea poate un clip sa faca asa de multe, zic eu.Merita pentru ca ii diferit de cele care le-am vazut eu pana acum, poate voi ati mai vazut, dar eu nu am mai vizionat asa ceva.

#10
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

 demonyx, on May 6 2007, 10:31, said:

Ar trebui sa ignoram tot cei ii rau si urat, sa ne pese doar de veselie si frumusete, ca sa nu ne stricam ziua? Nu prea poate un clip sa faca asa de multe, zic eu.Merita pentru ca ii diferit de cele care le-am vazut eu pana acum, poate voi ati mai vazut, dar eu nu am mai vizionat asa ceva.

dar la mine nu merge pentru ca are cv calcu tre dus lka reparat...zi-mi pls... :worthy:

#11
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007

 antonia_uzza, on May 6 2007, 12:11, said:

dar la mine nu merge pentru ca are cv calcu tre dus lka reparat...zi-mi pls... :worthy:

Ce sa iti zic? :worthy:

#12
adrinaa23

adrinaa23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.01.2007
Nu l-am putut viziona pe tot, este de o cruzime de nedescris, e prea mult pentru mine. Sa dea Dumnezeu sa aiba parte de acelasi tratament pe care l-au aplicat bietelor animale. Atat am de spus.

#13
baimalesi

baimalesi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 29.11.2005
Nu stiu de unde ii aduna pe astia care sacrifica animale, cred ca ii i-a de la Balaceanca lor .
Trebuie sa fii un pic cam sadic sa iti placa sa faci asta zilnic si sa poti pune capul pe perna linistit.
AMERICA tara tuturor posibilitatilor.

#14
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

 demonyx, on May 3 2007, 03:13, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ple_syJmAoA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa ce am vizionat acest film am ramas cu un gust amar, nici in cele mai negre vise ale mele nu credeam sa existe asa ceva!

Bai oameni , normali la cap - cum credeti ca se fac produsele din carmangerii? - Din SOIA???

Ce draq ma , nu ai taiat niciodata o gaina la tara , nu ai asistat la taierea porcului de craciun?

Daca plangi dupa o gaina taiata , poate ar trebui sa te uiti la niste SNUFF pe net sa nu mai plangi degeaba.

#15
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007

 imblanzitoruldelei, on May 9 2007, 19:16, said:

Bai oameni , normali la cap - cum credeti ca se fac produsele din carmangerii? - Din SOIA???

Ce draq ma , nu ai taiat niciodata o gaina la tara , nu ai asistat la taierea porcului de craciun?

Daca plangi dupa o gaina taiata , poate ar trebui sa te uiti la niste SNUFF pe net sa nu mai plangi degeaba.

Te simti bine? Daca ai probleme du-te si trateaza-te!
Vizioneaza prima data filmul si dupa aceea comenteaza.

PS: Mare adevar ii in semnatura mea.

#16
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Ne spui si noua despre ce e vorba in film?

Eu nu ma uit la filme din principiu. Imaginile ocolesc ratiunea si am grija ce monstruozitati imi torn in cap. Mai bine spune in cuvinte, e mai igienic pentru minte.

#17
AndreiRN

AndreiRN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 30.04.2007
Chiar ca sunteti dusi cu pluta si rupti de realitate complect.
Noi, oameni, mancam carnea altor animale si semintele sau trupul unor plante vegetale.
Deci luam puii dragi ai unor plante si ii zdrobim in mii de bucatele pt placerea noastra culinara.
In multe cazuri zmulgem sau taiem trupul unor plante si le mestecam de vi sau le punem in apa fierbinte.
Hmmmm, le doare?
Animalele le omoram, le jupuim si le mancam carnea in fel si fel de chipuri.
Pe unele animale chiar le aruncam de vii in apa clocotinda inainte de a le consuma.
Voi chiar de pe ce planeta veniti?
Sau este doar o ipocrizie temporara?
Pana si hartia din fatza ta a fost o creatura vie candva.

#18
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 AndreiRN, on May 9 2007, 22:48, said:

Chiar ca sunteti dusi cu pluta si rupti de realitate complect.
Noi, oameni, mancam carnea altor animale si semintele sau trupul unor plante vegetale.
Deci luam puii dragi ai unor plante si ii zdrobim in mii de bucatele pt placerea noastra culinara.
In multe cazuri zmulgem sau taiem trupul unor plante si le mestecam de vi sau le punem in apa fierbinte.
Hmmmm, le doare?
Animalele le omoram, le jupuim si le mancam carnea in fel si fel de chipuri.
Pe unele animale chiar le aruncam de vii in apa clocotinda inainte de a le consuma.
Voi chiar de pe ce planeta veniti?
Sau este doar o ipocrizie temporara?
Pana si hartia din fatza ta a fost o creatura vie candva.

ce propui? pastilute? :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate